Bizimle iletişime geçin

SİMAV

Simav meslek odaları, şehitleri rahmetle anarken Suriye rejimini de nefretle kınadı

MUSTAFA ARIGÜMÜŞ / SİMAV (yenikutahya.com)

Simav Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı, ilçedeki meslek odalarının başkanlarıyla Türk Bayrağı altında bir araya gelerek Suriye-İdlib’te Türk Silahlı Kuvvetleri birliğine düzenlenen hain saldırıyı kınamak, 34 Mehmetçiğin şehit edilmesine tepki göstermek için basın açıklamasında bulundu.

Türkiye’deki tüm Ticaret ve Sanayi Odaları ile Borsaların öncülüğünde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen basın açıklamasını Simav’da Simav Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Raci Hazıroğlu okudu. Simav’ın meslek odası başkanları ile Ticaret ve Sanayi Odası yöneticilerinden bazılarının katıldığı basın açıklamasında meclis başkanı Hazıroğlu şöyle konuştu;

“Şu an 81 İl’de Türkiye’nin önde gelen 30’a yakın meslek örgütü, sendika konfederasyonu ve sivil toplum kuruluşu, hep birlikte bu açıklamayı yapıyoruz.

Bizler, her kritik dönemde milletimizin ve devletimizin yanında durduk, üstlendiğimiz sorumluluğun hakkını vererek hareket ettik. Bugün de, İdlib’te gerçekleşen hain saldırıya ilişkin, ortak tepkimizi gösteriyoruz. Öncelikle vatanın huzuru, güvenliği ve mazlumları müdafaa etmek üzere üstlendikleri görevde şehit olan tüm kahraman askerlerimizin ruhları şad olsun. Rabbim şehitlerimizin mekânını cennet eylesin, yakınlarına sabır ve metanet, yaralılarımıza acil şifalar nasip eylesin. Milletimizin başı sağ olsun.

Askerlerimiz İdlib’de, hem ülke sınırlarımızı ve hem de mazlumları korumaktaydı. Zira Suriye’de yaşanan zulümlere, yüzbinlerce sivilin zalimce katledilmesine, milyonların evinden, toprağından sürülmesine, dünya sessiz kaldı. Türkiye’nin barış ve huzur odaklı çabalarıysa, ne yazık ki, pek çok ülkede karşılık görmedi.

Buradan tekrar sesleniyoruz. Karşımızda, insanlıktan nasibini almamış, tüm ahlaki, insani ve dini değerleri hiçe sayan, kendi yurttaşlarını bile topraklarından eden, canlarına kasteden, zihniyete sahip bir rejim bulunuyor. Suriye’yi her geçen gün daha da ağır bir yıkıma sürüklüyor. İşte rejim güçleri son olarak da, yapılan anlaşmalara uymayarak, askerlerimizi kalleşçe pusuya düşürdü. Bu saldırı, asla kabul edilemez. Dolayısıyla, masum insanları katleden ve ülkemizin güvenliğine de açık tehdit oluşturan bu rejim unsurlarına karşı sessiz kalmamız beklenemez. Tarihi ve kültürel bağlarımız bulunan, rejimin zulmünden kaçan Suriyeli kardeşlerimizin yaşama hakkını korumak tarihi, insanı ve vicdani sorumluluğumuzdur.

Türk Devleti ve Ordusu, bugüne kadar, Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve Barış Pınarı harekâtıyla terör örgütlerine ve destekçilerine gereken cevabı en güçlü şekilde vermiştir.  Elbette bu acımasız saldırının sahipleri bunun bedelini ödeyecektir. “Bahar Kalkanı” harekâtıyla da bu bedeli ödemeye de başlamışlardır. Şunu da herkes bilsin ki, biz, her türlü zorluğu aşmasını bilen bir milletiz. Mevzubahis vatan olunca, tüm siyasi ve fikri ayrılıkları bir tarafta bırakırız. İşte şimdi de birlik ve beraberlik içinde hareket ediyor, sabır ve dayanışma gösteriyoruz.  Ülkemizin menfaatlerini her şeyin üstünde tutuyoruz. Bugün her zamankinden daha güçlü şekilde biriz, bütünüz ve birlikteyiz. Türkiye’nin tüm kesimlerini temsil eden Mesleki ve Sivil Toplum Örgütleri olarak, bayrağımızın altında kenetlendik. Katil rejime karşı kararlı şekilde mücadele eden devletimizin ve kahraman ordumuzun yanındayız. Alınacak her kararın, atılacak her adımın arkasındayız. Cenabı Hak ülkemizi korusun, milletimizin birliğini ve dirliğini muhafaza etsin, ordumuzu muzaffer kılsın.”

Sağlık

Simav’da cadde ve sokaklar sabunlu suyla temizlendi

Dünyanın küresel sağlık sorunu haline gele COVID-19’a karşı alınan önlemler çerçevesinde Simav’ın cadde, sokak, kaldırım ve meydanları ilk kez dezenfekte edildi.

Mustafa ARIGÜMÜŞ – SİMAV (yenikutahya.com)

Simav Belediye Başkanı Av.Adil Biçer’in talimatları doğrultusunda Belediye İtfaiye Müdürlüğü ile Belediye Zabıta Müdürlüğünün işbirliği çerçevesinde su tankeriyle cadde, sokak, kaldırım ve meydanlar dezenfekte edildi.

Konuyla ilgili olarak yenikutahya.com Simav temsilcisi Mustafa Arıgümüş’e konuşan başkan Simav Belediye Başkanı Adil Biçer, “Simav’da hep birlikte yaşıyoruz. Biz belediye olarak üstümüze düşen görevleri yerine getirmeyi sürdürüyor ve COVID-19’a karşı şehrimizi dezenfekte ediyorsak, vatandaşlarımız da sokağa mecbur kalmadıkça çıkmama konusunda elinden gelen sabrı ve gayreti göstermeli, yakın temaslardan uzak kalmalı. Birlikte mücadele eder, sağlık birimlerinin uyarılarına duyarlı olursak inanıyorum ki söz konusu küresel tehlikeden kısa zamanda kurtuluruz” dedi.

Haber ve Fotoğraf Mustafa Arıgümüş (Simav)

Okumaya devam et

Eğitim

Eğitim bağışçısına teşekkür

Simav’da üniversite eğitimine eğitim bursu olarak tek destek veren kurum olan Simav Eğitim Vakfı, kendisine düzenli olarak Kazcıoğlu Otomotiv adına burs bağışında bulunan Şener Kazcıoğlu’na teşekkür ziyaretinde bulundu.

Mustafa ARIGÜMÜŞ – SİMAV (yenikutahya.com)

Simav Eğitim Vakfı Başkanı Ecz. Dilek Üstünel ve vakıf müdürü Ali Dinçer, Kazcıoğlu Otomotiv tesislerine giderek şirketin idari genel müdür yardımcısı Şener Kazcıoğlu ile görüştü. Vakfın üniversite öğrenim bursu konusunda Kazcıoğlu’nu bilgilendiren başkan Üstünel, 2019-2020 eğitim ve öğretim döneminde Simavlı olup da üniversitelerin fakültelerinde eğitimlerini sürdüren dar gelirli aile çocuklarına bu yıl 8 ay boyunca 150’şer TL ödeme planları olduğunu kaydetti.

Üstünel, Simav Eğitim Vakfından eğitim bursu alan öğrenci sayısını ise 92 olarak belirtirken, “Kazcıoğlu Otomotiv, vakfımıza düzenli olarak bağışta bulunurken eğitim ve öğretime, Simavlı üniversite mezunu gençlerin artmasına vesile olan bağışçılarımızdandır. Sayın Şener Kazcıoğlu nezdinde tüm Kazcıoğlu Ailesine teşekkür eder, bu tür desteklerin Simav’ımızda artarak devam etmesini, hatta vakfımızdan burs alarak bugün için iş hayatına atılan mezunlarımıza da örnek olmasını temenni ederim. Çünkü vakfımıza yapılan her yeni bağış, Simavlı dar gelirli bir aile çocuğunun üniversitelerde okuma fırsatı yakalamasına en büyük etken olacaktır” diyerek Kazcıoğlu Otomotiv adına yapılan bağışla ilgili makbuzu takdim etti.

Okumaya devam et

Sağlık

Simav’da hayvan pazarı 3 hafta süreyle kapatıldı

Başkanlığını Simav Kaymakamı Türker Çağatay Halim’in yaptığı ‘Simav Hayvan Sağlık Zabıtası Komisyonu’, Türkiye’nin sıcak gündemini oluşturan Koronovirüs salgınıyla ilgili olarak Simav Hayvan Pazarını 17, 24 ve 31 Mart 2020 tarihleri için kapattığını duyurdu.

Mustafa ARIGÜMÜŞ – SİMAV (yenikutahya.com)

Edinilen bilgiye göre Simav Hayvan Pazarının Ege ve Marmara bölgelerine hitap eden önemli bir pazar olması, hayvanlardan insanlara bulaşan hastalıkların pazar yoluyla taşınabilme olasılığı, çeşitli şehirlerden birçok alıcı ve satıcının Simav pazarına gelerek çok fazla kişiyle temasta bulunabilmesi, hayvan alım ve satımı sırasında uzun süren pazarlıklarda elle temas ve yakın durma gibi Koronavirüs tehlikesi içeren tehditlerin göz önünde bulundurulması gibi birçok olumsuzlukları dikkate alan Simav Hayvan Sağlık Zabıtası Komisyonu kararın idari makamlarca uygulatılmasını oy birliğiyle kabul ederek bugünden itibaren uygulamaya koydu.

Okumaya devam et

Politika

KORONAVİRÜS: Kütahya’da AK Parti kongreleri ertelendi

AK Parti il başkanı Sebahattin Ceyhun sosyal medyadan duyurdu. AK Parti Şaphane ve Simav ilçe kongrelerini bu hafta sonu yapmaya hazırlanıyordu.

Sebahattin Ceyhun’un yaptığı açıklama şöyle:

“Sağlık Bakanlığımızın yürüttüğü coranavirüs ile ilgili tedbirler kapsamında, alınan bilim kurulu kararları ve son gelişmeler dikkate alınarak bu hafta sonu yapılması planlanan Şaphane ve Simav İlçe Kongrelerimiz, Genel Merkezimizin belirleyeceği ikinci bir tarihe kadar ertelenmiştir.”

Okumaya devam et

Eğitim

Özel Şeref Koleji’nde korona eğitimi veriliyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın günlerdir sözünü ettiği ve dikkat çektiği Türkiye’de ilk koronavirüs vakasını açıklamasının ardından, yurt genelinde olduğu gibi Simav’daki birçok eğitim kurumu ve toplu çalışma yerlerinde koronavirüs konusunda bilgilendirici ve bu virüse karşı alınacak korunma tedbirlerini konusunda eğitimler verilmeye başladı.

Mustafa ARIGÜMÜŞ – SİMAV (yenikutahya.com)

Bu konuda ilçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı kurumlardan birisi olan Özel Şeref Koleji bir adım öne çıkan ilk eğitim kurumu oldu. Okulun toplantı salonuna davet ettikleri Doç. Dr. İsmail Karakuyu Simav Devlet Hastanesinin deneyimli doktorlarından Dahiliye Uzmanı Şeref Seven, öğrencilere ve okuldaki görevli tüm personele koronavirüs semineri verdi.

İnsan sağlığının yaşamsal önemi hakkında öğrencilere bilgi vermekle seminerine başlayan uzman doktor Seven, insanların sağlığını olumsuz olarak etkileyen hatta zaman içinde yaşamı riske eden enfeksiyonları ve bunların tanımını yaptı. Canlılar için mikropların ve virüslerin sayısız olumsuzluklar oluşturduğunu, bunlar içinde günümüzde en fazla öne çıkan ve dünya genelinde binlerce kişinin ölümüne neden olan coronavirüsüne dikkat çeken Seven, bu virüsün kaynaklarını, bulaşma yolları ve etkileşim sürecini, hastalığın kendine özgü klinik özelliklerini ve uygulanacak laboratuar testlerinden söz ederek, en önemli tedbirin hijyen uygulamak ve temaslarda dikkatli davranmak olduğunu anlattı.

Seminer sonunda Şeref Koleji Kurucu Müdürü Hüseyin Cihan ise Dr. Seven’e, “Ülkemizin de tüm dikkatleri üzerine çektiği bir salgın hastalık konusunda öğrencilerimizi ve personellerimizi bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim” dedi.

Okumaya devam et

Sağlık

Karaağaç akaryakıt koronavirüs için ücretsiz dezenfekte hizmeti veriyor

Neredeyse tüm dünyayı etkisi altına alırken Türkiye’de de tespit edilen Korona virüsüne (Kovid-19) karşı Simav’da Karaağaç Akaryakıt A.Ş.adlı firmanın istasyona gelen tüm araçlara ücretsiz olarak dezenfekte amaçlı antiseptik uygulaması sürücüler kadar vatandaşları da sevindirdi.

Mustafa ARIGÜMÜŞ – SİMAV (yenikutahya.com)

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Salı gününü Çarşambaya bağladığı gece yarısında yaptığı açıklamayla Türkiye’de ilk Korona virüs vakasını doğrulanmasıyla Türkiye’nin her yerinde virüse karşı korunma konusunda çeşitli önlemler ve uyarılar hız kazanırken, Kütahya’nın Simav ilçesinde Karaağaç Akaryakıt A.Ş. adlı firmanın Çavdır Mahallesi Emniyet Müdürlüğü karşısında bulunan akaryakıt istasyonunda araçların dış yüzlerinde korona virüsüne karşı dezenfekte uygulamasını ücretsiz olarak başlatması ilçede dikkat çekti.

Karaağaç Akaryakıt Yönetim Kurulu Başkanı Gürcan Karaağaç gazetemize konuşarak, başlattığı ücretsiz uygulamayla ilgili olarak hem araç sürücülerinden hem de vatandaşlardan olumlu tepkiler aldığını ifade etti. Karaağaç, “Oluşturduğumuz ekiple istasyonumuza araç tekerine hava basmak için bile gelen her araca Korona virüse karşı dezenfekte amaçlı antiseptik uygulaması yapıyoruz. 7/24 sürdürdüğümüz bu uygulamamızın ardından da yine istasyonumuza gelecek her araçtaki sürücü ve yolculara da yarından itibaren kişisel korunmaya karşı ellerde antiseptik uygulamamızı da yine ücretsiz olarak uygulayacağız” dedi.

Korona virüs konusunun tamamen küresel bir sorun haline geldiğini ve bunun için ilk şartın korunmak ve hijyen olduğunu uzmanların her fırsatta anlatmaya devam ettiğini de sözlerine ekleyen Karaağaç, “Herkese sağlıklı günler temenni ediyorum. Türkiye’miz bu günleri de aşacak güçte ve kararlılıktadır” diyerek sözlerini tamamladı.

Okumaya devam et

SİMAV

İnsanlığa yardım boşa gitmiyor

Kısa adı IHH olan İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı Simav Temsilciliği, ilçede bugüne kadar yaptığı etkinlikler arasında en önemlisinin insanlığa sunulmasına aracı oldu.

Mustafa ARIGÜMÜŞ / SİMAV (yenikutahya.com)

Kara Afrika’da susuzlukla yaşam mücadelesi veren halklara su kuyusu kazdırarak binlerce insanı sevindiren IHH’nın Simav Temsilcisi Mehmet Ersoy, 2019 Mart-Nisan aylarında Burindi-Bubanza’da susuzluğun pençesindeki insanları suya kavuşturmak için Simav halkından toplanan paraların boşa gitmediğini ve Bubanza’da adı “Simav Su Kuyusu” olan suyun bölgede yaşayan 800insan için hizmete girdiğine dikkat çekti.

Simav temsilcimiz Mustafa Arıgümüş’e yaptığı ziyarette Bubanza’da Simav Su Kuyusunun yöre insanlarının hizmetine sunuluşu sırasında çekilen fotoğrafla birlikte gelen IHH Simav Temsilcisi Ersoy, “Simav’da IHH Temsilciliği olarak birçok hizmete halkımızın destekleriyle imza attık. Ama Simav Su Kuyusu bunlar arasında en anlamlılarından birisi oldu. Hayırsever halkımıza ne kadar teşekkür etsek azdır. Allah onlardan razı olsun” dedi.

Yokluk ve susuzluk içinde yaşam mücadelesi veren Afrika ülkelerinde IHH olarak insanlık adına su kuyuları açılmasına yönelik çabaların ve kampanyaların devam ettiğini de sözlerine ekleyen Ersoy, “Şu günlerde Afrika’nın en sıcak yerlerinden birisi olan Çad’ta da IHH Simav adına su kuyusu sondajı devam ediyor. Kısa bir süre sonra başarılı bir şekilde sondajın tamamlanarak susuz kalmış insanları Simav olarak suya kavuşturmak temennisindeyiz. Bu kuyumuzun adı da Simav Su Kuyusu olacak. Bizler ise üçüncü su kuyusunun sondajını yaptırmak için yardımsever halkımızdan bağış toplamaya devam ediyoruz. Bu konuda duyarlı halkımıza tekrar şükranlarımı sunuyorum. Fotoğrafta da görüldüğü gibi IHH’ya insanlık için yardım destekleri boşa gitmiyor” diyerek sözlerini tamamladı.

Okumaya devam et

SİMAV

Simav’ın müzisyen kuşçusu, rehber oldu

Termal kaynakları, tarihsel zenginlikleri ve doğa güzellikleriyle öne çıkan Simav, bu kez merkezi Uşak’ta bulunan Rota Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübünün mekânı oldu.

Mustafa ARIGÜMÜŞ / SİMAV (yenikutahya.com)

Simav’ın tanınmış müzisyenlerinden Hüseyin Şendur’un yaklaşık 4 yıldır rehberlik hizmeti verdiği dağcılık sporunun Uşaklı konukları Gökçeler Köyünden 1450 rakımlı Gölcük Yaylasına yürüyerek çıktılar.

Gazetemize doğa yürüyüşüyle ilgili bilgi veren Şendur, “Bende onlar gibi bir doğa tutkunuyum. Her geldiklerinde Simav’ımızın tanıtımına katkı olsun diyerek Uşaklı konuklarıma yardımcı oluyorum. Bu kez de Gökçeler-Gölcük arasında yaklaşık 3,5 saat doğa yürüyüşü yaparken 15 kilometrelik yürüyüş parkurumuzda 2-3 kez mola verdik. Konuklarım arasında öğretmenler, doktor ve avukatlar hatta emekliler bile var. Yürüyüş sonunda Gölcük’ü gördüklerinde ise hayran kaldılar. Konuklarım önümüzdeki Nisan ayında daha kalabalık bir topluluk olarak yeniden Simav’a gelecekler. Önemli olan Simav’ımızın adını duyurmak ve tanıtmak” dedi.

Okumaya devam et

ASAYİŞ

Kütahya’da otomobil ile motosiklet çarpıştı: 1 ölü, 4 yaralı

Kütahya’nın Simav ilçesinde otomobil ile motosikletin çarpışması sonucu bir kişi öldü, 4 kişi yaralandı.

Aydın Oran’ın (36) kullandığı 20 AD 771 plakalı motosiklet, Simav-Eynal kara yolunun 3. kilometresinde, Berra Topaloğlu yönetimindeki 43 KC 800 plakalı otomobille çarpıştı. İhbar üzerine kaza yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi.

Motosiklet sürücüsü Oran olay yerinde hayatını kaybederken, yaralanan otomobil sürücüsü Topaloğlu ile araçtaki 3 kişi, 112 Acil Servis ekiplerince Doç. Dr. İsmail Karakuyu Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Hastanede tedavi altına alınan yaralıların hayati tehlikesinin olmadığı bildirildi.

Okumaya devam et

SİMAV

Şırnak gazisine 26 yıl sonra ziyaret

MUSTAFA ARIGÜMÜŞ / SİMAV (yenikutahya.com)

Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman, 1994 yılında Şırnak’ta mayına basarak bir gözünü kaybeden Gazi Piyade Uzman Onbaşı Hüseyin Ümit ile ailesini Simav’daki evinde ziyaret etti.

Vali Toraman; Gazi Piyade Uzman Onbaşı Hüseyin Ümit, eşi Hediye ve çocukları Orhan, Şerif, Zeynep Ebru ile bir süre görüşüp istek ve arzularını dinledi.

Vali Toraman’a ziyarette Simav Kaymakamı Türker Çağatay Halim, Simav Belediye Başkanı Adil Biçer, Kütahya İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Çekiç, İl Emniyet Müdürü Necmettin Koç ve protokol üyeleri eşlik etti.

Okumaya devam et

SİMAV

Milletvekili Ahmet Erbaş, Simav’da sivil toplum örgütlerini dinledi

Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, Simav’da sivil toplum örgütü liderleriyle bir araya geldi.

MUSTAFA ARIGÜMÜŞ – SİMAV (yenikutahya.com)

Simav’ın seçkin mekânlarından Başdeğirmenler Restoranında düzenlen kahvaltıya MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, MHP Simav İlçe Başkanı Bayram Yılmaz, Simav Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şeref Kazcıoğlu, Güney Belediye Başkanı Ahmet Çavdar, Simav’lı ilçedeki bazı kooperatif ve esnaf odalarının başkanları Yonus Yılmaz, Ömer Doğan, Şevket Ergün, Abdullah Akpınar, Ramazan Işık, Tahir Özlüer, Ali Aksoy, Simav muhtarlar Derneği Başkanı Hidayet Şahin,  MHP’nin Belediye eski meclis üyesi veteriner hekim Nurullah Çakan ve MHP Simav’ın bazı yöneticileri katıldı.

MHP Simav İlçe Başkanı Bayram Yılmaz, kısa bir selamlama konuşması yaparak sözü Milletvekili Ahmet Erbaş’a verdi.

Sivil toplum Örgütlerinin sıkıntılarını dinlemeye geldiğini belirterek konuşmasına başlayan Milletvekili Ahmet Erbaş, “Ülkemiz zor bir dönemden geçiyor. Bu dönemde birlik olmalıyız. Siz herhangi bir partiye gönül vermiş olabilirsiniz. Bu benim için sorun değil ben herkesin vekiliyim. Simav’ın sıkıntılarını öğrenmeye destek vermeye geldim. Bana isteklerinizi bildirin ben de sizin Ankara’da elimden geleni yapayım. Buranın sıkıntılarını sektörlerindeki ihtiyaçları en iyi siz biliyorsunuz. Bunları bana iletin ki bende gerekeni yapayım” dedi.

İlk sözü alan Simav Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şeref Kazcıoğlu, “Öncelikle vekilime teşekkür ediyorum. Bizim Ticaret Odamızın bir sorunu vardı, vekilimize söyledik ve hemen sorunun çözümü için bize destek oldu ve olay çözüme kavuştu. Öncelikle bunun için vekilimize teşekkür ediyorum. Simav olarak öncelikli olarak biz kendi öz kaynaklarımızı harekete geçirmeliyiz. Simavlılar olarak değerlerimizi daha akılcı kullanmalıyız. İhtiyaç anında ticareti iyi bilen vekilimizden destek istemeliyiz. Milletvekilimiz Ahmet Erbaş’a bizi dinlediği için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Daha sonra Oda başkanları karşılıklı olarak ihtiyaçlarını Milletvekili Ahmet Erbaş’a ilettiler ve destek istediler.

Milletvekili Ahmet Erbaş’ta oda başkanlarına elinden gelen desteği vereceğine söz vererek toplantıya katılanlara teşekkür etti.  Toplantı günün anısına fotoğraf çekimiyle son buldu.

Okumaya devam et

ASAYİŞ

Kütahya’da kediye tekme atan kişiye idari para cezası verildi

Simav ilçesinde bir kediye tekme attığı güvenlik kamerasınca görüntülenen kişi hakkında yasal işlem başlatıldığı bildirildi.

KÜTAHYA (AA) – Fatih Mahallesi Kayacan Caddesi’nde kaldırımda yürüyen birisinin, yanından geçen kediye tekme atması çevredeki iş yerinin güvenlik kamerasınca kaydedildi.

Görüntülerin sosyal medyada yayınlanmasının ardından bu kişinin M.T. olduğu belirlendi.

Simav Kaymakamı Türker Çağatay Halim, olayla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, şunları kaydetti:

“Yerel ve ulusal basında yer alan sokaktaki dostlarımızdan bir kediye yönelik Simav ilçe merkezinde gerçekleşen şiddet olayı ile ilgili olarak, kamera görüntüleri oldukça net. Şiddet uygulayan vatandaşın kimliğini polisimiz tespit etti. Kesinlikle kabul edilemez ve görmezden gelinmeyecek bir davranıştır, esefle kınıyoruz. Hayvanları Koruma Kanunu’nun 14 ve 28/k maddelerine göre idari para cezası uygulamak üzere işlem başlatıldı.”

Okumaya devam et

SİMAV

Simav’dan Elazığ ve Malatya’daki depremzedelere yardım

Simav Belediye Başkanı Adil Biçer, 24 Ocak’ta Elazığ’da meydana gelen depremden zarar gören vatandaşlar için bir hafta önce başlattıkları kampanyada toplanan paraların AFAD’ın hesaplarına yatırıldığını bildirdi.

KÜTAHYA (AA) – Biçer, gazetecilere yaptığı açıklamada, Simav Belediyesinin öncülüğünde sivil toplum kuruluşları ve belde belediyelerinin destekleriyle nakdi yardım kampanyası düzenlediğini söyledi.

19 Mayıs 2011’de meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki depremin acılarını halen yüreğinde hisseden hemşehrilerinin birlik olup Elazığ ve Malatya halkı için seferber olmasının kendilerini mutlu ettiğini belirten Biçer, “Depremi ve acısını en iyi bizler anlarız. Kampanyada öğrencilerimiz karne paraları ile harçlıklarını getirip belediyemize teslim etti. Yardımsever halkımız da gönlünden kopanı getirip yatırdı. Kampanyamızda 149 bin 593 lira toplandı. Kendilerine şükranlarımı sunuyorum.” diye konuştu.

Okumaya devam et

ASAYİŞ

Kütahya’da fırtına nedeniyle bir binanın çatısı uçtu

Kütahya’nın Simav ilçesinde şiddetli fırtına nedeniyle bir binanın çatısı uçtu.

KÜTAHYA (AA) – İlçede gece başlayan ve sabah etkisini artıran fırtına hayatı olumsuz etkiliyor.

Kuşu beldesi Dere Mahallesi’nde Mustafa Akarsu’ya ait iki katlı binanın çatısının uçmasına neden olan fırtına dolayısıyla bölgedeki bazı ağaçlar ve telefon direkleri devrildi. Ayrıca iki fırının bacaları yıkıldı.

Okumaya devam et

ASAYİŞ

Uyuşturucu taciri, jandarma tarafından yakalandı

Kütahya’da Simav ilçesinde uyuşturucu hap sattığı iddia edilen şüpheli yakalandı.

KÜTAHYA (AA) – İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, İzmir’den getirdiği uyuşturucu hapları ilçede bazı gençlere sattığı belirlenen N.K’yi takibe aldı.

Şüphelinin Yeşilova Mahallesi’ndeki evine operasyon düzenleyen ekipler, burada yaptıkları aramada satışa hazır 108 uyuşturucu hap ele geçirdi.

Gözaltına alınan zanlı, İlçe Jandarma Komutanlığına götürüldü.

Okumaya devam et

EN ÇOK OKUNANLAR