Bizimle iletişime geçin
Eskişehir Ümit Hastaneleri

Politika

Tavşanlı’da yolcu taşımacılığı 10 gün süreyle yapılmayacak

Yayınlanan

Koronavirüs ile mücadele ve tedbir kararları doğrultusunda Tavşanlı Otogarında hizmet veren firmalar 10 gün süreyle faaliyetlerini durdurma kararı aldı.

Kütahya Valisi Dr.Ömer Toraman başkanlığında yapılan İl İdare Kurulunda alınan kararlar doğrultusunda, şehir içi hat dolmuşlarının tüm seferleri, Kütahya, Harmancık, Emet, Tunçbilek seferlerinin tamamı, bugün saat 15.00 itibariyle durduruldu. Domaniç ilçesine seferlerin kısmi olarak devam edeceği, hafta içinde komşu ilçeye yapılan seferlerin de tümüyle durdurulabileceği açıklandı.

Kararı Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler sosyal medya hesabından duyurdu.

⚠️ ÖNEMLİ ⚠️ŞEHİR İÇİ HAT DOLMUŞLARI VE FİLİZ FAALİYETLERİNİ DURDURDU.TAVŞANLI’DA YOLCU TAŞIMACILIĞI 10 GÜN SÜREYLE…

Gepostet von Mustafa Güler am Sonntag, 29. März 2020

EMET

Kütahya’da sokakta sigara içme yasağı

Yayınlanan

Kütahya’nın Emet ilçesinde koronavirüs tedbirleri kapsamında sokaklarda sigara içilmesinin yasaklandığı bildirildi.

Emet Kaymakamlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, “İlçemiz girişinde bulunan Orman İşletme Müdürlüğü önünden başlayarak, Hükümet Caddesi, Zafer Meydanı, Kaynarca Caddesi, Gezne Caddesinin başlangıcından Kasap Pınarı Caddesinin birleştiği alan, ilaveten Zafer Meydanından Ali Uçar Sokak, Yukarı Pazar Yeri, Küçük Çarşı Sokak, Çarşı Camii civarı, Porsuk Ahmet Caddesi ve balık pazarı güzergahında sigara içilmesi yasaklanmıştır” denildi.

Öte yandan saat 12.00 ile 19.00 saatleri arasında 65 yaş üstü vatandaşların da bahse konu cadde ve sokaklara girmeleri yasaklandı.

Okumaya devam et

Politika

Kütahya’da 200 nüfuslu köy karantinaya alındı

Yayınlanan

Kütahya’nın Emet ilçesinde 200 nüfuslu Eseler köyünün koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında karantinaya alındığı bildirildi.

Bugün toplanan Emet İlçe Hıfzıssıhha Kurulu, Emet Eseler köyünde artan Covid 19 vakaları nedeniyle köyün tamamının 14 gün karantinaya alınmasına karar verdi.

Yapılan açıklamada, “İlçemize bağlı Eseler köyünde (Covid-19) pozitif vakalarındaki artış nedeniyle bireysel izolasyonun yeterli olmayacağı, alınan tedbirlerin bulaşın hızının düşürülmesine olan en üst seviyeye taşımak için 30 Eylül 2020 saat 15.00’ten, 14 Ekim 2020 saat 15.00’e kadar 14 gün süreyle karantina uygulamasının başlatılmasına karar verilmiştir.

200 nüfusun yaşadığı Eseler köyünde köydeki vatandaşların ihtiyaçları vefa sosyal destek ekiplerince karşılanacak” ifadeleri kullanıldı.

Okumaya devam et

Kültür

Savcıbey’in kabrinin Kütahya’da olduğu tescillendi

Yayınlanan

Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş’ın öncülüğünde Şehit Saru Batu Savcı Bey Derneği’nin başvurusu sonrası, Şehit Saru Batu Savcı Bey’in mezarı ve Akmeşhed şehitliği korunması gereken taşınmaz kültür varlığı olarak tescillendi.

Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş’ın öncülüğünde Şehit Saru Batu Savcı Bey Derneği, Şehit Saru Batu Savcı Bey’in mezarı ve Akmeşhed şehitliği için korunması gereken kültür varlığı başvurusunda bulundu.

Kütahya ili, Domaniç ilçesi, Karaköy, Alçay/Akmeşhed mevkiinde bulunan Ertuğrul Gazinin oğlu Şehit Saru Batu Savcı Bey’in mezarı ve Akmeşhed şehitliği olarak belirlenen alan, Kütahya Vakıflar Bölge Müdürlüğü uzman raporu doğrultusunda korunması gereken kültür taşınmaz varlığı olarak tescillendi.

KORUMA BÖLGE KURULUNDAN İZİN ALINMADAN BÖLGEYE ÇİVİ ÇAKILAMAYACAK

Kütahya ili, Domaniç ilçesi, Karaköy, Alçay/Akmeşhed mevkiinde bulunan Ertuğrul Gazi’nin oğlu Şehit Saru Batu Savcı Bey’in mezarı ve Akmeşhed şehitliğinin tescil edilmesi istemine ilişkin; Şehit Saru Batu Savcı Bey Derneği’nin Ağustos 2019’taki başvurusu, Kütahya Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü, Tespit ve Planlama Dairesi Başkanlığı, Kütahya Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü, Kütahya Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nün raporları sonrasında tescili gerçekleşti.

Kütahya ili, Domaniç ilçesi, Karaköy, Alçay/Akmeşhed mevkiinde bulunan Ertuğrul Gazinin oğlu Şehit Saru Batu Savcı Bey’in mezarı ve Akmeşhed şehitliği olarak belirlenen alanın Kütahya Vakıflar Bölge Müdürlüğü uzman raporu doğrultusunda 2863 sayılı yasa kapsamında korunması gerekli kültür varlığı olarak tescil edilmesinin uygun olduğuna, koruma alanının kararımız eki haritada gösterildiği şekliyle uygun olduğuna, koruma alanı sınırları içerisinde Koruma Bölge Kurulundan izin alınmadan herhangi bir fiziki ve inşai müdahalede bulunulmamasına, karar verildi.

Okumaya devam et

Politika

Kütahya Valisi Ali Çelik, halkın arasına karışıp saatlerce gizli denetim yaptı

Yayınlanan

Tebdil-i kıyafet pazar yeri denetimine çıkan Kütahya Valisi Ali Çelik, kurallara uymayan herkesi uyardı. Vali Çelik, Sebzeciler Odası Başkanı Hakan Akdaş’ı esnafların daha dikkatli olması yönünde uyardı.

Kütahya Valisi Ali Çelik, yaya ve sivil olarak Cumartesi Pazarına gitti. Programsız olarak yaptığı denetimde, halkın arasına karışan Vali Ali Çelik, görevli personel dahil, pazarcıları, vatandaşları ve çevre esnafını uzun süre izledi.

Daha sonra görevlileri yanına çağıran Çelik, denetimlerin yeterli olmadığını daha dikkatli çalışmalarını istedi.

Kütahya Sebzeciler Esnaf Odası Başkanı Hakan Akdaş ile de görüşen Ali Çelik, esnafların maske konusunda ve satış esnasında sigara kullanımı konusuna dikkat etmediklerini gördüğünü söyledi.

Vatandaşlar, Kütahya Valisi Ali Çelik’in bu denetiminden memnun olduklarını ifade ederek “Halkın arasında gezen bir vali, bulunmaz bir fırsat. Koronavirüs denetimleri dışında kendisinin de bizzat denetim yapması çok önemli bir husus” diye konuştular.   

Okumaya devam et

Ekonomi

MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş: “Borçlar ertelensin, matrah artırılsın”

Yayınlanan

Pandemi süreci nedeniyle zor günler geçiren küçük esnafı,  üniversitelerin uzaktan eğitim modeli ile eğitime devam edecek olması nedeniyle daha zor günler beklediğini ifade eden Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, “Pandemi sebebiyle ertelenen borçlarda ödeme günü geldi kapıya dayandı. Ancak pandemi sürecini henüz atlatabilmiş değiliz. Esnafın sıkıntıları halen devam ediyor. Bu nedenle, ödemeler ya uzun vadeye yayılmalı ya da süreç geçene dek ertelenmeye devam edilmelidir ”dedi.

“ÜNİVERSİTELERİN AÇILMASI TEK UMUTTU”

MHP Kütahya Milletvekili Erbaş, “Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan pandemi nedeniyle Kütahya’da öğrenciye yönelik hizmet veren, kafe, yurt, servis, eğlence gibi sektörler geride kalan altı ayı hep ekside kapattılar. Kimi kirasını ödeyemediği için geçici süre iş yerini kapattı. Kimisi ise belki bir umut diye sektör değişikliğine gitti. Kimisi de iş yerini tamamen kapattı. Tüm esnafın tek umudu ise yeni eğitim öğrenim dönemi idi. Ancak ilimizde bulunan üniversitelerin uzaktan eğitim sistemini seçmesi nedeniyle, esnafımızın hayalleri suya düşmüştür” diye konuştu.

“VERGİ VE PRİM BORÇLARI YENİDEN ERTELENSİN”

Erbaş, “Geçtiğimiz dönemde devletimizin hemen hemen her sektöre gerekli yardımları gücünün elverdiğince yaparak, küçük esnafa bu zor süreci fazla hissettirmemeye çalışmıştır. Bu yapılan çalışmalardan bir tanesi ise vergi ve prim ödemelerinin ertelenmesiydi. Çok kısa süre sonra bu süreç sona erecek ve ertelenen vergi borçları ödenmeye başlayacak. Ama halen küçük esnafımız pandemi sürecini atlatabilmiş değil. Bu nedenle TBMM açılır açılmaz, vergi ve prim borçları için yeniden düzenleme yapılmalı ve borç ertelemeleri devam etmelidir. Esnafımız rahat olsun. Yüce meclis yeni dönem açılır açılmaz, halkımızın dert ve sorunlarını mecliste gündeme getireceğim” dedi.

“MATRAH ARTIRIMI ESNAFI RAHATLATABİLİR”

Pandemi döneminde alınan ekonomik önlemlere, matrah artırımının da eklenmesinin faydalı olacağını düşündüğünü ifade eden milletvekili Ahmet Erbaş, “Matrah artırımı ile hem zor günler geçiren esnaf rahatlar,  hem de vergi affı için müracaat edildiğinde hazineye gelir aktarılmış olur” ifadelerini kullandı.

Okumaya devam et

Politika

Korona filyasyon ekibine yanlış bilgi verenlere ağır ceza yolda

Yayınlanan

Korona tanısı konup temasla ilgili eksik, yanıltıcı ve yalan bilgi verenler 2 yıla kadar hapis istemiyle yargılanacak. İçişleri Bakanlığı’nın son yayınladığı genelgeye göre koronavirüs tanısı konup yalan, eksik, yanlış bilgi verenler üç aydan iki yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile yargılanacak.

İçişleri Bakanlığı koronavirüs tanılı bazı kişilerin, temaslılarına ilişkin eksik ya da yalan bilgi vermesi üzerine harekete geçti. 81 il valiliklerine gönderilen genelgeye göre eksik ya da yalan bilgi verenler Türk Ceza Kanunu’nun 206. maddesine göre üç aydan iki yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile yargılanacak.

İçişleri Bakanlığı, 81 İl Valiliğine “Temaslıların doğru bilgilendirilmesi” konulu genelge gönderdi. Genelgede, evde izolasyona alınan koronavirüs tanılı ya da temaslısı kişilerin Sağlık Bakanlığınca belirlenen izolasyon koşullarına uymalarının sağlanması amacıyla “Filyasyon Çalışmaları Takip Kurulları” oluşturulduğu hatırlatıldı.

Daha önce illere gönderilen genelgelerle, salgınla mücadelede alınan tedbirlerin sahada etkin bir şekilde uygulanmasını sağlamak üzere İl Salgın Denetim Merkezleri bünyesinde Mahalle Denetim Ekipleri oluşturulduğu, izolasyon koşullarını ihlal eden ya da izolasyon koşullarını sağlama imkanı olmayan kişilerin izolasyon süreçlerinin valiliklerce tahsis edilen yurt/pansiyonlarda tamamlatılmasına yönelik karar verildiği anımsatıldı.

EKSİK VE YANLIŞ BİLGİ VERİLİYOR

Genelgede, gelinen aşamada koronavirüs tanısı konulan hastaların temaslılarına ilişkin olarak bazı durumlarda eksik bilgi (ekonomik kaygılarla özel sektörde çalışan temaslı kişiler hakkında doğru bilgi verilmemesi gibi) verdikleri; bazı durumlarda ise gerçekte temaslı olmayan kişilerin (temasta olunmadığı halde farklı sebeplerle kamu personelinin temaslı olarak bildirilmesi gibi) temaslı kişiler olarak bildirdikleri tespit edildiği belirtilerek, şu önlemlerin alınması istendi.

2 YILA KADAR HAPİS İSTEMİYLE YARGILANACAK

Koronavirüs tanılı hastalar tarafından temaslı kişiler hakkında yapılan eksik veya yanıltıcı veya gerçeğe aykırı beyanlara/bildirimlere ilişkin olarak İl/İlçe Hıfzıssıhha Kurullarınca karar alınarak bu tür eylemler içerisinde bulunanlar hakkında Türk Ceza Kanununun 206’ncı maddesi “bir resmi belgeyi düzenlemek yetkisine sahip olan kamu görevlisine yalan beyanda bulunan kişi, üç aydan iki yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılacağı” hükmü kapsamında gerekli işlem tesis edilecek.

Vali/Kaymakamlarca uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmeyecek, gerçeğe aykırı, eksik, yanıltıcı beyanların tespit edilmesi durumunda Umumi Hıfzıssıhha Kanununun ilgili maddeleri gereğince idari işlem tesis edilecek. Konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 206’ncı maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılacak.

Okumaya devam et

Politika

Vali Ali Çelik Kütahya’daki koronavirüs yoğun bakım sayısını açıkladı

Yayınlanan

Kütahya Valisi Ali Çelik, katıldığı TV programında Kütahya’daki korona yoğun bakım sayısını açıkladı. Vali Çelik “Şuanda 60 hastamız yoğun bakımda. Ancak bu rakam 20’lere kadar düşüş gösterebiliyor” dedi.

EMİNE YAYLIOĞLU – yenikutahya.com

Türk Haber TV’de yayınlanan Haftanın Manşeti programında Eray Özden Akça’nın konuğu olan Kütahya Valisi Ali Çelik, koronavirüs salgını ile ilgili olarak yaptığı açıklamada Kütahya’nın durumu hakkında bilgiler verdi.

Vali Ali Çelik, şuanda Kütahya’nın yoğun bakım ünitesi olarak kullanılabilecek yatak kapasitesinin 270 olduğunu söyledi. Çelik açıklamasında şunları kaydetti:

“Bizim şuanda yoğun bakım ünitesi olarak kullanılabilecek yatak kapasitemiz 270. Ayrıca depolarımızda 300’e yakın solunum cihazımız bulunuyor. Bunlar kış şartları düşünülerek yedek olarak elde tutuluyor. İnşallah bunlara ihtiyaç kalmasın. Şuanda yoğun bakımlarımız, Haziran ayına göre nispeten daha yoğun. 60 yoğun bakım yatağımızda takip ettiğimiz hastamız var. Bu sayı bazen eksiliyor. Çünkü tedavi sürecinde iyileşenler servise alınıyor. Yeni hastalar gelince yoğun bakım ihtiyaçları ortaya çıkarsa onlar alınıyor. yani, bir sayının sürekliliğinden bahsetmek mümkün değil.”

Koronavirüs vakası olarak pozitif tespit edildiği halde evinde karantinada olan vatandaşların bulunduğunu da kaydeden Kütahya Valisi Ali Çelik, “10 günde sadece 7 kişi karantina kuralını ihlal etti. Kütahya bu anlamda kurallara uyan bir il konumunda” diye konuştu.  

Okumaya devam et

Politika

Vali Ali Çelik: “Uyuşturucu risk sıralamasında 80’nci sıradayız”

Yayınlanan

Kütahya Valisi Ali Çelik, “Kütahya güvenlik bakımından birçok ilden iyi durumda bir il. Uyuşturucu bakımından riskli iller arasında 80’nci sırada bulunuyoruz” dedi.

EMİNE YAYLIOĞLU – yenikutahya.com

Türk Haber TV’de yayınlanan Haftanın Manşeti programında Eray Özden Akça’nın konuğu olan Kütahya Valisi Ali Çelik, il güvenliği ile ilgili olarak yaptığı açıklamada Kütahya’nın durumu hakkında bilgiler verdi.

Vali Ali Çelik, yapılan bir araştırma sonucunda Kütahya’nın uyuşturucu kullanımı konusunda, Türkiye’de en risksiz ikinci il olduğunu kaydetti.

Vali Çelik, “Güvenlik güçlerimizin gayretli çalışmaları sonucunda Kütahya diğer illere göre güvenlik bakımından gayet iyi durumdadır. Haftalık, aylık ve yıllık olarak, saatler süren düzenli toplantılar yapıyoruz. Kolluk kuvvetlerimize teşekkür ediyorum. Gayet güzel bir çalışma yapıyorlar” diye konuştu.

2020 yılında asayiş olaylarındaki düşüşe de dikkat çeken Kütahya Valisi Ali Çelik, sosyal medya ve diğer iletişim araçları sayesinde tüm olaylardaki algının değiştiğinin altını çizdi. Vali Çelik, “Belki daha önce bazı konuları anında duymuyor ya da görmüyorduk. Ancak şimdi durum değişti” ifadelerini kullandı.

Okumaya devam et

Politika

Alim Işık: “Belediye kaçak evleri yıkıyor algısı oluşturulmak isteniyor”

Yayınlanan

Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık, yıkımına başlanan bağ-bahçe evleri hakkında açıklamalarda bulundu. Işık, “Biz keyfi hareket etmiyoruz, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı talimatlarına uyuyoruz” diye konuştu.

Kamuoyunda yıkımlarla ilgili yanlı algılar oluştuğunu söyleyen Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık, kanuna uyduklarını söyledi.

Kasıtlı hareket etmediklerini bildiren Alim Işık, “Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın Türkiye genelinde 2017 Aralık ayından sonra kaçak yapılan inşaatlarla ilgili tespitleri olmuştur. Kütahya ilimizde 900 civarında inşaat 2018 yılından itibaren kaçak olarak yapıldığı tespit edilmiştir.

Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık, yanlı bir algı oluşturulduğunu iddia etti.

Bunları tamamen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve İl Müdürlüğü tespit ediyor. Kanuna aykırı yapılmış ise yasa gereği işlem yapmak üzere bunların ruhsatlarını ya da ruhsat alamıyorsa yıkmak üzere Kütahya Belediyesine yazı ile başvurmaktadır. Kütahya Belediyesi de Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nden gelen kaçak yapı kayıtları ile ilgili encümen kararını alıp kanun hükmü gereğince uygulamayı yapmaktadır” dedi.

Başkan Işık, “Kasıtlı olarak Kütahya Belediyesi kaçak bahçe evlerini yıkıyor şeklinde bir kamuoyu oluşturulmaya çalışılmaktadır. Bunu vatandaşın takdirine sunuyoruz. Kütahya Belediyesi durup dururken kaçak yapılmış bahçe evlerini yıkmak için harekete geçmemiştir. Tam tersi kanun gereği Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü’nün Kütahya Belediyesi’ne yazdığı resmi yazının gereğini yapmaktadır” dedi.

SAHİBİNİN YIKMASI İÇİN 1 AY SÜRE VERİLİYOR

Vatandaşı mağdur etmemek için 1 ay süre müsaade verildiğini söyleyen Alim Işık, “Bunlar 1 ay içerisinde ruhsat alabilecek şekilde iyileştirme yapabiliyorlarsa onlara imkân tanıyoruz. Ruhsat alamıyorsa 5 dekardan daha küçük bir tarla üzerine yapılmış ve imar alanının dışında ise yapılacak bir şey yok. Tarım İl Müdürlüğü de buna müsaade etmemektedir.

Biz vatandaşı mağdur etmemek için kendisinin 1 ay içerisinde yıkması ile ilgili süre veriyoruz. Kendisi oradaki malzemeleri alıp başka yerde kullanabilecek şekilde yıkabiliyorsa yıkıyor. Hayır, ben yıkamıyorum dediği zaman belediyemize müracaat etmesi halinde ekiplerimiz yıkım işlemini gerçekleştiriyor. Yıkımı belediye kendi görev alanı dışında görev kabul edip yapmıyor.

Resmi yazılara istinaden böyle bir işlem yapmak zorundadır. Yapmadığı takdirde belediye kanuna karşı suç işlemiş duruma düşmektedir. Bunu da hiçbir vatandaşımız istemez” diye konuştu. 

Okumaya devam et

EMET

CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap yetkilileri uyardı: “İnsanlar arseniğe maruz kalıyor”

Yayınlanan

Kütahya’nın Emet ilçesinde şebeke suyundaki arsenik miktarının Dünya Sağlık Örgütü’nün kabul ettiği miktarın üzerinde olduğunu söyleyen Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Ali Fazıl Kasap, “Buradaki halk kanser ve arsenik zehirlenmesine maruz kalmakta” dedi.

Kütahya’nın Emet ilçesinde içme suyuyla ilgili ortaya çıkan raporları gündeme taşıyan CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, “Raporlarda yeraltı ve şebeke sularındaki arsenik vahim boyutlara ulaşmış durumda. Gazi Üniversitesi 2011’de yaptığı çalışmada, sularda Dünya Sağlık Örgütü tarafından, içilebilir kabul edilen düzeyin arsenik için 350 katı, bor için de 8 bin katı olduğunu tespit etti” dedi.

Kasap, “Dumlupınar Üniversitesi ise yaptığı araştırmada bölgede kanserden ölüm oranlarının ilin diğer bölgelerine oranla 3 katı olduğunu açıkladı. Gazi Üniversitesi tarafından 2011’de hazırlanan raporda şu ifadeye yer verildi: Emet Çayı’ndan alınan su örneklerinin 23 yıl boyunca izlenmesi sonucu elde edilen B (bor) ortalama konsantrasyon değeri 0.726 (±0.97) ppm ve As (arsenik) ortalama konsantrasyon değeri ise 86.5 (±125.6) ppm bulunmuştur. Halk, yıllardır yüksek oranda arsenik içerdiğini bile bile bu su kullanmak zorunda kalıyor. Resmi kurumların yaptığı analizler ile üniversitelerin yaptığı analiz sonuçları arasında ciddi fark var. Buradaki halk kanser ve arsenik zehirlenmesine maruz kalmakta” diye konuştu.

Okumaya devam et

Politika

“Memleket Hareketi” için Kütahya’ya gelen Muharrem İnce, esnaf ziyareti yaptı

Yayınlanan

CHP’li Muharrem İnce, “Memleket Hareketi” gezileri kapsamında Kütahya’ya geldi. İnce, Asım Gündüz Caddesi ve Sevgi Yolu üzerindeki esnafları ziyaret etti. “İnce, Gençlerimiz bu parayla evlenemez” dedi.  

EMİNE YAYLIOĞLU – yenikutahya.com

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Kütahya’ya geldi. “Memleket Hareketi” ziyaretleri kapsamında esnafların sorunlarını dinleyen İnce, Zafer Meydanında bulunan Vazo önünde gazetecilere açıklama yaptı.

İnce, Kütahya’nın elinde bulunan değerleri kullanamadığını söylediği açıklamasında şunları kaydetti:

“Biz Memleket Hareketi olarak arkadaşlarımızla birlikte her gün başka bir şehrimize gitmeye çalışıyoruz. Türkiye derin bir yoksulluk içerisinde. Bugün Kütahya’dayız ve burada 35 çeşit maden çıkıyor. Yerin altı da üstü de değerli. Kaplıcası, hava alanı var. Kütahya’da kişi başına gelir 2 bin 458 TL. Türkiye’nin derin yoksulluk yaşayan yerlerinden birisi Kütahya. Düşünün işsizlik yüzde 30’ları geçmiş.  Madeni olacak, kaplıcası olacak, hava alanı olacak, metropollere yakın olacak, çini ve porselenin başkenti olacak, kişi başına düşen gelir bu kadar olacak. Kütahya bunu hak etmiyor. Türkiye bunu hak etmiyor. Son bir ay içerisinde ekonomi kötüye gidiyor diyenlerin oranı yüzde 45’ten yüzde 65’e çıkmış. 2018 yılında yeni ekonomik program açıklamışlardı. Bu programa göre 2021’de doları 6.40 olarak ön görüyorlardı. Şuan 2020’deyiz şuan dolar 7.70’i geçti. 15-29 milyon arasındaki öğrencilerimizin 3’te 1’i  5.5 milyonu  boşta. Çalışanlarımızın yarısı asgari ücretli. Bu parayla gençlerimiz evlenemezler. En son EBA çöktü. Milli Eğitim Bakanı ‘bu kadar yoğunluk olacağını tahmin edemedik’ diyor. Sen bu ülkede kaç öğrenci olmadığını bilmiyor musun?

Avrupa’nın en yavaş interneti bizde, en pahalı interneti de bizde. En yavaş interneti en pahalıya gençlerimize satıyorlar, sonra EBA’yı çökertiyorlar.  Türkiye’ni yeni bir iktidara ve yönetime ihtiyacı var.  Bu kapsamda arkadaşlarımla birlikte Türkiye’yi adım adım gezmeye devam ediyoruz. Kütahyalılara da selam ve saygılarımızı iletiyoruz.”

Gazetecilerin adaylıkla ilgili sorularına da cevap veren Muharrem İnce, “Dere görmeden paçalar sıvanmaz. Sayın Genel Başkan ile basın üzerinden konuşmam, gerekirse yüz yüze konuşuruz” dedi.

Muharrem İnce, bir gazetecinin Abdullah Gül ile ilgili sorusuna ise şu şekilde cevap verdi: “Sen fal bakıyorsun, ben fal bakmayı sevmem ben bilime, fiziğe inanırım, Seçimin tarihini biliyor musun? Seçim yoksa ortada aday da yoktur.”

Okumaya devam et

3. SAYFA

Valilik, dolandırıcılığa karşı uyardı

Yayınlanan

Dolandırıcılık suçunun en genel anlamıyla, bir kişiyi çeşitli hilelerle aldatarak, kendisine ya da başkasına menfaat sağlamak amacıyla yapılan kasıtlı eylemler olduğu belirtilen Valilik açıklamasında, “Dolandırıcılık suçu, türlerine göre farklılık göstermektedir. Ülkemiz genelinde en yaygın olarak karşılaşılan dolandırıcılık yöntemi Kontör / Para Dolandırıcılığı şeklinde gerçekleştirilen ve telefon yoluyla yapılan dolandırıcılıktır” denildi.

Telefon yoluyla dolandırıcılık olaylarında, şüphelilerin, gelişen teknolojik imkanları kullanarak, mağdurları telefon ile arayarak kendilerini polis, asker veya savcı olarak tanıttığı belirtilen açıklamada, “Bu kişiler bir takım gerçek dışı vaatler ile kurgu olaylar inşa edip, vatandaşlarımızın iyi niyetleri ve yardımseverlik duygularını istismar ederek dolandırmaktadırlar” denildi.

Açıklamada metni şöyle:

“Kendilerini polis, asker, savcı gibi sahte unvanlarla tanıtan dolandırıcılar, telefonla aradıkları şahıslara, terör örgütü veya bir suç şebekesi tarafından banka hesabının boşaltılacağı, terör örgütü veya suç şebekesi tarafından telefon hattının kullanıldığı, bir olayda suçlu olarak isminin geçtiği, hesaplarındaki paraların çekilerek devlet güvencesi altına alınacağı, şüphelilerin tespiti ve yakalanması amacıyla soruşturma başlatıldığı, gizli operasyon yürütüldüğü, deşifre edilmesi durumunda gözaltına alınacağı, ikamette bulunan altın ve ziynet eşyalarının hırsızlık olayında ele geçen eşyalar arasında olduğundan bahisle bir poşet veya çanta içerisine konularak belirtilen yere bırakılması gerektiği, banka hesabının terör örgütü tarafından kullanıldığı öğrenildiğinden, banka hesabındaki paranın güvence altına alınması için verilecek hesap numarasına paranın aktarılması gerektiği, operasyon bitimi parayı iade edecekleri, gibi senaryolarla tehdit, korku ve panik hali oluşturarak vatandaşlarımızı dolandırmaktadırlar.

Bunların yanı sıra dolandırıcı şahıslar kullandıkları çeşitli bilgisayar programları sayesinde vatandaşlarımızın telefon ekranında 155 Polis imdat tarafından aranıyor gibi gözükecek şekilde arama yaparak güvenlerini kazanmaktadırlar. Hatta polis ekiplerini, sahte ihbarlarla aradıkları vatandaşın ikamet bölgesine yönlendirip senaryolarının inandırıcılığını sağlamaktadırlar. Daha sonraki aşamalarda ise verdikleri hesap numaralarına paranızı havale etmenizi ya da para ve altınlarınızı çöp kutuları, park veya sokaklara bırakmanızı istemektedirler.

Bu yöntemler dışında, vatandaşlarımızın telefon numaralarına “hediye kazandınız” ya da “çekiliş kazandınız” gibi SMS’ler atarak, vergi veya kargo ücreti adı altında para talep etmektedirler. Ayrıca dolandırıcılar telefonla sizi arayarak sağlık veya hayat sigortanızın yenilenmesi için para yatırmanızı isteyerek de dolandırabilmektedirler. Telefon yoluyla dolandırıcılık suçunun mağduru olmamak için, polis, Jandarma, Cumhuriyet Savcısı veya herhangi bir kamu personeli, hiçbir şekilde vatandaşlarımızdan elden ziynet eşyası, para teslimi veya havale-EFT yapılmasını katiyen talep etmez.

Sizi telefonla arayarak kendisini Polis, Savcı, Asker olarak tanıtıp, bankaya para yatırmanızı veya bir yere para, altın bırakmanızı isteyenlere asla inanmayın. Telefon görüşmeleri esnasında arka plandan gelen telsiz seslerine ve korku, panik yaratma amaçlı senaryolara katiyen itibar etmeyin. Telefonunuza gelen SMS metinlerinde aramanızı istedikleri numaraları kesinlikle aramayın. Kimlik ve kredi kartı bilgilerinizi sakın paylaşmayın. Böyle bir durumla karşılaşmanız halinde lütfen hemen 112 Acil Çağrı ihbar hattını arayın ya da en yakın Emniyet Birimine müracaat edin” ifadelerine yer verildi.

Okumaya devam et

3. SAYFA

Ağustos ayında Kütahya’da 938 suç işlendi

Yayınlanan

Kütahya’da 2020 yılı Ağustos ayında şahsa ve mala karşı 938 suç işlendi.  Kütahya İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerce gerçekleştirilen operasyonlar ve yürütülen çalışmalarla, 667 şahıs yakalandı.  

Toplam 938 olayın 160’ı faili firar, 111’i ise failinin bilinmeyen olarak kayıtlara geçti.  Adli makamlarca 8 kişinin tutuklandığı bu olaylarda 6 tabanca, 12 av tüfeği, 21 mermi, 6 kurusıkı tabanca, 20 bıçak ve 101 diğer suç aleti ele geçirildi.

Kütahya İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre; 2020 Ağustos ayında Kütahya il genelinde toplamda 200 trafik kazası meydana geldi.

Bu kazalarda 1 kişi hayatını kaybederken, 110 kişi yaralandı. İl Genelinde trafik ekiplerince yapılan denetimlerde 2 bin 726 sürücü belgesine, 6 bin 840 araç plakasına olmak üzere belge toplam 9 bin 566 tutanak düzenlendi. Trafik kurallarını ihlal edenlere toplamda 3 milyon 786 bin 162 TL para cezası kesildi.

2020 Ağustos ayında emniyet birimlerine kayıp olarak bildirilen 6 çocuk bildirildi, kayıp çocukların tümü bulunarak ailelerine teslim edildi.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince geçen ay yürütülen faaliyetler kapsamında 1 kişi kaçak tütün, 5 kişi sahte para, 6 kişi resmi belgede sahtecilik olayları ile ilgili yakalanarak adli mercilere sevk edildi.

Kütahya il genelinde uyuşturucu ekmek, bulundurmak ya da satmak suçlarından toplam 29 olayda 45 kişi yakalandı, bu kişilerden 5’i çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanarak ceza evine konuldu.

Okumaya devam et

Politika

Koronavirüste kış önlemleri: Yasaklara uymayana bir yıla kadar hapis cezası verilecek

Yayınlanan

Hükümetin gündeminde kesilen para cezalarını ödemeyen kişilere kamu hizmetlerinde sınırlama getirilmesi var.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını devam ederken sonbahar aylarının gelmesiyle birlikte endişeler arttı.

Hürriyet’in aktardığına göre hükümetin toplantılarında salgının geleceği nokta ve kışın nasıl bir tablo beklendiğine dair değerlendirmeler yapıldı.

Türk Ceza Kanunu’nun 195 maddesinde düzenlenen, “bulaşıcı hastalıklara ilişkin tedbirlere aykırı davranışa ilişkin” cezaların devreye sokulması sağlanacağı belirtiliyor.

2 aydan, 1 yıla kadar öngörülen cezaların uygulanması ve savcıların işlem yapmasının caydırıcı sonuçları olacağı ifade ediliyor. Bazı illerde savcıların bu maddeden yola çıkarak harekete geçtiği de kaydedildi.

Kesilen para cezasını ödemeyenin “kamu hizmeti alamaması” gibi bir dizi uygulamanın hayata geçirileceği belirtiliyor.

Ayrıca özel sektörün de kamu gibi mesai saati uygulaması ve AVM’lerdeki saat ayarlamaları da gündemde.

Okumaya devam et

Ekonomi

Kütahya Belediyesi’ne 22-50 yaş aralığında personel alımı yapılacak! Başvurular bugün başladı

Yayınlanan

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden Kurum Dışı Kamu İşçi Alımı İlanı sayfasında Kütahya Belediyesi Özel Güvenlik ve Personel A.Ş’ye 22-50 yaş aralığında olan herkesin başvuru yapacağı personel alım ilanları yayımlandı. Başvuru yapacak olan adayların bugünden itibaren başvurularını belirtilen adreslere yapması gerektiği bildirildi. Kütahya Belediyesi personel alım ilanı detayları haberimizde…

Kütahya Belediyesi Özel Güvenlik ve Personel A.Ş tarafından Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden Kurum Dışı Kamu İşçi Alımı İlanı sayfası üzerinden personel alım ilanı yayımlandı.

KÜTAHYA BELEDİYESİ PERSONEL ALIMI YAPACAK

İŞKUR üzerinden personel alım ilanı yayımlayan Kütahya Belediyesi Özel Güvenlik ve Personel A.Ş’ye farklı mesleklerde personel alımı yapılacağı aktarıldı.

BAŞVURU YERİ VE TARİHİ

Daimi olarak çalıştırılacak personelerin 22-50 yaş aralığında olması gerektiği bildirildi. Öte yandan başvuru yapacak olan adayların 23-25 Eylül tarihleri arasında http://www.kutahya.bel.tr/isbasvuru.asp üzerinden (www.kamupersoneli.net) gerekli belgeleri gönderilerek alınacağı bildirildi.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

1- Nüfus cüzdanı fotokopisi

2-Adli sicil kaydı

3-Özgeçmiş (fotoğraflı)

KÜTHAYA BELEDİYESİ PERSONEL ALIMI GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

1- T.C. Vatandaşı olmak

2-Erkek kadın

3-18 yaşını tamamlamış olmak

4-En az ilköğretim mezunu

5-Çalışmaya engel sağlık (www.kamupersoneli.net) sorunu bulunmamak

6-Medeni haklarını kullanma ehliyetine sahip olmak

7-Kamu haklarından mahrum olmamak

8-Erkeklerin askerlikle ilişiği bulunmamak

9- Görev yerine lokasyonda ikamet edebilecek

KÜTHAYA BELEDİYESİ PERSONEL ALIMI İLAN METNİ İÇİN TIKLAYINIZ

Okumaya devam et

Politika

Kütahya Belediyesi ilaçlamaya başladı

Yayınlanan

Kütahya’da yaşayan vatandaşlara kâbus olan Kanatlı Karınca, yolda yürümeye bile engel oldu. Belediye, çareyi ilaçlama yapmakta buldu. Vatandaşlar “çok geç kalındı” yorumu yaptı.

EMİNE YAYLIOĞLU – yenikutahya.com

Kütahya’da bir anda peyda olan Kanatlı Karınca için Kütahya Belediyesi harekete geçti. Sosyal medyadan şikayet yağmuruna tutulan Kanatlı Karınca için özel ekip oluşturuldu.

Konuyla ilgili olarak Kütahya Belediyesi resmi hesabından yazılı açıklama yapmak zorunda kaldı. İşte o açıklama:

“Kütahya Belediyesi, şehrimizde yoğun bir şekilde görülen kanatlı karıncaları ilaçlamak için seferber oldu. Vatandaşlarımızın sağlığını her zaman ön planda tutan Kütahya Belediyesi, akşam saatleri itibariyle şehrimizin tamamında yoğun bir şekilde gözlenen kanatlı karıncalar sebebiyle tüm ekiplerini seferber etti. Bu kapsamda Kütahya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ilaçlama birimi ekipleri, şehrinizin farklı bölgelerindeki ilaçlama çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.”

Sosyal medyadan bu durumu da eleştiren bazı vatandaşlar “Biraz geç kalmadınız mı” diye sorarak belediyeye sitem etti.

Okumaya devam et

Politika

Belediye Başkanı Işık ve CHP Milletvekili Kasap arasındaki 1453 Konutları polemiği sürüyor

Yayınlanan

CHP Kütahya Milletvekili Dr. Ali Fazıl Kasap, 1453 konutlarında yaşayan vatandaşların mağdur edildiğini söyleyerek, yerel yöneticilerin buna çözüm bulmak yerine kendisine laf yetiştirdiğini söyledi. Bir gün önce de Belediye Başkanı Alim Işık, Ali Fazıl Kasap’ın provoke edildiğini iddia edip “Provokasyona izin vermem” demişti.

CHP Kütahya Milletvekili Dr. Ali Fazıl Kasap, 1453 konutlarında oturan semt sakinlerinin sorunlarının çözülmesi ve gerekli altyapı çalışmalarının yapılması gerektiğini belirterek bölgede yaşayan vatandaşların mağdur edildiğini iddia etti.

Kasap’ın açıklamasına cevap veren Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık, “Bir milletvekilimiz gidip oralarda 3-5 provokatör buluyor. Sonra da şehrin kaderiyle oynamaya çalışıyor. Buna izin vermem” demişti.

Kentsel dönüşüm proje halindeyken verilen vaatlerin yerine getirilmediğini iddia eden Ali Fazıl Kasap ise, “Yerel yöneticiler bize laf yetiştireceklerine bölgede yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarını çözmeli” dedi. Birçok dairenin dolduğunu ve yaklaşan soğuk günlere rağmen 1453 konutlarında doğalgaza ulaşımın olmadığını iddia eden Ali Fazıl Kasap, semte bir an önce okul ve cami yapılması gerektiğini, en yakın sağlık kuruluşunun TOKİ Aile Sağlığı Merkezi olduğunu ve semt sakinlerinin halk otobüs sayısının yetersiz ve düzensiz olmasından ve birçok apartmanda asansör bulunmadığından şikâyetçi olduklarını söyledi. Kasap şöyle devam etti: “19 Eylül Cumartesi günü 1453 konutlarında oturan vatandaşlarımızı ziyaret ettim. En büyük sorunları doğalgaz olmaması. Bölgede yaşayan vatandaşlarımız su ısıtıcı yardımıyla banyo yaptıklarını, yüksek meblağlarda ortak gider masrafı ödediklerini, özellikle okullar açıldıktan sonra ulaşımın büyük bir problem olduğunu söylüyorlar. Semt sakinleri sokak aydınlatmalarının yer yer eksik olduğunu ve mahalle bekçisi talebinde de bulunduklarını ifade ettiler. Tüm bu olumsuzluklara rağmen bölgede yaşayan vatandaşlarımızın sorunları hâlâ çözülebilmiş değil. Yerel yöneticiler bize laf yetiştireceğine sorumluluklarını yerine getirmeli ve 1453 Konutlarında yaşayan vatandaşlarımızın sorununu çözmeli.”

Okumaya devam et

Politika

Kütahya Valisi Ali Çelik, 8 saat boyunca vatandaşları dinledi

Yayınlanan

Kütahya Valisi Ali Çelik, önceki gün öğleden sonraki mesaisinin tamamını vatandaşa ayırdı. 8 saat süren toplantı gece saatlerinde sona erdi.

Kütahya Valiliğince her ay düzenlenen Halk Günü Toplantısı, Kütahya Valisi Ali Çelik başkanlığında, Valilik Toplantı Salonunda yapıldı. Koronavirüs tedbirleri gözetilerek yapılan toplantıda vatandaşlar toplantı salonuna tek tek alındı. Vatandaşların oturacakları alan sık sık dezenfekte edildi. Maske ve mesafe kuralına üst düzey dikkat edildiği gözlendi.

Kütahya Valisi Ali Çelik; vatandaşların istek, talep, öneri ve şikâyetlerini birebir dinlerken, kendisi de not aldı. Konuların çözümü için ilgili kurum müdürlerine talimat veren ve gereğinin yapılmasını isteyen Vali Çelik, kendisine iletilen talep ve önerilerin takipçisi olacağının bilinmesini istedi.

8 saat devam eden toplantıda toplam 60 vatandaş Kütahya Valisi Ali Çelik’le görüştü. Gece saatlerine kadar devam eden Halk Günü Toplantısı’na Kütahya Belediye Başkan Vekili İlyas Bahar ve ilgili bazı kurum müdürleri katıldı.

Okumaya devam et

İLÇE HABERLERİ

Kütahya’da bir mahalle ve iki köy karantinaya alındı

Yayınlanan

Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde bir mahalle ve iki köy, koronavirüs vakalarındaki artış nedeniyle karantinaya alındı. Açıklama Tavşanlı Kaymakamlığı resmi sitesinden yapıldı.

Ayvalı ve Emirler köyleri ile Beyköy Mahallesi’nde çok sayıda vatandaşın koronavirüs testlerinin pozitif çıktığı bildirildi.

Koronavirüs pozitif vakalarındaki ciddi artış sebebiyle bireysel izolasyonun yeterli olamayacağının değerlendirildiğini bildiren açıklamada, şöyle denildi:

“Son günlerde iki köyde vaka sayılarında ciddi ve hızlı bir artış olmuştur. Bu artışın köy halkının tedbirlere riayet etmeden farklı sosyal etkinliklerde bir araya gelmesinden kaynaklandığı anlaşılmıştır. Bu bağlamda vaka ve temaslıların vatandaşlarımızın hayatlarını tehdit etmesine neden olacağından, Ayvalı ve Emirler köylerinin 14 gün süreyle jandarma ekiplerin gözetiminde kontrollü giriş çıkış uygulamasına tabi tutulmasına karar verilmiştir.”

Okumaya devam et

Politika

MHP Merkez İlçe Başkanı Ayhan Toy, TTB tartışmasına sert bir açıklamayla katıldı

Yayınlanan

MHP Merkez İlçe Başkanı Ayhan Toy, “CHP Kütahya Milletvekili Sayın kasap; milli konularda hassasiyet, yerli ve milli duruş noktasında MHP Kütahya Milletvekili Sayın Ahmet Erbaş’ı biraz da olsa örnek almasını tavsiye ediyorum” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya Merkez İlçe Başkanı Ayhan Toy, Türk Tabipleri Birliği tartışmaları üzerine CHP Kütahya Milletvekili Fazıl Kasap’ın açıklamalarının yanlış olduğunu söyledi.

Ayhan Toy, yazılı olarak yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Herkesin mâlumu olduğu üzere vahim bir küresel salgınla mücadele ediyoruz. Her gün insanlarımızı kaybediyoruz. Vaka sayısı giderek tırmanıyor. Yoğun bakım hasta sayımız artıyor. Buna karşılık hekimlerimiz, hemşirelerimiz ve diğer sağlık çalışanlarımız insanüstü bir emek sarf etmektedir. İnsani ve vicdani değerlere sahip hiçbir insanımız KOVİD-19 hastalığının yayılmasını istemez. Bu süreç devam ederken Türk Tabipleri Birliği denilen mâlum oluşumun geçmişteki sicilini de göz önüne alarak Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin uyarı ve tespitlerini bir kez daha CHP ve âvenelerine hatırlatmak istiyor ve soruyoruz: Türkiye’nin böylesi kırılgan bir döneminde sağlık kuruluşlarında siyah kurdele takmanın ne manası vardır?

Hükümeti ve devleti hedef alarak “Yönetemiyorsunuz, ölüyor, tükeniyoruz” temalı karanlık ve maksatlı eyleme niye ihtiyaç duyuluyor? Salgından toplumsal hareketlenme mi arzulanıyor? Bunları millet adına sormak en tabii hakkımızdır. Türk Tabipleri Birliği sürekli korku aşılıyor. Vatandaşlarımızı telaşa sürüklüyor. Hekimlerimiz arasına nifak sokuyor. Güvensizliği yayıyor. Yani virüsün eksik bıraktığını tamamlamayı amaçlıyorlar. Bu ihanet odağının hiçbir açıklaması kalpleri ferahlatmıyor. Milletimizin yüreğine su serpmiyor. Saklamaya, gizlemeye tevessül etmek nafiledir, çünkü yalın gerçekler ortadadır. Ayrıca bu oluşumun geçmişteki sabıkalarını hatırlatmak gerekirse; ülkemiz terörle mücadeleyi kararlılıkla icra etmiş, mesela Afrin operasyonu başlatmış, bunlar savaş halk sağlığı sorunu diyerek tenkit etmiş, milli güvenliğin karşısında cephe almıştır.

Vatan evlatları şehit düşmüş, bir kez olsun onları rahmetle anmamıştır. Türkiye düşmanları zehir saçmış, bir kez olsun tepki göstermemişlerdir. Yeni tip Koronavirüs salgını ortaya çıkmış, yandık, bittik, tükendik masalı söyleyip karamsarlık yaymışlardır.

Adı Türk olan, gerçekte bölücülüğün ve terörizmin saklandığı karanlık oluşum olan bu birliğin milletimizin ne bir özlemini ne de hedef ve hayallerini paylaşmadığı malumdur.

Milliyetçi Hareket Partisi olarak Liderimizin devletin bekası, milletimizin huzurlu geleceğine dair bu hassasiyetlerini anlamayanlar, CHP’den İP’e, HDP’den marjinal partilere kadar Türk Tabipleri Birliği’nin tetikçiliğine heveslenmiştir. Siyasi çıkarcıları da aziz milletimiz ibretle takip etmektedir. Kendisi de bir doktor olan Sayın Ali Fazıl Kasap da bu tetikçiliğe savunmuş, haddi olmadan Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’ye yönelik ithamlarda bulunmuş, sorumsuzca kamuoyuna açıklamalar yapmıştır. Kendisi doktorluğu bırakıp, siyasete soyunmuş olsa da bilmesini isteriz, Türk Tabipleri Birliği’nin derdi hastalarımızın şifa bulması, tedavi edilmeleri, insan ve toplum sağlığının güvenceye kavuşması falan değildir. Bunların asıl meselesi acaba surda gedik açabilir miyiz, sorusuna cevap aramaktır.   HDP’nin yanında hizaya giren Türk Tabipleri Birliği Başkanı’na destek amacıyla telefon kuyruğuna girenler bize göre kendilerine yakışanı yapmıştır.CHP’den yıllarca uğraşması sonucu milletvekili seçilen Sayın Kasap Kütahya ve sorunlarını bırakıp genel siyaset üzerine demeçler vermeye başladığına göre CHP’nin parti içi kaynayan kazanında isminin geçmesini arzu etmektedir. CHP Kütahya Milletvekili Sayın Kasap; milli konularda hassasiyet, yerli ve milli duruş konularında MHP Kütahya Milletvekilimiz Sayın Ahmet Erbaş’ı biraz da olsa örnek almasını tavsiye ediyorum.”

Okumaya devam et

KÜTAHYA'DA EN ÇOK OKUNANLAR