Bizimle iletişime geçin

EMET

Eğrigöz Kalesi ve İkitaş Kanyonu turizme kazandırılıyor

Yayınlanan

AK Parti Kütahya İl Başkanı Sebahattin Ceyhun, Emet ilçesinin Eğrigöz köyünde bulunan Eğrigöz Kalesi ile İkitaş Kanyonunun turizme kazandırılması amacıyla yapılan 1 Adet restoran, 2 adet bungalov ev,1 ahşap oyun parkı ve 1 kamelya bulunan tesislerin yapılan ihale sonrası Günlüce Köyü Muhtarlığına devredildiğini belirtti.

İl Başkanı Sebahattin Ceyhun konuyla ilgili yaptığı açıklamada,” Emet Köylere Hizmet Götürme Birliğimiz tarafından bölgenin turizme kazandırılması amacıyla yapılan 1 Adet restoran, 2 adet bungalov ev,1 ahşap oyun parkı, 1 kamelya, bulunan tesisler bugün yapılan ihale sonrası Emet Günlüce Köyü Muhtarlığına devredildi. Kazıklı Voyvoda veya Kont Drakula olarak anılan Eflak Prensi Vlad Tepes’in esir edildiği yer olduğuna inanılan tarihi Eğrigöz Kalesinin bulunduğu vadi, eşsiz doğası ve manzaralarıyla doğaseverleri bekliyor. Nehir akıntılarının değişmesi ve suyun devasa kayaları aşındırması ile yüzyıllar süren doğal bir oluşumun neticesi olan 7 kilometre uzunluğundaki İkitaş Kanyonu, kamp kurmak, yürüyüş yapmak ve fotoğraf çekmek isteyenler için çeşitli imkanlar sunuyor. Görülmeye değer bir doğa harikası olan, kuş seslerinin su sesine karıştığı İkitaş Kanyonu’nda doğanın sunduğu tüm güzelliklerin keyfini çıkarabilir, benzersiz bir deneyim yaşayabilirsiniz” dedi.

3. SAYFA

21 tarihi sikkeyi jandarmaya 650 TL’ye satarken yakalandılar

Yayınlanan

Kütahya’nın Emet ilçesinde 2 kişi 650 TL karşılığında 21 adet sikkeyi jandarma personeline satmaya çalışırken suçüstü yakalandı.

Kütahya İl Jandarma Komutanlığı emrinde görevli Jandarma Suç Araştırma Timi, KOM Şube Müdürlüğü ve Merkez İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri Emet ilçesinde ikamet eden E.T. isimli şahsın 21 adet sikke olduğu değerlendirilen objeyi 650 TL karşılığında Kütahya merkezde satacağı bilgisine ulaştı. Elde edilen bilgiler ışığında Kütahya-Eskişehir karayolu Ahmetoluğu köyü mevkiinde şüpheliler ile buluşma sağlandı. E.T. ve S.Ç. isimli şüpheliler jandarma personeline tarihi eserleri satarken 21 adet sikke ve 1 adet hayvan figürlü obje ile birlikte yakalanarak gözaltına alındı. Ele geçen malzemeler incelenmek üzere Kütahya Müze Müdürlüğüne gönderilirken, olayla ilgili adli işlemler devam ediyor.

Okumaya devam et

EMET

Emet Belediyesi’nin jeotermal kaynak arayışları sürüyor

Yayınlanan

Emet Belediyesinin hayata geçirmek istediği sokak aydınlatmaları, jeotermal sondaj ve 4 kreş yapımı için kaynak temini adına Dünya Bankası yetkilileri ile görüşmelerini sürdürdüğü bildirildi.

İller bankasından temin ettiği 64,5 milyon TL kredi ve hibe kaynaklar ile ilçenin alt yapı, su ve kanalizasyon yapımına girmek üzere olan Emet Belediyesi, Dünya Bankası aracılığıyla da özellikle üst yapı çalışmalarına kaynak için kredi görüşmelerine devam ediyor.

Program kapsamında 23-29 Eylül 2021 tarihleri arasında verilen eğitimlere Emet Belediyesi ilgili personelleri de katıldı. Eğitimlerde dünya bankası kredi ve hibe kullanma, finansal projeler hazırlama ve benzeri eğitimler alındı.

Dünya Bankası yetkilileri ile makamında bir araya gelen Emet Belediye Başkanı Hüseyin Doğan, ön etüt ve eğitim çalışmalarının tamamlandığı süreçte, proje ve finansal kaynaklar adına görüşmelerin oldukça hızlı ve olumlu geliştiğini belirtti.

Alt yapıya paralel üst yapı çalışmaları içinde çalışmaların sürdüğünü ifade eden Belediye Başkanı Hüseyin Doğan, “Bilindiği üzere alt yapı modernizasyonunda ihale aşamasına gelindi.145 Milyon TL maliyetle öncelikle Emet’imizin alt yapısını modernize edeceğiz. Bu çalışmalara paralel, alt yapısı tamamlanan bölgelerde üst yapı çalışmalarımızda başlayacak. Dünya Bankası vasıtası ile hazırladığımız projeler kapsamında, ilçemizin girişinden itibaren, orman, Okullar Caddesi, Akpınar, Karayolları ilçe çıkışına, yine orman istikametinden Hükümet Meydanı, Kaynarca Caddesi, eski hastane caddesinde karayolları ilçe çıkışına sokak aydınlatmaları hayata geçirilecek. Jeotermal sondaj çalışmaları ile de bulunan sıcak su kaynaklarının sıcaklığı ve rezerv durumlarına göre, jeotermal ısınma, termale yönelik projelerimiz şekillenecek. Ayrıca ilçemizde önemli bir eksikliği hissedilen kreş yapımı konusunda da ilçemize 4 kreş kazandırma projemizde yer alıyor. Yapılan anlaşmalara göre içerik ve projeler değişiklik gösterilse de, sokak aydınlatmaları ve jeotermal sondaj çalışmalarımız mutlaka yapılacak. Allah’ın izniyle tüm bu çalışmalarımız tamamlandığında alt yapısı modern, üst yapısında ise ışıl ışıl bir Gazi Emet hayallerimizi hep birlikte gerçekleştireceğiz ”dedi.

Emet Belediyesi “Sürdürülebilir Şehircilik” projesi çalışmaları kapsamında sokak aydınlatmaları, jeotermal sondaj ve 4 kreş yapımı için Dünya Bankasından kredi kullanacak.

Okumaya devam et

Ekonomi

Emet’in 60 yıllık alt yapı ve içme su sorununun çözümü için imzalar atıldı

Yayınlanan

Emet Belediye Başkanı Hüseyin Doğan, ilçenin yıllardan beri temel sorunu olan içme suyu ve alt yapı sorunlarını tamamen çözerek modernize edecek olan, projenin ihaleye çıkma öncesi son tespit çalışmalarının tamamlanarak imzaların atıldığını belirtti.

Belediye personelleri ve İller bankası Eskişehir Bölge Müdürlüğü personellerinin gayretli çalışmaları sonucu keşif aşamasının tamamlanarak imza sürecine girildiğini söyleyen Belediye Başkanı Hüseyin Doğan,” Allah’ın izniyle artık ihale sürecimiz başladı. Rabbim işinin ehli hayırlı insanların ihaleyi almasını nasip etsin. Alt yapı çalışmaları yaklaşık 2,5 yıl devam edecek. İlçe içme suyu hattı, kanalizasyon hattı, yağmur kanalları, arıtma tesisi, atık su tesisi, Emet göledinden ilçeye su naklini içeren isale hattı, merkezde su depoları yapımları hepsi birden başlayacak. Burada kadirşinas Emet halkımız bu süreçte Belediye, İller Bankası ve işi alan müteahhit firma çalışmalarında yanında olacaklarından hiçbir şüphem yoktur. Personelime ve halkıma güveniyor, ilçemizin alt yapısını modernize edecek alt yapı çalışmasına giriyoruz. Buna mukabil üst yapı çalışmaları da başlayacak” dedi.

“Emet’te su sıkıntısını tarihe gömeceğiz”

Emet’te su sıkıntısını tarihe gömeceklerini ifade eden Başkan Hüseyin Doğan,” Emet göledinden su naklini içeren projenin ihale süreci beklenirken ilçede yaşanan su sıkıntısını gidermek adına da çalışmalar yaptık. Sorgun mevkiinden Emet’e suyumuzun gelmesi yaklaşık 1,5 seneyi bulacaktır. Bu zaman zarfında da halkımızın yaşadığı su sıkıntısını, gelecek su bahanelerine bırakmadan gerekli çalışmalarımızı yaptık. Dağ suyu hattından ilave edilen su hattından kullanımdan artan suyu depolarımıza aktardık. Burada dağ suyu yöneticilerimize teşekkür ediyoruz. Ayrıca Yörükler bölgemizde yeni yaptığımız su sondajı tamamlandı. Bu mevkide günlük 200 ton su kaynağı elde ettik. Suyun analizi yapılıyor. Buna mukabil önümüzdeki 10 gün içinde suyun isale hattı ve enerji hatları çekilerek depolarımıza aktarılacaktır. Emet’in su problemi 50-60 yıllık bir problemdir. Bu problemleri temelinden çözmek inşallah bu dönemde bizlere nasip olacaktır. Rabbim bu hizmet yolunda personellerimize ve işi alacak müteahhit çalışmalarında da ayağına taş değdirmesin. Sorunsuz giderek sizleri de su ve alt yapı sorunsuz yıllara ulaştırırız. Ben bu projede çizim ve hazırlık aşamasında emeği geçen en küçük personelinden en büyük amirine kadar her birine teşekkür ediyorum. Artık iş İller Bankamızdan ihaleye çıkarılmaya kalmıştır. Gaziemet’imize hayırlı olsun”

“Seçim öncesi alt yapı çalışmalarına girmekten kaçınmıyoruz”

Belediye Başkanlarının seçim öncesi alt yapı çalışmalarına girmekten kaçındıkları yönünde düşünceler oluğunu ve kendisine de bunun sıkça hatırlatıldığını belirten Başkan Doğan, “Daha öncede ifade ettiğim gibi, bu alt yapı ve sürekli içme suyu arızaları Gaziemet’ime hiç yakışmıyor. Gerekirse bazı projelerimizden fedakarlık ederek önce halkımızın huzur ve refahı için alt yapıyı tamamlayacağız. Halkımızın çektiği su ve sürekli alt yapı arızaları bizleri çok daha fazla rahatsız ediyor ve üzüyor. Tribünlere oynayan bir siyaset anlayışını kabul etmiyoruz. Alt yapısı felç bir ilçede, üstte halkın gözünü boyayacak süslemelerle işimiz olmaz. Halkımızın sesine kulak vererek, sorunlarını çözmek için çalışıyoruz. Allah’ın izniyle önce Emet’in felç olmuş alt yapısını düzelteceğiz. Daha sonra üst yapıda şehrimizi güzelleştirecek ve ışıl ışıl bir ilçeye kavuşturacak projelerimizde hazırdır. Tek tek hepsini hayata geçireceğiz ” diye konuştu.

145 Milyon TL’ye mal olacak projenin yarısı İller Banaksından hibe yolu ile alınırken, Emet Belediyesinin iş tamamlama adına 64,5 Milyon TL kredisi de onaylandı.

İlçeye yapılacak olan Emet göledinden ilçeye su nakli isale hattı, atık su arıtma tesisi, arıtma tesisi, merkezde üç büyük depo yapımı, ilçe geneli içme suyu hattının komple yenilenmesi, ilçe geneli kanalizasyon alt yapısının komple yenilenmesi, yağmur suyu kanalları yapımı gibi çalışmaların tamamını içeren ve 145 milyon TL’ye mal olacak olan projede ihalenin yayınlanması beklenmeye başlandı.

Okumaya devam et

EMET

Tarihi Emet Han’ı restore edilecek

Yayınlanan

Emet İl Genel Meclisi Üyeleri İsmail Elmacı ve Halil Mallı, İl Genel Meclisinin Ekim ayı toplantısında tarihi Emet Han’ının Cevizdere Okul arsası ile takasının onaylandığını açıkladılar.

Emet Belediyesince kamulaştırılan ve Zeytinoğlu Han’ı olarak bilinen Emet Han’ı, Cevizdere ilkokulu arsası ile takas yolu ile İl Özel İdaresine devrediliyor.

İl Genel Meclisi Üyeleri İsmail Elmacı ve Halil Mallı, İl Genel Meclisinin Ekim ayı toplantısında gündeme getirilen konunun görüşülerek gerçekleşmesi adına gerekli kararların alındığını belirttiler.

İl Genel Meclisi gündemine giren ve başkanlığa sunulan dilekçede, “ 5534/5513 hissesi Kütahya il özel idaresine ait Kütahya ili Emet ilçesi Dere Mahallesi 469 ada 1 parselde bulunan 5 bin 513 metrekare yüzölçümlü “Kargir 3 katlı okul binası” nitelikli taşınmazın, mülkiyeti Emet Belediyesine ait Emet ilçesi Hamam mahallesi 741 ada 36 parselde bulunan 966. 92 metrekare yüzölçümlü içinde 8 dükkan bulunan avlulu han nitelikli taşınmaz ile başa baş takas/trampa edilmesi talebi Emet Belediyesinin 10 Eylül 2021 tarih ve 986 sayılı yazıları ile tarafımıza iletilmiştir. Söz konusu bu taşınmazların takası/trampası konusunun görüşülüp karara bağlanması için evrakın gündeme alınmasını arz ederim” denildi.

Emet İl Genel Meclisi Üyeleri Elmacı ve Mallı, konunun İl Genel Meclisinde görüşülerek trampaya onay verildiğini, Emet Belediye Meclisinde alınacak karar sonrası da işlemin gerçekleşeceğini belirttiler. İşlemler tamamlandıktan sonra ise İl Özel İdaresince Kültür Bakanlığı vasıtası ile tarih han aslına uygun restore edilecek.

İl Genel Meclisi Üyesi İsmail Elmacı, Emet Han’ının restore edilerek ilçe kültür mirasına kazandırılmasında verilen destek için Kütahya Valisi Ali Çelik, İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Murat Koyak, mecliste destek veren tüm İl Genel Meclisi Üyelerine teşekkür etti.

Okumaya devam et

EMET

Taekwondo İşitme Engelliler Türkiye Şampiyonası üçüncüsü Emet’ten

Yayınlanan

Emet Bor Spor Kulübü sporcusu ve Belediye Personeli Serkan Kavgacı, Taekwondo İşitme Engelliler Türkiye Şampiyonasında 58 kiloda Türkiye üçüncüsü oldu.

İstanbul’da gerçekleştirilen Taekwondo İşitme Engelliler Türkiye Şampiyonasında 58 kiloda Türkiye üçüncüsü olan Serkan Kavgacı’yı tebrik eden Emet Belediye Başkanı Hüseyin Doğan,” Taekwondo İşitme Engelliler Türkiye Şampiyonasına katılan ve 58 kiloda Türkiye üçüncüsü olan Emet Bor Spor Kulübü sporcumuz ve Belediyemiz personeli Serkan Kavgacı kardeşimizi canı gönülden tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Okumaya devam et

3. SAYFA

Ceviz toplarken kalp krizi geçiren yaşlı adam hayatını kaybetti

Yayınlanan

Kütahya’nın Emet ilçesi Samrık köyünde çıktığı ceviz ağacında kalp krizi geçirerek düşen yaşlı adama hayatını kaybetti.

Samrık köyünde oturan Süleyman Zengin (66), bahçesindeki bulunan ceviz ağacına çıkarak ceviz topladığı esnada fenalaşınca aşağı indi. Bir süre sonra kendini iyi hissedince tekrar ceviz ağacına çıkan Zengin, ağacın tepesinde rahatsızlandı ve yaklaşık 5 metre yükseklikten yere düştü. Olay yerine çağrılan 112 Sağlık ekipleri yaşlı adamın hayatını kaybettiğini tespit etti.

Süleyman Zengin’in cenazesi Emet Dr. Fazıl Doğan Devlet Hastanesi morguna kaldırılırken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Okumaya devam et

3. SAYFA

Emet’te ahır ve samanlık yangını

Yayınlanan

Kütahya’nın Emet ilçesi Günlüce köyünde ahır ve samanlıkta çıkan yangın maddi hasara neden oldu.

Günlüce köyünde Mehmet Mutlu’ya ait samanlık ve ahırda henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı.

Kısa sürede büyüyen yangına vatandaşlar, Günlüce ve çevre köylerden getirdikleri su tankerleri ile müdahalede bulundu.

Daha sonra yangın mahalline gelen Emet Belediyesi, Emet Bor ve Orman İşletme Müdürlüğü itfaiye ekiplerinin yoğun çabaları sonucu yaklaşık 2 saatte kontrol altına alınan yangında ahır ve samanlık kullanılmaz hale geldi.

Jandarma yangınla ilgili soruşturma başlattı.

Okumaya devam et

3. SAYFA

Emet’te trafik kazası: 1 ölü

Yayınlanan

Kütahya’nın Emet ilçesine bağlı Aydıncık köyünde, otomobilin devrilmesi sonucu meydana gelen trafik kazasında sürücü hayatını kaybetti.

Alınan bilgiye göre, Hüseyin Arı yönetimindeki 43 PE 216 plakalı otomobil, hareket halindeyken yoldan çıkarak devrildi. Kazada, 75 yaşındaki sürücü Hüseyin Arı, olay yerinde hayatını kaybetti.

Arı’nın cenazesi otopsi için hastaneye götürülürken, otomobil çekici yardımı ile kaldırıldı.

Okumaya devam et

Ekonomi

Emet’in keçi peyniri markalaşıyor

Yayınlanan

Belediye Başkanı Hüseyin Doğan:

Projemizle köylerimizdeki vatandaşlarımızı yerlerinde istihdam, Emet ilçemizin meşhur keçi peynirini markalaştırmak

Kütahya’nın Emet Belediyesi tarafından sürdürülen, keçi peyniri üretimini artırarak markalaştırma çalışmaları kapsamında yeni makine ve ekipman dağıtımına devam edildiği bildirildi.
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen 2020 Yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı kapsamında desteğe hak kazanan ve Zafer Kalkınma Ajansı destek ve birlikteliğinde yüzde 78 hibe desteği ile yürütülen, Emet Belediyesi projesi kapsamında keçi dağıtılan üreticilere malzeme dağıtımları devam ediyor. Bu kapsamda “Keçi belediyeden, süt köylüden, peynir kooperatiften” projesiyle Emet Belediyesi’nce ihalesi yapılan 3 adet bin litrelik süt soğutma tankeri, 3 adet süt nakil tankeri başta olmak üzere üreticilerin işini kolaylaştıracak malzeme ve gereçler alınarak, üreticiye teslim edilmeye başlandı.
Üreticilerden projeye destek vermelerini ve sahiplenmelerini isteyen Başkan Doğan, “Sizler bu işi sahiplenir, üretime devam ederseniz hem sizler hem memleket hem de ülkemiz kazanır. Projemizle köylerimizdeki vatandaşlarımızı yerlerinde istihdam, Emet ilçemizin meşhur keçi peynirini markalaştırmak, aynı zamanda keçi peyniri ile üretilen Emet pidemizi markalaştırmak hedeflerimize ulaşacağız. Hayvancılığa müsait bölgemizde, daha fazla üreticimizin hayvancılıkla uğraşması ve geçimlerini sağlamasını temin etmiş olacağız. Hep birlikte kazanacağız. Üretim artıkça sizlerden çok daha iyi ücretlere çok daha fazla süt alımı yaparak peynir üretimi yapacağız. Projemizi hayata geçirmekte verdikleri destek için başta Sanayi Bakanlığımıza, Zafer Kalkınma Ajansına ve proje ekibimize teşekkür ederim “dedi.
Emet ilçesinde ikamet eden ve gerek merkezde gerekse ilçeye bağlı köylerinde hayvan ağılları bulunan üreticilerin, hayvan sayısını arttırarak süt üretimini artırma ile keçi peyniri üretimini artırma ve markalaştırma adına yapılan projede, ilk etapta 25 üreticiye 1000 adet keçi dağıtılmıştı. Sözleşme gereği her üreticiden, belediye tarafından ücreti karşılığında 20 litre olmak üzere günlük 500, aylık 15 bin litre süt toplanıyor. 6 aylık süreçte toplanacak 90 bin litre keçi sütü, Yarış köyü mandırasında işlenerek takriben 15 ton keçi peynirine dönüştürülecek. Markalaştırılacak keçi peynirinin belediye şirketi vasıtası ile satışı yapılacak. İkinci seneden itibaren üreticilerden verilen hayvan sayısının yüzde 20’si oranında keçi yavrusu alınarak, başka üreticilere dağıtımları devam ettirilecek. Böylece üretimin sürdürülebilirliği ve artışı sağlanacak.

Okumaya devam et

3. SAYFA

Kullandığı traktörünün altında kalarak hayatını kaybetti

Yayınlanan

Kütahya’nın Emet ilçesine bağlı Doğanlar köyünde, kullandığı traktörünün altında kalan kişi hayatını kaybetti.

.

Edinilen bilgilere göre, Mustafa Gümüş (66), kendisine ait 43 PC 936 plakalı römorklu traktör ile Doğanlar köyündeki evine kum getirdi. Traktörü yanaştırarak kumu boşaltmak için araçtan inen Gümüş, römork kapağını açarken traktör yürümeye başladı. Traktörü durdurmak için hareket halindeki araca binmeye çalışan Gümüş, ayağını tekere kaptırdı. Kazada traktör altına kalan Gümüş, olay yerinde hayatını kaybetti.
Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Okumaya devam et

EMET

Emet’te altyapı çalışmaları

Yayınlanan

Kütahya’nın Emet ilçesinde yaşanan su sıkıntısı başta olmak üzere, şehir şebeke su hattını yenilenmesi ve altyapı çalışmaları ile ilgili toplantı yapıldığı bildirildi.
İller bankası teknik ekipleri Emet ilçesine gelerek, şehir alt yapısını modernize edecek proje için ilçe geneli gerekli malzeme, iş planı ve çalışmalarını tamamladı. Hayata geçirilecek projeden ne kadar malzeme kullanılacağı, tamamlanma süreci gibi teknik çalışmalar tamamlanırken, ihale aşamasına gelindiği bildirildi.
Belediye Başkanımız Hüseyin Doğan, yaptığı açıklamada, ”İlçede yaşanan su arızaları, mevcut kaynakların yetersizliği gibi konularda halkın mağduriyetin biran önce giderilmesi adına, projenin hayata geçirilmesi için çalışılıyor. Önümüzdeki günlerde projenin ihalesinin yapılmasını öngörüyoruz” dedi.

Okumaya devam et

Ekonomi

Marketlerde sıkı denetim

Yayınlanan

Kütahya’nın Emet ilçesinde İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünce güvenilir gıda için marketlerdeki denetimlerin devam ettiği bildirildi.

Emet İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, ”Teknik personelimiz tarafından marketlerdeki belirlenmiş ürünlerin Tarım Ürünlerin son kullanma tarihi, bulunduruldukları ortam ve Fiyat İzleme Sistemine girişi için marka ve fiyat takibi yapıldı. Buradaki amaç; Bakanlık tarafından market, hal, aracı ve pazar izlemeleri toplanan veriler ile istatistiki değerlendirmeler ve raporlamaların yapılması, tarım ürünlerinin fiyatlarının üreticiden tüketiciye kadar takibinin yapılması ve bu doğrultuda oluşturulacak politikalara destek vermektir” ifadeleri kullanıldı.

Okumaya devam et

3. SAYFA

Emet’te çıkan yangında meyve ağaçları zarar gördü

Yayınlanan

Emet’te çıkan yangında meyve ağaçları zarar gördü

Kütahya’nın Emet ilçesinde meyve bahçesinde çıkan yangında yaklaşık 10 meyve fidanı yangından zarar gördü.
Emet-Hisarcık yolu üzerinde Malı mevkiinde bulunan hayvan damı yakınında bulunan yaklaşık 1 dönüm meyve bahçesinde henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. İhbar üzerine olay yerine gelen Emet Orman İşletmesi, Hisarcık Orman İşletme Şefliği ile Hisarcık Belediye itfaiye ekiplerinin müdahalesi sonucu yangın hayvan damına sıçramadan kısa sürede söndürüldü. Söndürme çalışmalarına vatandaşlarda yardım etti.
Yangınla ilgili soruşturma başlatıldı.

Okumaya devam et

EMET

Kaymakam, yol çalışmalarını yerinde inceledi

Yayınlanan

Kaymakam, yol çalışmalarını yerinde inceledi

Kütahya’nın Emet Kaymakamı Hasan Çiçek, ilçeye bağlı Abaş ve Günlüce köylerinde yapımı devam eden köy yollarını yerinde inceleyerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Kaymakam Hasan Çiçek’e ziyaretinde, İlçe Özel İdare Müdür Vekili Adem Tuncel, Köylere Hizmet Götürme Birliği Müdürü Metin Koç, İl Genel Meclis üyesi Halil Mallı ve Birlik Encümen üyeleri eşlik etti.
Abaş köyünde asfalt çalışması ve Günlüce köyünde yol genişletme çalışmasını yerinde inceleyerek köy muhtarlarından bilgiler alan Kaymakam Çiçek, vatandaşlarla sohbetinde yaptığı açıklamada, ”Öncelikle bizleri sıcak ve içten karşılamanızdan dolayı teşekkür ediyorum. Bütün amacımız sizleri daha rahat ve huzurlu bir ortamda yaşatmak ve gereken imkanları sağlamaktır. Kaymakamlık olarak köylerimizin sorunlarını yerinde tespit edip incelemek, iş birliği içerisinde çözüm üretmek için köy ziyaretlerini sıklıkla sürdürmeye, sizlerle beraber olmaya devam edeceğiz’’ dedi.
Ziyaret bitiminde köy muhtarları ve vatandaşlar Kaymakam Hasan Çiçek’e ziyaretlerinden dolayı memnuniyetlerini ifade ederek yardım ve destekleri için teşekkür ettiler.

Okumaya devam et

ÇEVRE

Emet ormanlarında inceleme

Yayınlanan

Emet ormanlarında inceleme

Kütahya Orman Bölge Müdürü Hasan Keskin, Emet Orman İşletme Müdürlüğü Çavdarhisar ve Avdan Orman İşletme Şefliklerinde incelemelerde bulundu.
Karaçam tabi tensil sahaları, gençlik bakımı ve sıklık bakımı bölmelerinde yapılan çalışmaları yerinde gören Bölge Müdürü Hasan Keskin; İşletme Müdürü Mustafa Ertekin ve Orman İşletme Şeflerinden yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler aldı.
Yaşlı ormanları gençleştirmek için yapılan tabi tensil çalışmaları sonrası sahaya gelen yeni fidanların mutluluk verici olduğunu belirten Bölge Müdürü Hasan Keskin, ”Emeklerimizin karşılığını aldık, ormanların kendini yenilemesi ve gençleşmesi için yoğun şekilde çalışmalarımız sürüyor. Ormanlarımızı planlı müdahalelerle iyileştirebilmek ve ağaçların bireysel yaşamlarını en iyi şekilde sürdürebilmesi için gereken ortam sağlayabilmek için elimizden geleni yapıyoruz. Aynı zamanda meşcere kuruluşunu, büyüme ve gelişmesini işletme amacına en uygun yolda düzenlemek için de itina ediyoruz. Gelişme çağları itibariyle gençlik çağında yapılmakta olan gençlik bakımı ile sıklık çağında yapılmakta olan sıklık bakımı çalışmalarını inceledik” dedi.
Bölge Müdürü Hasan Keskin’e arazi programında Kütahya Orman Bölge Müdür Yardımcıları Mustafa Arpacı ve Halil Karademir eşlik etti.

Okumaya devam et

EMET

Emet Belediyesi’nden 6 bin kişiye aşure ikramı

Yayınlanan

Emet Belediyesi’nden 6 bin kişiye aşure ikramı

Emet Belediyesi, Muharrem ayı nedeniyle vatandaşlara aşure ikramında bulundu.
Emet Belediyesi tarafından ilçe merkezinde bulunan 19 camide, Cuma namazı sonrası halka 6 bin kişilik aşure dağıtıldı. Aşure dağıtım programı kapsamında belediye tarafından ilçe Jandarma, ilçe emniyet ve sağlık personellerine de dağıtım gerçekleştirildi.
Merkez Babuk Bey Camii önünde Cuma namazı çıkışı düzenlenen etkinlikte Emet Kaymakamı Hasan Çiçek, Emet Belediye Başkanı Hüseyin Doğan, Emet İlçe Jandarma Komutanı Neşet Öztürk, AK Parti Emet İlçe Başkanı Süleyman Ciner halka aşure dağıttı.
Muharrem ayında aşure ikramlarının Türk örf ve adetlerinin olmazsa olmazlarından biri olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Hüseyin Doğan, “Halkımızın her kesiminden insanımızı bir araya getiren bayrak ve millet sevgimizi sembolize eden aşure etkinliği kapsamında 19 cami ve bazı kamu kuruluşlarında 6 bin kişilik aşure dağıtımımızı gerçekleştirdik. Bizler farklılıklarımızla büyük bir milletiz. Bizleri biz yapan ortak değerlerimizde birleşerek, varlığımızı her daim sürdürüyoruz. Terör olayları, yakın zamanda yaşanan hain darbe kalkışması, sınır komşu ülkelerimizde yaşananlar göstermektedir ki, ülkemizin dış ve iç düşmanları daima fırsat gözetmektedir. Birliğimizi bozmaya kalkanlara en güzel cevapları milli ve dini günlerimizde çeşitli etkinliklerde bir araya gelerek tüm dünyaya gösteriyoruz. Allah birlik beraberliğimizi bozmasın. Her daim nasıl bütün acılara göğüs geriyorsak, mutlu günlerimizde de birlikte olmayı bilmeliyiz. Dağıtımdaki amacımız farklı nimetlerin aşurede bir araya gelerek eşsiz bir lezzete dönüştüğü gibi, halkımızın da herkesim ile birlik ve beraberlik içinde ülke sevdamızda bir araya geldiğimizi göstermektir. Yapılan aşure hayrımızı yüce rabbim kabul etsin ” dedi.

Okumaya devam et

EMET

Başkan Hüseyin Doğan: ”Tarihi Emet Hanı asıl sahibine, Emet halkına kazandırıldı”

Yayınlanan

Başkan Hüseyin Doğan: ”Tarihi Emet Hanı asıl sahibine, Emet halkına kazandırıldı”

Kütahya’nın Emet İlçesinde, Babuk Bey Camii ile birlikte Osmanlı mimarisinin 2 eserinden birisi olan tarihi Emet Hanı, Emet belediyesi tarafından kamulaştırılarak ilçe kültür mirasına kazandırıldı.
Emet ilçesi için büyük bir önem arz eden 2 tarihi yapıdan birisi olan Emet Han’ını, ilçeye kazandırmaktan büyük bir onur ve mutluluk duyduklarını ifade eden Emet Belediye Başkanı Hüseyin Doğan, “İlçemizin tarihi ve kültürel miraslarına sahip çıkarak gelecek kuşaklara aktarmayı görevimiz kabul ediyoruz. Ecdadımızın Milli mücadele döneminde karargah olarak kullandığı ve Hükümet baskını zaferi, Cevizdere zaferi yanı sıra, müfrezemizin komşu ilçelerde göreve gitmek için hazırlandığı Han’ımız ortak kültür mirasımızdır. Bizler de Emet belediyesi olarak görevimizi yerine getirerek, bu kültür mirasımızı kamulaştırarak, gelecek kuşaklara aktarılmasını sağlayacağız. Han’ımızın ileriki dönemde Kültür Bakanlığımızca restoresi gerçekleştirilerek, içerisinde müzeler, yöresel ürünler satış noktaları, otantik dinlenme alanları yapılarak ilçemiz tarih ve kültür turizmine kazanımını sağlayacağız. Tarihi hanımızın ilçemize kazandırılmasında ki katkılarından dolayı, Kütahya Valimiz Ali Çelik’e, Kütahya İl Genel Meclisi Başkanımız Musa Yılmaz’a, İl Özel İdare Sekreterimiz Murat Koyak’a, Han varislerinden Mehmet Börek’e, Han sahibi ve hissedarlarına, emeği geçen belediye personellerimize teşekkür ediyorum. Emet ilçemize hayırlı olsun” dedi.
Emet belediyesince kamulaştırılan ve Zeytinoğlu Han’ı olarak bilinen Hamam mahallesindeki 966. 92 metrekare Han’ın içerisinde geniş avluda 8 dükkan bulunuyor.

Okumaya devam et

Ekonomi

Emet’te marketlerde fiyat kontrolü

Yayınlanan

Emet’te marketlerde fiyat kontrolü

Kütahya’nın Emet ilçesinde İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünce güvenilir gıda için marketlerdeki denetimlerin devam ettiği bildirildi.
Emet İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, ’’Teknik personelimiz tarafından marketlerdeki belirlenmiş ürünlerin Tarım Ürünleri Fiyat İzleme Sistemine girişi için marka ve fiyat takibi yapıldı. Buradaki amaç; Bakanlık tarafından market, hal, aracı ve pazar izlemeleri toplanan veriler ile istatistiki değerlendirmeler ve raporlamaların yapılması, tarım ürünlerinin fiyatlarının üreticiden tüketiciye kadar takibinin yapılması ve bu doğrultuda oluşturulacak politikalara destek vermektir’’ ifadeleri kullanıldı.

Okumaya devam et

EMET

Emet Doğanlar köyünde aşure etkinliği

Yayınlanan

Emet Doğanlar köyünde aşure etkinliği

Kütahya’nın Emet ilçesine bağlı Doğanlar köyünde Muharrem ayı dolayısıyla muhtarlık tarafından aşure etkinliği düzenlendi.
Etkinliğe Emet Kaymakamı Hasan Çiçek, İlçe Emniyet Müdür Vekili Mehmet Akbulut, İlçe Jandarma Komutanı Neşet Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bilal Şen, İlçe Nüfus Müdürü Osman Aydın, İlçe Müftüsü İsmail Çınar, Belediye Başkan Vekili Murat Uyanık, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Emet Kaymakamı Hasan Çiçek, yaptığı açıklamada, ”Bütün İslam dünyası bu günlerde Muharrem ayını idrak etmektedir. Önemli olayların yaşandığı Muharrem ayı, paylaşmanın, şükretmenin, bereketin adı olan aşure gününün bereketinin yanında, zulme boyun eğmeyen, adaletin ve doğruluğun yanından ayrılmayan Peygamber Efendimizin sevgili torunu Hz. Hüseyin’in ve beraberindeki masum insanların Kerbela’da şehit edilmesi hüznünü de içerisinde barındırmaktadır’’ dedi.
Çiçek, ”Birliğimizin, beraberliğimizin ve kardeşlik duygularımızın daha da arttığı bu günlerde gözlerimizin daima barışa, doğruluğa, kardeşliğe bakması, yüreğimizin sevgi, saygı ve hoşgörüyle atması gerekmektedir. Bu duygularla Muharrem ayının birlik ve kardeşlik duygularının daha da gelişmesine ve dünya üzerinde barış ve mutluluk tohumlarının yeşermesine vesile olmasını diliyor; bereket ve feyzin, ihsan ve keremin coştuğu ve bollaştığı böylesine güzel bir aya girmenin sevinci ve mutluluğu ile tüm İslam aleminin hicri yılbaşını tebrik eder, hayırlara vesile olmasını Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum” ifadelerini kullandı.
Etkinlik, Emet Müftüsü İsmail Çınar’ın dualarıyla sona erdi.

Okumaya devam et

3. SAYFA

Emet’te trafik kazası: 1 yaralı

Yayınlanan

Emet’te trafik kazası: 1 yaralı

Kütahya’nın Emet ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 1 kişi yaralandı.

Kaza, Emet- Hisarcık yolu Malı Damları mevkiinde meydana geldi.
Edinilen bilgiye göre, Sami Ç. (65) idaresindeki 43 KJ 690 plakalı kamyonet, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu şarampole yuvarlandı. Kazada kamyonet sürücüsü Sami Ç. yaralandı. Yaralı Sami Ç., 112 Acil Servisi Ekipleri tarafından yapılan ilk müdahalenin ardından Emet Dr. Fazıl Doğan Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Okumaya devam et

KÜTAHYA'DA EN ÇOK OKUNANLAR