Bizimle iletişime geçin
Eskişehir Ümit Hastaneleri

EMET

Emet Bor İşletmesinde 5 kişide koronavirüs tespit edildi

Yayınlanan

Eti Maden İşletmelerinin Emet ilçesindeki Bor Madeni İşletmelerinde 4 şoför ve bir işçinin koronavirüse yakalandığı öğrenildi.

MEHMET YAYLIOĞLU – yenikutahya.com – ÖZEL HABER

İşletmede şoför olarak çalıştığı kaydedilen M.Y, İ.Ç, M.Ş, M.K ve işçi C.Ş’nin yapılan testlerinde koronavirüs pozitif çıktığı iddia edildi.

İlçedeki yerel kaynakların aktardığı bilgiye göre, şoför M.Ş ve işçi C.Ş’nin akraba oldukları ve ailede yapılan testlerde aynı aileden 10 kişide de koronavirüs pozitif olduğu iddia edildi.

Şoförlerin yaşadıkları Emet ilçesindeki TOKİ sitesinde bulunan 4 ev karantinaya alındı.

Daha önce de Emet Bor işletmesinde yemekhane personelinde virüs cıkmış ve yemekhane yaklaşık 1 ay kapatılarak karantinaya alınmıştı.

Testi pozitif çıkan işçi C.Ş’ye iş yerinde temas halinde olduğu tespit edilen işçiler ise evlerinde karantinaya alındı.

EMET

Müftülükte korona vakası, karantina kararı aldırdı

Yayınlanan

Kütahya’nın Hisarcık İlçe Müftülüğünde bir görevlinin koronavirüs testinin pozitif çıkması üzerine 5 çalışan evlerinde karantinaya alındı.

Sağlık ekipleri tarafından testi pozitif çıkan 1 kişi ile 4 müftülük çalışanı evlerinde 14 gün süreyle karantinaya alırken, filyasyon çalışmalarının da sürdüğü öğrenildi.

Kütahya’nın Emet ilçesinde bir cami imamının korona virüs hastalığına yakalanmasının ardından düzenli olarak camiye gelen cemaat tedbir amaçlı karantinaya alındı.

Diğer taraftan Emet ilçesinde de Kuyupınar Camii imamı hafızlık okulunda geçici görevlendirilince, bir başka caminin müezzini Emet Müftülüğü tarafından Kuyupınar Cami imamlığına vekalet etti. Vekalet eden müezzin Ömer E. korona virüs şüphesiyle tedavi altına alındı. Testleri pozitif çıkan imamın görev yaptığı camiye sürekli olarak gelen vatandaşlar tedbir karantinasına alındı. İHA

Okumaya devam et

EMET

Cami imamı koronaya yakalandı, cemaat karantinaya alındı

Yayınlanan

Kütahya’nın Emet ilçesinde bir cami imamının koronavirüs hastalığına yakalanmasının ardından düzenli olarak camiye gelen cemaat tedbir amaçlı karantinaya alındı.

Emet ilçesinde Kuyupınar Camii imamı hafızlık okulunda geçici görevlendirilince, bir başka caminin müezzini Emet Müftülüğü tarafından Kuyupınar Cami imamlığına vekaleten atandı. Vekalet eden müezzin Ömer E. korona virüs şüphesiyle tedavi altına alındı. Testleri pozitif çıkan imamın görev yaptığı camiye sürekli olarak gelen vatandaşlar tedbir karantinasına alındı.

Emet Sağlık ekipleri tarafından Kuyupınar Camii’nde cemaatle namazlara katılan ilk etapta 3 kişi görev yerlerinden karantinaya alırken, ilçede cami cemaatine yönelik filyasyon çalışmalarının devam ettiği öğrenildi.

Caminin evinin bitişinde bulunması nedeniyle vakit namazlarını cemaatle kıldığını belirten AK Parti Emet eski İlçe Başkanı Ali Mor, “Camide cemaat oluşturarak namaz kıldık. Daha sonra rahatsızlanan imamımızın koronavirüs olduğunu öğrendik. Sağlık ekipleri evimize gelerek bizlerin 14 gün karantinaya alındığını belirttiler. Bu tür toplantı, cemaat katılımlarında vatandaşlarımızın sosyal mesafe ve maske gibi kurallara uyarak kendilerini korumaları konusunda uyarıyorum. Çok ciddiye alınacak bir durum. Camimizin de yeni bir izolasyondan geçmesini talep ediyoruz. Ummadığınız yerde, ummadığınız kişiden hastalığı kapabilirsiniz. Lütfen dikkat edelim” dedi.

Emet belediye ekipleri camide dezenfekte çalışması gerçekleştirdi. İHA

Okumaya devam et

EMET

Emet Belediye Başkanı Hüseyin Doğan, koranavirüse yakalandı

Yayınlanan

Kütahya’nın Emet Belediye Başkanı Hüseyin Doğan’ın Korona virüs (Covid-19) testinin pozitif çıktığı bildirildi.

Daha önce test yaptıran ve sonuçlatı negatif çıkan Emet Belediye Başkanı Hüseyin Doğan’ın, ikinci kez yapılan (Covid-19) testinin pozitif çıktığı öğrenildi.

Emet Belediye Başkanı Hüseyin Doğan’ın testlerinin pozitif çıkması üzerine, ilçe filyasyon ekipleri yoğun bir çalışma gerçekleştirerek, başkanın yoğun temasta bulunduğu kişilere ulaşarak gerekli çalışmaları gece yarısı tamamladı.

Filyasyon ekipleri tedbir karantinası uygulamalarına da başlarken, öncelikle AK Parti Emet İlçe Başkanı Süleyman Ciner, Belediye Başkan Yardımcısı Murat Uyanık’ın testlerinin yapıldığı ve sonuçlarının negatif çıktığı öğrenildi. İHA

EMET BELEDİYE BAŞKANI HÜSEYİN DOĞAN

Okumaya devam et

EMET

Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü doğa katliamına izin vermedi

Yayınlanan

Kütahya’nın Emet ilçesi Samrık Deresi mevkiinde, rastgele atılan çöpler Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından aynı gün temizlettirildi. Çevreyi kirletenlerin tespiti ilgili de sıkı bir çalışma başlatıldığı öğrenildi.

MEHMET YAYLIOĞLU -yenikutahya.com

Kütahya’nın Emet ilçesinde bulunan Samrık Deresi ve civarına atılan çöpler, doğa katliamına dönüşmeden Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün devreye girmesi ile toplatıldı.

Yapılan temizlik çalışmasının ardından kireçleme ve dezenfekte işlemi de uygulanan Samrık Deresi ve civarında çalışmalar aynı gün yapıldı.

Konuyla ilgili olarak yenikutahya.com’da haber yapılmış ve konu gündeme getirilmişti.

Bu tür haberleri yakından takip eden Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekipleri, Emet Belediyesi ile temasa geçip gerekli temizlik çalışmasının yapılmasını sağladı.

Konuyla ilgili olarak konuşan çevre sakinleri şunları kaydetti:

“Burası ilçemizin göz bebeği, çevresinde çoğumuzun bahçe ve evlerinin bulunduğu çay kenarında yer alan Samrık deresi. Maalesef buraya bu rezilliği reva gören yine bizim insanımız. Ancak Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve Emet Belediyesi ekipleri bu doğa katliamına izin vermedi. Kendilerine teşekkür ediyoruz.”

Okumaya devam et

EMET

Böyle insanlık olmaz olsun, katlettiler

Yayınlanan

Kütahya’nın Emet ilçesi Samrık Deresi mevkiinde, rastgele atılan çöpler çevre kirliliği oluşmasına neden oluyor. Kurban kestikten sonra atıklarını da buraya getiren vatandaşlar, ağır bir koku yayılmasına sebep oldu.

Emet’te yaşayan vatandaşlardan Hilmi Ertekin, yaptığı açıklamada, “Burası ilçemizin göz bebeği, çevresinde çoğumuzun bahçe ve evlerinin bulunduğu çay kıyısında yer alan Samrık deresi. Maalesef buraya bu rezilliği reva gören yine bizim insanımız” dedi.

Ertekin, “Kurban atıkları dahil her türlü çöp bu dereye dolmuş vaziyette. Kokudan yakınında dahi durmak mümkün değil. Hatta bir vatandaşımız dayanamayıp duygularını bir yazı asarak dile getirmiş. Onu dahi yırtmışlar. Bunlar kesinlikle bize ve ilçemize yakışmayan görüntüler. Buna duyarsız kalmamalıyız. İyi bir toplum olabilmek için önce insana ve çevreye saygı duymayı öğrenmeliyiz. Yetkililerimizi göreve, halkımızı da vicdana davet ediyorum” dedi.

Okumaya devam et

EMET

Kurtların parçaladığı dananın leşi bulundu

Yayınlanan

Kütahya’da 10 gün önce kaybolan bir büyükbaş hayvanın leşi, kurtlar tarafından parçalanmış olarak bulundu.

Emet ilçesinde Lami Aydoğan’a ait olan büyükbaş hayvan günlerdir bulunamamıştı. İlçenin Sarıalan yaylası Uzunçayır mevkiinde kurtlar tarafından parçalanmış görülen hayvanın, kulak seri numarasından Çaldibi köyünde Lami Aydoğdu adına kayıtlı 10 gün önce kaybolan dana olduğu belirlendi.

Hayvan sahibi Lami Aydoğdu, yaptığı açıklamada, ”Hayvan 10 gündür kayıptı. Orman dağ yolundan Sarıalan yaylası mevkiine ulaştığını tahmin ediyoruz. Hayvanlarımızı yazın yaylalara salarız. Bu hayvanımızın salındıktan sonra kaybolarak bu mevkilere ulaştığını tahmin ediyoruz” dedi.

Okumaya devam et

3. SAYFA

Ormana esrar ektiler, jandarma yakaladı

Yayınlanan

Jandarma Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri ve Emet İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, ormana yasa dışı kenevir eken zanlıları yakaladı.

MEHMET YAYLIOĞLU – yenikutahya.com

Emet İlçe Jandarma Komutanlığı ve KOM Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan istihbari çalışmalar sonrası, Emet ilçesi Günlüce Köyü Gerdime mevkiinde bulunan ormanlık alanda kenevir ekimi yapıldığı bilgisi alındı.

Jandarma ekipleri, kenevir ekili olan alanda 4 gün boyunca pusu kurdu. Bugün saat 09.00 sıralarında kenevirlerin sulaması ve bakımı maksadıyla bahse konu ormanlık alana gelen Mehmet Ö. ve Şahin K. isimli şüpheliler yaklaşık 80 – 90 cm uzunluğunda (35) kök kenevir bitkisi ile birlikte suçüstü yakalandı.

Konuyla ilgili bilgi verilen Nöbetçi Cumhuriyet Savcısının talimatıyla ele geçen kenevir bitkisinden numune alınarak imha edildi.

Şüpheliler kan, kıl örnekleri ile ifadelerinin alınmasını müteakip serbest bırakıldı.

Konuyla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğü kaydediliyor.

Okumaya devam et

3. SAYFA

Jandarmanın dikkati ölmek üzere olan köpeğin hayatını kurtardı

Yayınlanan

Kütahya’nın Emet ilçesinde Örencik Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri, devriye görevi sırasında yol kenarında ölmek üzere olan köpeği fark etti. Ekip, köpeği Çavdarhisar ilçesinde bulunan bir veterinere götürerek hayatını kurtardı.

KÜTAHYA – İHA

Edinilen bilgiye göre, rutin devriye görevini yapan Örencik Karakol Komutanlığı ekipleri yol kenarında can çekişen ve ağzından köpük gelen bir köpek gördüler.

Köpeğin gıda zehirlenmesi yaşadığını fark eden ekipler, hemen araçla köpeği Çavdarhisar ilçesinde veterinere götürdüler.

Veteriner tarafından gıda zehirlenmesi yaşadığı tespit edilen köpek, jandarma ekiplerinin zamanında hareket etmesi ve erken müdahale ile kurtarıldı.

Bölgede olaya şahit olan vatandaşlar, Örencik Karakol Komutanlığı personeline bu duyarlı davranışlarından dolayı teşekkür etti.                                        

Okumaya devam et

EMET

Ayılar kovanları parçaladı, arılar telef oldu, arıcılar yardım istedi

Yayınlanan

Kütahya’nın Emet ilçesinde arı üreticilerinin 6 arı kovanını ayılar parçaladı, kovanlardaki arılar ise telef oldu.  

KÜTAHYA (EMET) – İHA

Emet ilçesinde arı üreticilerinin 6 arı kovanı ayılar tarafından parçalandı, kovanlardaki arılar telef oldu.

110 kovan ile bölgede yaklaşık 10 yıldır arıcılık yapan Manisalı üreticiler, ayı saldırılarının önlenmesi için yetkililerden destek istedi.

Emet ilçesi Ömerfakı köyü civarında Manisa’dan gelip 10 yıldır arıcılık yaptıklarını belirten Sabri Toruncuk, ”Haftada 1 veya 2 gün arı kovanlarımızın başına gelebiliyoruz. Arkadaşım Ayhan Kaya ile Ömerfakı köyü Yarma mevkiinde 110 kovan arımız var. Manisa’dan gelip gidiyoruz. Bölgenin bal kalitesi yüksek olduğu için burayı tercih ediyoruz. Son dönemde 10 yıldır hiç olmayan bir olay başımıza geldi. Manisa’ya 4 günlüğüne gidip geldiğimizde kovanların başına geldik. Parçalanmış olduğunu gördük. Önce ne olduğunu anlayamadık. Birileri zarar vermek istemiş diye düşündük. Ancak daha sonra baktığımızda yerlerde ayıların ayak izlerini gördük. Bir arı kovanından en az 800-1000 TL arasında gelir elde ediyoruz. 6 kovanımız telef olmuş. 6 bin TL civarı zararımız var. Ayılara yasalar gereği hiç bir şey yapamıyoruz. Ancak biz üretim yapmak zorundayız. Yetkililerden bu konuda destek istiyoruz” diye konuştu.

Okumaya devam et

3. SAYFA

Taklalar atan araçtan yaralı kurtuldu

Yayınlanan

Kütahya’nın Emet ilçesine bağlı Yarış köyü Kocaosmankaya mevkiinde, Sıtkı Demirayak’ın kullandığı 06 CFP 85 plakalı özel araç takla attı.

İHA – EMET

Araç seyir halindeyken yol güzergahında aracını mıcıra kaptıran Sıtkı Demirayak, direksiyon hakimiyetini kaybederek taklalar atarak tarlaya uçtu.

Kaza yerine kısa sürede gelen 112 Acil Sağlık ekiplerince ilk müdahalesi yapılan yaralı sürücü Sıtkı Demirayak, Emet Dr. Fazıl Doğan Devlet Hastanesine sevk edildi.

Demirayak’ın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenilirken olayla ilgili soruşturma Emet İlçe Jandarma Komutanlığınca sürdürülüyor. 

Okumaya devam et

EMET

Emet’ten yüz güldüren haber geldi, 7’si merkezde toplam 13 korona hastası iyileşti

Yayınlanan

Emet ilçesine bağlı Gürpınar köyündeki pozitif vakaların tamamının iyileştiği öğrenildi. Köyde 40 kişi ev karantinasında tutuluyordu.

MEHMET YAYLIOĞLU – yenikutahya.com – ÖZEL HABER

Yerel haber kaynaklarından edinilen bilgilere göre, koronavisüs vakalarının en çok görüldüğü noktalardan olan Emet Gürpınar köyünden sevindirici haber geldi.

Gürpınar köyünde daha önce 6 kişinin koronavirüse yakalandığı biliniyordu. Alınan tedbirler sonrasında köyde 40 kişi ev karantinasına alınmıştı.

Emet ilçesindeki haber kaynaklarına gelen bilgiye göre, bugün itibarıyla Gürpınar köyünde pozitif vaka kalmadı. Daha önce tespit edilen 6 kişi Tavşanlı ve Kütahya’daki hastanelerde tedavi olarak hastalığı yenmeyi başardı.

İLÇE MERKEZİNDE 7 KİŞİ DAHA İYİLEŞTİ

Öte yandan Emet ilçe merkezindeki ETİ Bor Maden İşletmesinde çalışan 4 şoför ve 3 vatandaşın da negatif sonuçları geldi. Emet ilçe merkezinde 7 kişi, Gürpınar köyünde 6 kişi toplamda 13 kişi koronavirüsü yenmeyi başardı.

Bu haberler Emet ilçesinde sevinçle karşılanırken, vatandaşlar tedbirli davranmaya devam ediyor. Yetkililer bu konuda rehavete kapılmaması gerektiğini söylüyor.

Okumaya devam et

3. SAYFA

Ahşap evde çıkan yangın, 3 saatte söndürüldü, ev kül oldu

Yayınlanan

Kütahya’nın Emet ilçesine bağlı Esatlar köyünde çıkan yangında, 2 katlı ev kullanılamaz hale geldi.

MEHMET YAYLIOĞLU – yenikutahya.com

Yerel haber kaynaklarının bildirdiğine göre, Hüseyin Tiryaki isimli şahsa ait olan 2 katlı ahşap evde, elektrik kontağından kaynaklandığı düşünülen yangın çıktı.

Esatlar köyüne sevk edilen Çavdarhisar Belediyesi, Tavşanlı Belediyesi ve Emet Belediyesi itfaiyesi ile Emet Orman Müdürlüğü arazözleri yangına müdahale etti.

Yaklaşık 3 saat süren yangın söndürme çalışmaları sonunda ahşap ev kullanılamaz hale geldi.

Olayla ilgili olarak İlçe Jandarma Komutanlığı soruşturma başlattı.

Okumaya devam et

EMET

37 yaşındaki güvenlik görevlisi, hayatına son verdi

Yayınlanan

Kütahya’nın Emet ilçesinde yaşanan intihar olayında, 37 yaşındaki güvenlik görevlisi Ahmet Erkul, kendini asarak hayatına son verdi.

MEHMET YAYLIOĞLU – yenikutahya.com

Emet’te bulunan Eti Bor Maden İşletmesinde güvenlik görevlisi olarak çalıştığı öğrenilen 37 yaşındaki Ahmet Erkul, yaşamına son verdi.

Emet ilçesini üzüntüye boğan olay, Ahmet Erkul’un işe gitmemesi ile ortaya çıktı. Erkul’un nerede olduğunu merak edip aramaya başlayan iş arkadaşları, durumu çözmek için çalışma başlattı. Ahmet Erkul’un arkadaşları ile birlikte ortak tuttukları eve gelen arkadaşları burada korkunç manzara ile karşılaştı.

Olayın perde arkasını araştıran İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri soruşturma başlattı.

Okumaya devam et

EMET

Emet ilçesinde bir apartman karantinaya alındı

Yayınlanan

Koronavirüs vaka sayılarında artış gösteren Emet ilçesinde, bir apartman 14 gün boyunca karantinaya alındı.

ABDÜLKADİR EKMEKÇİOĞLU – yenikutahya.com – EMET

Kaymakamlık tarafından yapılan resmi açıklamaya göre, İlçe Hıfzıssıhha Kurulu önceki gün toplandı.

Vaka sayılarındaki artış göz önünde bulundurularak Emet ilçesinde bir apartmanın 17 Haziran tarihinden başlamak kaydıyla 14 gün boyunca karantinaya alınmasına karar verildi.

Emet Kaymakamlığınca yapılan açıklama:

Okumaya devam et

EMET

Saadet Partisi ilçe başkanı ailesiyle birlikte koronaya yakalandı

Yayınlanan

Saadet Partisi Emet İlçe Başkanı Mehmet Hamamcı, eşi ve annesinde yapılan koronavirüs testleri pozitif çıktı. Emet ilçesindeki pozitif vakaların artışı korkutuyor.

ABDÜLKADİR EKMEKÇİOĞLU – yenikutahya.com – EMET

Koronavirüs vakalarının atmaya devam ettiği Emet ilçesinde bir kötü haber de Saadet Partisi Emet İlçe Başkanı Mehmet Hamamcı ve ailesinden geldi.

Önceki gün test yapılan Hamamcı ailesi fertlerinden Saadet Partisi Emet İlçe Başkanı Mehmet Hamamcı, eşi ve annesinde koronavirüs pozitif çıktı.

Bu gelişmenin ardından dün akşam saatlerinde ambulansla Kütahya’ya sevk edilen aile fertleri, Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Pandemi Servisinde tedavi altına alındığı öğrenildi.

Sağlık Bakanlığı filyasyon ekipleri de bugün ilçede çalışmalarını başlatarak, bu kişilerin kimlerle temas ettiklerini araştırıyor.

Okumaya devam et

EMET

Kütahya’da bir apartman karantinaya alındı

Yayınlanan

Kütahya’nın Emet ilçesinde bir apartmanda, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında karantina uygulaması başlatıldı.

KÜTAHYA – AA

Emet Kaymakamlığından yapılan açıklamada, salgından vatandaşları korumak ve yayılmasını engellemek amacıyla İlçe Hıfzıssıhha Kurulunca bir apartmanda 14 günlük karantina kararı alındığı belirtildi.

Açıklamada, “Kovid-19 pozitif vakalar nedeniyle bireysel izolasyon yeterli olamayacağı için pozitif vaka ve temaslılarının yaşadığı ilçemiz Akpınar Mahallesi Gazi Caddesi’nde bulunan Türksoy Apartmanı’ndaki dairelerin tamamının 14 gün karantinaya alınmasına karar verilmiştir.” bilgisi paylaşıldı.

Okumaya devam et

EMET

O ilçedeki yeni vakalar korkutuyor, 8 hane karantinaya alındı

Yayınlanan

Kütahya’nın Emet ilçesinde korona virüs vakaları nedeniyle Salıpazarı kapatılırken, ilçeye bağlı Gürpınar köyünde kahvehaneler ve köy odasının 14 gün boyunca açılmamasına karar verildi.

MEHMET YAYLIOĞLU – yenikutahya.com

Emet İlçe Hıfzısıhha Kurulu, 4 hafta aradan sonra açılan Salı pazarının 16 Haziran Salı günü tekrar kapatılmasına, vakaların görüldüğü Gürpınar köyünde kahvehanelerin ve köy odasının 14 gün boyunca açılmamasına karar verdi.

Emet’e bağlı Gürpınar’da 8 hanenin de karantinaya alındığı öğrenildi.

Okumaya devam et

3. SAYFA

Kütahya’da kaçakçılık operasyonu

Yayınlanan

Kütahya’da, gümrük kaçağı tütün mamulü ile cinsel içerikli ürün ele geçirildi.

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi koordinesinde, Tavşanlı, Emet, Gediz ve Simav ilçelerinde İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince, gümrük kaçağı tütün sattıkları iddia edilen bazı iş yerlerine operasyon düzenledi.

Operasyonda, 47 bin 114 içi kıyılmış tütünle doldurulmuş makaron, 25 kilogram kıyılmış tütün, 26 cinsel içerikli ürün, 14 paket nargile tütünü ele geçirildi.

İş yeri sahipleri hakkında adli işlem başlatıldı.

Okumaya devam et

EMET

Emet Kabaklar’daki karantina bitti, Şaphane İnceğiz’de 1 hafta uzatıldı

Yayınlanan

Yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) yayılmasını engellemek, sosyal izolasyonu sağlayarak vatandaşın sağlığını korumak için Kütahya’nın Emet ilçesine bağlı Kabaklar Köyünde 17 Mayıs itibarıyla uygulanan karantina sona erdi.

MEHMET YAYLIOĞLU – yenikutahya.com

Kütahya Valiliği Basın Yayın Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamaya göre,17 Mayıs’ta Şaphane ilçesine bağlı İnceğiz Köyünde başlatılan karantina, Şaphane İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla bir hafta uzatıldı.

İnceğiz Köyünde tedbir amaçlı uzatılan karantina 7 Haziran saat 24.00’te sona erecek.

Okumaya devam et

EMET

Taklalar atarak uçuruma yuvarlandı

Yayınlanan

Kütahya’nın Emet ilçesinde otomobilin uçuruma yuvarlandığı trafik kazasında 1 kişi ağır yaralandı.

Kaza, Emet Kütahya karayolunun Düşecek Köyü mevkiinde meydana geldi. İlçe muhabirinden edinilen ilk bilgiye göre, Mehmet Erol yönetimindeki 43 NT 566 plakalı otomobil, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesiyle taklalar atarak 50 metrelik uçuruma yuvarlandı.

112 Acil Sağlık ekipleri ve bölgede bulunan orman muhafaza memurlarının yarım saatlik çalışmasıyla 50 metrelik uçurumdan çıkarılan sürücü Mehmet Erol, Emet Dr. Fazıl Doğan Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Durumu ağır olan Mehmet Erol’un, Emet Dr. Fazıl Doğan Devlet Hastanesi’nde yapılan ilk müdahalesinin ardından, Doç. Dr. Mustafa Kalemli Tavşanlı Devlet Hastanesi’ne sevk edildiği bildirildi.

Kaza ile ilgili soruşturma başlatıldı.

Okumaya devam et

KÜTAHYA'DA EN ÇOK OKUNANLAR