Bizimle iletişime geçin

Politika

Belediye denetim raporu: “Yıllardır kaynaklar israf edilmiş, keyfilik var, gereksiz borç yükü”

Kütahya Belediyesi, Mülkiye Başmüfettişi Dr. Atilla Şahin ve Mülkiye Müfettişleri Hasan Sazaya  ve Davut Düzgün tarafından denetlendi.

Başkan Prof. Dr. Alim Işık, Kütahya Belediyesinin 2011 yılından beri Mülkiye Müfettişleri tarafından herhangi bir denetimden geçmediğini belirterek , Ağustos ayı itibarıyla yapılan denetimin raporu ile ilgili birimlerce hazırlanan cevap metni belediye meclis üyeleri ve kamuoyu ile paylaştı.

23 Mart 2009 – 30 Mart 2014 Mustafa İça, 30 Mart 2014 – 31 Mart 2019 Kamil Saraçoğlu, 31 Mart 2019 ve halen süren Prof.Dr. Alim Işık dönemlerinin incelenmesi sonucu hazırlanan raporda “Kütahya Belediyesinin etkin ve verimli bir şekilde yönetilmediği,  kaynak israfı ve keyfiliğin mevcut olduğu, kamu parasının belediye kanununda belirtilen mahalli müşterek yatırım ve hizmetler için düzenli olarak kullanılmadığı, belediyenin öncelikli olarak görevleri arasında sayılmayan belediye hizmet binası ve diğer bazı yatırımlar için ciddi oranda kamu parasının borçlanma sureti ile temin edilerek belediyenin borç yükü altına sokulduğu” ifadeleri dikkat çekti.

denetim raporu

Gepostet von Görüntü sayfası am Freitag, 3. Januar 2020

Politika

MHP Milletvekili Erbaş talep etmişti: Kütahya’da kafeler 03.30’da kapanacak

Kütahya Belediye Başkanlığı, Kütahya merkezinde faaliyet gösteren cafe, pastane, oyun salonları ve kahvehanelerin müzik yayını olmaması ve vatandaşları rahatsız etmemesi kaydı ile gece 03.30’a kadar hizmet vermesini encümen kararı ile müsaade etti.

5 Ağustos 2019 tarihinde gerçekleşen Kütahya Belediyesi 1. Dönem 4. olağan Meclis Toplantısına katılan MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, “İlimizde yaklaşık 200’e yakın kafe var, bunların kapanış saatlerini biraz ileriye alalım. Kabul etseniz de etmeseniz de bu kafelerde alkol yok ama bu çocuklar kafeler kapandıktan sonra belli yerlere gidiyorlar. Madem bunlar ders çalışmıyorlar, biz bunları kütüphaneye de gönderemiyoruz, hafta da bir gün dahi olsa, bu öğrencinin gittiği kafelerdeki saati biraz ileriye alalım” diyerek kafelerin kapanış saatlerinin ileri alınmasını istemişti.

“GENÇLER BAŞKA YERLERE GİDİYOR”

Belediye Meclisi toplantısında, Kütahya’da bulunan kafeler kapanınca öğrencilerin farklı mekânlara gittiğini ifade eden MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş “Belki içinizde tasvip etmeyenleriniz olabilir, aykırı gelebilir ama şöyle biraz mantıklı düşünürseniz, biraz da sağını solunu düşünürseniz ne demek istediğimi anlayacağınızdan eminim. Haftada bir gün dahi olsa, yaklaşık 200’e yakın kafe var, bunların kapanış saatlerini biraz ileriye alalım. Kabul etseniz de etmeseniz de bu kafelerde alkol yok ama bu çocuklar kafeler kapandıktan sonra belli yerlere gidiyorlar. Madem bunlar ders çalışmıyorlar, biz bunları Kütüphaneye de gönderemiyoruz, hafta da bir gün dahi olsa, bu öğrencinin gittiği kafelerdeki saati biraz ileriye alalım. Yeni nesil bizim gibi değil, gerçeği kabul etmek lazım, ona göre de planlamamızı yapmamız lazım.” diye konuşmuştu.

Okumaya devam et

Politika

AK Parti Kütahya Milletvekilleri, muhalefeti destek olmaya çağırdı

AK Parti il başkanı ve milletvekilleri, Kütahya’yla ilgili meseleleri,  iletilen talepleri ve gündemdeki siyasi konuları ele almak üzere istişare ve değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Toplantı sonrasında AK Parti Basın Merkezinden yazılı bir açıklama yayınlandı. Açıklamada şu sözlere yer verildi:

“AK Parti Kütahya Milletvekilleri olarak il başkanımız ile birlikte ilimizle ilgili meseleleri, kıymetli hemşerilerimiz tarafından iletilen talepleri ve gündemdeki siyasi konuları ele aldığımız istişare ve değerlendirme toplantımızı gerçekleştirdik.

Gerekli yükümlülüklerini henüz yerine getirmediği için faaliyetleri durdurulan Termik Santralleriyle ilgili takip ve çalışmalarımız devam etmektedir. Burada çalışan işçilerimizin ve ailelerinin mağdur olmaması bizim temel önceliğimizdir. Termik santrallerin çevreye verdiği zararın ortadan kaldırılması için firmanın yerine getirmesi gereken yükümlülükler, hem firma yetkililerince hem de tarafımızca takip edilmektedir. Konuyla ilgili olarak, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığımızla, Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızla ve firma yetkilileriyle sürekli irtibat halindeyiz.

Firma yetkilileriyle yaptığımız görüşmelerde, hiçbir işçinin iş akdinin, termik santrallerin faaliyetinin durduğu süre içerisinde feshedilmeyeceği konusunda mutabık kalınmıştır. Firmanın faaliyetlerinin durması nedeniyle, firma çalışanları, santraller yeniden faaliyete geçene kadar ücretli izne çıkarılmıştır.

İşçilerin ücretsiz izne çıkarıldığı yönündeki haberler ve muhalefetin ortaya koyduğu tezvirat konuyu olumsuz bir mecraya taşımaktadır. Kimse kendi çıkarları doğrultusunda kargaşa oluşturmak, bilgi kirliliği yayarak bundan faydalanmak hevesine düşmesin. Sonuçlarını düşünmeden söyledikleri sözlerle vatandaşlarımız ve işçilerimizi üzüntüye sevk edenlere itibar edilmemesini istirham ediyoruz. Muhalefet eğer gerçekten iyi niyetli ise, kendilerini çözüm odaklı yaptığımız çalışmalara katkı sağlamaya davet ediyoruz.

Bu süreç içerisinde, bir mağduriyetle karşılaşan tüm işçilerimiz gerek bizlerle, gerekse il başkanımızla irtibata geçerek konuyla ilgili bilgi paylaşımında bulunabilir. Kütahyalı hemşerilerimiz ve çalışanlarımız müsterih olsunlar. Bu sorunu hayırlı bir şekilde neticelendirmek ve nihayete erdirmek için tüm gayretimizle çalışmalarımıza devam edeceğiz.”

Okumaya devam et

Politika

Vali Ömer Toraman ve eşi Neşe Toraman, Türkmen aileyi ziyaret etti

Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman ile eşi Neşe Toraman, Afganistan Türkmeni aileleri ziyaret etti.

Vali Dr. Ömer Toraman, Afganistan’da yaşanan savaş sebebiyle Türkiye’ye gelerek Kütahya’ya yerleşen Turkman ailesini evlerinde ziyaret etti.

Mohammed Qasem Turkman, eşi ve çocuklarıyla bir araya gelen Vali Toraman ve eşi Neşe Toraman, aileyle bir süre görüşüp istek ve arzularını dinledi.  

Ziyarette, İl Göç İdaresi Müdürü Ahmet Fatih Günel ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) Müdürü Mehmet Öztopal hazır bulundu.

Okumaya devam et

Politika

Belediye Başkanı Alim Işık: “Belediye uyumuyor, çalışıyor. Art niyet var”

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, özellikle sosyal medyada karla mücadele çalışmaları üzerine “art niyetli eleştiri” yapanlara cevap verdi.

Gece saat  02.00’den beri belediyenin tüm çalışanlarının sahalarda olduğunu belirten Başkan Işık, “art niyetli paylaşımların” vicdansızlık olduğunu ifade ederek “bu çalışan insanların hakkını yemeye ne hakkınız var?” dedi.

Başkan Alik Işık'tan karla mücadele açıklaması

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, özellikle sosyal medyada karla mücadele çalışmaları üzerine ard niyetli eleştiri yapanlara cevap verdi. Gece saat 2'den beri belediyenin tüm çalışanlarının sahalarda olduğunu belirten Başkan Işık, ard niyetli paylaşımların vicdansızlık olduğunu ifade ederek "bu çalışan insanların hakkını yemeye ne hakkınız var" dedi.

Gepostet von BTV Birlik Tv am Montag, 6. Januar 2020

AYNI HABERİN ANADOLU AJANSI METNİ

KÜTAHYA (AA) – Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık, özellikle sosyal medyada belediye çalışmalarıyla ilgili haksız eleştiriler yapıldığını söyledi.

Sosyal medyada belediye çalışmalarına ilişkin haksız eleştiriler yapıldığını dile getiren Işık, şunları kaydetti:

“Belediye uyuyor mu diyorlar, hayır belediye uyumuyor. Gece saat 02.00’den beri belediyenin tüm çalışanları sahalarda. Vicdansızlar, merhametsizler, bu çalışan insanların hakkını yemeye ne hakkınız var? 5 yıl önce yazdığı yazıyı kopyalayıp buraya yazarak, ‘Belediye sınıfta kaldı’ deme cüretini gösteren, insanlık dışı davranış gösterenlere buradan seslenmek istiyorum: Bu şehir hepimizin, bu şehirde siz isteseniz de istemeseniz de Kütahya Belediyesi yıldız olmaya devam edecek.”

Çalışmaların tamamının şeffaf ve denetlenebilir olduğunu, bütün çalışmalarını herkesle paylaştıklarını ifade eden Işık, daha sonra gazetecilerin kentin gündemiyle alakalı sorularını yanıtladı.

Okumaya devam et

Politika

Kapatılan termik santralde çalışan işçilerin durumu hakkında açıklama

Kütahya Seyitömer ve Tunçbilek, Sivas Kangal, Kahramanmaraş Afşin A,  Zonguldak Çatalağzı’nda kapatılan termik santralleri ile ilgili olarak Türkiye Enerji, Su ve Gaz İşçileri Sendikası (TES-İŞ) Genel Başkanı Ersin Akma açıklama yaptı.

TES-İŞ Genel Başkanı Ersin Akma ,İş yerlerinde çalışan işçilerin herhangi bir mağduriyet yaşamaması için alınması gereken önlemleri görüştüklerini belirtti.

Akman açıklamasında şunları söyledi:

“Sendika olarak çevrenin korunması temelinde emisyon değerlerini yasal sınırların altında tutarak santrallerin düşük kapasite ile çalışmalarının, gerekli koşulları sağlayarak geçici çalışma belgesi almalarının ve daha sonra gerekli tüm şartları yerine getirerek tam kapasite çalışmalarının mümkün olabileceğine inanıyoruz. Böylece çevrenin korunmasının yanı sıra çalışanların mağdur edilmeyeceği, santrallerin faaliyet dışı kalmaları nedeniyle teçhizatın zarar görmeyeceği bir çözümün bulunması mümkün olacaktır.

İş yerlerinde çalışan işçilerin herhangi bir mağduriyet yaşamaması için alınması gereken önlemleri görüştük. Binlerce işçinin geçim kaynağı ve birer milli servet olan santrallerin faaliyetlerinin tamamen durdurulmasının çalışanlar, aileleri ve santrallerdeki teçhizat ve ekipman açısından yaratacağı sıkıntıları dile getirdik. Başka iş yeri ve iş imkanı olmayan bu bölgelerde ekonomilerin olumsuz bir şekilde etkileneceğini, hatta göçlerin yaşanabileceğini anlattık. Kapatılan her bir santralin emisyon değerlerini ve faaliyetlerine devam edebilme koşullarını görüştük ve üyelerimizin iş ve işletme toplu iş sözleşmesinden doğan kazanılmış haklarının korunması talebimizi kendilerine ilettik.”

Okumaya devam et

Politika

Kütahyalı Şehit Polis Memuru Elvan Özbay’ın ailesi unutulmadı

Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman ile eşi Neşe Toraman; 2016 yılında PKK terör örgütü tarafından Elazığ Emniyet Müdürlüğüne düzenlenen bombalı saldırı sonucu şehit olan polis memuru Elvan Özbay’ın ailesini ziyaret etti.

Şehit polis memuru Elvan Özbay’ın eşi Neval Özbay, çocukları Emir Han Özbay ve Ahmet Han Özbay ile bir araya gelen Vali Toraman ile eşi Neşe Toraman ailenin istek ve arzularını dinledi.

Ziyarette; İl Emniyet Müdürü Necmettin Koç ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ömer Turan hazır bulundu.

İkindi namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından şehit Elvan Özbay’ın naaşı, Gecek Köyü Mezarlığında toprağa verilmişti.
Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü’ne PKK’lı teröristlerce bomba yüklü araçla yapılan saldırıda şehit olan polis memuru Elvan Özbay’ın naaşı Kütahya Hava Er Eğitim ve Tugay Komutanlığı’na getirilmişti.

Okumaya devam et

Politika

CHP’li Ali Fazıl Kasap: “Termik santraller devletleştirilsin”

Yeni yılın ilk gününde baca filtreleri bulunmadığı için termik santrallerinin kapatılmasına CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, tepki gösterdi.

Kütahya Tunçbilek ve Seyitömer termik santrallerinde iki bin yüz işçinin çalıştığına dikkat çeken Kasap, “Alınan bu karardan dolayı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı kınıyoruz. Biz termik santrallerin kapanmasını değil, çevre yükümlülüklerini yerine getirerek filtre takmalarını istiyoruz. Gerekirse devletleştirilsin” dedi.

Baca filtrelerinin takılması için verilen 1 aylık sürenin dün gece dolmasının ardından, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından termik santrallerin ard arda kapatılmasına tepkiler sürüyor.

Baca filtresi bulunmadığı için kapatılan Seyitömer ve Tunçbilek termik santrallerinin kapatılması konusunda açıklamalarda bulunan CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, termik santrallerin faaliyetlerinin durdurulmasına tepki gösterdi.

Termik santarllerini işleten firmalara 2013 tarihinden beri baca filtreleri takmaları için milyonlarca lira teşfik verildiğini hatırlatarak, “Firmalar üstlerine düşen yükümlülükleri yerine getirmedikleri için bu durum yaşandı” dedi.

“ERDOĞAN VE BAKANLIĞI ŞİDDETLE KINIYORUM”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından termik santrallerinin kapatılması talimatı verildiğini söyleyen Kasap, “Biz asla termik santraller kapatılsın demedik, en kısa sürede filtrelerin takılarak termik santrallerinin bir an önce açılması taraftarıyız. AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, parti MYK toplantısında bu santraller kapatılsın dedi, bakanlık harekete geçti. Erdoğan ve bakanlığı şiddetle kınıyorum” dedi.

“TERMİK SANTRALLER DEVLETLEŞTİRİLSİN”

Enerji santrallerini işleten firmaların büyük bölümünün daha çok kazanç uğruna çevreye yönelik yükümlülüklerini yerine getirmediğini kaydeden CHP Kütahya Milletvekili Kasap, ” Kanal İstanbul ve yerli otomobil yapma iddiasında olan iktidar, buraları kapatmasın gerekirse devletleştirerek, Türkiye’yi enerji konusunda dışa bağımlı olmaktan kurtarsın” diye konuştu.

“BİNLERCE İŞÇİ MAĞDUR EDİLMESİN”

Sadece Kütahya’da bulunan santrallerde iki bin yüz işçinin çalıştığını hatırlatan Kasap, Türkiye’de bacası bulunmayan on beş santral bulunduğunu kaydederek, binlerce insanın ve ailelerin mağdur olmaması için hükümete enerji santrallerinin akibeti konusunda bir an önce harekete geçilmesi çağrısında bulundu.

Okumaya devam et

Politika

Alim Işık’ın ziyaret ettiği başkana, sosyal medyadan ölüm tehdidi

Belçika’nın başkenti Brüksel’in Saint-Josse-ten-Noode ilçesi Belediye Başkanı Emir Kır, Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık ve Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı’yı kabul etmesinin ardından, sosyal medyadan ölüm tehditleri aldı.

Türk kökenli Belçikalı siyasetçi Emir Kır, Brüksel’in 19 belediyesinden biri olan Saint-Josse-ten-Noode’un belediye başkanlığını yürütüyor.

Saint-Josse-ten-Noode Belediye Başkanı Emir Kır, yaptığı yazılı açıklamada, sosyal medyada kendisine yönelik “nefret ve şiddet içeren çağrılar yapılmasının” açıkça suç teşkil ettiğini belirterek, ırkçı saldırıların, kendisinin Türk belediye başkanlarını ağırlamasıyla arttığını ifade etti.

Sosyal medyadaki saldırılar nedeniyle polise başvuracağını belirten Kır, “Belçika’da, Türkiye’de veya nerede olursa olsun, her türlü aşırı sağ ve ırkçı yapıları şiddetle kınadığını” bildirdi.

Ziyaret kapsamında, belediyecilikle ilgili deneyimlerini konuklarıyla paylaştığını aktaran Kır, başkanı olduğu belediye ile ilgili bilgilendirmelerde bulunduğunu kaydetti.

Kır, bu ay başında Türkiye’den Brüksel’deki Avrupa kurumlarını ziyarete gelen farklı partilerden 6 belediye başkanını, talepleri üzerine makamında ağırladığını söyledi.

Okumaya devam et

Politika

Kütahya’daki termik santraller, bu sabah mühürlendi, üretim durduruldu

Kütahya’nın Seyitömer beldesinde ve Tavşanlı ilçesine bağlı Tunçbilek beldesinde faaliyet gösteren termik santraller, “Geçici faaliyet belgesi” olmadığından dolayı Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekiplerince mühürlenerek üretim faaliyetleri durduruldu.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, termik santrallerle ilgili, “Ekiplerimiz bu ay içinde 13 termik santralimizin ayrı ayrı incelemesini yapacak, son durumlarını tespit edecekler. 1 Ocak itibarıyla süreci başlatacak, mevzuata aykırı ne kadar tesis varsa kapatma dahil tüm cezai işlemleri yapacağız” şeklinde açıklama yapmıştı.

Bakan Kurum’un gün içinde yeni açıklama yapacağı bildirildi.

Okumaya devam et

Politika

Vali Ömer Toraman, 2020 yılına ziyaretlerle başladı

Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman, 2020 yılına görev başındaki güvenlik güçleri, sağlık personeli ve vatandaşlarla girdi.

Vali Dr. Ömer Toraman, 2019 yılının son gecesinde Jandarma Merkez Karakolu, Şehit Mehmet Kartal Polis Merkez Amirliği, Trafik Düzenleme ve Denetleme Büro Amirliği ile İtfaiye Müdürlüğünü ziyaret etti.

Çalışmalar hakkında bilgiler alan Vali Toraman, görev başındaki personelin yeni yılını kutlayarak çalışmalarında kolaylıklar diledi.

Eskişehir Yolunda oluşturulan uygulama noktasını da ziyaret eden Vali Toraman, polis memurlarının yeni yılını tebrik ederek asayiş hakkında bilgiler aldı. 

KSBÜ Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesini de ziyaret eden Vali Toraman, vatandaşların yeni yılını tebrik edip geçmiş olsun temennisinde bulundu, çocuklara hediyeler verdi.

“TÜM TEDBİRLER ALINDI”

Kütahya’da yılbaşının huzur ve güven içerisinde geçmesi için gerekli tüm tedbirlerin alındığını kaydeden Vali Toraman, “Vatandaşlarımızın yılbaşı gecesini huzur ve emniyet içerisinde geçirmesi için bütün emniyet ve jandarma teşkilatımız görev başında. İçişleri Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda gerekli planlama ve görevlendirmelerimizi yapmıştık. Bugün de arkadaşlarımızı görev mahallerinde ziyaret ederek ilimizdeki mevcut durumu istişare ettik. Kütahya’da yılbaşı gecesi huzur ve sükûn içerisinde geçiyor. 2020 yılının hem Kütahyalı hemşehrilerimiz hem de bütün milletimiz için sağlık, mutluluk ve huzur içerisinde geçmesini temenni ediyorum” diye konuştu.

Ziyaretlerde Vali Dr. Ömer Toraman’a İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Çekiç ile İl Emniyet Müdürü Necmettin Koç eşlik etti.

Okumaya devam et

Politika

Belediye Başkanı Alim Işık: “15 yılda ilk kez denk bütçe yaptık”

Kütahya Belediye Başkanı Prof.Dr. Alim Işık, yeni yıl mesajı yayımladı. Işık mesajında “Yeni bir yılın başlangıcı hep umudu temsil etmiştir. Biliriz ve hissederiz ki değişmek ve değiştirmek için gerekli güce sahibizdir. Yeni bir yıla hazırlanırken kendimizi böyle umutlu, keyifli ve değişime açık hissetmemiz işte bu yüzdendir.” dedi.

Işık, “Kütahya’nın yaşanabilir bir yer olduğu ve yaşanacak güzel duyguların var olduğu inancıyla, son 15 yıl içerisinde ilk kez bu yıl denk bütçe yaptık. 2020 yılında bu şehrin bütçesinin 3’te birini yatırım üzerine ayırdık.” diye konuştu.

Kütahya Belediye Başkanı Prof.Dr. Alim Işık’ın açıklaması şöyle:

ZAFER MEYDANI PROJESİ

“ 2020 yılı projelerimizin içerisinde; öncelikle Kütahya Valiliği eski binasının yıkılması ile ortaya çıkacak olan Zafer Meydanı düzenleme projemiz var. Bu şehri gerçekten kent yapacak bir meydana dönüştüreceğiz. Altında yaklaşık 350 araç kapasiteli kapalı otopark, üstünde de bu şehri kendi kültürüyle, tarihiyle bütünleştiren bir meydan projemiz var. Bununla eş zamanlı olarak eski Kültür Sarayı binamızın yerine altında yaklaşık 300 araç kapasiteli kapalı otopark, üstüne ise değişik büyüklüklerde konferans salonları inşa edeceğiz. Bu yapıyla birlikte Kütahya’mıza modern bir şekilde donatılmış, konferans salonları, sergi ve fuaye alanları, önünde amfi tiyatro, üst katına da bu bölgenin en zengin kütüphanesinin olduğu bir kompleks kazandıracağız.

Yine 2020 yılı içerisinde Cumartesi ve Çarşamba Pazaryerini tarihi dokuya uygun bir şekilde yeniden şehrimize kazandırmayı hedefliyoruz. Altı tamamen otopark, orta alan kapalı pazaryeri, onun üstü güneş enerjisi sistemiyle donatılmış olacak. Asım Gündüz Caddesi ve Cumhuriyet Caddesi dahil olmak üzere o bölgedeki park yoğunluğunu yeni yapılan otoparklara kaydırarak vatandaşlarımıza alternatif alanlar oluşturmayı hedefliyoruz. 2019 yılında olduğu gibi 2020 yılında da Belediye Kütahyasporu destekleyerek profesyonel lige çıkartmak için çalışacağız.

Bu vesile ile aziz milletimizin, Türk-İslam aleminin ve hemşerilerimizin yeni yılını gönülden tebrik ediyorum. 2020 yılının birlikte başaracağımız, umut dolu bir yıl olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyor, bütün vatandaşlarıma gönül dolusu selam ve saygılarımı iletiyorum.”

Okumaya devam et

Politika

Vali Toraman: “Barış ve huzurun hakim olduğu yeni yıl diliyorum”

Ülkemiz ve dünyamız için önemli gelişmelerin yaşandığı 2019 yılını geride bırakırken, 2020 yılına girmenin heyecanı ve mutluluğu içerisindeyiz.

Her yeni yıl, beraberinde umutlarla ve yeni başlangıçlarla geliyor. Geçmişin muhasebesini yapıp, elde ettiğimiz bilgi ve tecrübelerle ilimizin ve ülkemizin geleceğine daha güvenle bakabilmesi için 2020 yılında da gayret göstereceğiz.

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın vizyoner liderliğiyle, ülkemizle birlikte Kütahya’mızın da gelişmesi, kalkınması ve refahının artması için 2023, 2053 ve 2071 hedefleri doğrultusunda çalışacağız.

Bu vesileyle tüm dünyada barışın, huzurun hakim olduğu bir yeni yıl diliyorum. 2020 yılının ülkemize, milletimize, tüm insanlığa, huzur, sağlık, mutluluk ve hayırlar getirmesini temenni ediyor, tüm hemşerilerimin yeni yılını kutluyorum.

Okumaya devam et

Politika

Özel İdare, 2019 yılında 232 KM yolu tamamladı

Kütahya’daki ulaşım ağının konforunu artırmayı hedefleyen Kütahya İl Özel İdaresi, 2019 yılında 232 Km yolu tamamlayarak vatandaşların hizmetine sundu.

2019 Yılında 127 Km sıcak asfaltın (BSK) yanı sıra, 81 Km 1.kat sati kaplama ve 24 km 2. Kat asfalt yapılarak hizmete sunuldu. Bunun yanında 138 Km onarım ve stabilize çalışması da yapıldı.

Şuana kadar yaptığı 600 Km’si sıcak asfalt (BSK), 1910 KM sati kaplama ve 1344 Km stabilize ve tesviye çalışmaları ile 3 Bin 854 Km’lik yol ağı ile hizmet veren Kütahya İl Özel İdaresinin yetkilileri, önümüzdeki yılda da çalışmalarını hızla sürdüreceklerini açıkladı.

Okumaya devam et

Politika

Ceyda Çetin Erenler: “İstikrarlı büyüme ve kalkınma sürecek”

AK Parti Kütahya Milletvekili Ceyda Çetin Erenler, “2023 hedeflerimize 2053 ve 2071 vizyonlarımıza doğru yürüyüşümüz, 2020 yılında da aynı kararlılıkla devam edecek ve inşallah istikrarlı büyüme ve kalkınma sürecimiz daha da artarak muhteşem başarılarla süslenecektir” dedi.

“2019’DA BAŞARILARA İMZA ATTIK”

2019 yılında bir çok başarılara imza attıklarını ifade eden Ceyda Çetin Erenler, “Ülkemiz ve milletimizin geleceği açısından çok önemli olduğu gibi bulunduğumuz coğrafyayı ve dünyayı da derinden etkileyen önemli gelişmelerin yaşandığı 2019 yılını geride bırakıyor, aziz milletimizle birlikte Türkiyemiz’e dair yeni ümit ve heyecanlarla 2020 yılına giriyoruz. Yeni miladi yılın tüm insanlığa hayır ve güzellikler getirmesini, Rabbim’den niyaz ediyorum. dedi. 2019 yılı da önceki yıllarda olduğu gibi Devlet Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, AK Parti Hükümetleri olarak masada ve sahada kazandığımız başarılarla taçlanan ve tüm dünyaya Türkiyemiz’in gücünü kabul ettirdiğimiz bir yıl oldu. Ülkemizde ve sınırlarımızda huzur ve güven ortamının sağlanması adına önemli adımlar attık. Barış Pınarı Harekâtıyla asla teröre geçit vermeyeceğimizi herkese kabul ettirdik. Ekonomi alanındaki etkili ve yerinde girişimlerimizle, ne dolardan, eurodan umut bekleyenleri, ne de faizlerin yükselmesinden medet umanları sevindirdik. Ekonomik açıdan büyümemizi istikrarlı bir şekilde sürdürürken ihracatta rekor üzerine rekor kırdık. Sadece kendi milleti için değil tüm mazlumlar için mücadele veren büyük, güçlü Türkiye gerçeğini yedi düvele kabul ettirdik” diye konuştu.

“KÜTAHYA DA, GERÇEKLEŞTİRİLEN İCRAATLARDAN MİSLİYLE İSTİFADE ETMEKTEDİR”

Türkiye’nin hedeflerine emin adımlarla ilerdiğini kaydeden Ceyda Çetin Erenler, “Artık sözümüzü başarılarımızla söylüyoruz. İHA’larımız, SİHA’larımız, ANKA’mız, TİHA’mız, Altay Tankımız. Milli Muharip Savaş Uçağımız, ATAK ve GÖKBEY Helikopterlerimiz, Hürkuş-C Uçağımız, Denizaltılarımız, yerli ve milli Otomobilimiz TOGG ile milletimizin ‘neden biz yapamıyoruz’ diye yıllardır içten içe üzüldüğü hayalleri gerçeğe dönüştürdük. Fatih ve Yavuz Sondaj gemilerimiz ve Barbaros Hayrettin Paşa, Oruç Reis Sismik Arama gemilerimizle her türlü engellemelere rağmen Doğu Akdeniz’deki haklarımıza sonuna kadar sahip çıkıyor, göklerde de milli menfaatlerimizi koruyacak çalışmalarımızı Uzay Ajansımızla sürdürüyoruz. Ülkemizin şahlanışı devam ederken tüm illerimiz gibi Kütahyamız da gerçekleştirilen icraatlardan misliyle istifade etmektedir. Kütahyamız’ın kalkınması, kıymetli hemşehrilerimizin en iyi hizmetleri alması için tüm gücümüzle çalışıyoruz. Devam eden projelerin tamamlanması yeni projelerin ilimize kazandırılması noktasında girişimlerimiz de hızla devam etmektedir. İnşallah çok güzel neticeler alacağız. 2002’de AK Parti iktidarlarımız ile birlikte başlayan eğitimden, sağlığa, ekonomiden, ulaşıma, savunmadan, sanayiye, enerjiye uzanan büyük atılım ve yatırımlar, 2023 hedeflerimize 2053 ve 2071 vizyonlarımıza doğru yürüyüşümüz, 2020 yılında da aynı kararlılıkla devam edecek ve inşallah istikrarlı büyüme ve kalkınma sürecimiz daha da artarak muhteşem başarılarla süslenecektir. 2020 yılının ülkemize, aziz milletimize ve tüm insanlığa barış, huzur, mutluluk, bereket getirmesini temenni ediyor, Kütahyalı hemşehrilerimin ve tüm vatandaşlarımızın yeni yılını kutluyor; selam ve saygılarımı sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

Okumaya devam et

Politika

Vali Toraman, halk gününde vatandaşlarla bir araya geldi

Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman; istek, şikayet, önerileri dinlemek ve sorunlara çözüm bulmak amacıyla vatandaşlarla bir araya geldi.

Vali Dr. Ömer Toraman başkanlığında, Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen Aralık ayı Halk Günü Toplantısı’na; İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Çekiç, İl Emniyet Müdürü Necmettin Koç, Kütahya Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Hamiyet Özkalay, bazı daire müdürleri ile vatandaşlar katıldı.

Vatandaşların istek ve arzularını dinleyen Vali Dr. Ömer Toraman sorunların çözümü için ilgili kurum amirlerine talimat verdi.

Okumaya devam et

EN ÇOK OKUNANLAR