Bizimle iletişime geçin

EMET

Emet Belediyesi’nin jeotermal kaynak arayışları sürüyor

Yayınlanan

Emet Belediyesinin hayata geçirmek istediği sokak aydınlatmaları, jeotermal sondaj ve 4 kreş yapımı için kaynak temini adına Dünya Bankası yetkilileri ile görüşmelerini sürdürdüğü bildirildi.

İller bankasından temin ettiği 64,5 milyon TL kredi ve hibe kaynaklar ile ilçenin alt yapı, su ve kanalizasyon yapımına girmek üzere olan Emet Belediyesi, Dünya Bankası aracılığıyla da özellikle üst yapı çalışmalarına kaynak için kredi görüşmelerine devam ediyor.

Program kapsamında 23-29 Eylül 2021 tarihleri arasında verilen eğitimlere Emet Belediyesi ilgili personelleri de katıldı. Eğitimlerde dünya bankası kredi ve hibe kullanma, finansal projeler hazırlama ve benzeri eğitimler alındı.

Dünya Bankası yetkilileri ile makamında bir araya gelen Emet Belediye Başkanı Hüseyin Doğan, ön etüt ve eğitim çalışmalarının tamamlandığı süreçte, proje ve finansal kaynaklar adına görüşmelerin oldukça hızlı ve olumlu geliştiğini belirtti.

Alt yapıya paralel üst yapı çalışmaları içinde çalışmaların sürdüğünü ifade eden Belediye Başkanı Hüseyin Doğan, “Bilindiği üzere alt yapı modernizasyonunda ihale aşamasına gelindi.145 Milyon TL maliyetle öncelikle Emet’imizin alt yapısını modernize edeceğiz. Bu çalışmalara paralel, alt yapısı tamamlanan bölgelerde üst yapı çalışmalarımızda başlayacak. Dünya Bankası vasıtası ile hazırladığımız projeler kapsamında, ilçemizin girişinden itibaren, orman, Okullar Caddesi, Akpınar, Karayolları ilçe çıkışına, yine orman istikametinden Hükümet Meydanı, Kaynarca Caddesi, eski hastane caddesinde karayolları ilçe çıkışına sokak aydınlatmaları hayata geçirilecek. Jeotermal sondaj çalışmaları ile de bulunan sıcak su kaynaklarının sıcaklığı ve rezerv durumlarına göre, jeotermal ısınma, termale yönelik projelerimiz şekillenecek. Ayrıca ilçemizde önemli bir eksikliği hissedilen kreş yapımı konusunda da ilçemize 4 kreş kazandırma projemizde yer alıyor. Yapılan anlaşmalara göre içerik ve projeler değişiklik gösterilse de, sokak aydınlatmaları ve jeotermal sondaj çalışmalarımız mutlaka yapılacak. Allah’ın izniyle tüm bu çalışmalarımız tamamlandığında alt yapısı modern, üst yapısında ise ışıl ışıl bir Gazi Emet hayallerimizi hep birlikte gerçekleştireceğiz ”dedi.

Emet Belediyesi “Sürdürülebilir Şehircilik” projesi çalışmaları kapsamında sokak aydınlatmaları, jeotermal sondaj ve 4 kreş yapımı için Dünya Bankasından kredi kullanacak.

Eğitim

Başkan Doğan, başarılı öğrenciyi ödüllendirdi

Yayınlanan

Emet Belediye Başkanı Hüseyin Doğan, anıt yazma yarışmasında Kütahya birincisi olan ortaokul öğrencisi Gönül Cebeci’yi ödüllendirdi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Bilal Şen ile birlikte Gönül Cebeci’nin öğrenim gördüğü Mehmet Akif Ersoy Ortaokulunu ziyaret eden Belediye Başkanı Hüseyin Doğan, katıldığı anıt yazma yarışmasında Kütahya birincisi olan Gönül Cebeci’yi başarısından dolayı tebrik ederek ödüllendirdi.

Okumaya devam et

ÇEVRE

Emet Belediyesinden çevre düzenleme ve temizlik çalışması

Yayınlanan

Emet Belediyesi Park Bahçe ve Temizlik İşleri Müdürlüğünce Meslek Yüksekokulu bahçesinde yabani ot temizliği, çevre düzenleme ve genel temizlik çalışması gerçekleştirildiği bildirildi.

Belediye Başkanı Hüseyin Doğan, Meslek Yüksekokulundaki öğrencilerin sağlıklı, temiz bir ortamda eğitim görmeleri için benzer çalışmaların sürdürüleceğini ifade etti.

Belediye ekiplerince ayrıca çevre yolu kavşak refüjlerinde de çevre düzenleme ve temizlik çalışması yapıldı.

Okumaya devam et

EMET

Emet’te öğretmenler doğa yürüyüşünde

Yayınlanan

Kütahya’nın Emet ilçesinde 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle ilçede görev yapan öğretmenler ile ilçe protokolü Yeniceköy Tahtalı Göledi mevkiinde doğa yürüyüşü gerçekleştirdiler.

Doğa yürüyüşüne öğretmenlerin yanı sıra Emet Kaymakamı Hasan Çiçek, Emet Belediye Başkanı Hüseyin Doğan, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Akbulut, İlçe Jandarma Komutanı Neşet Öztürk ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Bilal Şen eşlik etti.

Okumaya devam et

3. SAYFA

Kütahya’da tarihi eser operasyonu: 2 gözaltı

Yayınlanan

Kütahya’nın Emet ilçesinde Roma Dönemi’ne ait bir adet mezar stelini ve heykeli satmak isteyen 2 kişi jandarma tarafından gözaltına alındı.

İl Jandarma Komutanlığı ve Emet İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince yapılan çalışmalar neticesinde, Emet ilçesinde 2 şüpheli şahsın elinde bulundurdukları tarihi eserleri satmaya çalıştıkları tespit edildi. Şüphelilere yönelik yapılan operasyonda, Roma Dönemi’ne ait 1 adet mezar steli ve 1 adet heykel ele geçirildi. Gözaltına alınan şüpheliler hakkında adli soruşturma başlatıldı.

Okumaya devam et

Eğitim

Emet’te kooperatif yönetici eğitimleri

Yayınlanan

Kütahya’nın Emet ilçesinde Kütahya İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce Kooperatif Yönetici Eğitimleri gerçekleştirildi.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğünce her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen Kooperatif Yönetici Eğitimleri Emet ilçesinde Sulama ve Tarımsal Kalkınma Kooperatiflerinin Başkanlarının katılımıyla yapıldı.

Eğitimde, Kooperatif Başkanlarına değişen mevzuatın yanı sıra KKYDP projeleri başvuruları hakkında da detaylı bilgi verildi.

Okumaya devam et

EMET

Tarihi Emet Han’ı restore için İl Özel İdaresi’ne devredildi

Yayınlanan

Emet Belediyesi’nce kamulaştırılarak ilçe kültür ve tarih mirasına kazandırılan tarihi Emet Hanı’nın tapusunun Kütahya İl Özel İdaresi’ne devredildiği bildirildi.

Emet İlçesinde Babuk Bey Camii ile birlikte Osmanlı Mimarisinin iki eserinden birisi olan, Milli Mücadele yıllarında Emet Milli Müfreze Karargahı olarak hizmet veren, tarihi Emet Hanı, (Zeytinoğlu Hanı) Emet Belediyesince kamulaştırılarak ilçe kültür mirasına kazandırılmıştı.

İl Genel Meclisinin Ekim ayı toplantısında İl Özel İdaresi’ne ait eski Cevizdere okulu arsası ile Emet Hanı’nın başa baş takasını görüşerek onay verilmesinin ardından Emet Belediye Meclisi’nde gerekli çalışmalar tamamlanarak, Emet Han’ının tapusu İl Özel İdaresine devredildi.

Emet Belediye Başkanı Hüseyin Doğan, Kütahya İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Murat Koyak, Emet İl Genel Meclisi üyeleri İsmail Elmacı, Halil Mallı ve AK Parti Emet İlçe Başkanı Süleyman Ciner tapuda devir işlemlerinin tamamlanmasının ardından başkanlık makamında bir araya geldiler. Belediye Başkanı Hüseyin Doğan Genel Sekreter Koyak’a tapuyu ve hanın sembolik anahtarını teslim etti.

Emet Han’ı İl Özel İdaresince Kültür Bakanlığı vasıtası ile aslına uygun restore edilerek ilçe kültür ve tarih turizmine açılacak. Cevizdere okulunun bulunduğu arsa ise belediyeye tahsis edilecek.

İlçenin tarihi ve kültürel miraslarına sahip çıkarak gelecek kuşaklara aktarmayı görevleri arasında gördüklerini ifade eden Belediye Başkanı Hüseyin Doğan,” Ecdadımızın Milli Mücadele döneminde karargah olarak kullandığı ve hükümet baskını zaferi, Cevizdere zaferi yansıra müfrezemizin komşu ilçelerde göreve gitmek için hazırlandığı hanımız ortak kültür mirasımızdır. Bunu ilçemize kazandırdık. Şimdide İl Özel İdaremize devrini gerçekleştirdik. Han’ımızın İl Özel İdaremizce restoresi gerçekleştirilerek, içerisinde müzeler, yöresel ürünler satış noktaları, otantik dinlenme alanları yapılacak. Gaziemet’imize hayırlı olsun “dedi.

İl Genel Meclisi üyeleri İsmail Elmacı ve Halil Mallı ’da İl Özel İdaresi’ne devredilen Han’ın en kısa sürede restore edilerek turizme açılması için gerekli takip ve çalışmaları yapacaklarını ilettiler.

Başkanlar ve İl Genel Meclisi üyeleri, hanın ilçe kültür ve tarih turizmine kazanımı adına desteklerinden dolayı başta Kütahya Valisi Ali Çelik olmak üzere İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, İl Özel İdare Genel Sekreteri Murat Koyak’a ve mecliste destek veren tüm İl Genel Meclisi Üyelerine teşekkür ettiler.

Okumaya devam et

EMET

Emet Belediyesi’nin geçici hayvan barınağı çalışmaları sürüyor

Yayınlanan

Emet Belediyesi tarafından ilçede geçici hayvan barınağı çalışmalarına başlandığı bildirildi.

Emet Belediye Başkanı Hüseyin Doğan, sokak hayvanlarının bakım, aşılama, kısırlaştırma ve benzeri çalışmaları için geçici yaşam alanı oluşturma çalışmaları başlattıklarını söyledi.

Başkan Hüseyin Doğan, “Biz sokak dostlarımızın sokaklardaki yalnızlıklarına bir nebze olsun çare olabilmek için hafriyat çalışmaları tamamlanan 2 bin 400 metrekare alan içerisinde kulübeli bölmeler yaptırmayı ve yanında da üç konteyner ile hayvan dostlarımızın bakım ve tedavilerini yapmayı planlamaktayız. Yapacağımız bu bölmelerin boyutları en az 88 olacak şekilde planlandı. Ortasına ise 44 metrelik beton veya mozaik zemin teras yapılacak. Bu zemin teras görevini görmüş olacak. Barınakların etraftaki tel çitler en az 1.80 metre yüksekliğinde olacak. Ayrıca bu geçici hayvan barınağımızda üç adet konteyner bina konacak. Bu konteynerlerin bir tanesine ameliyat masası ve ekipmanı konacak. İkinci konteynerin içine kısırlaştırma ameliyatı sonrası hayvanların bırakılacğı iki katlı kafesler konacak. Bu kafeslere postoperatif bölmeler olarak kullanılacak. Ameliyat sonrası 24 saatini hayvan burada müşahede altında geçirecek. Üçüncü konteyneri basit kayıt işlemleri için ve görevliler kullanacak. Amacımız sokak dostlarımızın sağlıklı bir şekilde bakım ve tedavilerini yapmak, rehabilite etmek. Vatandaşlarımızın da destekleri ile inşallah bu geçici yaşam alanını en kısa zamanda tamamlayabiliriz ”dedi.

Okumaya devam et

ÇEVRE

Emet’te 8 dönümlük arazide peyzaj ve ağaçlandırma çalışması yapılacak

Yayınlanan

Emet Belediyesince Termalkent sitesi Çavuşoğlu camii karşısındaki 8 dönümlük arazide peyzaj ve ağaçlandırma çalışması yapılacağı bildirildi.

Termalkent Site Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Tumbay, Belediye Başkanı Hüseyin Doğan’ı makamında ziyaret ederek, site sakinlerinin talebini iletti. Belediye Başkanı Hüseyin Doğan, mevcut arazide peyzaj ve ağaçlandırma çalışmalarını programa alarak, kısa sürede tamamlayacaklarını ifade etti.

Konuyla ilgili konuşan Termakent Site Yönetim Kurulu Başkanı Tumbay, “Termal kent sitesine ait 8 dönüm atıl bir şekilde duran Çavuşoğlu Camii karşısında bulunan araziyi toplum menfaatlerine kazandırılmak üzere yapmış olduğumuz istişareler sonucunda, Emet Belediye Başkanı Hüseyin Doğan’dan peyzaj ve ağaçlandırılma çalışmaları için söz aldık, bölge sakinlerimiz adına kendisine teşekkür ediyoruz” dedi.

Okumaya devam et

EMET

Emet Huzurevi için inşaat bağış protokolü imzalandı

Yayınlanan

Kütahya’nın Emet ilçesine yapılacak huzurevi için inşaat bağış protokolünün imzalandığı bildirildi.

Yapılacak huzurevinin bürokratik anlamda süreçlerinin hızlanması adına Emet Huzur Evi Yaptırma Ve Yaşatma Derneğince huzurevi olarak çalıştırma şartı ile Emet Belediyesine bağışlanması protokole bağlandı.

Akpınar mahallesinde 775 metrekare alana yapılacak olan 5 katlı ve 3 bin 875 metrekare kapalı alanı bulunan huzurevi yaklaşık 7 milyon 168 bin 750’TL’ye mal olacak. Tamamlanma süresine göre ise bu bedelin 8 milyon 600 bin TL’ye mal olması öngörülüyor.

Emet Belediye Başkanı Hüseyin Doğan ile bir araya gelerek bağış protokolünü imzalayan Emet Huzurevi Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ruhi Kınık, yapılan protokolün huzurevi inşaatının yapımını hızlandıracağını ifade etti.

Kınık,“ İlçemize yapılacak huzurevi, huzurevi olarak işletilme şartıyla tamamlanınca belediyemize devredilecek. Bu kapsamda derneğimize bağış yapmak isteyen hayırseverlerin yaptıkları bağışlar vergilerinden düşecek. Ayrıca protokol imzalamanın bir faydası da KDV muafiyeti olacak ki yüksek rakamlardaki maliyet ve buna bağlı KDV masraflar öncelik inşaatın tamamlanmasına harcanmış olacak. Sürecin başından beri bizlere her türlü desteği veren Emet Belediyemiz ve Belediye Başkanımız Hüseyin Doğan’a teşekkür ediyoruz “dedi.

Emet’e yapılacak huzurevinin yaşlı ve kimsesiz vatandaşların düzenli bakımlarının, sağlık kontrollerinin yapılması, hayatı paylaşacak yeni dostlar edinmesi, kısaca ömrünün son demlerini huzurlu yaşamaları adına önemli bir boşluğu dolduracağına inandıklarını belirten Emet Belediye Başkanı Hüseyin Doğan, ” Sosyal donatı ve çevre düzenlemesi dahil, belediyemizce üzerimize düşecek her türlü desteği vermeye hazırız. İnşaat alanında belediyemizce hafriyat çalışmalarını tamamlamıştık.

Emet Huzurevi yapımına halkımızın da destek vererek sahip çıkacaklarına inancımız tamdır. Bu kutsal hizmette görev alan, emek veren herkese şükranlarımızı sunuyorum. Tekrar vatandaşlarımızı bu anlamlı çalışmaya destek vermeye davet ediyorum “diye konuştu.

Okumaya devam et

3. SAYFA

Emet’te buğday deposunda yangın

Yayınlanan

Kütahya’nın Emet ilçesinde buğday deposu olarak kullanılan bina, çıkan yangın sonucu kullanılmaz hale geldi.

Merkez Esentepe Mahallesi Hurşitler çiftliğinde Hurşit Öztürk’e ait buğday deposu olarak kullanılan tek katlı binada henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. İçerisinde buğday bulunmayan depodaki yangın Emet Belediyesi itfaiye ekipleri tarafından kısa sürede söndürüldü. Yangın sonucu bina kullanılmaz hale geldi.

Yangın öncesi depodaki buğdayların çalındığı iddia edilirken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Okumaya devam et

EMET

Öğrencilere yüzde 50 indirim

Yayınlanan

Belediye Meclisi’nin, ilçede öğrenim gören üniversite öğrencilerinin ikametgahını Emet’e taşımaları durumunda, belediyeye ait hamam ve fitnes salonundan yüzde 50 indirim yapılmasına ilişkin karar aldığı bildirildi.

İlçede her alanda eğitim gören öğrencilerin belediyeye ait işletmelerden daha etkin yararlanabilmeleri adına bu kararın alındığını belirten Belediye Başkanı Hüseyin Doğan, ”Belediyemizce işletilen hamamlar yanı sıra, fitnes salonumuzdan da öğrencilerimiz yüzde 50 indirimden faydalanacaklar. Alınan bu karar ilçemiz üniversitesinde eğitim gören öğrencilerimiz içinde ikametgahlarını ilçemize taşımaları durumunda geçerli olacak. Çocuklarımızın, gençlerimizin eğitim hayatlarında bir nebze olsun yerel yönetim olarak bizlerinde desteği olması adına bu karar alınmıştır. Oy birliği ile alınan karar için tüm meclis üyelerimize teşekkür ediyorum “dedi.

Belediye Meclisi ayrıca, Gülten Dayıoğlu caddesinin isminin Gülten-Cevdet Dayıoğlu olarak değiştirilmesi, alt yapı çalışmaları için İller Bankasından kredi kullanım ve ihale süreci için Belediye Başkanı Hüseyin Doğan’a yetki verilmesi konularını da görüşerek karara bağladı.

Okumaya devam et

Eğitim

”Emet okuyor, geleceğe nefes oluyor” projesi

Yayınlanan

Kütahya’nın Emet ilçesinde Kaymakamlık ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile başlatılan “Emet okuyor, geleceğe nefes oluyor” kampanya kapsamında hem kitap okunacak, hem de oluşturulacak hatıra ormanı ile yeni fidanlar toprakla buluşturulacak.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü Bilal Şen, ”2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılında uygulanmak üzere, İlçe Kaymakamı Hasan Çiçek’ in teşvikleriyle, 29 Ekim 2021 Cumhuriyetimizin kuruluşunun 98.Yıldönümü ile 19 Mayıs 2021 Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı tarihleri arasında yürütülecek olan ‘Emet Okuyor, Geleceğe Nefes Oluyor’ isimli yeni bir kitap okuma projesi başlamış bulunmaktadır. Türkçe, Türk Dili ve Edebiyatı ve Sınıf Öğretmenlerimizden oluşan kitap seçme komisyonları tarafından belirlenen, ülkemizde ve dünyada kabul görmüş seçkin ve etkili eserlerden oluşan kitapların okunmasına öncelik veren projemizle, erdemli bir okur kitlesi oluşmasına katkı sağlamayı hedeflemekteyiz. Projemiz öğrencilerimize sayısız faydaları olan kitap okuma alışkanlığı kazandırırken ülkemizin geleceğinin mimarları olan öğrencilerimizi Türk ve Dünya Edebiyatının klasik ve seçkin örneklerinden oluşan kitapları okumaya yönlendirerek geçmişteki olaylara, farklı dünyalara ve hayatlara tanık etmek, öğrencilerin günümüzde eğitimle ve yaşayarak edinecekleri deneyim ve becerilerini erdemli kitaplardaki bilgiler, fikirler ve ilhamlarla harmanlamasına imkân vererek de öğrencilerimizin milli, manevi, kültürel, tarihi değerlerimize sahip çıkan, düşünen, sorgulayan, üreten kimliklere sahip bireyler olmalarına ve bu vasıflarıyla ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine emin adımlarla taşımalarına katkı sağlamak projenin temel amaçlarındandır. Bununla birlikte öğrencilerin doğa ve orman sevgisini sadece derslerde teorik olarak değil, pratik olarak toprağa ve ağaçlara dokunmasını sağlayarak da kazanmasını sağlayıp oluşturulacak hatıra ormanıyla geleceğimize bir hatıra bırakmaları amaçlanmıştır” dedi.

“Herkes kendi ilgisi doğrultusunda istediği herhangi bir kitabı okuyabilecek”

Projeye katılan herkesin kendi ilgisi doğrultusunda istediği herhangi bir kitabı okuyabileceğine vurgu yapan Müdürü Bilal Şen, ”Projeye katılan öğrenciler, öğretmenler okul yöneticileri kendilerinin seçtikleri kitapları okumanın yanı sıra okullarda oluşturulan ‘Tavsiye Ediyorum Köşelerinde’ birbirlerine okudukları kitapları tavsiye edebilecekler ve “Fidanlarkitaplarlahayatbuluyor” etiketiyle Emet İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü sosyal medya hesaplarından da kitap tavsiyelerinde bulunacak ve böylece erdemli okuma bilinci de geliştirilmiş olacaktır. Öğrenci ve velilerimizin okuduğu kitaplar okul yöneticilerimiz ve sınıf, şube öğretmenlerimiz tarafından aylık olarak takip edilecek ve Müdürlüğümüze gerekli olan bilgiler verilecektir. Her ay düzenli olarak 360 sayfa kitap okumak şartıyla proje boyunca toplamda en az 2023 sayfa kitap okuyan ilkokul, ortaokul, lise öğrencileri ve gönüllü okuyucular proje kapsamında oluşturulacak hatıra ormanına fidan dikimine davet edilecektir. Ayrıca ilkokul, ortaokul ve lise seviyelerinde proje boyunca ilçe genelinde ilk üç sırada en çok kitap sayfası okuyan öğrencilere tablet, bisiklet, top, forma ve benzeri özel armağanlar verilecektir. Her okul da kendi okulu bünyesinde her sınıf seviyesinden en çok kitap sayfası okuyan öğrencilerine proje sonunda kendi okulunda hediye verecektir. Kitap okuma projemize, çocuklarımızın ve gençlerimizin evde, sokakta, hayatın her anında bizleri örnek alarak davranış ve alışkanlıklar kazanacağının bilincinde olarak, başta öğretmen ve velilerimizi ve tüm Saygıdeğer Gazi Emet halkını öğrencilerimizle birlikte her gün kitap okuyarak etkin olarak katılmaya davet ediyor ve projemize desteklerini bekliyoruz“ diye konuştu.

Kampanya kapsamında Emet Kaymakamlığı ile Emet Belediyesi’nin okullara kitap desteği vereceği öğrenildi.

Okumaya devam et

3. SAYFA

21 tarihi sikkeyi jandarmaya 650 TL’ye satarken yakalandılar

Yayınlanan

Kütahya’nın Emet ilçesinde 2 kişi 650 TL karşılığında 21 adet sikkeyi jandarma personeline satmaya çalışırken suçüstü yakalandı.

Kütahya İl Jandarma Komutanlığı emrinde görevli Jandarma Suç Araştırma Timi, KOM Şube Müdürlüğü ve Merkez İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri Emet ilçesinde ikamet eden E.T. isimli şahsın 21 adet sikke olduğu değerlendirilen objeyi 650 TL karşılığında Kütahya merkezde satacağı bilgisine ulaştı. Elde edilen bilgiler ışığında Kütahya-Eskişehir karayolu Ahmetoluğu köyü mevkiinde şüpheliler ile buluşma sağlandı. E.T. ve S.Ç. isimli şüpheliler jandarma personeline tarihi eserleri satarken 21 adet sikke ve 1 adet hayvan figürlü obje ile birlikte yakalanarak gözaltına alındı. Ele geçen malzemeler incelenmek üzere Kütahya Müze Müdürlüğüne gönderilirken, olayla ilgili adli işlemler devam ediyor.

Okumaya devam et

Ekonomi

Emet’in 60 yıllık alt yapı ve içme su sorununun çözümü için imzalar atıldı

Yayınlanan

Emet Belediye Başkanı Hüseyin Doğan, ilçenin yıllardan beri temel sorunu olan içme suyu ve alt yapı sorunlarını tamamen çözerek modernize edecek olan, projenin ihaleye çıkma öncesi son tespit çalışmalarının tamamlanarak imzaların atıldığını belirtti.

Belediye personelleri ve İller bankası Eskişehir Bölge Müdürlüğü personellerinin gayretli çalışmaları sonucu keşif aşamasının tamamlanarak imza sürecine girildiğini söyleyen Belediye Başkanı Hüseyin Doğan,” Allah’ın izniyle artık ihale sürecimiz başladı. Rabbim işinin ehli hayırlı insanların ihaleyi almasını nasip etsin. Alt yapı çalışmaları yaklaşık 2,5 yıl devam edecek. İlçe içme suyu hattı, kanalizasyon hattı, yağmur kanalları, arıtma tesisi, atık su tesisi, Emet göledinden ilçeye su naklini içeren isale hattı, merkezde su depoları yapımları hepsi birden başlayacak. Burada kadirşinas Emet halkımız bu süreçte Belediye, İller Bankası ve işi alan müteahhit firma çalışmalarında yanında olacaklarından hiçbir şüphem yoktur. Personelime ve halkıma güveniyor, ilçemizin alt yapısını modernize edecek alt yapı çalışmasına giriyoruz. Buna mukabil üst yapı çalışmaları da başlayacak” dedi.

“Emet’te su sıkıntısını tarihe gömeceğiz”

Emet’te su sıkıntısını tarihe gömeceklerini ifade eden Başkan Hüseyin Doğan,” Emet göledinden su naklini içeren projenin ihale süreci beklenirken ilçede yaşanan su sıkıntısını gidermek adına da çalışmalar yaptık. Sorgun mevkiinden Emet’e suyumuzun gelmesi yaklaşık 1,5 seneyi bulacaktır. Bu zaman zarfında da halkımızın yaşadığı su sıkıntısını, gelecek su bahanelerine bırakmadan gerekli çalışmalarımızı yaptık. Dağ suyu hattından ilave edilen su hattından kullanımdan artan suyu depolarımıza aktardık. Burada dağ suyu yöneticilerimize teşekkür ediyoruz. Ayrıca Yörükler bölgemizde yeni yaptığımız su sondajı tamamlandı. Bu mevkide günlük 200 ton su kaynağı elde ettik. Suyun analizi yapılıyor. Buna mukabil önümüzdeki 10 gün içinde suyun isale hattı ve enerji hatları çekilerek depolarımıza aktarılacaktır. Emet’in su problemi 50-60 yıllık bir problemdir. Bu problemleri temelinden çözmek inşallah bu dönemde bizlere nasip olacaktır. Rabbim bu hizmet yolunda personellerimize ve işi alacak müteahhit çalışmalarında da ayağına taş değdirmesin. Sorunsuz giderek sizleri de su ve alt yapı sorunsuz yıllara ulaştırırız. Ben bu projede çizim ve hazırlık aşamasında emeği geçen en küçük personelinden en büyük amirine kadar her birine teşekkür ediyorum. Artık iş İller Bankamızdan ihaleye çıkarılmaya kalmıştır. Gaziemet’imize hayırlı olsun”

“Seçim öncesi alt yapı çalışmalarına girmekten kaçınmıyoruz”

Belediye Başkanlarının seçim öncesi alt yapı çalışmalarına girmekten kaçındıkları yönünde düşünceler oluğunu ve kendisine de bunun sıkça hatırlatıldığını belirten Başkan Doğan, “Daha öncede ifade ettiğim gibi, bu alt yapı ve sürekli içme suyu arızaları Gaziemet’ime hiç yakışmıyor. Gerekirse bazı projelerimizden fedakarlık ederek önce halkımızın huzur ve refahı için alt yapıyı tamamlayacağız. Halkımızın çektiği su ve sürekli alt yapı arızaları bizleri çok daha fazla rahatsız ediyor ve üzüyor. Tribünlere oynayan bir siyaset anlayışını kabul etmiyoruz. Alt yapısı felç bir ilçede, üstte halkın gözünü boyayacak süslemelerle işimiz olmaz. Halkımızın sesine kulak vererek, sorunlarını çözmek için çalışıyoruz. Allah’ın izniyle önce Emet’in felç olmuş alt yapısını düzelteceğiz. Daha sonra üst yapıda şehrimizi güzelleştirecek ve ışıl ışıl bir ilçeye kavuşturacak projelerimizde hazırdır. Tek tek hepsini hayata geçireceğiz ” diye konuştu.

145 Milyon TL’ye mal olacak projenin yarısı İller Banaksından hibe yolu ile alınırken, Emet Belediyesinin iş tamamlama adına 64,5 Milyon TL kredisi de onaylandı.

İlçeye yapılacak olan Emet göledinden ilçeye su nakli isale hattı, atık su arıtma tesisi, arıtma tesisi, merkezde üç büyük depo yapımı, ilçe geneli içme suyu hattının komple yenilenmesi, ilçe geneli kanalizasyon alt yapısının komple yenilenmesi, yağmur suyu kanalları yapımı gibi çalışmaların tamamını içeren ve 145 milyon TL’ye mal olacak olan projede ihalenin yayınlanması beklenmeye başlandı.

Okumaya devam et

EMET

Tarihi Emet Han’ı restore edilecek

Yayınlanan

Emet İl Genel Meclisi Üyeleri İsmail Elmacı ve Halil Mallı, İl Genel Meclisinin Ekim ayı toplantısında tarihi Emet Han’ının Cevizdere Okul arsası ile takasının onaylandığını açıkladılar.

Emet Belediyesince kamulaştırılan ve Zeytinoğlu Han’ı olarak bilinen Emet Han’ı, Cevizdere ilkokulu arsası ile takas yolu ile İl Özel İdaresine devrediliyor.

İl Genel Meclisi Üyeleri İsmail Elmacı ve Halil Mallı, İl Genel Meclisinin Ekim ayı toplantısında gündeme getirilen konunun görüşülerek gerçekleşmesi adına gerekli kararların alındığını belirttiler.

İl Genel Meclisi gündemine giren ve başkanlığa sunulan dilekçede, “ 5534/5513 hissesi Kütahya il özel idaresine ait Kütahya ili Emet ilçesi Dere Mahallesi 469 ada 1 parselde bulunan 5 bin 513 metrekare yüzölçümlü “Kargir 3 katlı okul binası” nitelikli taşınmazın, mülkiyeti Emet Belediyesine ait Emet ilçesi Hamam mahallesi 741 ada 36 parselde bulunan 966. 92 metrekare yüzölçümlü içinde 8 dükkan bulunan avlulu han nitelikli taşınmaz ile başa baş takas/trampa edilmesi talebi Emet Belediyesinin 10 Eylül 2021 tarih ve 986 sayılı yazıları ile tarafımıza iletilmiştir. Söz konusu bu taşınmazların takası/trampası konusunun görüşülüp karara bağlanması için evrakın gündeme alınmasını arz ederim” denildi.

Emet İl Genel Meclisi Üyeleri Elmacı ve Mallı, konunun İl Genel Meclisinde görüşülerek trampaya onay verildiğini, Emet Belediye Meclisinde alınacak karar sonrası da işlemin gerçekleşeceğini belirttiler. İşlemler tamamlandıktan sonra ise İl Özel İdaresince Kültür Bakanlığı vasıtası ile tarih han aslına uygun restore edilecek.

İl Genel Meclisi Üyesi İsmail Elmacı, Emet Han’ının restore edilerek ilçe kültür mirasına kazandırılmasında verilen destek için Kütahya Valisi Ali Çelik, İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Murat Koyak, mecliste destek veren tüm İl Genel Meclisi Üyelerine teşekkür etti.

Okumaya devam et

EMET

Taekwondo İşitme Engelliler Türkiye Şampiyonası üçüncüsü Emet’ten

Yayınlanan

Emet Bor Spor Kulübü sporcusu ve Belediye Personeli Serkan Kavgacı, Taekwondo İşitme Engelliler Türkiye Şampiyonasında 58 kiloda Türkiye üçüncüsü oldu.

İstanbul’da gerçekleştirilen Taekwondo İşitme Engelliler Türkiye Şampiyonasında 58 kiloda Türkiye üçüncüsü olan Serkan Kavgacı’yı tebrik eden Emet Belediye Başkanı Hüseyin Doğan,” Taekwondo İşitme Engelliler Türkiye Şampiyonasına katılan ve 58 kiloda Türkiye üçüncüsü olan Emet Bor Spor Kulübü sporcumuz ve Belediyemiz personeli Serkan Kavgacı kardeşimizi canı gönülden tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Okumaya devam et

3. SAYFA

Ceviz toplarken kalp krizi geçiren yaşlı adam hayatını kaybetti

Yayınlanan

Kütahya’nın Emet ilçesi Samrık köyünde çıktığı ceviz ağacında kalp krizi geçirerek düşen yaşlı adama hayatını kaybetti.

Samrık köyünde oturan Süleyman Zengin (66), bahçesindeki bulunan ceviz ağacına çıkarak ceviz topladığı esnada fenalaşınca aşağı indi. Bir süre sonra kendini iyi hissedince tekrar ceviz ağacına çıkan Zengin, ağacın tepesinde rahatsızlandı ve yaklaşık 5 metre yükseklikten yere düştü. Olay yerine çağrılan 112 Sağlık ekipleri yaşlı adamın hayatını kaybettiğini tespit etti.

Süleyman Zengin’in cenazesi Emet Dr. Fazıl Doğan Devlet Hastanesi morguna kaldırılırken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Okumaya devam et

3. SAYFA

Emet’te ahır ve samanlık yangını

Yayınlanan

Kütahya’nın Emet ilçesi Günlüce köyünde ahır ve samanlıkta çıkan yangın maddi hasara neden oldu.

Günlüce köyünde Mehmet Mutlu’ya ait samanlık ve ahırda henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı.

Kısa sürede büyüyen yangına vatandaşlar, Günlüce ve çevre köylerden getirdikleri su tankerleri ile müdahalede bulundu.

Daha sonra yangın mahalline gelen Emet Belediyesi, Emet Bor ve Orman İşletme Müdürlüğü itfaiye ekiplerinin yoğun çabaları sonucu yaklaşık 2 saatte kontrol altına alınan yangında ahır ve samanlık kullanılmaz hale geldi.

Jandarma yangınla ilgili soruşturma başlattı.

Okumaya devam et

EMET

Eğrigöz Kalesi ve İkitaş Kanyonu turizme kazandırılıyor

Yayınlanan

AK Parti Kütahya İl Başkanı Sebahattin Ceyhun, Emet ilçesinin Eğrigöz köyünde bulunan Eğrigöz Kalesi ile İkitaş Kanyonunun turizme kazandırılması amacıyla yapılan 1 Adet restoran, 2 adet bungalov ev,1 ahşap oyun parkı ve 1 kamelya bulunan tesislerin yapılan ihale sonrası Günlüce Köyü Muhtarlığına devredildiğini belirtti.

İl Başkanı Sebahattin Ceyhun konuyla ilgili yaptığı açıklamada,” Emet Köylere Hizmet Götürme Birliğimiz tarafından bölgenin turizme kazandırılması amacıyla yapılan 1 Adet restoran, 2 adet bungalov ev,1 ahşap oyun parkı, 1 kamelya, bulunan tesisler bugün yapılan ihale sonrası Emet Günlüce Köyü Muhtarlığına devredildi. Kazıklı Voyvoda veya Kont Drakula olarak anılan Eflak Prensi Vlad Tepes’in esir edildiği yer olduğuna inanılan tarihi Eğrigöz Kalesinin bulunduğu vadi, eşsiz doğası ve manzaralarıyla doğaseverleri bekliyor. Nehir akıntılarının değişmesi ve suyun devasa kayaları aşındırması ile yüzyıllar süren doğal bir oluşumun neticesi olan 7 kilometre uzunluğundaki İkitaş Kanyonu, kamp kurmak, yürüyüş yapmak ve fotoğraf çekmek isteyenler için çeşitli imkanlar sunuyor. Görülmeye değer bir doğa harikası olan, kuş seslerinin su sesine karıştığı İkitaş Kanyonu’nda doğanın sunduğu tüm güzelliklerin keyfini çıkarabilir, benzersiz bir deneyim yaşayabilirsiniz” dedi.

Okumaya devam et

3. SAYFA

Emet’te trafik kazası: 1 ölü

Yayınlanan

Kütahya’nın Emet ilçesine bağlı Aydıncık köyünde, otomobilin devrilmesi sonucu meydana gelen trafik kazasında sürücü hayatını kaybetti.

Alınan bilgiye göre, Hüseyin Arı yönetimindeki 43 PE 216 plakalı otomobil, hareket halindeyken yoldan çıkarak devrildi. Kazada, 75 yaşındaki sürücü Hüseyin Arı, olay yerinde hayatını kaybetti.

Arı’nın cenazesi otopsi için hastaneye götürülürken, otomobil çekici yardımı ile kaldırıldı.

Okumaya devam et

KÜTAHYA'DA EN ÇOK OKUNANLAR