Bizimle iletişime geçin

Eğitim

7 Ocak Salı günü eğitime kar nedeniyle 1 gün ara verildi

Bugün sabah saatlerinde başlayıp kesintisiz olarak halen devam eden yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle eğitime 1 gün (7 Ocak 2020) ara verildi.

Kütahya Valiliğinin duyurusu, Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından internet sitesi aracılığıyla açıklandı.

Kütahya Valiliğinden: 

Bugün sabah saatlerinde başlayıp kesintisiz olarak halen devam eden yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle:

1. İlimiz Merkez İlçe, Altıntaş, Aslanapa, Çavdarhisar, Dumlupınar, Hisarcık ve Simav ilçelerinde Millî Eğitim Bakanlığı’na bağlı her tür ve derecedeki resmî ve özel örgün ve yaygın eğitim kurumları, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, özel öğretim kursları ile diğer Kamu Kurum ve Kuruluşları’na ait kreş ve okul öncesi eğitim kurumlarının 07.01.2020 Salı günü 1 (bir) gün süre ile tatil edilmesine karar verilmiştir.

2. Yukarıda tatil edilen ilçelerdeki Kamu Kurum ve Kuruluşları’nda çalışan görevli personelden hamile, engelli, diyaliz hastaları, kalp ve böbrek yetmezliği, kanser vb. kronik ağır hastalığı olan memur ve diğer kamu görevlileri, 07.01.2020 Salı günü 1 (bir) gün süre ile idari izinli sayılacaklardır.

3. Ayrıca Domaniç, Emet, Gediz, Şaphane, Pazarlar ve Tavşanlı ilçelerinde ise taşıma Merkezi okullarda eğitime bir gün süre ile ara verilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Eğitim

Kütahya merkez ilçede okullar 1 gün daha tatil edildi

Yoğun kar yağışının etkili olduğu Kütahya’da eğitime bir gün daha ara verildi.

Resmi kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Kütahya merkez ilçedeki anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liseler 8 Ocak 2020 Çarşamba günü de tatil ilan edildi.

Konuyla ilgili ayrıntılı açıklama Kütahya Valiliği tarafından geldi. İşte o açıklama…

Kütahya Valiliği’nden:

İlimizde iki gündür aralıksız devam eden kar yağışı nedeniyle ilimiz merkezinde bulunan (köyler dahil) Millî Eğitim Bakanlığı’na bağlı her tür ve derecedeki resmî-özel, örgün-yaygın eğitim kurumları, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, özel öğretim kursları ile diğer Kamu Kurum ve Kuruluşları’na ait kreş ve okul öncesi eğitim kurumlarında, 08.01.2020 Çarşamba günü 1 (bir) gün süre ile eğitime ara verilmesine karar verilmiştir.

İlimiz merkezindeki Kamu Kurum ve Kuruluşları’nda görevli personelden hamile, engelli, diyaliz hastası olan, kalp ve böbrek yetmezliği bulunan, kanser vb. kronik ağır hastalığı olan memur ve diğer kamu görevlileri, 08.01.2020 Çarşamba günü 1 (bir) gün süre ile idari izinli sayılacaklardır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Okumaya devam et

Eğitim

Kütahya’da eğitime kar engeli

Kütahya Valiliği Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklama şöyle:

“Bugün (06.01.2020) gece saatlerinde başlayıp kesintisiz olarak devam eden yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle İlimizde;
Merkez ilçe, Aslanapa ve Gediz ilçelerinde taşıma merkezi okullar, Şaphane, Hisarcık ve Çavdarhisar ilçelerinde tüm eğitim kurumları ile Emet İlçesindeki temel eğitim kurumlarında (Anaokulu, İlkokul, Ortaokul) eğitime bir gün ara verilmiştir. Kamuoyuna Saygıyla duyurulur.”

Okumaya devam et

Eğitim

Vali Toraman: “Zamanınızı iyi değerlendirin”

Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman, “Meslekî Tanıtım Günleri” etkinliğinde öğrencilerle bir araya geldi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İŞKUR İl Müdürlüğü ve Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KÜTSO) iş birliğiyle gerçekleştirilen “Meslekî Tanıtım Günleri”nin ilk konuğu Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman oldu.

Mesleki deneyimlerini paylaşan Vali Dr. Ömer Toraman öğrencilere zamanı iyi değerlendirip kendilerini geliştirmeleri gerektiğini söyledi.

Eğitimin tek gayesinin meslek edindirmek olmadığını ifade eden Vali Toraman, “Sınavlar asli unsur değil bir aracı olarak görülmeli. Telaşa düşmeyin. Telaşa düşerseniz düşünme yeteneğiniz sizi sekteye uğratabilir. Toplumsal, aile, çevre baskısı ve yaşınızın getirdiği heyecanlar sizi hataya sürüklememeli. Kendinizi iyi tanımaya çalışarak bir istikamet çizmenizde fayda var. Eğitimin her aşaması kendinizi geliştirmeniz için bir fırsat. Bunun için de çok vasıta var. En kıymetlisi ise öğretmenlerimiz. Öğretmenlerimizden azami derecede istifade etmeliyiz” dedi.

“ETİKETLER KENDİLİĞİNDEN DEĞER ÜRETMEZ”

“Hangi işi yaparsanız yapın o işin en iyisi olun” diyen Vali Toraman, “Ne iş yaptığınız önemli değil. Bir meslek, bir etiket tek başına size değer katmaz. Etiketler kendiliğinden değer üretmez, değeri üreten sizin beceriniz ve başarınızdır” ifadelerini kullandı.

Vali Toraman daha sonra öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Okumaya devam et

Eğitim

Abdülhamid Han Anadolu Lisesi sergisi ilgi odağı oldu

Kütahya’nın gözde eğitim kurumlarından olan Kütahya Abdülhamid Han Anadolu Lisesi, Bilim ve sanat sergisi, Kütahyalıların ilgi odağı oldu. Akademik anlamda büyük başarılara imza atabilecek güçte olan Abdülhamid Han Anadolu Lisesi’nin öğrencileri tarafından hazırlanan sergi, dün ziyarete açıldı.

Öğrencilerin hazırladığı eserler, ziyaretçiler tarafından ilgiyle izleniyor.

Görsel sanatlarda yaklaşık 350 eser, biyolojide 13 eser, fizik alanında 6 eser, din kültürü alanında 3 eser ve tarih alanında 6 eser sergide sunuldu.

Sergi, okul müdürü Rıdvan Yabancı, Müdür Yardımcısı Zehra Çiçekçi, Görsel Sanatlar Öğretmeni Tuğba Gülmez, Biyoloji Öğretmeni Zehra Karahan, Fizik Öğretmeni Sema Balbay, Tarih Öğretmeni Şerife Kodalak, Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi Öğretmeni Seher Bayır Bulut tarafından hazırlandı ve Kütahya Sera AVM Sanat Galerisinde hafta sonu da açık kalacak.

Görsel sanatlar içerisinde hat sanatı, suluboya, akrilik tablolar, guaj boya, karakalem resim çalışmaları bulunuyor.

Biyoloji alanında öğrencilerin yaptığı sıvı ve katı el sabunu ve aleovera özlü bakım kremi kadınların ilgisini çekiyor.

Fizik alanında, “hangi gezende kaç kilosun” maketi, elektrik süpürgesi, Magnev Treni’nin minyatürü var.

Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi alanında ise, Müslümanların Hendek Savaşı’nı anlatan maketi ve dini soruların olduğu tabu benzeri bir oyun hazırlanmış.

Tarih alanında ise, İstanbul’un fethi, Fatih Sultan Mehmet Han temalı maketler bulunuyor. Deneyimli idareci ve öğretmen kadrosu ile çalışan Abdülhamid Han Anadolu Lisesi sanat, spor, bilim, sosyal yaşam ve kültürel faaliyetlere verdiği önemle dikkati çekiyor.

Okumaya devam et

EN ÇOK OKUNANLAR