Connect with us

ASAYİŞ

KÜTAHYA’DAKİ METRUK EV SORUNU BİR TÜRLÜ BİTMİYOR

Kütahya’da yıkılmaya yüz tutmuş metruk binalardan sarkan tahta parçaları, yoldan geçen vatandaşlar ve özellikle çocuklar için çok büyük tehlike saçıyor.

ÖZEL HABER [Mehmet YAYLIOĞLU]

Kütahya’da harabe vaziyette ve yıkılmak üzere olan metruk (terk edilmiş) ahşap evler, çevreye tehlike saçıyor. Yetkililer yasak savan cinsten basit önlemler alıyor ancak yetersiz kalıyor. Bu durumdan şikayetçi olanlar sadece vatandaş değil. Bir de bu türlü yapıların sahipleri bu durumdan mustarip. Onlar da hiçbir şey yapamadıklarından yakınıyor.

Kütahya’da yıkılmaya yüz tutmuş metruk binalardan sarkan tahta parçaları, yoldan geçen vatandaşlar ve özellikle çocuklar için çok büyük tehlike saçıyor. Kullanılmayan binalar, hem görüntüsü hem ve metruk haliyle vatandaşları rahatsız ederken, diğer taraftan da her türlü tehlikeye açık haliyle güvenliği de tehdit ediyor.

Yıllardır yıkılmayı bekleyen bir metruk yapı. (2016 yılında çekilmiş bir kare)

Virane evler “yıkıldı yıkılacak” denilecek bir şekilde ayakta zor dururken, metruk binalarda yıkıklar ve derin çatlaklar gözleniyor.

Vatandaşlar, durumdan şikayetçi olarak “Ayakta durmakta zorlanan bu metruk evler bir gün ansızın yıkılacak. Bu binaların tehlike oluşturmaması burada herhangi bir hadise olmadan ve kimsenin canı yanmadan çare bulunsun. Yetkililerden gerekli önlemleri ciddiyetle almalarını istiyoruz” diyorlar.

Geçtiğimiz yıllarda bir metruk yapı çökmüş, şans eseri ölen ya da yaralanan olmamıştı.

Sadece uyarı yazıları ile önlem aldığını zanneden yetkililerden daha ciddi adımlar bekleyen vatandaşlar, bu konudaki şikayetlerini tekrarlamaya devam edeceklerini söylüyorlar.

Kütahya’da yaşayan vatandaşlar “Kütahya Belediyesi ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, bu konuda aldığı basit önlemler yerine daha ciddi tedbirler almalı” diye konuştular.

Kütahya’da hemen her sokakta görülebilecek bir manzara.
DEVAMINI OKU

Öne çıkanlar