Connect with us

HABERLER

“HAYAT SARILINCA GÜZEL” DEDİLER

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından; Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim Binası, Rektörlük Binası ve Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ana Binasında engellilerin hayatını kolaylaştıran uygulamaların bulunduğundan dolayı “Erişilebilirlik Belgesi” verildi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından KSBÜ Tıp Fakültesi Eğitim Binası,  Rektörlük Binası ve EÇEA Hastanesi Ana Binasında engellilerin hayatını kolaylaştıran uygulamaların bulunduğundan dolayı KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu ve KSBÜ EÇEAH Başhekimi Doç. Dr. Orhan Özatik’e “Erişilebilirlik Belgesi” takdim edildi.

Kütahya Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünde düzenlenen “3 Aralık Dünya Engelliler Günü Programı”na KSBÜ’den Rektör Prof. Dr. Vural Kavuncu, Başhekim Doç. Dr. Orhan Özatik, Genel Sekreter Kutlu Önal, Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Hasip Kaya, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Öğr. Gör. Sinan Darcan ve Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı Emre Moralıoğlu katılım sağladı.

KSBÜ heyeti programın ardından Kütahya Sera AVM’de KSBÜ ve DPÜ Engelsiz Hayat Topluluklarının düzenledikleri Down Cafe Etkinliği’ne katıldı.

Burada Rektör Prof. Dr. Vural Kavuncu özel çocuklarla sohbet etti, çay içti. Etkinliğin sonunda ise toplu olarak hatıra fotoğrafı çekildi. Özel çocukların Rektör Prof. Dr. Kavuncu’ya sarılmaları ise bir kez daha “Hayat sarılınca güzel” düşüncesini pekiştirdi.

DEVAMINI OKU
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne çıkanlar