Connect with us

HABERLER

AK PARTİLİ VEKİLLER: “TRİBÜN İHALESİ YAPILDI”

AK Parti Kütahya Milletvekilleri, yazılı bir açıklama yaparak, Dumlupınar Stadı’na yapılacak 3 bin 100 kişilik tribünün ihalesinin tamamlandığını bildirdi. Vekillerin ortak yazılı açıklamasında “1938 yılından itibaren ilimiz spor müsabakalarının gerçekleştirildiği Dumlupınar Stadyumumuzun tribünleri, depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle yeniden yapılmak üzere yıkılmıştı.” denildi.

AK Parti Kütahya Milletvekilleri İshak Gazel, Ceyda Çetin Erenler ve Ahmet Tan’ın ortak yazılı açıklaması şu şekilde:

“Mevcut stadyumun zemin ve konumu korunmak kaydıyla tribünlerin yeniden inşa edilmesi hususunda teşebbüslerde bulunduğumuz esnada “Neden stadyum yapılmadan yıkıldı” tarzında yalan-yanlış algılarla Kütahya kamuoyunun gereksiz yere meşgul edildiğine şahit olduk.

Bizler, AK Parti olarak her kararımızda bugünü değil geleceği düşünerek adım atan bir vizyonu temsil ediyoruz. Çocuklarımız ve gençlerimiz bizim geleceğimizdir. Her daim onlar için gerekenin en iyisini yapma çabası içinde olduk ve olmaya da devam edeceğiz.

Bu gayeyle; AK Parti Kütahya Milletvekilleri olarak, il ve ilçelerimiz adına Gençlik ve Spor Bakanlığımız nezdinde yürüttüğümüz görüşmeler olumlu neticelenmiş ve gerekli adımlar atılarak çalışmalar başlatılmıştır.

Bugün, kıymetli hemşerilerimize önemli müjdeler vermenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Kütahya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz tarafından; iki ihale gerçekleştirilmiştir.

İlki; 3100 kişilik, Dumlupınar Stadyumu tribünü için 26.11.2019 tarihinde yapılan İhalenin sonucunda yüklenici firma belirlenmiş olup ihale yasal süreci devam etmektedir. Yer teslimi 23 Aralık olarak öngörülmektedir. 80 gün sürecek olan projemizin bedeli yaklaşık 3.644.000 TL+ KDV olacaktır.”

DEVAMINI OKU
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne çıkanlar