Connect with us

ASAYİŞ

“ÇÜRÜK ELMA” RÜŞVET OPERASYONUNDA 2 POLİS MÜDÜRÜ MAHKEMEDE TUTUKLANDI

17 Ekim 2019 – 21.55

Kütahya’da, rüşvet aldıkları iddiasıyla önceki gün sabah saatlerinde gözaltına alınan 7 şüpheliden eski istihbarat şube müdürü ile eski asayiş şube müdürü, çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı.

Kütahya Cumhuriyet Başsavcılığınca yaklaşık 5 aydır yürütülen soruşturma kapsamında dün sabah saatlerinde gözaltına alınan Kütahya İl Emniyet Müdürlüğü eski İstihbarat Şube Müdürü N.T. ve eski Asayiş Şube Müdürü S.K. ile 2’si polis memuru toplam 7 kişinin emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Geçen haftaya kadar Kütahya Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürü olan N.T., operasyondan 1 hafta önce görevinden alınmıştı.

Diğer şüpheli olan S.K. ise yaklaşık 7 ay önce Asayiş Şube Müdürlüğü görevinden alınmıştı.

İl Emniyet Müdürlüğü eski İstihbarat Şube Müdürü N.T. ve eski Asayiş Şube Müdürü S.K. çıkarıldığı mahkemece “rüşvet almak” suçunu işledikleri iddiası ile tutuklandı.

Polis memurları H.B. ve M.Ş. ile polislere rüşvet verdiği öne sürülen sivil vatandaşlar İ.Ç., A.Y., C.Y. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Kütahya İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, dün rüşvet aldıkları ve kişisel verileri usulsüz yaydıkları öne sürülen zanlılara yönelik 7 adrese eş zamanlı operasyon düzenlemişti. Operasyonda, eski Kütahya Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şubesi Müdürlüğü görevini yapan ve eski Asayiş Şubesi Müdürü ile 2’si polis memuru toplam 7 kişi gözaltına alınmıştı.

Olayla ilgili soruşturmanın çok yönlü olarak sürdürüldüğü kaydediliyor.

DEVAMINI OKU
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook

Öne çıkanlar