Bizimle iletişime geçin

ASAYİŞ

Kamyoncular Kütahya’da yol kapatıp eylem yaptı

Kütahya’daki kamyoncu esnafları, 1 Ocak’ta yürürlüğe giren kamyonlardaki sayısal takograflardan veri indirme ve bu verilerin bakanlığa gönderimini zorunlu kılan yönetmeliği protesto etmek amacıyla, Kütahya-Eskişehir karayolunu tek taraflı kapatarak eylem yaptı.

Kütahya Kamyon Garajında biraraya gelen onlarca kamyoncu hayata geçirilen yeni uygulamanın alt yapısının yetersiz olduğunu savunarak iptalini istedi. Kamyoncuların eylemi sırasında polis ekipleri geniş güvenlik önlemi aldı.

Eylem sırasında trafik akışının zaman zaman durma noktasına gelmesi üzerine polis ekipleri, kamyoncuları uyarak herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için yol kenarına park edilen kamyonları kaldırılmasını istedi.

Kütahya İl Emniyet Müdürü Necmettin Koç’un devreye girmesiyle eylemi sonlandıran kamyoncular, sorunlarının çözüme kavuşması için yetkililerin adım atmasını istedi.

ASAYİŞ

Kütahya’da otomobilin çamurluğunda “Zombi yapan Metamfetamin” uyuşturucu ele geçirildi

Kullananları adeta “Zombi”ye çeviren uyuşturucuyu yakalayan Kütahya Polisi, zehir tacirlerine yine geçit vermedi.

KÜTAHYA (AA) – Kütahya’da, çamurluk kısmında 500 gram sentetik uyuşturucu ele geçirilen otomobilin sürücüsü tutuklandı.

İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, kentte satılmak üzere il dışından yüklü miktarda uyuşturucu getirileceği bilgisi üzerine harekete geçti.

Takip ettikleri bir şüphelinin otomobilini Atatürk Bulvarı’nda durduran ekipler, narkotik köpeği “Thor”un da katılımıyla araçta arama yaptı. Otomobilin çamurluk kısmına gizlenmiş 500 gram sentetik uyuşturucu bulundu.

Gözaltına alınan sürücü Ali K, emniyetteki işlemlerin ardından çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

ÇOK TEHLİKELİ BİR UYUŞTURUCU OLAN METAMFETAMİN NEDİR?

Uyarıcı özelliğe sahip ve halüsinasyonlara neden olan metamfetamin maddesi; çok hızlı bağımlılık yapması, toleransın çok hızlı gelişmesi ve ek psikiyatrik hastalıklara çok sık sebep olması nedeniyle diğer uyuşturucu maddelerden ayrılıyor. Metamfetaminin ciddi psikiyatrik yan etkilere neden olduğunu belirten uzmanlar, en sık karşılaşılan durumların saldırganlık ve şiddet olduğunu belirtti.

Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Psikiyatri Uzmanı Doç. Dr. Onur Noyan, bağımlılık yapan ve ciddi psikiyatrik rahatsızlıkları da beraberinde getiren metamfetamin maddesi hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu.

DİĞER UYUŞTURUCU MADDELERDEN AYRILIYOR

“Metamfetamin, uyarıcı özelliği olan, halüsinasyon gördürücü uyuşturucu bir maddedir. Çok hızlı bağımlılık yapması, toleransın çok hızlı gelişmesi ve ek psikiyatrik hastalıklara çok sık olarak sebep olması nedeniyle diğer uyuşturucu maddelerden ayrılmaktadır” diyen Doç. Dr. Onur Noyan, “Metamfetatin, çok farklı yollarla birlikte, sıklıkla sigara dumanı yoluyla kullanılmaktadır. Metamfetaminin beyinde yaptığı etkiler, beyin hücrelerine özellikle dopamin ve seraotonin nöronları yoluyla toksik etkide özellik göstermektedir” dedi.

EN SIK KARŞILAŞILAN PSİKİYATRİK YAN ETKİLER: SALDIRGANLIK VE ŞİDDET

 “Metamfetaminin psikiyatrik yan etkileri bağlamında düşündüğümüzde, saldırganlık ve şiddet çok sık karşımıza çıkan belirtilerdir” diyen Doç. Dr. Onur Noyan, “Paranoya, şüphecilik, alınganlık, şiddet davranışı, bununla birlikte duygu durumunda ani yükselmeler ve düşmeler metamfetamin kullanımıyla eşlik eden çok ciddi psikiyatrik belirtiler olarak önümüze çıkmaktadır. Metamfetamin kullanımının psikiyatrik belirtilerinin sık olması sebebiyle, tedavisi sıklıkla hastanede yatarak yapılmaktadır. Metamfetamin kullanımının beyinde yaptığı toksik etkilerle birlikte eşlik eden psikiyatrik hastalıkların tedavisi ilaçlarla mümkün olmaktadır” şeklinde konuştu.

Doç. Dr. Onur Noyan, bağımlılığa dair genel değerlendirmelerde bulundu. Bağımlılığın uzun süreli bir beyin hastalığı olduğunu belirten Doç. Dr. Noyan, “Bağımlılık dediğimiz zaman, sadece uyuşturucu maddeler değil, uyuşturucu maddelerle birlikte birçok davranışsal bağımlılık da bu tanımın altına girmektedir” dedi.

BAĞIMLILIKTA TEMEL SORUN: KONTROL PROBLEMİ

“Bağımlılıkta temel sorun, kişinin kendini kontrol edememesidir. Kullandığı maddeyi durduramaması, oynadığı oyunu bırakamaması, oynadığı kumarı bırakamaması, ya da cinsel davranışlarını kontrol altına alamaması da bağımlılık tanımı altına girmektedir” diyen Doç. Dr. Onur Noyan, “Peki biz kimlere bağımlı diyoruz? Bir kişi tasarladığından daha fazla madde kullanıyorsa, madde kullanımını sonlandırmak isteyip, bunu sonlandırmakta başarısız oluyorsa, sonlandırmaya çalıştığında ve maddeyi bıraktığında çok ciddi eşlik eden yoksunluk belirtileri açığa çıkıyorsa, kullanmış olduğu maddenin miktarı giderek artmaktaysa, kullandığı madde sebebiyle iş, okul, aile ve sosyal hayatında sorunlar yaşamaya başladıysa ve bu madde kullanımı başka psikiyatrik belirtilere de eşlik ediyorsa, bağımlılıktan söz edebiliriz. Bu belirtilerin  bir ya da birkaç tanesi varsa bir hekimin değerlendirmesi ile bağımlılık tanısı konur ve tedaviyle ilgili girişimlere başlanır” şeklinde konuştu.

BAĞIMLILIK, HERKESİN BAŞINA GELEBİLİR

Bağımlılığa sebep olan birçok faktörün olduğunu belirten Doç. Dr. Noyan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Biyolojik-genetik faktörlerin yanında bireyin kendi psikolojik yaşantısı, psikolojik sorunları, geçmiş travmatik yaşantıları bunlara sebep olabilmektedir. Ama bağımlılığı sadece bu altta yatan sebeplere göre değerlendirecek olursak, yanlış yapmış oluruz. Çünkü bağımlılık herkesin başına gelebilecek bir hastalıktır. Burada, kişinin eğitim seviyesi, mesleği, ya da içinde bulunduğu ortamın bağımlı olup olmamasıyla hiçbir bağlantısı yoktur. Toplumun her bireyinden olan kişiler, bağımlılık hastalığına yakalanabilirler.

TEDAVİ, PSİKOTERAPİ EŞLİĞİNDE GERÇEKLEŞTİRİLMELİ

Tanı konduktan sonra yapılacak olan şey, doktorun öncelikle kişinin kullanmış olduğu maddenin, alkolün ya da diğer davranışların beyinde ya da kişinin psikolojik yaşantısında bir soruna sebep olup olmadığını araştırmasıdır. Ortaya konan bu sorunlardan sonra, öncelikle maddenin vücuttan ve beyinden uzaklaştırılması için ‘detoksifikasyon’ dediğimiz vücuttan arındırma tedavisi uygulanmalı. Sonra, altta yatan diğer belirtilere göre ilaç tedavisi başlanmalıdır. Ayaktan ya da yatarak olabilir bu tedavi şekli. Ayaktan tedavide sık kontrol ve psikoterapi ile birlikte tedavi süreci devam ederken, yatarak tedavi sürecinde bir doktor ve bir psikoloğun sık gözlemi altında ilaçlardan arındırılması ve diğer belirtilerin tedavi edilmesi gelmektedir.

Okumaya devam et

ASAYİŞ

Kütahya’da kediye tekme atan kişiye idari para cezası verildi

Simav ilçesinde bir kediye tekme attığı güvenlik kamerasınca görüntülenen kişi hakkında yasal işlem başlatıldığı bildirildi.

KÜTAHYA (AA) – Fatih Mahallesi Kayacan Caddesi’nde kaldırımda yürüyen birisinin, yanından geçen kediye tekme atması çevredeki iş yerinin güvenlik kamerasınca kaydedildi.

Görüntülerin sosyal medyada yayınlanmasının ardından bu kişinin M.T. olduğu belirlendi.

Simav Kaymakamı Türker Çağatay Halim, olayla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, şunları kaydetti:

“Yerel ve ulusal basında yer alan sokaktaki dostlarımızdan bir kediye yönelik Simav ilçe merkezinde gerçekleşen şiddet olayı ile ilgili olarak, kamera görüntüleri oldukça net. Şiddet uygulayan vatandaşın kimliğini polisimiz tespit etti. Kesinlikle kabul edilemez ve görmezden gelinmeyecek bir davranıştır, esefle kınıyoruz. Hayvanları Koruma Kanunu’nun 14 ve 28/k maddelerine göre idari para cezası uygulamak üzere işlem başlatıldı.”

Okumaya devam et

ASAYİŞ

Uyuşturucu operasyonunda yakalanan 19 şüpheli tutuklandı

Denizli merkezli 5 ilde düzenlenen uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan 23 şüpheliden 19’u tutuklandı.

DENİZLİ (AA) – Çevre illerden getirilen uyuşturucuların “torbacı” tabir edilen sokak satıcıları aracılığıyla satıldığının belirlenmesi üzerine Denizli, Aydın, Manisa, Uşak ve İzmir’deki 24 adrese düzenlenen operasyonda yakalanan 23 kişinin emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Sağlık kontrolünden geçirilen zanlılar, geniş güvenlik önlemi altında adliyeye götürüldü.

“Uyuşturucu ticareti yapmak” suçlamasıyla sulh ceza hakimliğine sevk edilen şüphelilerden 19’u tutuklandı, 4’ü adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Öte yandan kentte önceki günlerde yapılan operasyonlarda tutuklanan 15 şüphelinin de bu dosya kapsamına alındığı, böylelikle tutuklu sayısının 34’e yükseldiği öğrenildi.

Okumaya devam et

ASAYİŞ

2 yıldır aranan firari hükümlü, Kütahya Polisinden kaçamadı

Hükümlü bulunduğu Kütahya Ceza İnfaz Kurumundan 2018 yılında firar eden ve hakkında çıkartılmış yakalama emirleri ile 8 Yıl 7 Ay 10 Gün Hapis Cezası ile aranan F.Y. (23), Kütahya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Aranan Şahıslar Büro Amirliği görevlilerince yakalandı.

Alipaşa Mahallesi’ndeki kovalamaca sonucu yakalanan hükümlü, tam 2 yıldır aranıyordu.

Okumaya devam et

ASAYİŞ

Kediye durup dururken tekme vuran cani kim?

Kaldırımda kendi halinde yürüyen bir kediye durup dururken tekme vuran bir şahıs, güvenlik kameralarına yakalandı.

Ortada hiçbir durum yokken neden böyle bir hareket yaptığına anlam veremeyen insanlar, konuyu sosyal medyada tartışarak, şahsın bulunmasını istiyorlar.

İşte o görüntüler:

Okumaya devam et

ASAYİŞ

Kütahya’da otomobil istinat duvarına çarptı: 1 ölü, 1 yaralı

Kütahya’da bir otomobilin istinat duvarına çarpması sonucu 1 kişi öldü, 1 kişi ağır yaralandı.

KÜTAHYA (AA) – İbrahim Yılmaz (73) yönetimindeki 43 LG 513 plakalı otomobil, Kütahya – Çavdarhisar kara yolunun 10. kilometresindeki istinat duvarına çarptı.

Çevredekilerin ihbarı üzerine kaza yerine sağlık ve jandarma ekipleri sevk edildi.

Kazada sürücü olay yerinde hayatını kaybetti. Ağır yaralanan eşi Emine Yılmaz (67), 112 Acil Servis ekiplerinde Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma hastanesine kaldırıldı.

Yılmaz çiftinin Aslanapa’nın Tokul köyünden tedavi için kentteki hastaneye gelmek üzere yola çıktıkları öğrenildi.

Okumaya devam et

ASAYİŞ

Kütahya’daki rüşvet davasının sanıklarının yargılanmasına devam edildi

Kütahya’da, “rüşvet almak ve vermek” suçlamasıyla yargılanan, aralarında eski istihbarat ile asayiş şube müdürlerinin de bulunduğu 1’i tutuklu 12 sanığın yargılanmasına devam edildi.

KÜTAHYA (AA) – 3. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanık eski istihbarat şube müdürü N.T. ile tutuksuz yargılanan A.Y, C.Y, V.G, İ.Ç, M.Ş. T.I. ve A.T. ile polis memurları H.B, İ.G, M.Ş. ve eski asayiş şube müdürü S.K, sanık avukatları ve yakınları katıldı.

Duruşmada, dinlemede elde edilen ses kayıtları sanıklara dinletilerek, kayıtların kendilerine ait olup olmadığı soruldu.

Sanık avukatları ise mahkemeye delil olarak sunulan dinleme kayıtlarının dosyadan çıkarılmasını talep etti. Mahkeme heyeti ise dinleme kayıtlarının dosyadan çıkarılması talebini reddetti.

Tutuklu sanık N.T, savunmasında, hakkında yöneltilen rüşvet aldığı iddialarını kabul etmedi.

Eski istihbarat şube müdürü N.T’nin yurt dışına çıkış yasağı konularak tutuksuz yargılanmak üzere tahliyesine karar veren mahkeme heyeti, duruşmayı erteledi.

OLAY NASIL OLMUŞTU?

İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 16 Ekim 2019’da rüşvet aldıkları ve kişisel verileri usulsüz yaydıkları öne sürülen zanlılara yönelik 7 adrese eş zamanlı operasyon düzenlemişti. Operasyonda gözaltına alınan N.T, tutuklanmış, 10 şüpheli adli kontrol şartıyla salıverilmişti. S.K. da ilk duruşmada tahliye edilmişti.

Okumaya devam et

ASAYİŞ

Kütahya’da sahte para operasyonu! 2 kişi gözaltında

KÜTAHYA (AA) – Kütahya’da piyasaya sahte para sürdükleri iddiasıyla 2 şüpheli gözaltına alındı.

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, kent merkezindeki bazı iş yerlerinden sahte banknotlarla alışveriş yapıldığı bilgisi üzerine harekete geçti.

Zanlıların kullandığı otomobili belirleyen ekipler, düzenledikleri operasyonla A.T. ve E.D’yi yakaladı.

Gözaltına alınan şüphelilerin üst aramasında 60 adet sahte 100 liralık banknot ele geçirildi.

Okumaya devam et

ASAYİŞ

Kütahya’da yasa dışı silah imal ettiği öne sürülen 5 şüpheli yakalandı

KÜTAHYA (AA) – Kütahya’nın Gediz ilçesinde, yasa dışı silah imal ettikleri öne sürülen 5 şüpheli gözaltına alındı.

İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şubesi ile Gediz İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, bazı kişilerin ilçede yasa dışı silah üretimi yaptığı bilgisi üzerine harekete geçti.

Belirlenen 6 adrese eş zamanlı operasyon düzenleyen ekipler, yaptıkları aramalarda, 6 ruhsatsız av tüfeği, 4 tabanca, 1 kuru sıkı tabanca, 387 tabanca mermisi, 1 tabanca namlusu, 20 av tüfeği namlusu, 11 tabanca kabzası, 13 tabanca mekanizması ve 1 pres makinesi ele geçirdi.

Yasa dışı silah imalatı yaptıkları iddia edilen R.Ö, V.C, Y.Ö, A.K. ve A.U. gözaltına alındı. Şüphelilerin jandarmadaki işlemleri sürüyor.

Okumaya devam et

ASAYİŞ

Kütahya’da Faslı gelinlere operasyon! 5 kişi gözaltında

Kütahya’da “evlilik vaadiyle nitelikli dolandırıcılık” iddiasıyla 5 şüpheli yakalandı.

KÜTAHYA (AA) – Kütahya’da, “evlilik vaadiyle nitelikli dolandırıcılık” yaptıkları öne sürülen 3’ü yabancı uyruklu 5 kişi gözaltına alındı.

Bir televizyonda yayınlanan programa katılan bazı kişilerin evlilik vaadiyle dolandırıldıkları iddiaları üzerine Kütahya Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, kent merkezinde ve Altıntaş ilçesinde 5 adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Operasyonda A.A, Ş.Ş. ve Fas uyruklu kadınlar M.S, S.A. ve R.L, gözaltına alındı.

Şüphelilerin, emniyetteki işlemleri sürüyor.

Okumaya devam et

ASAYİŞ

2 oda dolusu altın aramak için 10 metre kazmışlar

Kütahya’da 4 şüpheli kaçak kazı yaparken yakalandı. Kütahya İl Jandarma Komutanlığı, tarihi eser kaçakçılığına ve buna giden tüm yollara geçit vermiyor.

KÜTAHYA (AA) – Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde, ormanlık alandaki iki mezar odasına ulaşmak için izinsiz kazı yapan 4 kişi suçüstü yakalandı.

İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, Göbel köyü yakınındaki ormanlık alanda şüpheli kişiler olduğu bilgisi üzerine harekete geçti.

Bölgede geceleri uzun süredir kaçak kazı yaptıkları anlaşılan F.A, R.D, İ.D. ve F.K’yi gözaltına alan ekipler, jeneratör, su motoru, hortum, kırıcı ve delici malzemeler ele geçirdi.

Zanlıların 8 metre derinlikte çukur kazdıkları ve zeminde rastladıkları suyu tahliye etmek amacıyla su motoru kullandıkları tespit edildi.

Gözaltına alınanların, 10 metre derinlikteki iki mezar odasında külçe altınlar bulunduğu söylentisi üzerine kazı yaptıklarını söylediği öğrenildi.

Şüphelilerin jandarmadaki işlemleri sürüyor.

Okumaya devam et

ASAYİŞ

Jandarma yine yakaladı, evin taban döşemesine esrar saklamışlar

Taban döşemesinin altında esrar ele geçirilen evin sahibi gözaltına alındı.

Kütahya’nın Dumlupınar ilçesinde, evinin bir odasının taban döşemesinin altına kova içine gizlenmiş uyuşturucu ele geçirilen zanlı yakalandı.

KÜTAHYA (AA) – İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şubesi ile Dumlupınar Jandarma Komutanlığı ekipleri, uyuşturucu sattığı iddia edilen H.H.T’yi takibe aldı.

Şüphelinin ilçe merkezindeki evine operasyon düzenleyen ekipler, bir odanın tabanındaki tahtaların altına kovayla saklanan 600 gram esrar ile hassas terazi buldu.

Gözaltına alınan zanlı, İlçe Jandarma Komutanlığına götürüldü.

Okumaya devam et

ASAYİŞ

Kütahya’da eşini darbeden ve polislere saldıran şüpheli tutuklandı

Kütahya’da eşini darbeden ve polise mukavemet gösteren şüpheli tutuklandı.

KÜTAHYA (AA) – Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Şiddet Önleme ve İzleme Merkezine (ŞÖNİM) başvuran Ş.K., eşinin kendisini darbettiğini iddia ederek kadın sığınma evine gitmek istediğini söyledi.

ŞÖNİM yetkilileri de adli işlemlerin yürütülmesi için merkeze polis ekibi çağırdı.

Mağdur kadın, polis otosuna bindirildiği sırada gelen eşi Ş.K., eşinin talebi üzerine görüşmesine izin vermeyen görevli polis memurlarına saldırarak mukavemette bulundu.

Olay sırasında polis memurları Fethi Bayram ve Tolga Sömez hafif yaralandı.

Gözaltına alınan şüpheli, emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği hakimlikçe tutuklandı.

Okumaya devam et

AFYON

Akarsuda çürümüş bir ceset bulundu

Komşu ilde şehrin ortasından geçen Akarçay’da çürümüş ceset bulundu. Durumu fark eden vatandaşlar polisi harekete geçirdi.

AFYONKARAHİSAR (AA) – Akarçay’ın Ali Çetinkaya Mahallesi’nde kalan bölümünde, suda çürümüş ceset gören vatandaşlar, durumu polise bildirdi.

Polis ve itfaiye ekipleri, akarsuyun sazlık alanında görülen cesedi çıkarmak için çalışma başlattı.

Ceset, uzatılan itfaiye merdiveni ile bulunduğu yerden alınarak, karaya çıkarıldı.

Polis ekiplerinin incelemesinin ardından Afyonkarahisar Devlet Hastanesi morguna kaldırılan cesedin kimliğinin belirlenmesi için çalışma başlatıldı.

Okumaya devam et

ASAYİŞ

Kütahya’da rüşvet davasının sanıkları berat istedi

Kütahya’da, “rüşvet almak ve vermek” suçlamasıyla haklarında dava açılan, aralarında eski istihbarat ile asayiş şube müdürlerinin de bulunduğu 2’si tutuklu 12 sanığın yargılanmasına başlandı.

KÜTAHYA (AA) – 3. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanıklar eski istihbarat şube müdürü Nihat Tekin ve eski asayiş şube müdürü Serdar Kan ile tutuksuz yargılanan A.Y, C.Y, V.G, H.B, İ.Ç,  M.Ş. T.I. ve A.T. ile polis memurları İ.G. ve M.Ş. sanık avukatları ve yakınları katıldı.

Etnik pişmanlık hükümlerinden yararlanan sanık T.I, eşi hakkında yürütülen FETÖ soruşturmasından dolayı pasaportuna yurt dışı çıkış şerhi konulduğunu, bu şerhin kaldırılması için de A.T. aracılığıyla Tekin’e 5 bin lira rüşvet verdiğini, daha sonrasında ise pasaportundaki şerhin kaldırıldığını iddia etti.

Rüşvete aracılık yaptığını ifade eden ve etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanan AVM yöneticisi sanık A.T. ise T.I’nın isteği üzerine pasaportundaki yurt dışı şerhinin kaldırılması için Tekin ile görüştüğünü, şerhi kaldıracağını söylemesi üzerine 5 bin lirayı T.I’dan alarak Tekin’e verdiğini öne sürdü.

A.T, kendisiyle bağlantıya geçen bazı kişilerin kentte kumar oynatılmasına göz yumulması karşılığında Tekin ve Kan’a rüşvet verilmesine de aracılık yaptığını ileri sürdü.

Sanıklar Tekin ve Kan ise aralarında emniyet mensuplarının da olduğu kişilerce kendilerine kumpas kurulduğunu savunarak suçlamaları kabul etmedi.

Diğer sanıklar da haklarındaki suçlamaları reddederek beraatlerini talep etti.

Duruşmada, eski Kütahya İl Emniyet Müdürü Hasan Çevik ve bazı emniyet mensupları da tanık olarak dinlenildi.

Mahkeme heyeti, Serdar Kan’ın adli kontrol şartıyla tahliyesine, aleyhinde tanıklık yapan emniyet mensuplarına hakaret ettiği ve baskı kurmaya çalıştığı gerekçesiyle Nihat Tekin’in tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 16 Ekim 2019’da rüşvet aldıkları ve kişisel verileri usulsüz yaydıkları öne sürülen zanlılara yönelik 7 adrese eş zamanlı operasyon düzenlemişti. Operasyonda gözaltına alınan Nihat Tekin ve Serdar Kan tutuklanmış, 10 şüpheli adli kontrol şartıyla salıverilmişti.

Okumaya devam et

EN ÇOK OKUNANLAR