Connect with us

EKONOMİ

KUTSO BAŞKANI İSMET ÖZOTRAÇ: “KÜTAHYA KOCAELİ’NİN ARKA BAHÇESİ OLMAK İSTİYOR”

Kütahya heyeti, Zafer OSB’nin yatırımcı ile dolması için gezilerine devam ediyor. Vali Ömer Toraman yaptığı konuşmayla yatırımcıların dikkatini otomotiv sektörüne çekti.

Kocaeli Sanayi Odası toplantısında konuk olarak konuşan Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmet Özotraç “Kütahya olarak otomotiv sektöründe Kocaeli ve Bursa’nın arka bahçesi olmak istiyoruz. Güvenilir bir kentiz, bu konuda iddialıyız. Kocaeli gibi donanımlı bir şehirden faydalanmak isteriz. Bize ağabeylik yapmanızı isteriz” dedi.

yenikutahya.com [EKONOMİ]

Kocaeli Sanayi Odası (KSO) Kasım ayı meclis toplantısı bugün KSO binasında yapıldı. KSO Meclis Başkanı Hasan Tahsin Tuğrul’un başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu’nun yanı sıra Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Kütahya Valisi Ömer Toraman, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Kütahya Altıntaş Belediye Başkanı Arif Teke, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Özotraç, Kütahya İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz ve KSO Meclis üyeleri katılım sağladı.

Kocaeli Sanayi Odası Kasım ayı meclis toplantısına katılan Kütahya heyeti görülüyor.

VALİ ÖMER TORAMAN: “KOCAELİ İLE İFTİHAR EDİYORUZ”

Toplantıda konuşan Kütahya Valisi Ömer Toraman yaptığı konuşmada, “Kocaeli açık ara lider birçok sektörde. Bununla iftihar ediyoruz. Türkiye yalnız iç pazarıyla yetinmeyen bir ülke. Dış pazardan da gelecek gelirle refahımızı arttıracağımız bir yol izliyoruz. Dünya genelinde olduğu gibi Türkiye’de de sanayi hareket halinde. Ülkemizde de sanayi Marmara Bölgesi başta olmak üzere atılım yaptı. Sanayi artık Anadolu’ya taşma durumunda. Anadolu büyük bir alana sahip. Yatırımcılara uygun şartlarda yatırım alanı tesis etmeye çalışıyoruz. Türkiye büyümeye devam edecek” dedi.

Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Özotraç Kütahya’yı anlatıp yatırımcıları davet etti.

“KÜTAHYA KOCAELi’NİN ARKA BAHÇESİ OLMAK İSTİYOR”

Kütahya Valisi Ömer Toraman’ın ardından kürsüye gelen Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Özotraç , “Kütahya merkezde 2 tane organize sanayi bölgemiz var. 130’a yakın fabrikalarımız var. Kütahya ciddi bir maden kenti. 34 tane maden olan bir şehiriz. En önemli maden kaynağımız bor. Türkiye’deki bor madeninin yüzde 70’i Kütahya’da. Kömür ocakları 2 tane termik santrallerimiz de var. Avrupa’nın en büyük seramik fabrikaları Kütahya’da. 500’e yakın çini atölyemiz bulunuyor. Otomotiv yan sanayi ile ilgili üretim yapan fabrikalarımız da var. Şehrimizde 2 tane de üniversitemiz bulunuyor. Toplam 50 bin öğrencimiz mevcut. Üniversite sanayi işbirliği anlamında ciddi adımlar atılıyor. Daha kalifiye üniversite mezunları yetiştirmek için ciddi gayretlerimiz var. Kütahya olarak otomotiv sektöründe Kocaeli ve Bursa’nın arka bahçesi olmak istiyoruz. Güvenilir bir kentiz, bu konuda iddialıyız. Kocaeli gibi donanımlı bir şehirden faydalanmak isteriz. Bize ağabeylik yapmanızı isteriz. ” şeklinde konuştu.

DEVAMINI OKU
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne çıkanlar