Connect with us

EĞİTİM

BAKANLIKTAN 2 LİSEYE TEŞEKKÜR

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) istatistiklerine göre, bu yılın 8 ayında bünyesinde döner sermaye işletmesi bulunan mesleki ve teknik Anadolu liseleri ve mesleki eğitim merkezlerinde yapılan üretimden 171 milyon liralık gelir elde edildiğini bildirildi.
Kütahya’da ekonomiye bu yılın 10 ayında yaklaşık 8 milyon liralık katkı sağlayan iki okul, Türkiye genelinde Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri ile Mesleki Eğitim Merkezleri arasında ilk 20 içinde yer aldı. Okul müdürlerine Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer tarafından teşekkür belgesi verildi
 400 Lise arasından Kütahya’dan Prof. Dr. Necmettin Erbakan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Yoncalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi de yer aldı.
BAKANLIK’TA TEŞEKKÜR
BELGESİ VERİLDİ
En yüksek gelir sağlanan iller arasında yer alan Kütahya’dan iki  lise Kütahya’da yaklaşık 8 milyon liralık üretim gerçekleştirdikleri öğrenildi. Kütahya’dan listede yer alan Prof. Dr. Necmettin Erbakan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin 5 milyon lira, Yoncalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin ise 3 milyon liralık bir hizmet verdiği öğrenildi. Prof. Dr. Necmettin Erbakan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okul müdürü Mustafa Özünlü  ile  Yoncalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okul müdürü Hakan Gölpınar’a Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer tarafından teşekkür belgesi verildi. 

DEVAMINI OKU
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook

Öne çıkanlar