Connect with us

EKONOMİ

VALİ ÖMER TORAMAN BAŞKANLIĞINDAKİ HEYET, ZAFER OSB’Yİ KOCAELİ’DE ANLATTI

Kütahya Valisi Dr.Ömer Toraman ve beraberindeki Kütahya heyeti, Kocaeli iline yaptıkları ziyaretle, yatırımcıları Kütahya’ya davet etti.

Sunduğu teşvik ve imkânlar açısından bölgenin en cazip yatırım yerlerinden biri olması beklenen Altıntaş Zafer Organize Sanayi Bölgesi’nin potansiyeli ve yatırım avantajları Kocaeli’nde tanıtıldı.

Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman başkanlığındaki Kütahya heyeti, Altıntaş Zafer OSB’nin tanıtımı için Kocaeli’nde bir dizi ziyaret ve temaslarda bulundu.

Vali Dr. Ömer Toraman başkanlığındaki heyetin ziyareti Kocaeli Sanayi Odası (KSO) ile başladı.

Kütahya Valisi Dr.Ömer Toraman, yatırımcıları Kütahya’ya davet etti.

KSO Kasım Ayı Meclis Toplantısı’nda konuşan Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman, “Birçok sektörde lider olan Kocaeli ile iftihar ediyoruz” dedi.

Kütahya’daki 4 organize sanayi bölgesinde doluluk oranına ulaşıldığını ifade eden Vali Toraman, Zafer OSB için yatırım çağrısında bulunup destek istedi.

VALİ TORAMAN: SANAYİ ANADOLU’YA KAYIYOR

Marmara bölgesinde sanayi alanlarının dolduğunu ve yatırımların Anadolu’ya kaydığını kaydeden Vali Toraman, “Sanayi artık Anadolu’ya taşma durumunda. Anadolu büyük bir alana sahip. Yatırımcılara uygun şartlarda yatırım alanı tesis etmeye çalışıyoruz. Kütahya olarak ülkemizin kalkınmasına katkı sağlamak için sanayicilerimizle birlikte gayret gösteriyoruz” dedi.

“ZAFER OSB’DE YATIRIMA UYGUN ALAN OLUŞTURULDU”

Türkiye’nin kalkınma hamlesine destek verme noktasında Kütahya’da uygun altyapının oluşturulduğunu vurgulayan Vali Toraman, “Yatırım kararlarının rasyonel kararlar olduğunu biliyoruz ve yatırımcıların kararlarını verirken ihtiyaç duydukları alanlarda, onlara uygun şartlarda yatırım alanını tesis ediyoruz. Türkiye’nin devlet, millet olarak gücüne ve geleceğine inanıyoruz. Türkiye, büyümeye devam edecek. Bu büyümeyi gerçekleştirirken de yatırım yapılacak. Bize düşen yatırım için uygun alan oluşturmak. Bunu gerçekleştirdiğimizi düşünüyorum” diye konuştu.

Kütahya heyeti, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’u da makamında ziyaret etti.

VALİ AKSOY: “KÜTAHYA YATIRIM İÇİN AVANTAJLI BİR İL”

Kütahya’nın yatırım için avantajlı bir il olduğuna dikkat çeken Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, “Ek yatırım ve yeni yatırım yapmak isteyen sanayicilerimize de fikir vermesi bakımından oldukça önemli ve anlamlı bir toplantı gerçekleştirildi. Kütahya, yatırım yapılabilecek iller boyutuyla baktığımızda ulaşım bakımından belirli imkânları olan ve pazara yakınlığı bakımından avantajlar sağlayan, belirli özellikleri öne çıkan bir ilimizdir” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Zafer Kalkınma Ajansı Koordinatörü Kutlu Eser, Altıntaş Zafer Organize Sanayi Bölgesinin tanıtım sunumunu gerçekleştirdi.

VALİ HÜSEYİN AKSOY’A ZİYARET

Vali Dr. Ömer Toraman, meclis toplantısının ardından Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’u makamında ziyaret etti. Vali Toraman, desteklerinden ve misafirperverliğinden dolayı Vali Aksoy’a teşekkür etti. Vali Toraman ile beraberindeki heyeti Kocaeli’nde ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden Vali Aksoy nezaketlerinden dolayı teşekkür etti.

Kütahya Valisi Dr.Ömer Toraman, yatırım için Kütahya çağrısı yaptı.

İGSAŞ VE SARKUYSAN ZİYARETİ

Kocaeli ziyareti İGSAŞ ve Sarkuysan fabrikaları ile devam etti. Vali Dr. Ömer Toraman ile beraberindeki heyet, İstanbul Gübre Sanayi Anonim Şirketi (İGSAŞ) ile Sarkuysan Elektrolitik Bakır Sanayi Anonim Şirketini ziyaret etti. Üretim alanlarından incelemelerde bulunan Vali Toraman; İGSAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Fehmi Yıldız, Sarkuysan Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Mücellit Sarkuysan, Sarkuysan Genel Müdürü Sevgür Arslanpay ile İGSAŞ Genel Müdürü Turan Tok ile görüşüp fabrikalar ve işleyişleri hakkında bilgiler aldı.

DEVAMINI OKU
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne çıkanlar