Connect with us

ASAYİŞ

KÜTAHYA BELEDİYESİ UZAKLAŞTIRMANIN NEDENİNİ AÇIKLADI

Sosyal medyada “parası olmayan öğrenciyi otobüse aldığı için uzaklaştırılan şöför” veya “bileti olmayan yaşlı bayanı otobüse aldığı için uzaklaştırıldı” olarak ün salan Adnan Akkaya hakkında Kütahya Belediyesi’nden açıklama geldi. Açıklama şu şekilde;

“Özel halk otobüsü şoförü Adnan Akkaya’ya verilen ceza onun kamuoyunda bahsettiği gibi yaşlı bir bayana bileti olmadığı için yolcuyu otobüse bindirdi diye verilmemiştir.

Şikayet üzerine bu şoförün kullandığı otobüsten kamera görüntülerinin incelenmesi neticesiyle gün içinde defalarca nakit para alınarak yolcular taşınmış ama anında karttan veya en son seferde alınan ücretlerin karttan geçirilmesi gerekirken bu da yapılmamış şoför ”ben parayı karttan geçtim”” dese de bunu ispatlayamamıştır.

Yönetmelikte bunun cezası 300 tam bilet ve 219 TL olmak üzere yaklaşık 819 TL’dir. Ayrıca şoförün de 6 ay ile 5 yıl arasında şoförlükten men cezası verilmesi gerekmektedir. Kaldı ki Encümenimizce en alt limit uygulanmıştır. Aracın mal sahibi bu cezayı kendisi ödemiş Adnan Akkaya’nın da işine 6 süreyle son verilmiştir. Adnan Akkaya’nın daha önce yılın şoförü seçilmesi onun yönetmeliğe aykırı olarak çalışmasına dayanak olamaz. Herkes bu Yönetmeliğe uygun hareket etmek zorundadır.”

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar