Bizimle iletişime geçin

Sağlık

‘Diyabet Günü’nde farkındalık etkinliği

Yayınlanan

Dünya Diyabet Günü dolayısıyla, Kütahya İl Sağlık Müdürlüğü ve KSBÜ Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Zafer Meydanı’nda farkındalık etkinliği düzenlendi.

Etkinliğe, Kütahya Valisi Ali Çelik, İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Başkanı Dr. Ahmet Büber, KSBÜ Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Çiğdem Zeren, KSBÜ Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Endokrinoloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Veysel Nijat Baş, Sağlık Müdürlüğü, Hastane idareci ve çalışanları ile ‘Tip 1 Diyabet’li çocuklar aileleri ile birlikte katıldı.

Diyabetli çocuklar ve aileleriyle görüşen Vali Çelik, istek ve taleplerini dinledi.

Dünya çapında diyabet farkındalığının sembolü olarak kabul edilen mavi halkadan oluşan balonlar uçuruldu.

Bu arada, meydana kurulan çadırda kan şeker ölçümü yapılarak hasta ve hasta yakınları bilgilendirildi.

Sağlık

Kütahya’da Koroner BT Anjiyografi (Sanal Anjiyo) ile kalp taraması

Yayınlanan

Kütahya’da Koroner BT Anjiyografi (Sanal Anjiyo) İle Kalp Taraması Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde; Kalp-damar hastalıklarında herhangi bir cerrahi girişim olmadan 10 saniye gibi kısa bir sürede görüntü alınarak tedavi planlamasında yol gösterici olarak kullanılan BT Anjiyografi hizmetine başlandı. Girişimsel Radyoloji Hizmeti Koroner BT Anjiyografi işlemi yeni nesil yüksek teknoloji tomografi cihazı, halk arasında ’10 saniyelik Anjiyo’ veya ‘kansız anjiyo’ olarak biliniyor. 

Girişimsel Radyoloji Uzmanı Doç. Dr. Mehmet Korkmaz ve Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Mehmet Ali Astarcıoğlu hastanede bulunan BT Anjiyografi hakkında önemli bilgiler verdi.

Okumaya devam et

Sağlık

Kütahya’da, Organ ve Doku Nakil Komitesi’nden değerlendirme

Yayınlanan

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Organ ve Doku Nakil Komitesi 2022 yılı 2. Dönem toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıya, Anestezi ve Reanimasyon Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Canan Balcı, Organ ve Doku Nakil Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Emel Yıldız, Uz. Dr. Hasan Aktaş, Uz. Dr. Oğuzhan Kayhan, Cerrahi Yoğun Bakım Sorumlusu Doç. Dr. Sezgin Zeren, Noroloji Uzman Hekimleri Doç. Dr. Mustafa Çetiner, Uz. Dr. Şevket Yalın, Yoğun Bakım Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Gökhan Yaman, Çocuk Yoğun Bakım Sorumlusu Dr. Öğr. Üyesi Serkan Özsoylu, Yeni Doğan Yoğun Bakım Sorumlusu Uz. Dr. Burak Deliloğlu, Acil Servis Sorumlusu Dr. Öğr. Üyesi Murtaza Kaya, Organ ve Doku Nakil Koordinatör Yrd. Hemşire Emine Yaman, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdür Yrd. Osman Çelikoğlu, Yoğun Bakım ve Acil Servis sorumlu hemşireleri katıldı.

Toplantıya konuk olarak katılan Kütahya İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Başkanı Uz. Dr. Ahmet Çakır ve KSBÜ Anatomi Ana Bilim Dalı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Ufuk Çorumlu katkı sağladı.

Okumaya devam et

Sağlık

Kütahya’da 455 ilkokul öğrencisine ağız ve diş sağlığının önemi anlatıldı

Yayınlanan

Kütahya İl Sağlık Müdürlüğünce ağız ve diş sağlığının önemini anlatmak, doğru diş fırçalama tekniklerini öğretmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla toplam 455 ilkokul öğrencisine eğitim verildi.

Diş Hekimi Dt. Suna Kurt tarafından, Kütahya Merkez Ticaret Borsası Bölcek İlkokulu, Enne İlkokulu, Kirazpınar İlkokulu, Andız İlkokulu ile Atakent İlkokulunda 1, 2, 3 ve 4. sınıflarda eğitim gören toplam 455 öğrenciye planlama dahilinde ağız-diş sağlığı ve genel sağlık ilişkisi, oral hijyen, beslenme ve çürük konularında eğitim verildi.

Okumaya devam et

Sağlık

Kütahya’da İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulu toplantısı

Yayınlanan

Kütahya İl Sağlık Müdürlüğünce 2022 yılı Haziran ayı Olağan İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulu toplantısı gerçekleştirildi.

Konuyla ilgili İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada, ” İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununun İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulları Hakkında Yönetmeliği gereği düzenlenen “2022 yılı Haziran ayı Olağan İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulu” toplantısı Destek Hizmetleri Başkanı Muhammed Zahid Kaya başkanlığında, kurul üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi. Toplantıda, İş Sağlığı ve Güvenliği ile ilgili gerekli düzenlemeler, talepler ve görüşler değerlendirilerek bu doğrultuda yapılması gereken hususlar kararlaştırıldı” denildi.

Okumaya devam et

Sağlık

Kütahya Evliya Çelebi Hastanesi’nin Kalite Standartları Değerlendirme başarısı

Yayınlanan

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Sağlık Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen Sağlıkta Kalite Standartları Değerlendirmesinde 100 üzerinden 91,47 puan alarak büyük başarı elde etti.

Sağlık Bakanlığı Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanlığından gelen başarı haberinden sonra, Başhekim Dr. Öğr. Üyesi Sertaş Erarslan ve Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Çiğdem Zeren çalışanların emekleri için teşekkür toplantısı gerçekleştirdi.

Toplantıya, İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Erşan, Başhekim Dr. Öğr. Üyesi Sertaş Erarslan, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Çiğdem Zeren, Başhekim Yardımcıları Uz. Dr. Mustafa Yılmaz, Uz. Dr. Sercan Şimşek, Müdür Yardımcıları, Hekimler, Süpervizörler, Kalite Birimi, Eğitim Birimi ve Hemşireler katıldı.

Çalışan memnuniyeti ile birlikte, hasta ve hasta yakınlarının en iyi sağlık hizmeti almasını hedeflediklerini belirten Başhekim Dr. Öğr. Üyesi Sertaş Erarslan; “Kütahya ve bölge halkına etkili sağlık hizmeti sağlayan hastanemiz, güçlü ve deneyimli kadrosu ile Sağlıkta Kalite Standartları Değerlendirmesinde 100 üzerinden 91,47 puan alarak yukarı ivmelenme başarısı tescilledi. Bundan sonraki hedeflerimiz hem bu kaliteyi sürdürmek hem de denetleme dışındaki alanlarda da kendimizi geliştirmek için çalışmak olacaktır. Tüm çalışanlarımız sürece büyük bir özveri ile katkı sunmuşlardır. Bu başarının mimarları olan, yöneticilerimiz ve kalite ekibimiz başta olmak üzere tüm idari personelimizi ile kalite koordinatörlüğümüzü tebrik ediyor ve bütün çalışanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Hastanenin daha önceki değerlendirmelerine göre daha yüksek puan aldığını belirten Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Çiğdem Zeren, “Hastane Yönetimi ve çalışanlarımızın ekip ruhuyla, büyük özveriyle katkı sağladıkları kalite çalışmaları yerinde değerlendirilmesi başarılı bir şekilde tamamlanmıştır. Bu puanı özveriyle çalışıp hak eden ekibimizi yürekten kutluyorum. Sağlık Bakanlığı Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen değerlendirilmede hastane kalitesini ispat etmiş oldu. Bu başarının kazanılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyor, daha iyileri için çalışmalarında başarılar diliyorum” diye konuştu..

Toplantıya katılarak, memnuniyetini belirten İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Erşan, “Kalite puanını duyduğum zaman çok mutlu oldum. Alınan puan çok kıymetli, bu tamamen sizin eserinizdir, hepinizin eline emeğine sağlık. Kalite olarak bu yoğunluk ve yorgunluğa rağmen çok iyi bir puan aldınız hepinizi tebrik ediyorum. Emeklerinize sağlık, hepinize çok teşekkür ediyor, kolaylıklar diliyorum, hayırlı olsun” dedi.

Okumaya devam et

HİSARCIK

Hisarcık’ta küçükbaş hayvanlarda aşı çalışmaları

Yayınlanan

Hisarcık İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerince koyun, keçilerde veba ve brucella aşılama çalışmasının tüm hızıyla tüm hızıyla devam ettiği bildirildi.

Konuyla ilgili İlçe Tarım Ve Orman Müdürlüğünden yapılan açıklamada,” Müdürlüğümüz ekiplerince koyun, keçilerde veba ve brucella aşılama çalışması tüm hızıyla sürmektedir. Bakanlık programının yüzde 70’ini bitiren ekiplerimizin tüm Hisarcık ilçesinde ve köylerinde aşılama çalışmalarını yakın zamanda bitirilmesi planlanmaktadır” denildi.

Okumaya devam et

İLÇE HABERLERİ

Şaphane’de küçükbaş hayvan küpeleme ve aşılama çalışmaları

Yayınlanan

Kütahya’nın Şaphanesinde İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünce küçükbaş hayvan işletmelerinde küpeleme ve aşılama çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

Konuyla ilgili Şaphane İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünden yapılan açıklamada,” Müdürlüğümüzde görevli Veteriner Hekimlerimiz tarafından ilçemizde küçükbaş hayvancılık yapan işletmelerde küpeleme, veba hastalığına karşı koruyucu aşılama çalışmaları devam etmektedir” denildi.

Okumaya devam et

ALTINTAŞ

Altıntaş’ta “Anca Beraber Kanca Beraber” isimli kan bağışı etkinliği

Yayınlanan

Kütahya’nın Altıntaş ilçesi Zafer İlkokulu’nda “Anca Beraber Kanca Beraber” isimli Kızılay’a kan bağışı etkinliği gerçekleştirildi.

Altıntaş Kaymakamı Mehmet Can İrdelp, Belediye Başkanı Arif Teke ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Güven ve kurum amirlerinin katıldığı, halkın yoğun ilgi gösterdiği kan bağışı kampanyasında 163 ünite kan toplandı.

Kaymakam İrdelp, “Yardımsever Olmak Kanımızda Var” sloganıyla kampanyaya destek veren herkese teşekkür etti.

Okumaya devam et

GEDİZ

Gediz’de İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerinden aşılama ve küpeleme çalışmaları

Yayınlanan

Kütahya’nın Gediz ilçesinde İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri tarafından köylerde bulunan küçükbaş hayvanlara küpeleme ve aşılama çalışmalarının yapıldığı bildirildi.

Gediz İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, ’’Hayvan Sağlığı Veteriner Hekimlerimiz tarafından küçükbaş hayvanlarda koyun, keçi vebası aşısı, brucella aşısı ve küpeleme işlemleri gerçekleştirildi. Çalışmalarımız ilçe merkezi ve yayla köylerimiz de dahil olmak üzere aralıksız olarak devam ediyor. Üreticilerimizin sorunsuz bir dönem geçirmesi en büyük temennimizdir’’ ifadeleri kullanıldı.

Okumaya devam et

Sağlık

Kütahya’da Hemşireler Günü etkinliği

Yayınlanan

Kütahya’da ‘Hemşireler Günü’ düzenlenen bir etkinlikle kutlandı. Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Çiğdem Zeren’in açılış konuşması ve Hemşirelerimizin gününün kutlamasıyla başlayan programda; Başhekim Dr. Öğr. Üyesi Sertaş Erarslan konuşmasında 2 yılı aşkındır devam eden ve zor süreçlerin gayret ve fedakarca üstesinden gelindiğinden bahsederek tüm hemşirelerin günlerini kutladı.

Kütahya İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Erşan da konuşmasında; “Yaklaşık olarak 2,5 yıldır Kütahya’da görev yapmaktayım. 19 yıllık yöneticilik dönemimde pandemi dolayısıyla, en zorlu bir dönemi burada yaşadık diyebilirim. Bu zorlu süreçte asıl yükü çeken sizlersiniz, riskli gruptaki hastalara siz dokundunuz. Bizler planlamalar yaptık, ihtiyaçları gidermek noktasında çaba gösterdik, arzu edilen bir durum olmasa da servisleri yoğun bakımlara çevirdik, oralara hemşire düzenlemesi yaptık, geceleri uykusuz kalarak, hastalarımıza yatak ayarlamaya çalıştık, çok yorucu ve stresli zamanlardı. Ama birebir sizler, siz değerli kardeşlerim, arkadaşlarım her türlü riski göze alarak, evlatlarınızdan, ailelerinizden, sevdiklerinizden uzak kalarak, kendi hayatınızı riske atarak onları bu sıkıntıdan uzak tutmak adına evlerinize bile gitmediğiniz dönemler oldu. Takdire şayan bir olaydır bu. Üzüldüğümüz zamanlar oldu, hayatını kaybeden kardeşimiz oldu, Allah rahmet eylesin, mekânı cennet olsun. Acı şeylerde yaşadık ama ülke olarak çok dramatik şeyler yaşamadan gücümüzü de görmüş olduk. Kimi Avrupa ülkelerinde koruyucu ekipman bulunmazken sağlık çalışanları veya kendisi adına tanımlanmış maske yüzünden ceza alan hekimler varken ülke olarak biz sorun yaşamadık” dedi.

Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Çiğdem Zeren; İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Erşan’a ve Başhekim Dr. Öğr. Üyesi Sertaş Erarslan’a hediye takdim etti.

Okumaya devam et

Sağlık

Erken teşhis uygulaması geliştirildi

Yayınlanan

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Diş Hekimliği Fakültesinden Dr. Öğr. Üyesi Mohammad Nabi Basiry tarafından ağız kanserinde erken teşhise yönelik AKROD adıyla bir cep telefonu uygulaması geliştirildi. İlk etapta pilot bölge Kütahya’da kullanılabilecek olan AKROD uygulaması, Play Store ve Apple Store’den indirilebilecek.

KSBÜ Diş Hekimliği Fakültesi, Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Kliniğinde görev yapan Dr. Basiry, daha önce yaptıkları araştırma sonucu Kütahya’da ağız kanseri farkındalık oranının düşük olduğunu ifade etti. Basiry, 3 senede yaklaşık 40’a yakın prekanseröz ve kanser vakasıyla karşılaştığını belirterek, bunun Kütahya nüfusuna göre fazla olduğu dile getirdi.

Nüfusun tamamını kontrol etmenin imkansız olduğunu belirten Dr. Basiry, “Bu yüzden tüm vatandaşlara ulaşabilmek için AKROD uygulamasını geliştirdik. Özet olarak, AKROD uygulaması ağız kanserinin erken teşhisi için önemli olan 3 ana faktörü içermektedir; birincisi farkındalık oluşturmak, ikinci ise kolay ve masrafsız olan kişisel ağız muayenenin nasıl yapılacağını öğretmek, üçüncü ve en önemlisi ise yüksek risk taşıyan vatandaşlarımızı doğrudan çene cerrahisi uzmanına yönlendirmektir.” dedi.

Okumaya devam et

Sağlık

Kütahya Evliya Çelebi Hastanesinde Yoğun Bakım Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Programı

Yayınlanan

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 2022 Yılı 1.Donem Yoğun Bakım Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Programının başladığı bildirildi.

Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde il içi ve il dışından gelen toplam 15 sağlık çalışanının katıldığı Sağlık Bakanlığının belirlediği ve uluslararası geçerliliği olan standartta yoğun bakım eğitimi verilecek Yoğun Bakım Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Programı kursu Başhekim Yardımcısı Uzm. Dr. Mustafa Yılmaz’ın konuşmaları ile başladı.

Okumaya devam et

Sağlık

Ebeliğin tarihsel süreci ele alındı

Yayınlanan

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi (SBF) Ebelik Bölümü tarafından “Cumhuriyet’ten Bugüne 100 Yıllık İlerleme” çerçevesinde ebeliğin tarihsel süreci ele alındı.

Programın açılış konuşmasını yapan KSBÜ Ebelik Bölümü Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Durmaz, ebelik mesleğinin öneminden bahsederek, bugünkü etkinlikte tarihsel sürecin ele alınacağı bilgisini paylaştı.

SBF Dekanı Prof. Dr. Duygu Perçin Renders, yaptığı konuşmada, “Cumhuriyet’ten bu yana 100 yıllık ilerleme teması ile düzenlenen bu etkinlik dünyanın ve kutsal mesleklerinden birisi olan ebelik mesleğinin Cumhuriyet dönemindeki gelişmesini ortaya koyması açısından çok anlamlı bir etkinliktir. Ebe sadece doğum eylemini gerçekleştiren sağlık personeli değildir. Bunun yanında ana-çocuk sağlığı, doğum öncesi ve doğum sonrası anne ve bebek bakım hizmeti, anne ve bebekle ilgili koruyucu tedbirlerin ve tıbbi önlemlerin alınması, gerekli hallerde ilk yardım ve acil önlemlerin alınması gibi hizmetleri kapsar. Güçlü, bilinçli, özgüveni yüksek hayat kurtaran ebeler yetiştirmek için KSBÜ olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

Okumaya devam et

Sağlık

Covid-19 aşılar ek binada yapılacak

Yayınlanan

Kütahya Sağlık İl Sağlık Müdürlüğü, İstasyon Caddesi’ndeki Covid-19 Aşı Polikliniği faaliyetlerinin bundan böyle Evlila Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin ek binasında devam edeceğini duyurdu. Sağlık Müdürlüğü, “Covid-19 Aşı Polikliniğimiz çalışmalarına Ek Hizmet Binamızda devam edecektir. Covid-19 aşı polikliniği alınan karar üzerine çalışmalarına Ek Hizmet Binamızda devam edecektir.

Halkımıza Önemle Duyurulur” açıklaması yaptı.

Okumaya devam et

HİSARCIK

Hisarcık’ta toplu tüketim işletmelerinde denetim çalışmaları

Yayınlanan

Hisarcık İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünce ilçede faaliyet gösteren toplu tüketim işletmelerinde denetim çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünün Gıda Denetim görevlileri tarafından ramazan dönemi içerisinde ilçede faaliyet göstermekte olan toplu tüketim işletmelerinde denetim çalışmaları sürdürülüyor. Aylık rutin olarak ilçedeki market ve benzeri yerlerde gıda kontrol görevlisi personel ile denetimler yapılıyor.

Okumaya devam et

Sağlık

Kulak burun boğazda tez başarısı

Yayınlanan

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Kulak Burun Boğaz (KBB) Anabilim Dalından (AD) Arş. Gör. Dr. Zuhal Zeybek Sivas, Tez Savunma Sınavı’nda başarılı oldu.

Sınavda jüri üyesi olarak; KSBÜ Kulak Burun Boğaz AD Başkanı Prof. Dr. Fatih Oğhan, KBB Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nadir Yıldırım ile Afyon Sağlık Bilimleri Üniversitesi KBB AD Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Kemal Kahveci yer aldı.

Tez Savunma Sınavı’nda başarılı olan Arş. Gör. Dr. Zuhal Zeybek Sivas’ı, jüri üyeleri ve KBB AD akademisyenleri tebrik ettiler.

Okumaya devam et

İLÇE HABERLERİ

Şaphane’de kuduz hastalığı riskine karşı koruyucu aşılama çalışmaları

Yayınlanan

Şaphane İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünce ilçe merkezi ve köylerinde kuduz hastalığı riskine karşı kedi ve köpeklere koruyucu aşılama çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

Şaphane ilçe merkezi ile köylerde kuduz hastalığı riskine karşı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Veteriner Hekimleri tarafından sahipli kedi ve köpeklere kuduz aşısı çalışmaları sürüyor.

Kedi ve köpeklerde aşılama çalışmalarının kuduz hastalığıyla etkin mücadele açısından büyük önem taşıdığını belirten İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkilileri, bu nedenle kedi ve köpeklere yılda bir defa koruyucu kuduz aşısı yaptırılmasının zorunlu olduğunu söylediler.

Okumaya devam et

EMET

Emet’te Ramazan ayı gıda denetimleri

Yayınlanan

Kütahya’nın Emet ilçesinde ramazan ayında tüketicilerin sağlıklı gıdaya ulaşmalarını temin etmek amacıyla denetimlerin yoğunlaştırıldığı bildirildi.

İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü teknik personeli ve Emet Belediyesi Zabıta ekipleri ile birlikte ramazan ayında vatandaşların yoğun olarak tükettikleri ekmek, pide, unlu mamuller, tatlı, et ve süt ürünleri üretimini yapan imalathaneler gıda güvenilirliği bakımından denetlenmeye devam ediliyor.

Okumaya devam et

HİSARCIK

Hisarcık Emniyeti’nden kan bağışına destek

Yayınlanan

Kütahya’nın Hisarcık İlçe Emniyet Amirliği personeli, Türk Kızılayı’nın başlattığı kampanyaya destek vermek amacıyla kan bağışında bulundu.

Kızılay Kan Bağış Merkezinin Dr. İsmail Cihat Tuna nezaretinde Güner Önce Caddesinde başlattığı kan bağışına İlçe Emniyet Amirliğinde görevli polisler, bekçiler ve personel katıldı.

Kan veren polis ekipleri, insanın can ve mal güvenliğini korudukları gibi vatandaşlara hayat olmak için kan bağışında bulunduklarını ifade ettiler.

Türk Kızılay’ı Hisarcık İlçe Temsilcisi Mustafa Şen, kan bağışına desteklerinden dolayı İlçe Emniyet Amiri Seydi Uzun ile polis, bekçi ve görevli personele teşekkür etti.

Okumaya devam et

Sağlık

Kütahya’da “Ruhsal engelli bireyler için sosyal içerme” isimli eğitim projesi

Yayınlanan

Kütahya İl Sağlık Müdürlüğünce toplum temelli ruh sağlığı hizmetlerini geliştirmeyi içeren “Ruhsal engelli bireyler için sosyal içerme” isimli eğitim projesi programı gerçekleştirildiği bildirildi.

“Ruhsal engelli bireyler için sosyal içerme projesi” çerçevesinde il merkezi ile Tavşanlı ve Simav Toplum Ruh Sağlığı Merkezlerinde görevli personellere yönelik Uzm. Dr. Umut Karasu ve Sosyal Çalışmacı Mehmet Ali Doğan tarafından toplum temelli ruh sağlığı hizmetlerini geliştirmeyi içeren eğitim programı gerçekleştirildi.

Okumaya devam et

KÜTAHYA'DA EN ÇOK OKUNANLAR