Bizimle iletişime geçin

SİMAV

Kaymakam Halim’den El-Bab gazisinin ailesine ziyaret

Yayınlanan

Kaymakam Halim’den El-Bab gazisinin ailesine ziyaret

Kütahya’nın Simav Kaymakamı Türker Çağatay Halim, Fırat kalkanı Harekatı bölgesindeki El-Bab kasabasında teröristlerce düzenlenen hain saldırıda yaralanan Uzman Çavuş Engin Ertuğrul’un ailesini ziyaret etti.
Simav Kaymakamı Türker Çağatay Halim, kahraman uzman çavuş Engin Ertuğrul’un Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavisinin devam ettiğini belirtti.
Kaymakam Halim, “Kahraman askerimiz Engin Ertuğrul, fedakarca görev yaparken El-Bab bölgesindeki terör saldırısı sonucunda yaralanmıştı. Şu anda genel durumu iyi olan gazi uzman çavuşun Çitgöl beldesindeki ailesini ziyaret ederek geçmiş olsun ziyaretinde bulunduk. Aynı saldırıda şehit olan Türk Silahlı Kuvvetleri’nin iki kahraman askerine Allah’tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyoruz” dedi.

İLÇE HABERLERİ

Simav’da yapılan Türk Okçuluğu Yarışmalarına Gedizli sporcular damga vurdu

Yayınlanan

Kütahya’nın Simav İlçesinde yapılan Geleneksel Türk Okçuluğu yarışmalarına Gedizli sporcular damga vurdu.

Gençlik Haftası etkinlikleri çerçevesinde, Gediz Kaymakamlığı, Gediz Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü ile Simav Belediyesi, Simav Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü, Simav Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü , Simav Geleneksel Okçuluk spor kulübü işbirliği ile düzenlenen okçuluk turnuvasında Gedizli okçular takım halinde birinci oldu.

Yapılan Türk Okçuluğu yarışmasında antrenör Süleyman Akif Ünlü tarafından yetiştirilen Gedizli öğrencilerden 8-11 yaş gurubunda Semra Cangür birinci, Fadik Mine Arıgül İkinci, Betül Ezman üçüncü oldu. 8-11 yaş erkeklerde Mehmet Akif Özer birinci olurken, 12-15 yaş gurubu kızlarda Tuna Ünver ikinci, Hatice Akyün üçüncü oldu. son olarak 12-15 yaş erkeklerde Himmet Aydoğan birinci, Ali Ege Mert üçüncü olarak Gediz gurubuna kupayı getirdiler.

Türk Okçuluğu yarışmalarında ödül almayı hak kazanan sporcuların ödüllerini Kütahya Valisi Ali Çelik, Milletvekilleri İshak Gazel, Ceyda Çetin Erenler, Ahmet Erbaş ve İl Kültür Turizm Müdürü Zekeriya Ünal tarafından verildi.

Okumaya devam et

3. SAYFA

Simav’da hakkında 34 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan şahıs evinde yakalandı

Yayınlanan

Kütahya’nın Simav ilçesinde hakkında 34 yıl 3 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan şahıs evine yapılan operasyon sonucu yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, Kütahya İl Jandarma Komutanlığı Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) ve Simav İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yapılan istihbari çalışmalar neticesinde, hakkında Gece Vakti Yağma suçundan aranan ve 34 yıl 3 Ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan C.Ö (38) isimli şahsın Simav İlçesi Yemişli köyündeki evinde olduğu bilgisine ulaşıldı. Eve yapılan operasyon sonucu yakalanan şahıs çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Uşak Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna teslim edildi.

Okumaya devam et

Eğitim

Simav’da kursiyerlere, “En İyi Narkotik Polisi Anne” semineri

Yayınlanan

Kütahya Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince, Simav ilçesinde Halk Eğitim Merkezi kurslarına katılan 85 anne ve anne adayına , “En İyi Narkotik Polisi Anne” projesi çerçevesinde seminer verildiği bildirildi.

İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü personelince Simav Halk Eğitim Merkezinde düzenlenen kurslara katılan 85 anne ve anne adayı kursiyere, “En İyi Narkotik Polisi Anne” projesi çerçevesinde uyuşturucu maddeler ve kullananlara yönelik açıklayıcı bilgilerden oluşan eğitim verildi. Ayrıca UYUMA uygulaması hakkında bilgilendirme yapılarak, “İki Ekmek” isimli kısa film izlettirildi.

Okumaya devam et

3. SAYFA

Simav’da motosiklet kullanımında farkındalık etkinliği

Yayınlanan

Kütahya’nın Simav ilçesinde motosiklet tutkunları İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Büro Amirliği ekipleri tarafından “Kaskımızı takıyoruz, kurallara uyuyoruz” ve “Araçlar bizi fark etsin” sloganıyla düzenlenen korteje farklı model ve markalardaki motosikletleriyle katıldı.

Her yıl olduğu gibi havaların ısınmasıyla birlikte motosiklet kullanımının arttığı ilçe merkezinde Simav İlçe Trafik Büro Amirliğine bağlı ekipler, şehir merkezinde olabilecek motosiklet kazalarının önüne geçmek, sürücüleri bilinçlendirmek adına bir ilke imza attı.

Şehir merkezinin çeşitli noktalarında yaptığı denetimlerde özellikle kasksız, ehliyetsiz ve ruhsatsız motosiklet kullanımlarını mercek altına alan trafik ekipleri 45 motosiklet tutkununun motosikletleriyle katıldığı Trafik Haftası çerçevesindeki farkındalık etkinliğinde “Kaskımızı takıyoruz, kurallara uyuyoruz” ve “Araçlar bizi fark etsin” sloganıyla trafik ekipleriyle birlikte sürüş kortejine katıldılar.

Trafik polisleri tarafından yapılan anonslarla vatandaşların ve sürücülerin bilgilendirildiği yaklaşık 35 dakika süren motosiklet sürüş korteji Simav Emniyet Müdürlüğü önünden başlayarak Cumhuriyet Caddesi, Cumhuriyet Meydanı, Atatürk Caddesi, Özmetal, Esenevler, Çevre Yolu, Şehitler Bulvarı ve son olarak Emniyet Müdürlüğü önünde sona erdirildi.

Okumaya devam et

Ekonomi

Simav’da çiftçilere 3 bin 500 kilogram yağlık ayçiçeği tohumu dağıtıldı

Yayınlanan

Simav İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünce çiftçilere yaklaşık 7 bin dekar alana ekilmek üzere yüzde 75 hibeli 3 bin 500 kilogram yağlık ayçiçeği tohumunu dağıtıldığı bildirildi.

Simav da bugüne kadar uygulanan en büyük tarımsal projelerden birisini hayata geçirdiklerini ve yaklaşık 7 bin dekar alana ekilmek üzere 3 bin 500 kilogram civarında yağlık ayçiçeği tohumunu çiftçilere teslim ettiklerini söyleyen İlçe Tarım ve Orman Müdürü Murat Tokdemir,” Yüzde 75’i Bakanlığımız ve Kütahya İl Özel İdaresince karşılanan tohum bedelinin yüzde 25’lik kısmı ise çiftçi katkısıyla karşılanan tohumlar Simav’da yaklaşık 7 bin dekar araziye önümüzdeki günlerde ekilecek. Geçen yıl 3 bin dekar, önceki yıl ise 1000 dekar alana ektirdiğimiz yağlık ayçiçeklerinden oldukça yüksek verim elde ettik. Dekardan yaklaşık 350 kilogram civarında verim alınmıştı. Bu yıl da yine aynı kalitede sertifikalı ve son derece yüksek kaliteli tohumları üreticilerimize dekara yaklaşık 500 gram (7 bin 500 adet) olarak tartıp poşetleyerek köylerde teslim ediyoruz. Bu tohumların ekileceği 7 bin dekar alandan yaklaşık 2 bin ton ila 2 bin 500 ton arasında yağlık ayçiçeği üretimi bekliyoruz. Bunun da ilçemiz ekonomisine 20 ila 25 Milyon TL civarında katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Bu projeyi ilçemize bağlı 20 köy ve kasabada uyguluyoruz. Yaklaşık 600 çiftçimiz bu projeyle yağlık ayçiçeği tohum bedelinin sadece yüzde 25’ini ödeyerek yararlanmışlardır” dedi.

Okumaya devam et

3. SAYFA

Simav’da gıda denetimleri devam ediyor

Yayınlanan

Kütahya’nın Simav ilçesinde İlçe Tarım Müdürlüğünce gıda denetimlerinin devam ettiği bildirildi.

Gıda denetimlerinin Bakanlığın teknik personelleri ve gıda kontrolörü personel tarafından yapıldığını ifade eden Simav İlçe Tarım ve Orman Müdürü Murat Tokdemir, “ 5996 Sayılı Gıda ve Yem Kanunu çerçevesinde yıl boyunca gıda denetimleri devam ettirilmektedir. Gıda tüketiminin arttığı ve gıdaların daha da önem kazandığı Ramazan ayında denetimlerimiz daha da sıkı olarak yapılmaktadır. İlçemizde mevcut yaklaşık 700 gıda işletmemiz mevcuttur. Ramazan ayının devam ettiği ve bayrama da yaklaştığımız şu günlerde pide ve ekmek üretimi yapan işletmeler, toplu iftar veren ve toplu tüketim yeri olarak bilinen lokanta ve restoranlar ve bayram dolayısıyla tatlı yapacak olan pastane ve tatlı üretim yerleri gibi işletmeler de titizlikle denetlenmektedir. 5996 sayılı Kanun, buna bağlı olarak yayımlanan yönetmelikler ve talimatlardan oluşan ilgili mevzuat çerçevesinde denetlenen gıda işletmelerinde, çalışanların hijyen koşullarına uygun faaliyet göstermesi, işyeri temizliği ve hijyeni, kullanılan gıda hammaddelerinin mevzuata uygun ve hijyenik malzemeler olması gibi pek çok konuda denetimler devam etmektedir. Tüketicilerimizin güvenli gıdaya ulaşmaları için kanun ve yönetmeliklerin verdiği yetki çerçevesinde denetimlerimiz aralıksız olarak sürmektedir. Tüketicilerimizin içi rahat olsun. Tüketicilerimiz gıda işletmelerinde gördükleri olumsuzlukları 174 Alo Gıda hattını arayarak bize bildirebilirler. Herkese hayırlı ramazanlar ve şimdiden iyi bayramlar diliyorum’ diye konuştu.

Okumaya devam et

Eğitim

Simav’da orman yangınlarıyla mücadele gönüllülerine eğitim

Yayınlanan

Kütahya’nın Simav ilçesinde Orman İşletme Müdürlüğü tarafından orman yangınları gönüllüsü olmak isteyen köylü vatandaşlara orman yangınları konusunda eğitim verildi.

Simav Orman İşletme Müdürlüğüne müracaat eden 205 kişilik gönüllü adayına yönelik düzenlenen Orman Yangınları İle Mücadele Yöntemleri eğitimi, iki grup halinde gerçekleştirildi. Orman yangınları gönüllüsü adaylarının büyük ilgi gösterdikleri eğitimlerde, orman yangınları hakkında genel bilgilendirmeler yapılarak, yangınlarla mücadele yöntemleri aktarıldı. Kullanılan araç ve gereçler ile kişisel koruyucu donanımlar tanıtılırken aynı zamanda iş güvenliği konuları üzerinde de duruldu.

Simav Halk Eğitim Merkezi iş birliği ile verilen eğitimlere, Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü Orman Yangınlarıyla Mücadele Şube Müdürü A.Yavuz Helvacı, Simav Orman İşletme Müdürü Necmi Topal, Simav Belediyesi İtfaiye Müdürü Erol Ersoy, AFAD İl Müdürlüğünden Erdal Bölük ve Orman Yangınlarıyla Mücadele Şube Mühendisi A. Başar Kavcin katıldı.

Eğitim sonunda yapılan sınavda başarılı olan gönüllülere katılım sertifikaları verildi.

Okumaya devam et

3. SAYFA

Simav’da çukura düşen köpeği itfaiye kurtardı

Yayınlanan

Kütahya’nın Simav ilçesinde, definecilerin açtığı yaklaşık 20 metrelik çukura düşen köpek itfaiye ekipleri tarafından kurtardı.

Edinilen bilgiye göre, Nadarçam mevkisindeki ormanlık alanda bir çukurda köpek havlamasını duyan vatandaşlar, belediyeye haber verdi.

İhbar üzerine Simav Belediyesi itfaiye ekipleri, defineciler tarafından kazıldığı sanılan yaklaşık 20 metre derinlikteki çukura düşen av köpeğini düştüğü yere halatla inerek kurtardı.

İtfaiye ekipleri kurtardıkları köpeği sahibine teslim etti.

Okumaya devam et

3. SAYFA

Simav’da korkutan yangın

Yayınlanan

Kütahya’nın Simav ilçesi Yemişli köyünde çıkan yangında, 3 katlı binanın 3. katı ve çatısı tamamen yandı.

Simav ilçesine bağlı Yemişli köyünde 3 katlı binanın 3. katında henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangına müdahale eden Simav Belediyesi İtfaiyesi ve çevre belde itfaiyelerinin uğraşları sonucu yangın daha fazla büyümeden söndürüldü. Yangında binanın 3. katı ve çatısı tamamen, bitişikteki binanın ise çatısı kısmen yandı.

Yangınla ilgili inceleme ve soruşturma başlatıldı.

Okumaya devam et

Eğitim

Simav’da bayanlara sohbet programı

Yayınlanan

Simav İlçe Müftülüğümüze bağlı Koyunoba Kuran Kursunda mukabele öncesi bayanlara yönelik sohbet programı düzenlendiği bildirildi.

İlçe Vaizi Zeynep Öztürk’ün “Ramazan ve Hayatımıza Yansımaları” konulu vaazının yanı sıra, Kur’an Kursu öğreticilerinden ziyarete katılan, Zeliha Altındağ, Kadriye Çakmak’ın Kur’an-ı Kerim tilavetleri ve söyledikleri ilahilerde devam eden program, dua ile sona erdi.

Okumaya devam et

3. SAYFA

Kütahya-Balıkesir sınırında orman yangını

Yayınlanan

Balıkesir’in Sındırgı ilçesi ile Kütahya’nın Simav ilçesi sınırında çıkan orman yangını söndürüldü.

Edinilen bilgiye göre, öğle saatlerinde Balıkesir’in Sındırgı ilçesine bağlı Pelitören köyün yakınlarında orman yangını çıktı. Yangın, rüzgarında etkisi ile Kütahya’nın Simav ilçesine bağlı Kızılcık köyünün ormanlarına sıçradı. Bölgeye Kütahya’ya ve Balıkesir’den çok sayıda arazöz ve yangın söndürme ekibi sevk edildi.

Yaklaşık 10 hektarlık ormanlık alanda etkili olan yangın, ekiplerin ve vatandaşların 3 saatlik çalışma sonucu yangın kontrol altına alındı.

Bölgede soğutma çalışmalarının sürdüğü belirtildi.

Okumaya devam et

Eğitim

Müftü Serçe, Hafızlık Yarışması birincisi Saad El Salih’i plaketle ödüllendirdi

Yayınlanan

Simav İlçe Müftüsü Hasan Serçe, “Genç Hafızlar” Hafızlık Yarışmasında bölge birincisi olan Simav Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Saad El Salih’e plaket vererek tebrik etti.

Simav Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Saad El Salih, 11 il birincisinin katıldığı Muğla’nın Fethiye ilçesinde gerçekleştirilen, “Anadolu İmam Hatip Liseleri Arası Hafızlık Yarışması 8. Bölge Finali” lise kategorisinde birinci olmuştu.

Okumaya devam et

3. SAYFA

Simav’da orman ürünleri fabrikasında korkutan yangın

Yayınlanan

Kütahya’nın Simav ilçesinde orman ürünleri üretimi yapan fabrikada çıkan yangın büyümeden söndürüldü.

Edinilen bilgiye göre, çeşitli orman ürünleri üretimi yapan fabrikada sabah saatlerinde henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangının erken fark edilmesi ve Simav İtfaiyesinin zamanında müdahalesiyle yangın büyümeden kısa sürede söndürüldü. Yangın sonucu fabrikada maddi hasar oluştu.

Yangınla ilgili soruşturma başlatıldı.

Okumaya devam et

3. SAYFA

Hastanede yangın paniği

Yayınlanan

Kütahya Simav Doç. Dr. İsmail Karakuyu Devlet Hastanesinde çıkan yangın, kısa süreli paniğe neden oldu.

Alınan bilgiye göre, Simav Doç. Dr. İsmail Karakuyu Devlet Hastanesinde güç kaynağı akülerinden yangın çıktı. Durumun bildirilmesi üzerine hastaneye polis ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Ekipler yangını kısa sürede söndürürken, hastanenin güç kaynağı bölümünde hasar meydana geldi.

Yangında can kaybı yaşanmazken, yoğun duman sebebiyle 3 ağır hasta tedbir amaçlı tahliye edildi. Bu hastaların tedavilerine bir süre hastane bahçesinde devam edildi.

Yangınla ilgili soruşturmanın sürdüğü belirtildi.

Okumaya devam et

Eğitim

Simav’da, “Camiyi tanıyorum” projesi

Yayınlanan

Simav Hisarbey Şehit Uğur Sarıkaya İlkokulu ve Hisarbey Ortaokulu öğrencileri, “Camiyi tanıyorum” projesi çerçevesinde Molla Mehmet Camii’ni ziyaret ettiler.

Sınıf Öğretmenleri Cengiz Demirboğa ve Ethem İşçi nezaretinde camiyi ziyaret eden 16 öğrenci, Camii İmam Hatibi İsmail Göktepe’den caminin bölümleri hakkında bilgi aldı.

Öğrenciler, ‘Camiyi Tanıyorum’ etkinliğiyle, caminin bölümlerini, camii görevlisini, caminin işlevini ve camide nasıl davranılması gerektiğini öğrenme fırsatı buldular.

Ziyaretin ardından öğrencilere çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Okumaya devam et

3. SAYFA

Simav’da trafik kazası: 1 ölü, 4 yaralı

Yayınlanan

Kütahya’nın Simav ilçesinde 3 otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında 6 yaşındaki bir çocuk hayatını kaybederken, 4 kişi yaralandı.

Kaza, Simav-Harmancık karayolu Galericiler Sitesi mevkiinde meydana geldi. Alınan bilgiye göre, H.D. yönetimindeki 10 ABA 371 plakalı otomobil, O.A. idaresindeki 43 ACT 594 plakalı otomobil ve H.S. yönetimindeki araç çarpıştı. Kazada, araçlarda bulunan O.A., H.S., T.Ç., D.Ç. ve 6 yaşındaki Ensar Erkul yaralandı. Yaralılar, ambulanslarla Simav Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedai altına alındı. Yaralılardan 6 yaşındaki Ensar Erkul yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Okumaya devam et

Eğitim

Simav MYO’dan İsmail Karakuyu Devlet Hastanesi’ne teknik gezi

Yayınlanan

Simav Meslek Yüksekokulunca (MYO) Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Programı öğrencilerine yönelik Doç. Dr. İsmail Karakuyu Devlet Hastanesi’ne teknik gezi düzenlendiği bildirildi.

Biyomedikal Tıbbi Cihazlar bölümü akademisyenleri, Öğr. Gör. Kübra Keser ve Öğr. Gör. İrem Acer eşliğinde 2. sınıf öğrencilerinin katıldığı teknik geziyle öğrencilerin tıbbi cihazları görerek farkındalıklarının artırılmasının amaçlandı. Gezide hastane ortamında yer alan tıbbi cihazlar ve takımlar incelendi. Medikal cihazların çalışma ilkeleri, hangi işlevleri yerine getirdiği, hangi tanı ve tedavi işleminde yer aldıklarına dair bilgiler alındı. Aynı zamanda öğrenciler bazı biyomedikal cihazların içyapılarını görme olanağı buldu.

Simav Meslek Yüksekokulundan konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Güler yüzlü ve özverili sağlık çalışanlarının cihazların sahadaki uygulamalarına yönelik pratik olarak verdikleri bilgiler, öğrencilerimizin sektöre ilişkin farklı bakış açıları kazanmalarını sağladı. Bu teknik gezide bize ev sahipliği yapan Doç. Dr. İsmail Karakuyu Simav Devlet Hastanesi Başhekimi Sayın Op. Dr. Naci Çağlar’a, İdari Mali İşler Müdürü Erdal Çetin’e ve tüm sağlık çalışanlarına misafirperverlikleri için teşekkürlerimizi sunarız” denildi.

Okumaya devam et

3. SAYFA

Ekskavatörle kaçak kazı yapan 4 kişi suçüstü yakalandı

Yayınlanan

Kütahya’nın Simav ilçesinde ekskavatörle kaçak kazı yapan 4 şahıs suçüstü yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, Simav İlçe Jandarma Komutanlığı, Hisarbey Jandarma Karakol Komutanlığı ve KOM Şube Müdürlüğü ekiplerinin iki haftadan beri sürdürdüğü çalışmanın ardından aralarında bir polis memuru ile inşaat mühendisinin de bulunduğu C.G., M.K., T.S.D. ve T.Y. isimli 4 şahıs Yeşilçam Köyü Karşı Tepe mevkiinde ekskavatör ile kaçak kazı yaptığı esnada ekipler tarafından suçüstü yakalandı. Şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda, kuru sıkı tabanca, tarihi eser olduğu değerlendirilen kilit, 3,50 gram metamfetamin maddesi, değişik markalarda çok sayıda içki şişesi, kaçak sigara, TAPDK bandrolü ile yabancı ülkeye ait bandrol ele geçirildi.

Gözaltına alınan şüphelilerden T.Y isimli şahıs sevk edildiği Sulh Ceza Hakimliğince tutuklanarak cezaevine gönderildi. Diğer 3 şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Okumaya devam et

Ekonomi

Simav’da çiftçilere 5,5 milyon TL bitkisel üretim desteklemesi ödenecek

Yayınlanan

Simav İlçe Tarım ve Orman Müdürü Murat Tokdemir, Simav’da 2021 Yılı Bitkisel Üretim Desteklemeleri kapsamında çiftçilere yaklaşık 5,5 Milyon TL ödeneceğini belirtti.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan İlçe Tarım ve Orman Müdürü Murat Tokdemir, “Bakanlığımızın çiftçilerimize verdiği pek çok destekleme mevcut olup bitkisel üretimi teşvik etmek için uyguladığı destekler de bunlardan en önemlileridir. Bu kapsamda başta mazot gübre desteği olmak üzere, sertifikalı fidan ve tohum desteği, kuraklık desteği, yem bitkisi desteği gibi pek çok destekleme kalemi mevcuttur. Bakanlığımıza bağlı kayıt sistemlerine (ÇKS, ÖKS) kayıtlı olan üreticilerimize her yıl düzenli olarak bu desteklemeler verilmektedir. Yem bitkisi desteği, bambus arısı desteği, Sertifikalı fidan, tohum desteği ve fark desteği gibi bazı desteklemelerden yararlanmak için ise kayıt sistemlerine kayıtlı olmanın yanında çiftçimizin İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğümüze gelerek ürününü tespit ettirmesi de gerekmektedir” dedi.

2021 yılında Simav ve köylerinde Bitkisel Üretimde bulunan çiftçilere yaklaşık 5,5 Milyon TL destek ödeneceğini belirten Müdür Tokdemir, “Desteklemelerin listeleri İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğümüzde ve Köylerimizde askıya çıkarılarak askı neticesinde de kesinleşmiş olup ileriki günlerde Bakanlığımızca bu desteklemeler üreticilerimizin Ziraat Bankasındaki hesaplarına veya isimlerine yatırılacaktır” dedi.

“Mazot gübre desteği dekar başına 100 TL civarında olacak”

Gıda üretiminin ve tarımın öneminin giderek artmakta olduğunu, bu dönemde çiftçilerin üretmeye devam etmesi için Bakanlık ve Devlet desteklemelerinin devam ettiğini söyleyen Tokdemir, mazot gübre desteğinin dekar başına 100 TL civarında olacağını, bu sebeple çiftçilerin mutlaka üretim yapmaları ve desteklemelerden yararlanmak için İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğüne başvuru yapmaları gerektiğini ifade etti.

Okumaya devam et

Eğitim

Simav’da Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası

Yayınlanan

Kütahya’nın Simav ilçesinde, İbrahim Eren İmam Hatip Ortaokulu’nda Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası düzenlendi.

Turnuvaya okullarında 1. olan öğrenciler katıldı. İlkokullarda 4 oyun türünde 21 öğrenci, ortaokullarda 3 oyun türünde 12 öğrenci mücadele etti. Oldukça çekişmeli ve eğlenceli geçen müsabakalar sonunda İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Şirikçi tarafından turnuvaya katılan tüm öğrencilere katılım belgesi ve madalya, turnuvada masa hakemi ve başhakem olarak görev yapan öğretmenlere teşekkür belgesi takdim edildi. Ayrıca her kategoride 1. olan öğrenciye 1.’lik ödülü olarak istediği bir kutu oyunu hediye edildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Şirikçi turnuvanın düzenlenmesinde emeği geçen tüm öğretmenler ve yöneticiler ile turnuvaya katılım sağlayan öğrencilere teşekkür etti.

Okumaya devam et

KÜTAHYA'DA EN ÇOK OKUNANLAR