Connect with us

HABERLER

CHP’LİLER AĞIZLARINA MASKE TAKIP TUNÇBİLEK’TE FUTBOL MAÇI İZLEDİ

Cumhuriyet Halk Partisi Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap ve bazı partililer, Tunçbilek beldesinde bacasında filtre olmayan termik santralini protesto ettiler.

Tavşanlı ilçesine bağlı Tunçbilek beldesinde amatör spor kulüplerinin futbol maçına katılan CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap ve bazı CHP’liler, maç sırasında ağızlarına maske takarak, termik santralini protesto etti.

Maç esnasında açıklama yapan CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, “bacasından zehir saçan Tunçbilek Termik Santrali nedeniyle müsabakayı maske ile izlemek zorunda kaldık. Burada yaşayan vatandaşlarımızı gündelik hayatından alıkoyan ve filtre takmadıkları için zehirli hava solumalarına yol açan bu uygulamayı kınıyor ve protesto ediyoruz” diye konuştu.

Tunçbilek ve Seyitömer Termik Santrallarının havamızı, suyumuzu ve sağlığımızı zehirlemesini istemiyoruz. Bizler fabrikalar kapansın demiyoruz! Biz sadece bu santrallar bacalarını filtre taksın ve çevre yükümlülüklerini yerine getirsin istiyoruz… #torbadazehirvar #tunçbilek

Gepostet von Ali Fazıl Kasap am Sonntag, 17. November 2019

DEVAMINI OKU
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne çıkanlar