Connect with us

EĞİTİM

BAYRAK YÜRÜYÜŞÜ ETKİNLİĞİ

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi öğrencileri Barış Pınarı Harekatında görev alan askerlerimize destek olmak amacıyla Evliya Çelebi Yerleşkemizde bir yürüyüş gerçekleştirdi.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesinde Bayrak Yürüyüşü yapıldı.

DPÜ Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığına bağlı olarak etkinlik gösteren Türk Dünyası Araştırma Topluluğunun düzenlediği Bayrak Yürüyüşü etkinliğinde, öğrenciler Evliya Çelebi Yerleşkesindeki İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi önünde bir araya geldi. Büyük bir Türk bayrağının ardında yürüyen onlarca öğrencinin katılımıyla başlayan yürüyüş amfitiyatroda son buldu. Türk Dünyası Araştırma Topluluğu öğrencileri burada bir basın açıklaması yaptılar.

Basın açıklaması öncesinde Rektör Prof. Dr. Kâzım Uysal, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Aydın ve Genel Sekreter Vekili Prof. Dr. Atilla Batur da amfitiyatroya gelerek öğrencileridüzenledikleri etkinlikten dolayı kutladı.

İstiklal marşının okunmasının ardından basın açılmasını Türk Dünyası Topluluğu’ndan Sedat Bozkurt  konuşmasında “Bu bayrağa gönül vermiş değerli vatan evlatları, sınır ötesinde kahramanca mücadele veren şerefli Türk Ordusuna destek vermek için toplanmış bulunmaktayız. Bugünden sonra siyasi görüşlerimizi bir kenara bırakarak, milli ve manevi değerlerimiz üzerinde birleşme vaktidir” dedi.

Açıklamanın ardından konuşan Prof. Dr. Kâzım Uysal, öğrencilerin bu etkinliği düzenlemesini önemli bulduğunu ifade ederek, “Vatan ve millet bilinciyle gerçekleştirdiğiniz bu duyarlı davranışınızdan dolayı sizleri kutluyorum” dedi.

Tüm katılımcıların asker selamı verdiği etkinlik, önce İstiklal Marşımızın ardından da İİBF mescidinde Fetih Suresi’nin okunması ile son buldu.

DEVAMINI OKU
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook

Öne çıkanlar