Bizimle iletişime geçin
Eskişehir Ümit Hastaneleri

Hava Durumu

Kütahya’da hafta sonuna kadar yağış bekleniyor! Kütahya Hava Durumu

Yayınlanan

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü yaptığı son dakika uyarısı ile Kütahya, Eskişehir ve Bursa çevrelerinde gök gürültülü sağanak yağış beklendiğini duyurdu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezince yapılan tahminde, 28 Ekim 2020 Çarşamba günü öğle saatlerinden itibaren yağış uyarısı yapıldı. Yapılan açıklamada şu cümleler yer aldı:

“Orta Akdeniz üzerinden gelmesi beklenen alçak basınç merkezi ve buna bağlı cephe sistemi ile birlikte yağışlı havanın etkisi altına gireceği tahmin ediliyor. Hafta sonu ise söz konusu yağışlı sisteme ek olarak Balkanlar üzerinden gelen yeni bir serin ve yağışlı havanın bölge genelinde etkili olması beklenmektedir. Mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının, yağışlı sistemlerle birlikte bölge genelinde azalacağı ve mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. 28 Ekim Çarşamba günü, Bursa yağışlı. 29 Ekim Perşembe günü, Eskişehir, Bursa, Kütahya ve Bilecik yağışlı. 30 Ekim Cuma günü, Eskişehir, Bursa, Kütahya ve Bilecik yağışlı. 31 Ekim Cumartesi günü, Bilecik ve Bursa yağışlı. 01 Kasım Pazar günü, Eskişehir, Bursa, Kütahya ve Bilecik yağışlı.”

Hava Durumu

Kütahya Hava Durumu: Kuvvetli sağanak, fırtına ve dolu etkili olacak, sıcaklıklar düşüyor

Yayınlanan

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü verilerine göre, 8 Ekim Perşembe günü öğle saatlerinden itibaren Kütahya ve çevresinde gök gürültülü sağanak ve yer yer dolu yağışı bekleniyor.

Ekim ayı sıcaklık rekorları kıran Kütahya için uyarı geldi. Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü kaynaklarına göre, 2 günlük yağışlı hava etkisini gösterecek.

Mevsim normallerinin altına düşmesi beklenen sıcaklık 2 gün boyunca hissedilir ölçüde olacak.

Kütahya için yapılan uyarıda 1 ve 5 günlük hava tahminleri açıklandı. Özellikle Perşembe ve Cuma günü, yurdun batı bölgelerinde etkili olması beklenen kuvvetli yağış ve dolu beklentisi Kütahya için de yüksek durumda.

Kütahya günlük hava durumu tahmini
Kütahya 5 günlük hava durumu tahmini

Okumaya devam et

Hava Durumu

AFAD, Kütahya’yı kuvvetli gök gürültülü sağanak için uyardı

Yayınlanan

Kütahya ve çevresi için önemli uyarı geldi. Kütahya’da bugün hava nasıl olacak? Kütahya hava durumu…

Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, bugün öğle saatlerinden sonra Kütahya ve Eskişehir çevrelerinde görülecek olan sağanak ve gök gürültülü sağanakların etkili olacağı öğrenildi.

Yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2)  olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar ve hortum oluşma riski gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

AFAD Kütahya İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada vatandaşların önlem alarak mağduriyet yaşamamaları istendi.

Okumaya devam et

Hava Durumu

Çok kuvvetli rüzgâr ve sağanak uyarısı geldi! Aman dikkat!

Yayınlanan

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), kuvvetli rüzgâr nedeniyle bu akşam saatlerinde İç Anadolu genelinde toz fırtınasının görüleceğinin tahmin edildiğini duyurdu. Meteoroloji’nin uyarısında “Yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (hava kalitesinde azalama, görüş mesafesinde düşüş ve çamur şeklinde yağış vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir” denildi.

EMİNE YAYLIOĞLU – yenikutahya.com

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinin parçalı bulutlu, Marmara’nın doğusu, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Tekirdağ, Kırklareli’nin kıyı ilçeleri, Çanakkale’nin doğusu, Uşak, Kütahya, Ankara, Eskişehir, Çankırı, Kırıkkale, Aksaray, Kırşehir, Kayseri ve Nevşehir çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Toz fırtınasının Kütahya merkez ve ilçelerinde de etkili olması bekleniyor.

Hava sıcaklığının ülke genelinde mevsim normallerinin 3-5 derece üzerinde seyredeceği tahmin edilirken rüzgarın uzey ve kkuzeydoğu, Akdeniz kıyılarında batı ve güneybatı, İç Anadolu ile doğu kesimlerde güney ve güneydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette; Marmara, Kuzey Ege ile bu akşam saatlerinde İç Anadolu’da yer yer kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

TOZ FIRTINASI UYARISI

Meteoroloji, İç Anadolu için toz uyarısı yaptı. Uyarıda “Kuvvetli rüzgar nedeniyle bu akşam saatlerinde İç Anadolu genelinde toz fırtınasının görüleceği tahmin edildiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (hava kalitesinde azalama, görüş mesafesinde düşüş ve çamur şeklinde yağış vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir” denildi.

MGM’DEN BÖLGE BÖLGE AÇIKLAMA

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), bölge bölge uyarılarda bulunarak vatandaşları dikkatli olması gerektiğini belirtti.

MGM’nin uyarıları şöyle:

* Marmara: Parçalı ve az bulutlu, zamanla geneli çok bulutlu, yarın (Pazar) bölgenin doğusu ile Tekirdağ, Kırklareli kıyıları ve Çanakkale’nin doğusunun yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgârın kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

* Ege: Parçalı ve az bulutlu, kuzey ve iç kesimlerinin yer yer çok bulutlu, Kütahya ile bu akşam saatlerinde Uşak çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgârın, Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

* İç Anadolu: Parçalı bulutlu, bu akşam saatlerinde Ankara, Eskişehir, Çankırı, Kırıkkale, Aksaray, Nevşehir, Kırşehir ve Kayseri, yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra Çankırı ve Eskişehir ile Ankara’nın kuzey ve batı çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam ilk saatlerde Çankırı’nın batısı ile Ankara çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgârın, bu akşam saatlerinde güney ve güneydoğu yönlerden yer yer kuvvetli (30-50 km/saat) eseceği tahmin ediliyor. Kuvvetli rüzgâr nedeniyle bölge genelinde yer yer toz fırtınasının görülmesi bekleniyor.

* Batı Karadeniz: Parçalı bulutlu, bu akşam ve yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra iç kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam Bolu ve Karabük çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

Okumaya devam et

Hava Durumu

Meteoroloji Kütahya’ya sağanak uyarısı yaptı! Kütahya hava durumu nasıl olacak?

Yayınlanan

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü; Kütahya, Ankara, Eskişehir, Çankırı, Kırıkkale, Aksaray, Kırşehir, Bilecik, Bolu, Karabük, Muğla, Sivas ve Erzincan için sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısında bulundu.

EMİNE YAYLIOĞLU – yenikutahya.com

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğün tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, ülkenin kuzey ve iç kesimlerinde havanın parçalı ve yer yer çok bulutlu olacağı öngörülüyor. Kütahya merkez ve ilçelerinde öğleden sonra gök gürültülü sağanak bekleniyor.

Yetkililer, vatandaşları bu bilgilere göre tedbir almaları yönünde uyardı.

Hava sıcaklığının ülke genelinde mevsim normallerinin 3-6 derece üzerinde seyredeceği öngörülüyor.

Okumaya devam et

Hava Durumu

Kütahya’ya aşırı sıcak hava uyarısı

Yayınlanan

Kütahya, Bursa, Eskişehir ve Bilecik illeri, “Basra Alçak Basıncı” nedeniyle 1 hafta boyunca sıcak havanın etkisinde kalacak.

Bursa Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, 4 ilde yağış beklenmediği, havanın genellikle az bulutlu ve açık geçeceğinin tahmin edildiği belirtildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bölge genelimizde halen mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının, yarından itibaren önümüzdeki hafta ortasına kadar daha artacağı ve mevsim normallerinin 5 ila 9 derece üzerine çıkacağı beklenmektedir. Sıcak havanın oluşturabileceği güneş çarpması, vücutta sıvı kaybı gibi olumsuzluklara karşı özellikle kronik sağlık problemi olanlar ile yaşlı ve çocukların dikkatli olması gerekmektedir.”

Okumaya devam et

Hava Durumu

Meteorolojiden Kütahya, Eskişehir ve Bilecik için kuvvetli sağanak uyarısı

Yayınlanan

Kütahya, Eskişehir ve Bilecik’te yerel olarak kuvvetli ve gök gürültülü sağanak bekleniyor. Yetkililer sel, su baskını, dolu yağışı, yıldırım ve kuvvetli rüzgar olabileceğine dikkat çekti.

MEHMET YAYLIOĞLU – yenikutahya.com

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, öğle saatlerinden sonra Eskişehir, Kütahya ve Bilecik çevrelerinde yerel olarak kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak görüleceği tahmin ediliyor.

Sel, su baskını, yerel dolu yağışı, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Okumaya devam et

Hava Durumu

Kütahya’da hava nasıl olacak? 5 günlük hava durumu tahmini

Yayınlanan

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü verilerine göre, Kütahya ve ilçelerinde hava sıcaklığı 6 dereceye kadar düşecek. En yüksek hava sıcaklığı ise pazar günü 20 derece olarak bekleniyor.

Yer yer sağanakların da beklendiği Kütahya’da, hafta sonu ve 5 gün boyunca sıcaklıklar mevsim normallerinin altında seyredecek.

Konuyla ilgili açıklamaya yapan meteoroloji yetkilileri, vatandaşların yağışlara karşı tedbirli olmalarını istedi.

İşte Kütahya’nın 5 günlük hava tahmini:

Okumaya devam et

Hava Durumu

Meteorolojiden Kütahya’ya şiddetli fırtına uyarısı!

Yayınlanan

Kütahya, Uşak ve Afyonkarahisar illerinde yaşayan vatandaşlara uyarı geldi. İç Ege, Göller Yöresi, İç Anadolu’nun Batısı ile Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde bugün kuvvetli rüzgâr ve kısa süreli fırtına bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan uyarıya göre, rüzgârın bugün öğle saatlerinden sonra etkili olacağı ve saatte 85 kilometreye hızla esmesinin bekleniyor. Kütahya’da saatte 28 km ile 85 km arasında esmesi beklenen fırtına öncesi vatandaşların tedbirli olması istendi.

İç Ege, Göller Yöresi, İç Anadolu’nun Batısı ile Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde güneybatı yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-60 yer yer kısa süreli 70-80 km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

Meydana gelebilecek ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç devrilmesi ve yer yer toz taşınımı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Okumaya devam et

Hava Durumu

Kütahya’da 85 yıl sonra en sıcak Mayıs ayı

Yayınlanan

Mevsim normallerinin 10-12 derece üstüne çıkan hava sıcaklığı, Kütahya’da ikinci rekora imza attı. Son 85 yıl içinde Kütahya’da hava sıcaklığı en fazla 33,8 derece olarak ölçülmüştü.

Meteorolojik verilerin kayıt altına alındığı 1929’dan bu yana, ikinci defa mayıs ayında hava sıcaklığı 32 dereceyi aştı.

Mayıs ayında en yüksek hava sıcaklık değerinin 25 Mayıs 1935 yılında 33,8 derece ölçüldüğü kaydedildi.

Kütahya tarihinin en soğuk Mayıs ayı ise 1 Mayıs 1981 yılında kayıtlara -2,8 derece olarak geçmişti.

Meteoroloji yetkilileri, bugün Kütahya’da sıcaklığın 34-35 dereceye kadar yükselmesini beklediklerini söyledi.

Yetkililer, sıcak hava nedeniyle vatandaşların dikkatli olması gerektiğini kaydetti.

Öte yandan sıcak hava nedeniyle kentin üzerine nem bulutu çöktü.

Okumaya devam et

Hava Durumu

Kütahya Valiliği vatandaşları uyardı, hafta sonuna dikkat!

Yayınlanan

Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğü uyardı; Kütahya son yılların en sıcak Mayıs ayını yaşayacak. Açıklama Kütahya Valiliği’nden geldi.

Kütahya’da 16 Mayıs Cumartesi – 17 Mayıs Pazar günü sıcaklıklar mevsim normallerinin 9 ila 13 derece üzerinde hissedilecek. 35 dereceye kadar yükselecek olan sıcak havaya karşı, Kütahya’da yaşayan vatandaşların tedbirli olması istendi.

Bölge genelinde (Kütahya, Bilecik, Bursa, Eskişehir ) 16 Mayıs Cumartesi – 17 Mayıs Pazar günlerinde hava sıcaklıkları hissedilir derecede artarak mevsim normallerinin 9 ila 13 derece üzerinde seyredeceği kaydedildi. Uzun yıllar Mayıs ayında kaydedilen en yüksek sıcaklık değerlerini yer yer aşabileceği değerlendiriliyor.

Konuyla ilgili olarak Kütahya Valiliği Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü yazılı bir açıklama yayınladı. Açıklama şöyle:

“Vatandaşlarımızdan özellikle kronik rahatsızlıkları bulunanlar ile çocuk ve yaşlılarımızın aşırı sıcak havanın neden olabileceği olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları ve güneş ışığının dik geldiği saatlerde açık havada bulunmamaları sağlıkları açısından çok önemlidir.”

Kütahya’da tahmin edilen hava sıcaklıkları:

16 Mayıs Cumartesi: Gece 16, gündüz 34 derece.

17 Mayıs Pazar: gece 15, gündüz 35 derece.

Okumaya devam et

Hava Durumu

Kütahya çöl tozunun etkisine girecek

Yayınlanan

Türkiye’ye Yunanistan üzerinden gelen çöl tozunun, hafta sonuna kadar Kütahya’da da etkili olması bekleniyor.

Türkiye’ye Yunanistan üzerinden gelen çöl tozunun, hafta sonuna kadar Kütahya’da da etkili olması bekleniyor.

2020’de doğal afet ve felaketler bitmek bilmiyor.  Koronavirüs, depremler, çekirge istilaları derken şimdi de çöl tozu felaketi yaşanıyor.

Uzmanlar, her yıl rüzgarla beraber milyonlarca ton tozun farklı kıtalara hareket ettiği belirtilirken, yaşanacak olayın doğada var olan düzenin bir sonucu olarak normal bir olay olarak değerlendiriyor.

Zaman zaman yağmurla birlikte yere düşen çöl tozları nedeniyle özellikle araçların kirlenmesi dikkat çekiyor. Hafta sonuna kadar Yunanistan üzerinde Türkiye’ye doğur gelmesi beklenen çöl tozu nedeniyle Kütahya’da gökyüzünün kızıl olacağı ifade ediliyor.

BU VİDEO İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Okumaya devam et

Hava Durumu

Kütahya’da hava durumu nasıl olacak? Kavurucu sıcaklar geliyor, 15 günlük tahmin

Yayınlanan

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden edinilen bilgilere göre yeni haftada hava sıcaklıkları artacak. Mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi beklenen hava sıcaklığı 32 dereceye kadar yükselecek.

Kovid-19 salgını nedeniyle vatandaşların evde kalmaya devam etmeleri gerektiğini söyleyen yetkililer, zorunlu olmadıkça dışarı çıkılmaması gerektiğini de söylüyor.

İşte Kütahya’nın hava durumu:

Okumaya devam et

Hava Durumu

Meteorolojiden sağanak ve kar erimesi uyarısı

Yayınlanan

Marmara, Göller Yöresi, İç Anadolu’nun kuzey ve doğusu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Akdeniz’in iç ve yüksek kesimlerinin (Toroslar Mevki) ile Afyonkarahisar, Uşak, Kütahya, Adana, Gümüşhane, Hakkari ve Van çevrelerinde bugün akşam saatlerinden yarın akşama kadar, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak bekleniyor.

ANKARA (AA) – Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan duyuruya göre, ülke genelinde hava parçalı ve yer yer çok bulutlu olacak.

Marmara, Göller Yöresi, İç Anadolu’nun kuzey ve doğusu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Akdeniz’in iç ve yüksek kesimlerinin (Toroslar Mevki) ile Afyonkarahisar, Uşak, Kütahya, Adana, Gümüşhane, Hakkari ve Van çevrelerinde sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak bekleniyor.

Yüksek kar örtüsünün bulunduğu Hakkari il geneli ile Van’ın güney (Bahçesaray, Çatak ve Başkale) ve Şırnak’ın doğu ilçelerinde (Uludere, Beytüşşebab) hava sıcaklıklarının yükselmesi bekleniyor.

Kuvvetli yağmur ve yüksek rakımlarda karla karışık yağmurla birlikte kar erimelerinin görüleceği tahmin ediliyor.

Meydana gelebilecek sel ve su baskınları gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması önem taşıyor.

Okumaya devam et

Hava Durumu

Meteoroloji’den Kütahya’ya kar uyarısı

Yayınlanan

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan son değerlendirmelere göre, yarın ülke genelinde havanın çok bulutlu ve yağışlı olacağı tahmin ediliyor.

Yağışların, genellikle yağmur, Göller Yöresi, Batı ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Kütahya, Afyonkarahisar, Eskişehir, Yozgat ve Sivas çevrelerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olacağı öngörülüyor.

Okumaya devam et

Hava Durumu

Meteoroloji tarih verip uyardı! Kütahya 5 günlük hava durumu tahmini

Yayınlanan

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan uyarıya göre, yurdun Çarşamba gününden itibaren kuzeybatı kesimlerden başlayarak Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına gireceği tahmin ediliyor. Birçok ilde kuvvetli kar yağışı ve karla karışık yağmurun etkili olması bekleniyor. Kar yağışı Çarşamba gününden itibaren Kütahya’da da etkili olacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Türkiye’ye yaklaşan soğuk ve karlı hava dalgası hakkında uyarı yayınlandı. Uyarıya göre Çarşamba günü Ege, Akdeniz, Batı Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde görülecek yağışların genellikle yağmur, akşam saatlerinden sonra Trakya’da karla karışık yağmur ve kar, Marmara, Ege ve Akdeniz’de kuvvetli sağanak yağış şeklinde olması bekleniyor. Kütahya için tahmin edilen 5 günlük hava tahmini şöyle:

Perşembe günü, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun doğusu dışında ülke genelinde yağış bekleniyor. Yağışların Trakya, Marmara, İç Ege, İç Anadolu, Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde kar, Akdeniz kıyı kesiminde sağanak, yağış alan diğer yerlerde yağmur ve karla karışık yağmur şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

KARLA KARIŞIK YAĞMUR BEKLENİYOR

Yurdumuzun Cuma günü akşam saatlerinden itibaren Karadeniz üzerinden gelen yeni bir soğuk havanın etkisi altına gireceği bekleniyor. Ülkemizin kuzey ve doğu bölgelerinde beklenen yağışların Doğu Akdeniz kıyıları dışında ülke genelinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIKLARINDA ANİ DÜŞÜŞLER BEKLENİYOR – SICAKLILAR 10 İLA 15 DERECE ARASINDA AZALACAK

Hafta ortasına kadar mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi beklenilen hava sıcaklıklarının önce Balkanlardan sonra Karadeniz üzerinden gelen soğuk ve yağışlı sistemlerle birlikte, ülkemiz genelinde hissedilir derecede (10-15 C derece) azalarak önümüzdeki hafta başına kadar mevsim normalleri altında seyredeceği bekleniyor.

ÜLKE GENELİNDE FIRTINA BEKLENİYOR

Rüzgârın, Çarşamba günü Marmara, Ege, Akdeniz ve İç Anadolu isle Karadeniz’in iç kesimlerinde, Perşembe günü ise Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun doğusu ve Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden fırtına şeklinde (70-100 Km/saat) eseceği ancak rüzgarın Çarşamba günü öğle saatlerinden başlayarak Marmara’da, Perşembe günü ise kuzeybatı kesimlerde kuzey ve kuzeybatı yönlerden fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

Kuvvetli lodos fırtınası nedeniyle Çarşamba ve Perşembe günleri soba ve baca gazı zehirlenmeleri meydana gelebileceğinden vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları tavsiye olunur.

ANKARA

Ankara’da bu gece başlayacak yağmurun yarın öğle saatlerine kadar devam edeceği, çarşamba günü genellikle çok bulutlu ve fırtınalı geçeceği bekleniyor. Gece yarısı yağmur ve karla karışık yağmur şeklinde başlayacak yağışın Perşembe sabah saatlerinde kar şekline döneceği, akşam saatlerinde etkisini kaybedeceği ancak yeni gelecek soğuk ve yağışlı sistemle birlikte Cuma ve Cumartesi günleri aralıklarla kar yağışlarının görüleceği tahmin ediliyor.

İSTANBUL’DA FIRTINA, KUVVETLİ SAĞANAK, SOĞUK HAVA VE KAR YAĞIŞI BEKLENİYOR

İstanbul’da bu gece hafif yağmur geçişi bekleniyor. Çarşamba günü Balkanlardan gelmesi beklenen soğuk ve yağışlı sistem ile birlikte öğle saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde yağışın başlaması bekleniyor. Güney batı yönlerden fırtına şeklinde esen rüzgârın aynı gün öğle saatlerinde kuzeybatı yönüne döneceği ve hava sıcaklığını hissedilir derece düşüreceği bekleniyor. Yağışın Perşembe sabah saatlerinden itibaren il genelinde karla karışık ve kar şekline dönmesi, Cuma günü Karadeniz üzerinden gelen yeni bir soğuk hava ile birlikte kar yağışlarının aralıklarla Cumartesi akşam saatlerine devam etmesi bekleniyor.

İZMİR

İzmir’de Çarşamba günü lodos fırtınası ile birlikte kuvvetli sağanak şeklinde başlayacak yağışın Perşembe günü rüzgârın kuzey yönlere dönmesi ile birlikte hava sıcaklığının azalacağı, yağışın yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görüleceği ve akşam saatlerinde yağışın etkisini kaybedeceği bekleniyor.

DEPREM BÖLGESİNDE YAĞIŞ BEKLENİYOR

Deprem Bölgesinin yarın (Salı günü) sabah saatlerinden itibaren yağışlı bir havanın etkisi altına gireceği tahmin ediliyor. Yağışların Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri genellikle aralıklı yağmur ve, yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı, yağışların Cuma ve Cumartesi günleri ise bölge genelinde aralıklı kar şeklinde olması bekleniyor.

Yağışlı sistemin Pazar günü yurdumuzu terk edeceği tahmin ediliyor.

Okumaya devam et

Hava Durumu

Kütahya’ya kar geliyor, sıcaklık -6’ya kadar düşecek

Yayınlanan

Meteoroloji’den yapılan son tahminlere göre bugün Kütahya genelinde kar yağışı bekleniyor.

Edinilen bilgiye göre yarın kar yağışı olmayacak ancak Çarşamba gününden itibaren 3 gün boyunca Kütahya ve ilçelerinde kar yağışı aralıklarla sürecek.

Hava sıcaklığı ise en yüksek 2 derece olarak tahmin edilirken en soğuk -6 derece olarak öngörülüyor.

Vatandaşların “Kütahya’da hava durumu nasıl olacak, kar yağışı bekleniyor mu” gibi soruları da böylece cevaplanmış oldu.

Kütahya’nın 5 günlük hava durumu tahmini şöyle:

Kütahya Belediyesi ekipleri kar yağışı beklentisiyle, tüm tedbirlerini aldı.
Afyon’da da kar yağışı bekleniyor.

Okumaya devam et

Hava Durumu

Kütahya’da hava sıcaklığı -10’a kadar düşecek, aman dikkat!

Yayınlanan

Son 3 gündür devam eden kar yağışı, yerini soğuk havaya bırakıyor. 9 Ocak Perşembe gününden itibaren hava sıcaklığının Kütahya’da bölgelere göre -2 ila -10 derece arasında olacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji’den yapılan son dakika hava durumu açıklamalarına göre Kütahya merkez ve ilçelerinde hava sıcaklığı -10 derecelere kadar düşecek.

Buzlanma ve don olaylarına karşı vatandaşların dikkatli olması gerektiğini söyleyen meteoroloji uzmanları, araç sürücülerini de dikkatli seyretmeleri yönünde uyardı.

Geçmiş yıllara bakıldığında Ocak ayının aynı günlerinde en soğuk -20 dereceye kadar hava sıcaklığı kaydedilmişti.

Okumaya devam et

Hava Durumu

Kütahya’nın 5 günlük hava durumu – 8 Ocak 11 Ocak arasında hava nasıl olacak?

Yayınlanan

Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğü tarafından 8 Ocak ile 11 Ocak tarihleri arasındaki hava durumu verileri paylaşıldı.

Haftanın ikinci gününde vatandaşlar “Bugün hava nasıl olacak?” sorusunun cevabını araştırıyor. Alınan verilere göre, Kütahya genelinde kar yağışı, sağanak ve fırtına uyarısı yapıldı.

“Vatandaşlar, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tedbirli olmalıdır” denildi.

Vatandaşlar ayrıca “Kütahya’da okullar tatil mi” ve “8 Ocak’ta Kütahya’da okullar tatil mi?” sorusunu soruyor. Bu konuyla ilgili bir gelişme olduğunda anında yenikutahya.com üzerinden sizinle paylaşacağız.

Peki, 8 Ocak ile 11 Ocak tarihleri arasında Kütahya ve ilçelerinde hava durumu nasıl olacak?

Okumaya devam et

Hava Durumu

Özel İdare, karla mücadele çalışmalarını aralıksız sürdürüyor

Yayınlanan

Pazar günü gece geç saatlerde başlayan yoğun kar yağışı bugünde tüm hızıyla devam ediyor. Yağan yoğun kar yağışı tüm yurtta olduğu gibi Kütahya genelinde de yaşamı olumsuz şekilde etkiliyor.

Kar yağışı ile birlikte Kütahya İl Özel İdaresi, Karla mücadele ekipleri kapanan köy yollarını açmak için hummalı bir çalışma içerisine girdiler. Kapalı köy yollarının tekrar açılması için Kütahya İl Özel İdaresi, Karla mücadele ekipleri çalışmalarını 24 saat devam edecek.

Kütahya İl Özel İdaresi’nin karla mücadelesinde 20 greyder, 5 kar kamyonu, 6 adet yükleyici, 23 Beko loader olmak üzere toplamda 54 adet araç,  20 ekip ile 117 personel görev yapıyor.

Okumaya devam et

Hava Durumu

Kütahya ve ilçelerinde beklenen yoğun kar yağışı başladı

Yayınlanan

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü, günler öncesinden duyuru yapmıştı. Kütahya ve ilçelerinde yoğun şekilde yağacak olan kar yağışı için Pazar gecesini işaret eden mereoroloji bölge müdürlüğü, yine yanılmadı.

ÖZEL HABER – Kütahya’da hava sıcaklığı -2 dereceye kadar düşerken, yağış gece 01.00’de başladı. Simav ilçesi de dahil olmak üzere tüm ilçe ve beldelerde de etkili olan kar yağışının Çarşamba gecesine kadar devam edeceği tahmin edildi.

Yetkililer, zorunlu olmadıkça özel araçların kullanılmaması yönünde vatandaşları uyardı. AFAD ve Meteoroloji Bölge Müdürlüğü önceki akşam saatlerinde bir duyuru yayınlayarak kar yağışının kuvvetli ve etkili olacağını bildirmişti.

Yerel haber kaynaklarından alınan bilgiye göre, Kütahya’nın Domaniç ilçesinde de gece saatlerinde başlayan kar yağışı sürücülere zor anlar yaşattı. Domaniç ilçesi Kocayayla Dağı mevkiinde, kar yağışı ve buzlanma nedeniyle ulaşım zaman zaman güçlükle sağlanıyor.

Yolda kalan araçlar, karayolları ekiplerince çekiliyor. Karayolları ekipleri kar küreme ve tuzlama çalışmaları yaparken trafik ekipleri de sürücüleri dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Kütahya’da kar yağışı Çarşamba gecesine kadar devam edecek.

Gepostet von simavim.com am Sonntag, 5. Januar 2020
Simav merkez – 01.30 (6 oCAK 2020 PAZARTESİ)

Okumaya devam et

KÜTAHYA'DA EN ÇOK OKUNANLAR