Bizimle iletişime geçin

HİSARCIK

Kütahya SMMMO, Hisarcık’ta köy okuluna yardım yaptı

Kütahya SMMM Odası Sosyal Etkinlik Komisyonu ve genç meslek mensuplarınca, Hisarcık ilçesinin Güldüren Köyü ilkokuluna kitap, kırtasiye, dolap ve mefruşat yardımı yapıldı.

yenikutahya.com – HİSARCIK

Kütüphane oluşturulan okulda ilçe milli eğitim müdürü İlhan Cebeci’nin de katıldığı etkinlikte çocuklarla buluşup konuşma yapan oda başkanı Halil Hamzaoğlu eğitimin önemine vurgu yaparak çocuklara hitaben şunları söyledi:

“İlk emri ‘Oku’ olan yüce dinimiz eğitim ve öğretime önem vermektedir. Gözlerinizdeki sevince ve azime şahit olmak bizleri çok mutlu etti. Bugün bütün devlet adamlarımız sizlerin okuduğunuz bu sıralardan gelip, sizlerin aldığınız bu eğitimden geçtiler. Sizler de derslerinizde başarılı olup yarının devlet adamları olacaksınız. Ben de köyde sobalı ve karma eğitime sahip bir okulda eğitim hayatıma başladım. Derslerinizde ve eğitim hayatınızda sizlere başarılar diliyorum.”

Okula yapılan yardımda az çok bütün meslek mensuplarının katkısı olduğunu, şehir dışından da etkinlik için yardımlar yapıldığını ve birçok insanın maddi manevi katkı sağladığını belirten Hamzaoğlu, başta organizasyonunu başlatan Tuğba Sarıtaş Aydın olmak üzere, organizasyonda aktif görev alan Latif Karataş, Mehmet Tahir Kulalı, Hacer Karacan, Yaşar Topdemir ve İlknur Özmen Özel’e, oda kurulları ve tüm meslek mensupları adına teşekkürlerini iletti.

ASAYİŞ

Kütahya’da tarihi eser kaçakçılığı operasyonu

KÜTAHYA (AA) – Hisarcık ilçesinde düzenlenen operasyonda bir araçta tarihi eser niteliğinde iki heykel ele geçirildi.

Kütahya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri Hisarcık ilçesinde tarihi eser olduğu değerlendirilen objelerin pazarlanmaya çalışıldığı bilgisine ulaştı.

Bunun üzerine harekete geçen ekipler, şüpheli E.P’nin kullandığı aracı durdurdu. Araçta arama yapan polis, tarihi eser niteliğinde insan figürlü 2 heykel ele geçirdi.

Sürücü E.P. hakkında yasal işlem başlatılırken ele geçirilen eserler de incelenmek üzere Kütahya Müze Müdürlüğüne gönderildi.

Okumaya devam et

EN ÇOK OKUNANLAR