Connect with us

EKONOMİ

ASIM GÜNDÜZ CADDESİ ESNAFI : “YÜZDE 50-60 CİRO KAYBINA UĞRADIK”

Kütahya Belediyesi tarafından 20 Ekim’de hayata geçirilen yeni trafik akışına olumsuz yönde gelen tepkiler sürüyor. Asım Gündüz Caddesi esnafları çok büyük ciro kaybı yaşadıklarını söylüyor. Toplanan imzalar ve yetkili makamlarla yapılan görüşmeler sonuç getirmemiş.

ÖZEL HABER [Mehmet YAYLIOĞLU]

“OTOBÜSLER GİRMEZSE KEPENK KAPATIRIZ”

Kütahya’da 20 gün önce uygulamaya alınan yeni araç trafiği akışı, tartışılmaya devam ediliyor. Özellikle Asım Gündüz Caddesi esnaflarının iş kaybı yaşamasına neden olduğu iddia edilen uygulama, diğer bölgelerde ise trafik yoğunluğu şikâyeti alıyor.

yenikutahya.com’a konuşan Asım Gündüz Caddesi’nden bazı esnaflar “özel halk otobüsleri artık caddemize girmiyor. Bu nedenle yaya trafiği bitme noktasına geldi. Eğer otobüsler bu caddeye girmezse ekonomik olarak biteriz. Kepenk kapatmak zorunda kalırız. Derdimizi en üst düzey muhataplarımıza anlattık, fakat çözüm gelmiyor” diye konuştular. Esnafların yaklaşık olarak yüzde 50/60 oranında ciro kaybı yaşadıkları da söyleniyor.

Bu fotoğraf Cumartesi günü öğle saatlerinde çekildi. Cadde gerçekten bomboş bir halde.

“GÜNDEN GÜNE BİTİYORUZ”

Bazı esnafların günü hiç satış yapmadan kapattığı Asım Gündüz Caddesi’ndeki sorun, mülk sahipleri ile kiracıları da ters düşürecek gibi görünüyor. Yeni yılda zam hazırlığı yapan mülk sahipleri, kiracıların ciro sorunu nedeniyle zorlanacağa benziyor. Caddede en ucuz dükkan kirası 900 TL civarında iken bazı işlerlerinin kirası 10 bin lirayı geçiyor. İsminin yazılmasına müsaade etmen bir esnaf “Kütahya Belediyesi bizi resmen iflasa sürüklüyor. Sorunlarımızı anlatmaya gittik ama maalesef çözüm adına en ufak bir gelişme yaşamadık. Günden güne bitiyoruz” diye konuştu.

OTOBÜSLERİN GİRMESİ ÇÖZÜM OLACAK GİBİ

Cadde esnafının genel görüşü, bazı hatlara ait otobüslerin bu güzergâhı kullanması soruna çözüm olur yönünde. Asım Gündüz Caddesi’nde bulunan Abdurrahman Paşa okulunun yanına konulan ancak kullanılmayan otobüs durağının amacının ne olduğu da herkes tarafından merak konusu oldu.

Yukarıdaki fotoğraf gibi bu kare de Cumartesi günü (9 Kasım) çekildi.
DEVAMINI OKU
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne çıkanlar