Connect with us

EKONOMİ

KÜTAHYA’DAKİ BELEDİYE’YE AİT İŞ YERLERİ KİRA İHALESİ SONA ERDİ

Kütahya’da çok tartışılan belediye iş yeri kiralama ihaleleri sona erdi. Eski fiyatlara göre yeni rakamlar dudak uçuklatacak cinsten.

Kütahya’nın çeşitli yerlerindeki 292 iş yeri yeni sahiplerini buldu. İş yeri sahipleri bazı iş yerlerini 1, bazı iş yerlerini ise 3’er yıllık kiraladı. Açık artırma usulü ile yapılan ihale sonucunda, iş yerlerinin daha önceki fiyatlardan yüksek oranlarda sahiplerinde kaldığı gözlendi. İhalelere Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık başkanlık etti.

Belediyedeki ihale mesaisi bugün sona eriyor. Kütahya Belediyesi’ne ait iş yerlerinin kiralama ihaleleri, 18 Kasım Pazartesi gününden itibaren açık artırma yöntemiyle başlamıştı. Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık, ihalelere bizzat kendisi başkanlık etti.

Bir süredir Kütahya gündemini meşgul eden Kütahya Belediyesi’ne ait iş yerlerinin açık teklif usulü ihaleleri, 18 Kasım Pazartesi günü başladı. Zorlu ihale maratonu bugün bitiyor. Son olarak köy statüsünden çıkarak belediyeye geçen iş yerleri, Ilıca kaplıcalarındaki iş yerleri, şehirler arası otobüs terminali iş yerlerinin ardından son bulacak.

Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık’ın başkanlığındaki komisyon tarafından gerçekleştirilen ihalelere, Kütahya esnafları yoğun ilgi gösterdi. İlk ihaleye çıkan iş yerlerinden 45 büfe, 7 çay ocağı ve 6 otopark açık artırma ile sahiplerini buldu. Bazı iş yerleri eski sahipleri, bazıları ise yeni sahiplerince şeffaf bir ortamda geçen ihale sonucunda belirlendi. İhalelerin şeffaf bir ortamda gerçekleştirildiğinin altını çizen Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık, yapılan ihalelerin iş yerleri sahiplerine hayırlı olsun temennisinde bulundu.

DEVAMINI OKU
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne çıkanlar