Connect with us

EKONOMİ

YAPILAN DEV KAMU BİNALARINI ELEŞTİREN AHMET ERBAŞ “ÇOK CİDDİ PROBLEM” DEDİ

Kütahya’da yapılan devasa kamu binaları konusu TBMM’deki bütçe görüşmelerinde gündeme geldi. Erbaş, “çok ciddi bir problem bu” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 2020 bütçesinin belirleneceği plan bütçe komisyonunda Kütahya’da son dönemde yapılan kamu binalarını eleştirdi. Milletvekili Ahmet Erbaş, kamu binalarının gereksiz şekilde çok büyük yapıldığını söyledi.

Değerli hemşehrilerim 11/11/2019 tarihinde Plan, bütçe komisyonu toplantısında çevre ve şehircilik bakanlığı bütçesi üzerine yapmış olduğum konuşmam. #AhmetErbaş #Kütahya #MHP

Gepostet von Ahmet Erbaş am Montag, 11. November 2019

Kütahya’da yapılan kamu binalarının 4 milyon nüfusa sahip metropol şehirlere göre yapıldığını ifade eden Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş: “Sayın bakanım, sizin bakanlık zamanınızda değil ama daha önce Kütahya il merkezinde birçok kamu binasının ihalesi yapılmış projelere başlanmıştır. Eğer bizim ilimizde yapılan projeler tip proje ise çok ciddi bir problem var. Toplam nüfusumuz il, ilçe, belde ve köylerle beraber 577 bin olan ilimizde yapılan kamu binalarına bakarsanız, bizim nüfusumuz herhâlde 3-4 milyon. Bu kadar gereksiz büyük kamu binaları hem devlet imkânları açısından bir israftır hem de kullanım açısından çok ciddi problemler yaşatmaktadır.” dedi.

DEVAMINI OKU
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne çıkanlar