Connect with us

HABERLER

DUMLUPINAR FUTBOL SAHASI TRİBÜN İHALESİ 26 KASIM’DA

Kütahya Valiliğince yapılan açıklamada, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 2019 yılında Kütahya için 73 milyon TL ödenek ayrıldığı belirtilirken Dumlupınar stadının tribün ihalesinin 26.Kasımda yapılacağı belirtildi. 
Kütahya valiliğinden yapılan açıklama şöyle:”Yeni spor tesislerin kazandırılması, mevcut tesislerin iyileştirilmesi ve spor yatırımları için sağlanan ödenekle Kütahya merkez başta olmak üzere ilçelerde de önemli yatırımlara imza atıldı. 
DUMLUPINAR FUTBOL SAHASI TRİBÜN İHALESİ 26 KASIM’DA 
Dumlupınar Futbol Sahası’nın tribün yapımı için 26 Kasım’da ihaleye çıkılacak. Akkent Yarı Olimpik Havuzu ise 2020 yılında hizmete girecek. 
Dumlupınar Futbol Sahası’na yapılacak olan 3 bin 100 kişilik tribün için Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 4 milyon 500 bin TL ödenek sağlandı. Dumlupınar Futbol Sahası tribün yapımı ihalesi, 26 Kasım Salı günü yapılacak. 
YARI OLİMPİK HAVUZ 2020’DE AÇILACAK
11 milyon TL sözleşme bedeli olan Akkent Mahallesindeki yarı olimpik yüzme havuzunda ise sona yaklaşıldı. Yüzde 80’inin tamamlandığı yüzme havuzu 2020 yılı başında vatandaşların hizmetine sunulacak. 
İhalesi yapılarak 1 milyon TL bütçeyle onarımı gerçekleştirilecek olan Merkez Dumlupınar Spor Salonunun en kısa sürede yer teslimi yapılacak. 
Zemin yenileme çalışmaları tamamlanan Asım Alkış Stadı ve Akkent Spor Kompleksinde yer alan, yaklaşık 4 milyon TL’ye mal olan 2 adet sentetik çim zeminli futbol sahaları da aktif olarak kullanılıyor. 
İLÇELERDE YATIRIMLAR SÜRÜYOR
Yatırımların sürdüğü Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde 2018 yılında yapımına başlanan ve 4 milyon 180 bin TL’ye mal olan Tavşanlı Gençlik Merkezi tamamlandı. Gençlik Merkezinin geçici kabulünün yapılması bekleniyor. 
İlçede, 12 milyon 500 bin TL maliyetli bin kişi kapasiteli spor salonu yapımı da hızla devam ediyor. 
1 milyon TL proje bedeli olan Simav Futbol Sahası’nda zemin değişimi ihalesi, 400 bin TL maliyetli Gediz Spor Salonu’nda bakım ve onarım çalışmaları yapılacak. 
Emet ve Hisarcık ilçelerine Gençlik Merkezi kurulması için Kasım ayı içerisinde ihaleye çıkılacak. Gençlik Merkezi projelerinin 13 milyon TL’ye mal olması bekleniyor. 
Aslanapa ilçesindeki futbol sahasının zemini de yaklaşık 1 milyon TL bütçeyle yenilenerek hizmete sunuldu. 
KYK YURTLARI TAMAMLANDI
13 milyon TL’ye mal olan 534 kişi kapasiteli Emet KYK yurdunun geçici kabulü beklenirken Zafertepe, Şaphane İslamoğlu Yurdu, Gediz ve Simav ilçelerinde hizmet veren KYK yurtlarının bakım ve onarım çalışmaları tamamlandı. Çalışmalar, 6 milyon 500 bin TL’ye mal oldu.  ”

DEVAMINI OKU
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne çıkanlar