Connect with us

ASAYİŞ

KÜTAHYA’DA İKİ FİRMA İNSANLARA HİLELİ SUCUK SATMIŞ

Tarım ve Orman Bakanlığının hazırladığı tam listeyi haberin devamındaki linkte bulabilirsiniz.

17 Ekim 2019 Perşembe

Tarım ve Orman Bakanlığınca, taklit veya tağşiş yapıldığı kesinleşen, aralarında et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri, bitkisel yağ, bal, takviye edici gıdalar, çikolata ve enerji içeceğinin yer aldığı 618 firmaya ait 1211 parti ürün kamuoyu ile paylaşıldı.

Kütahya’da bulunan iki firma hileli ürünler ürettiği tespit edilen bu listede yerini aldı. Yayınlanan listede Kütahya’dan iki ayrı firmaya ait toplam 10 alt ürün tespit edildi. Bu iki firmanın sattığı sucuklarda kanatlı eti ve sakatat kullanıldığı açıklandı. Kütahya’daki firmalarda domuz ya da toynaklı etinin çıkmaması kısmen sevindirici olarak görülüyor.

Bakanlığın internet sitesinde yer alan duyuruda, taklit ve tağşiş yaptığı belirlenen işletmeler ve ürünlerinin parti numaraları ilan edildi.

Duyuruda, ülkede gıda güvenilirliğinin sağlanması, gıdalarda taklit ve tağşişin önlenmesi, kişilerin sağlığının ve tüketici menfaatlerinin korunması ile sektörde haksız rekabetin engellenmesi amacıyla gıda ve gıda ile temas eden madde ve malzemelerin üretim, işleme ve dağıtımının tüm aşamalarında resmi kontrol faaliyetlerinin büyük bir titizlikle yürütüldüğü ifade edildi.

LİSTEYE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

DEVAMINI OKU
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook

Öne çıkanlar