Connect with us

HABERLER

GÖNÜLDEN FIRÇAYA SÜZÜLEN NADİDE SANAT ESERLERİ GÖRENLERİ BÜYÜLÜYOR

Geleneksel Türk Musikisini ve Geleneksel Türk El Sanatlarını Koruma ve Yaşatma Derneği ve Evliya Çelebi Kültür, Hizmet ve Tarihi Eserleri Onarma Derneği sanatkârlarının karma sergisi açıldı.

Geleneksel Türk Musikisini ve Geleneksel Türk El Sanatlarını Koruma ve Yaşatma Derneği ve Evliya Çelebi Kültür, Hizmet ve Tarihi Eserleri Onarma Derneği tarafından düzenlenen karma sergi açıldı. “Gönülden Fırçamıza” isimli karma serginin açılışını Belediye Başkan Yardımcısı Ali İhsan Ertaş, Baro Başkanı Ahmet Atam, Kültür ve Turizm İl Müdürü Zülkarni Yeldemez, Geleneksel Türk Musikisini ve Geleneksel Türk El Sanatlarını Koruma ve Yaşatma Derneği Kütahya Şubesi Başkanı Faruk Işılda, Tezhip sanatkârlarının hocası Nesrin Şarlıgil ve Resim sanatkârlarının hocası Nurhan Gezen birlikte yaptı.

Sera AVM Sanat Galerisi’nde açılan sergide toplam 80 eser bulunuyor. 45 tezhip 35 yağlı boya resmi 22 sanatkâr yaptı.

Sergi 24 Kasım Pazar saat 22.00’ye kadar Sera AVM Sanat Galerisi’nde gezilebilir.

Nesrin Şarlıgil tezhip hocası (solda), Nurhan Gezen resim hocası (sağda)

Sergi açılışında konuşma yapan Nurhan Gezen, “İki derneğimiz Mehmet Dumlu Sanat Merkezi’nde düzenli olarak çalışmalarını yapmaktadır. Geleneksel el sanatları dalında İstanbul’dan yıllardır Kütahya’ya gelerek, tezhip öğrencilerine büyük bir özveri ve sevgi ile emek vererek bu nadide eserlerin meydana gelmesinde hizmet veren, Nesrin Şarlıgil hocamıza ve öğrencilerine teşekkür ediyoruz. Ayrıca derneklerimizin çatısı altında benimle birlikte resim alanında büyük bir emek ve çaba sarf ederek başarı ile çalışarak, bu güzel eserleri meydana getiren öğrencilerime de ayrıca teşekkür ediyorum.” dedi.

Sergide eseri bulunan 22 sanatkâr ve protokol mensupları birlikte görülüyor.
DEVAMINI OKU
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne çıkanlar