Bizimle iletişime geçin

Eğitim

DPÜ ile AKSAV arasında iş birliği protokolü

Yayınlanan

DPÜ ile AKSAV arasında iş birliği protokolü

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi ile Alaaddin Keykubat Siber Akademi Vakfı (AKSAV) arasında yapılması planlanan faaliyetlere ilişkin iş birliği protokolü imzalandı.

Rektörlük makamında gerçekleşen imza törenine Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cengiz Duran, Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Şahmurat Arık, Alaaddin Keykubat Siber Akademi Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Kerem Ünsal ve beraberindeki heyet katıldı.
Düzenlenen protokol ile DPÜ ve AKSAV siber güvenlik ve bilgi güvenliği alanında ihtiyaç duyulan nitelikli insan gücünün karşılanması amacıyla, başta zihinsel yetileri yüksek engelli bireyler olmak üzere, AKSAV Siber Güvenlik Teknoloji Merkezinde engelli-engelsiz karma yapıda gerçekleştirilecek eğitimlerle ilgili akademik iş birliği yapacak.
Dumlupınar Üniversitesi adına Rektör Kazım Uysal’ın ve Alaaddin Keykubat Siber Akademi Vakfı adına Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Kerem Ünsal’ın imzaladığı protokolün ardından taraflar karşılıklı hayırlı olsun dileklerini sundular.

Eğitim

BİLSEM öğrencileri Hekim Sinan’da

Yayınlanan

TÜBİTAK tarafından desteklenen ‘Kütahya BİLSEM Modüler Bilim Kampı-3’ projesi dahilinde Kütahya BİLSEM öğrencileri, Kütahya Belediyesi Hekim Sinan Tıbbi Bitkiler Merkezi’ni ziyaret etti.

BİLSEM tarafından 4004-Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destekleme Programı kapsamında 2020/1 çağrı döneminde başvurusu yapılan ve TÜBİTAK tarafından desteklenen ‘Kütahya BİLSEM Modüler Bilim Kampı-3’ projesi 6-10 Eylül 2021 tarihleri arasında 24 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirildi. Projede, Kütahya Belediyesi, Kütahya İl Millî Eğitim Müdürlüğü, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, Kütahya Özel Kırdar Bilgiören Koleji, Kütahya il merkezindeki özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları ve merkezi sınavla öğrenci alan meslek liseleri ile işbirliği yapıldı.

Proje kapsamında Kütahya Belediyesi Hekim Sinan Tıbbi Bitkiler Araştırma Merkezi’ne ve Kütahya Dumlupınar Üniversitesi İleri Teknolojiler Merkezi (İLTEM) ve eğitim gezisi düzenlendi. Hekim Sinan Tıbbi Bitkiler Araştırma Merkezini gezen öğrenciler, merkez yetkililerinden bilgiler aldılar.

Okumaya devam et

Eğitim

Başkan Akçadurak okul ziyaretlerine devam ediyor

Yayınlanan

Kütahya’nın Gediz Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak, 2021-2022 yeni eğitim öğretim yılı nedeniyle İlçe merkezindeki okulları ziyaret ederek, okul müdürleriyle bir araya gelmeye devam ediyor.

Ziyaret kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bahadur, Selçuklu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Hüseyin Coşkun, Gediz Fen Lisesi Müdürü İsmail Korkmaz ve Dayınlar İlkokulu Müdürü Ali Cicikara’yı ziyaret ederek, yeni eğitim öğretim yılında tüm öğrenci, öğretmen ve idarecilere başarılar dileğinde bulundu.
Okul müdürüyle yaptığı görüşmede okulların durumları hakkında bilgi alan Gediz Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak, “Eğitime ve geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza büyük önem veriyoruz. Sosyal belediyecilik anlayışı ile imkânlarımız doğrultusunda Gediz Belediyesi olarak tüm okullarımıza talepleri ve istekleri doğrultusunda destek olmaya çalışıyoruz. 2021-2022 Eğitim öğretim yılının başlaması ile birlikte tüm idarecilerimize, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını temenni ediyor, başarılar diliyorum” dedi.

Okumaya devam et

Eğitim

İmam Hatipli öğrencinin Tıp Fakültesi sevinci

Yayınlanan

Kütahya’nın Simav Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden bu yıl mezun olan ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazanan Lütfullah Arlı, İlçe Müftüsü Muhammed Aydın tarafından ödüllendirildi.

Simav İlçe Müftüsü Muhammed Aydın, İmam Hatiplilerin her alanda başarı gösterdiklerini ve beklentileri karşılar hale geldiklerini belirterek, kendi imkanlarıyla ve gayretli çalışmalarıyla Tıp Fakültesini kazanan Lütfullah Arlı’yı ödüllendirdiklerini ifade etti.

Simav Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Dursun Gülseren, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazanan başarılı öğrenci Lütfullah Arlı’yı ve ailesini tebrik ettiğini belirtti. Gülseren “İlçe Müftülüğü’nün hazırladığı ödül töreni için teşekkür ediyor, öğrencimize başarılar diliyoruz” dedi.

Okumaya devam et

Eğitim

Hayme Ana Kur’an Kursu’nda eğitim zamanı

Yayınlanan

Kütahya’nın Simav ilçesindeki Üçpınar Camisi bünyesinde açılan 4 -6 Yaş Grubu Kur’an Kursu, öğrenci kabulüne başladı.

Hayırseverlerin desteğiyle açılan Kur’an Kursu’nda 2 sınıf, 1 oyun salonu, 1 uyku odası, yemek ve ikram mutfağı bulunuyor.
Simav İlçe Müftüsü Muhammed Aydın, yeni öğretim yılı başı itibariyle Hayme Ana Kur’an Kursu’nun 4-6 Yaş Grubu öğrencilere hizmet vermeye başladığını ifade etti. Müftü Aydın, “ İlçe Müftülüğü’nün takibinde, hayırseverlerin desteği ve Üçpınar Camii müştemilatında, bünyesinde 4-6 yaş öğrencilerimizin eğitim göreceği 2 sınıfı, uyku odası, yemek ve ikram mutfağının bulunduğu Hayme Ana Kur’an Kursu’nun yapımı tamamlanıp, yeni eğitim ve öğretim yılında öğrenci kabulüne başladı. Kur’an Kursu’nun inşaatında ilk günden itibaren maddi manevi desteği olan hayır severlerle destek olan eğitimcilerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

Okumaya devam et

Eğitim

Simav’da “İlköğretim Haftası” kutlamaları başladı

Yayınlanan

Kütahya’nın Simav ilçesinde “İlköğretim Haftası” nedeniyle, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Atatürk anıtına çelenk konularak kutlamalar başlatıldı.

Hükümet Konağı önündeki Atatürk anıtına İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Şirikçi, beraberindeki öğretmenler Duygu Yaşar ve Ömer Sarı ile birlikte çelenk sunumu yapıldı. Saygı duruşunun ardından Müzik Öğretmeni Nilgün Doğan yönetiminde İstiklal Marşı söyletildi.
Simav İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Şirikçi, amaçlarının ilköğretim çağındaki öğrencilerine okulu sevdirmek, okula uyum sağlamalarına yardımcı olmak, okulun önemini ve gerekliliğini anlatmak olduğunu belirtti. Şirrikçi, “Hafta boyunca okuma yazmanın önemi, okur-yazar olmanın bireye ve ülkeye katkısı temalı panel, konferans, söyleşi gibi etkinlikler düzenlenecek. Okullarımızda yapılacak faaliyetler Covid-19 tedbirleri kapsamında yürütülecektir” dedi.

Okumaya devam et

Eğitim

Kütahya’da 90 bin 576 öğrenci eğitim öğretime başladı

Yayınlanan

Kütahya Valisi Ali Çelik, İlköğretim Haftası sebebiyle düzenlenen törene katıldı. Vali Çelik; 573 okulda, 7 bin 472 öğretmen, 90 bin 576 öğrencinin eğitim öğretime başladığını söyledi.

Kütahya’da İlköğretim Haftası coşkuyla kutlandı. Covid-19 tedbirleriyle düzenlenen tören Şehit Çağlayan Irmak İlkokulunda yapıldı.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda öğrenciler günün anlam ve önemini anlatan şiirler okudu.
2021-2022 eğitim öğretim yılında öğretmen ve öğrencilere başarılar dileyen Vali Ali Çelik, şehit öğretmenleri andı, Allah’tan rahmet diledi.
Yüz yüze eğitim öğretime başlamanın mutluluğunu yaşadığını söyleyen Vali Ali Çelik, “İlimiz genelinde 2021-2022 eğitim öğretim yılına 573 okulda, 5 bin 289 derslikte, 7 bin 472 öğretmen ve 90 bin 576 öğrenciyle başlıyor olmanın sevincini hep birlikte yaşıyoruz” dedi.
Depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle yıkım kararı verilen 27 okulda çalışmaların ivedi şekilde başlatıldığına dikkat çeken Vali Çelik, okulların gelecek yıla hazır olacağını söyledi.
Vali Çelik, törenin ardından sınıfları ziyaret ederek öğrencilerle sohbet etti.
Törene Vali Ali Çelik’in yanı sıra Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Necati Gündüz, Belediye Başkan Vekili Abdullah Damcı, DPÜ Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Murat Kırbaç, İl Emniyet Müdürü Necmettin Koç, İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Murat Koyak, şube müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Okumaya devam et

Eğitim

KSBÜ Tıp Fakültesi’nde eğitim başladı

Yayınlanan

.

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Tıp Fakültesi’nde tüm dönemlere yüz yüze eğitim başladı.
Öğrencileri KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu karşılayarak, hoş geldiniz konuşması yaptı. Rektör Kavuncu, öğrencilere tekrar kavuşmanın mutluluğunu ifade ederek, “Okulumuz sizlerle güzelleşiyor. Hocalarınızla çok yakın çalışabileceksiniz. KSBÜ Ailesi olarak her zaman yanınızdayız. Yeni eğitim- öğretim yılında başarılar dilerim” dedi.
Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. M. Cem Algın ise Hekim Sinan Konferans Salonu’nda yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Sizler en yüksek puanları alıp buralara geldiniz. Bunun onurunu ve mutluluğunu yaşıyorsunuz. Sizlerin evrensel değerleri özümsemiş, anlayışlı hekimler olmanızı diliyoruz. Hep birlikte güzel bir eğitim- öğretim yılı olmasını diliyorum. Sizleri özledik.”
Algın, ayrıca yüz yüze eğitimde dikkat edilecek pandemi kurallarını da hatırlattı.
Konuşmaların ardından açılış dersini Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Yasemin Tekşen yaptı.

Okumaya devam et

Eğitim

DPÜ’de “Sosyal Bilgiler Eğitiminde Yenilikçi Eğitim Uygulamaları, Web 2,0 Araçları” projesi

Yayınlanan

Kütahya Dumlupınar Üniversitesinde düzenlenen ve TÜBİTAK 4005 Yenilikçi Eğitim Uygulamaları Programı tarafından desteklenen “Sosyal Bilgiler Eğitiminde Yenilikçi Eğitim Uygulamaları, WEB 2,0 Araçları” projesi için kapanış toplantısı TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplantıya TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Rektör Prof. Dr. Kazım Uysal, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Göçmez, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İrfan Terzi, Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit ile Müdür Yardımcısı Hakan Gölpınar ve Güral Porselen Yönetim Kurulu Üyesi Ali Güral’ın yanı sıra çok sayıda akademisyen, idari personel ve öğrenci katıldı.

Yürütücülüğünü Sosyal Bilgiler Eğitimi Anabilim Dalı öğretim üyelerinden Dr. Öğr. Üyesi Hafize Er Türküresin’in yaptığı projede Sosyal Bilgiler Eğitimi Anabilim Dalı öğretim üyelerinden Dr. Öğr. Üyesi Döndü Özdemir Özden, Öğretim Teknolojileri Ana Bilim Dalı öğretim üyesi Doç. Dr. Turgay Alakurt ve Yıldız Teknik Üniversites Eğitim Fakültesi öğretim üyesi Ahmet Başal uzman olarak yer aldı. Projenin eğitmen kadrosunu ise Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Bülent Aksoy, Yıldız Teknik Üniversites Eğitim Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Genç Osman İlhan, Aksaray Üniversitesi Eğitim Fakültesinde görevli Dr. Öğr. Üyesi Tuğba Kamalı Arslantaş, Kilis 7 Aralık Üniversitesi Eğitim Fakültesinde görevli Dr. Öğr. Üyesi Türkan Çelik, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim Fakültesinde görevli Dr. Derya Başer ve Eğitim Fakültemizin akademisyenlerinden Dr. Öğr. Üyesi Funda Erdoğdu oluşturdu.

Konuyla ilgili Eğitim Fakültesinden yapılan açıklamada,” 26 Temmuz – 8 Ağustos tarihleri arasında uzaktan eğitim programı ile başlayan projenin yüz yüze eğitimleri 6-11 Eylül 2021 tarihleri arasında Eğitim Fakültesinde gerçekleştirildi. Projenin birinci aşamasında alan yazındaki yerleşik teorilere değinilerek bir alt yapı oluşturulduktan sonra, ikinci aşamada ise atölye çalışmaları yoluyla sosyal bilgiler öğretmenlerinin Web 2,0 araçlarını (artırılmış gerçeklik, infografikler, bulmaca, animasyon, dijital hikaye, tarihi çizgi roman, oyunlaştırma ve biçimlendirici değerlendirme aracı geliştirme, sosyal medya uygulaması, viki) kullanım becerileri geliştirilmeye çalışıldı. Etkinliğin son gününde katılımcılara sertifikaları, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Rektörümüz Prof. Dr. Kazım Uysal, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Hasan Göçmez, Eğitim Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. İrfan Terzi, Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit ile Müdür Yardımcısı Hakan Gölpınar tarafından verildi. Törenin ardından Rektörlük makamına ziyarette bulunan Prof. Dr. Hasan Mandal, burada Üniversitemizde yürütülen çalışmalar hakkında Rektörümüzden ve Rektör Yardımcılarımızdan bilgi aldı. Sohbet şeklinde geçen görüşmenin ardından ziyaret, karşılıklı hediye sunumunun ardından sona erdi” denildi.

Okumaya devam et

Eğitim

Lisenin bir sınıfı korona virüs sebebiyle karantinaya alındı

Yayınlanan

Kütahya’da bir lisenin sınıfı korona virüs sebebiyle karantinaya alındı.

Akkent Mahallesi’ndeki Fatih Anadolu Lisesi 10-A sınıfında 3 öğrencinin rahatsızlanmaları üzerine okul yönetimi, sağlık ekiplerine haber verdi. Okula gelen filyasyon ekibi tarafından öğrencilere yapılan Covid-19 testlerinin sonucu pozitif çıktı. 10-A sınıfındaki tüm öğrenci ve öğretmenler 14 gün boyunca evlerinde karantinaya alındı.

Okumaya devam et

Eğitim

Hisarcık’ta Şube Müdürü Eskiakgün’e veda yemeği

Yayınlanan

Kütahya’nın Hisarcık ilçesi Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Eskiakgün’ün Denizli’nin Kale ilçesine tayini çıkması sebebiyle veda yemeği düzenlendi.

Veda yemeğine İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Cebeci, okul idarecileri ve eğitim çalışanları iştirak etti.

Yemekte bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Cebeci, ” İlçemizde kısa sürede kendini sevdiren, çalışkanlığı ve cana yakınlığıyla hiç bir zaman unutamayacağımız bir personeli daha göndermenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Kendisine yeni görev yerinde başarılar diliyoruz” dedi.

Şube Müdürümüz Murat Eskiakgün ise, ” Hisarcık ilçesine gelirken, ayrılmanın bu kadar zor olacağını, çalışma disiplini ve iş ahlakının bu kadar üst seviyede olacağını tahmin edememiştim. Görev sürem boyunca bana gösterdiğiniz ilgi alakadan ve iyi niyetten ötürü başta Müdürümüz İlhan Cebeci olmak üzere, tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Hisarcık’ı hiç bir zaman unutmayacağım” diye konuştu.

Okumaya devam et

Eğitim

Kütahya’da “Seramorium 43” projesi

Yayınlanan

Doğa Koruma ve Milli Parklar Kütahya Şube Müdürlüğü Tavşanlı Şefliği sorumluluk sahası Topuk Yaylası Tabiat Parkı’nda 30 katılımcıya TÜBİTAK’ın ‘Seramorium 43’ projesi kapsamında biyolojik çeşitlilik hakkında bilgi verildi.
Konuyla ilgili Doğa Koruma ve Milli Parklar Kütahya Şube Müdürlüğünden yapılan açıklamada, ”Doğa Turizmi Etkinlikleri kapsamında Şube Müdürlüğümüz Tavşanlı Şefliği sorumluluk sahalarından Topuk Yaylası Tabiat Parkı’nda Kütahya Ahmet Yakupoğlu Güzel Sanatlar Lisesinin yürüttüğü TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları projesi tarafından desteklenen Seramorium 43 projesi kapsamında Türkiye’nin 7 farklı bölgesinden gelen 30 katılımcıyı ağırladık. Sahamızda katılımcılara DPÜ Akademisyenleri tarafından Biyolojik çeşitlilik hakkında bilgi verildi” denildi.

Okumaya devam et

Eğitim

Kütahya’ya 12 derslikli anaokulu

Yayınlanan

Kütahyalı hayırsever iş insanı İsmet Güral tarafından Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nde yaptırılacak 12 derslikli Nesrin Güral Anaokulu’nun protokolü imzalandı.
Güral ailesinin, çocukları nitelikli ve kaliteli eğitim olanaklarıyla buluşturacak okul binasının yapımıyla önemli bir sorumluluğu üstleneceğini söyleyen Vali Ali Çelik, “Eğitime desteklerinden dolayı devletimiz ve şehrimiz adına şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Kütahya’nın tarihi bir ana tanıklık ettiğini dile getiren İl Millî Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, anaokulunun 2023-2024 eğitim-öğretim yılına yetiştirilmesinin hedeflendiğini belirterek, “Anaokulu, Cumhuriyet Mahallesi ile Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nin bitiştiği nüfusun yoğun olduğu bölgeye yapılacak. 4 bin 726 metrekare bir bahçe içerisinde bin 710 metrekare alana oturacak okulumuzun yaklaşık 3 bin metrekare bir kapalı alanı olacak. Dersliklerin yanında okulumuzun içerisinde çocuk oyun alanı, yemekhanesi, öğretmenler odası, idare odaları, rehber öğretmen odası, toplantı salonu, konferans salonu müştemilatıyla mükemmel bir anaokulu olacak. İnşallah 2023-2024 eğitim-öğretim yılında okulu bitirmeyi hedefliyorlar.” diye konuştu.
Kendi adını taşıyacak anaokulunun protokol töreninde bulunmaktan gurur ve mutluluk duyduğunu paylaşan Nesrin Güral, “Deprem başta olmak üzere çocuklarımızın güvenle eğitim alabileceği çok güzel bir yapı olacak. Yapılacak çok iş var ama hep birlikte çalışacağız. Öte yandan mutlu nesil bizim için çok önemli; anneler, çocuklar, öğretmenlerimiz, tüm kadro mutlu olsun istiyoruz. Bunun için de elimizden gelen her şeyi yapacağız” ifadelerini kullandı.
Protokol, Vali Ali Çelik, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit ile Nesrin Güral tarafından imzalandı.

Okumaya devam et

Eğitim

Müdür Başyiğit, anaokulu inşaatında incelemelerde bulundu

Yayınlanan

Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, Şehit Muhammed Yılmaz İlkokulu bahçesi içinde yapımı devam eden anaokulu binası inşaatında incelemelerde bulundu.
Okul inşaatının çatısının tamamlanıp kiremitlerin yerleştirilmesinde son aşamaya gelindiği görülürken, okulun teslim edilmesi için yapım çalışmalarının hızla devam ettiği inşaat çalışanlarınca ifade edildi. İl Millî Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, çalışanlara işlerinde kolaylıklar dileyerek iş sağlığı ve güvenliği konusunda her zaman dikkatli olunması tavsiyesinde bulundu.

Okumaya devam et

Eğitim

Otobüs şoförlerine stres yönetimi eğitimi

Yayınlanan

Kütahya Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü tarafından, şehir içi ulaşımı sağlayan özel halk otobüs şoförlerine yönelik stres ve stres yönetimi eğitimi verildi.
Kütahya Belediyesi şehrimizde ulaşım hizmetini sağlayan özel halk otobüs şoförlerine yönelik Kütahya Belediyesi konferans salonunda seminer verdi. ‘Stres ve Stres Yönetimi’ konu başlıklı konferansta konuşan Belediye Başkan Vekili Abdullah Damcı, özellikle pandemi döneminde stres yönetiminin daha fazla önem kazandığını ifade etti. Başkan Vekili Damcı, özel halk otobüs şoförlerinin önemli ve zor bir görevi yerine getirdiklerini ifade ederek, vatandaşların ve özel halk otobüs şoförleri arasında zaman zaman yaşanan sıkıntıların en aza indirilmesi için Kütahya Belediyesi olarak üzerlerine düşen görevleri yerine getirdiklerini ve getirmeye devam edeceklerini söyledi. Damcı, verilen bu eğitimin önemine vurgu yaparak eğitimlerin hayırlı olmasını temenni etti.

Eğitime Belediye Başkan Vekili Abdullah Damcı, Ulaşım Hizmetleri Müdürü Burak Uludağ, Kütahya Minibüsçüler, Servis Araçları ve Halk Otobüsçüleri Esnaf Odası Başkanı Ahmet Kucak, Merkez Özel Halk Otobüsleri Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Aziz Gürbüz ve otobüsçü esnafı katıldı.

Okumaya devam et

Eğitim

Müdür Başyiğit: “Yüz yüze eğitimde herhangi bir sıkıntı yaşanmadı”

Yayınlanan

Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, Şeker İlkokulunu ziyaretinde yaptığı açıklamada, okullarda yüz yüze eğitim konusunda herhangi bir sıkıntı yaşanmadığını belirtti.
İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit ve Şube Müdürü İslam Aktepe, Şeker İlkokulunu ziyaret ederek okulda öğrencilerle bir araya geldi. Öğrencilerin yeni eğitim öğretim yılını kutlayan Müdür Hasan Başyiğit, sağlıklı ve başarılı bir eğitim öğretim yılı diledi.
Okullarda yüz yüze eğitim konusunda herhangi bir sıkıntı yaşanmadığını belirten Müdür Başyiğit, okullarda her konuda önlem alındığını gözlemlediklerini ifade ederek, okul idarelerine ve emeği geçen herkese teşekkür etti.
Öğrencilerin bahçede oyunlarını izleyen Başyiğit, öğrencilerin okullarına tekrar kavuşmanın sevinç ve heyecanını açıkça gördüklerini, okulların kapanmasına yol açan salgın hastalık veya afetlerin bir daha yaşanmamasını temenni etti.

Okumaya devam et

Eğitim

Müdür Başyiğit’in okul ziyaretleri

Yayınlanan

Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, Kırklar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesini ziyaret etti
İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit ve Şube Müdürü Rıdvan Acar, Kırklar Kız Geleneksel ve Çağdaş Görsel Sanatlar Proje Anadolu İmam Hatip Lisesini ziyaret ettiler. Müdür Hasan Başyiğit, okulların açılması dolayısıyla öğrenci ve öğretmenlerin yeni eğitim öğretim yıllarını kutladı. 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılının hayırlı olmasını dileyen Başyiğit, sağlıklı, huzurlu ve başarılı bir yıl olmasını temenni etti.
Okulda salgın hastalık önlemlerine riayet edildiğini gözlemlediklerini belirterek, memnuniyetlerini dile getiren Müdür Başyiğit,
okuldaki öğrencilere kitap dağıtımını 

Okumaya devam et

Eğitim

Müdür Başyiğit: “YENEP ile il ilçelerimize 3 milyon 203 bin 921 TL yatırım kazandırdık”

Yayınlanan

Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, Zafer Kalkınma Ajansı’nın Bölge İl Milli Eğitim Müdürleri ile yaptığı çevrim içi toplantıda YENEP ile il ilçelere 3 Milyon 203 bin 921 TL yatırım kazandırdıklarını ifade etti.

Zafer Kalkınma Ajansı ve TR33 Bölgesi İl Milli Eğitim Müdürlükleri arasında imzalanan “Okul Çağındaki Gençlerin Tasarım, Yenilikçilik ve Üretkenlik Kapasitelerinin Geliştirilmesine Yönelik İş Birliği Protokolü” kapsamında oluşturulan teknik komisyon, dokuzuncu toplantısını çevrimiçi olarak gerçekleştirdi. Yeni Nesil Eğitim Mali Destek Programı (YENEP) kapsamında TR33 bölgesinde hayata geçirilen “Kendin Yap Atölyeleri” süreci değerlendirildi.
Toplantıya katılan Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit yaptığı açıklamada,” YENEP ile il ilçeler dahil olmak üzere 3 Milyon 203 bin 921, 79 Türk Lirası yatırım kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Proje kapsamında ilimizde Milli Eğitim Müdürlüğü, Halk Eğitim Merkezi ve Ahteri İmam Hatip Ortaokulu olmak üzere 3 merkezde toplam 11 istasyonumuz hizmete girdi. Kütahya “Kendin Yap Atölyeleri “adlı projemizde Eğitim kiti ve kılavuzu bütçe kalemi dışında tüm performans göstergelerine ulaştık. YENEP kapsamında düzenlenen eğitimlerde, 348 öğretmenimiz 92 saat, DEMO eğitimlerimizde ise 47 öğrencimize 210 saat eğitim verildi. Ayrıca Ağustos ayı içerisinde planladığımız yaz etkinlikleri kapsamında ise üç haftada 18 farklı grupta ve haftada 40 saat olmak üzere toplam 173 öğrencimize 720 saat eğitim verildi. Atölyeler 6 Eylül’de okullarımız açıldıktan sonra öğrencilerimize hizmet vermeye devam edecektir” dedi.

Okumaya devam et

Eğitim

Kütahya’da öğrenciler yüz yüze eğitime başladı

Yayınlanan

Kütahya’da, 2021-2022 eğitim öğretim yılının yüz yüze başlamasıyla 91 bin öğrenci ders başı yaptı.
Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, öğrencilere başarılı ve sağlıklı bir eğitim öğretim yılı olması dileğinde bulundu.

Başyiğit, öğrencilere temizlik, maske ve mesafe kurallarını hatırlattı.
Final Lisesi Müdürü Muhammed Uygun, “Ülkemizin her yerinde tüm öğrenci, öğretmen, eğitim çalışanlarımız ve velilerimizle el ele vererek 2021-2022 eğitim öğretim yılının kapısını araladık. Yeni eğitim dönemi hayırlı olsun, sağlıkla geçsin” diye konuştu.
Bu arada, ilk ders zilinin çalınmasının ardından uzun süredir kapalı olan okullarına girmenin mutluluğunu yaşayan öğrencilerin aileleri de bu heyecana dışarıda bekleyerek ortak oldu.

Okumaya devam et

Eğitim

Kütahya’da hemşire adayları yüz yüze eğitime başladı

Yayınlanan

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Hemşirelik Bölümü öğrencilerinin, pandemi dolayısıyla alamadıkları uygulamalı eğitimlerini almaya başladıkları bildirildi.

Hemşirelik 3. Sınıf öğrencileri, daha önce alamadıkları uygulamalı eğitimlerini KSBÜ Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde almaya başladılar. Açılış dersinde, Sağlık Bilimleri Fakültesi (SBF) Dekanı Prof. Dr. Duygu Perçin Renders ve Hemşirelik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Selmin Şenol konuşma gerçekleştirdiler. Derste, enfeksiyon ve eğitim hemşireleri tarafından kurumsal işleyiş ve enfeksiyonlardan korunma konusunda eğitim verildi.

Konuşmalarda ayrıca Covid-19 tedbirleri hakkında bilgilendirme de yapıldı.
Açılış dersine SBF öğretim elemanları da katılım sağladı.

Okumaya devam et

ALTINTAŞ

Altıntaş’ta depremden etkilenen köylere ziyaret

Yayınlanan

Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, Altıntaş İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Güven, İŞ-KUR İl Müdürü Kamil Uçan, Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü İsmail Sayar ve İl Kültür ve Turizm Müdürü Zekeriya Ünal’dan oluşan heyet Altıntaş ilçesinde depremden etkilenen köylere ziyarette bulundu.

Altıntaş ilçesinde dün meydana gelen 5,0 şiddetindeki depremin merkez üssü olan Aydınlar köyü ve civarındaki köyler olan Beşkarış ile Yolçatı köylerine İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, Altıntaş İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Güven, İŞKUR İl Müdürü Kamil Uçan, Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü İsmail Sayar ve İl Kültür ve Turizm Müdürü Zekeriya Ünal’dan oluşan heyet ziyaret gerçekleştirdi.

Köylerde yapılan incelemelerin ardından Beşkarış Şehit Mehmet Genç İlkokulu ve Yolçatı İlkokulu öğrencileri ziyaret edildi. Ayrıca Altıntaş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından oluşturulan psikososyal destek ekibi, Beşkarış köyündeki çocuklarla etkinlik yaptılar.

Okumaya devam et

KÜTAHYA'DA EN ÇOK OKUNANLAR