Bizimle iletişime geçin

EMET

Emet Belediyesi’nin araç filosuna ekskavatör katıldı

Yayınlanan

1,5 yılda 10 hizmet aracını halkın hizmetine sunan Emet Belediyesi, son olarak paletli ekskavatörü araç filosuna kattı.

Kazı, yükleme ve yol düzenleme çalışmalarında kullanılacak olan paletli ekskavatör ilçeye getirilerek hükümet meydanında sergilendi.

Belediye tarafından son bir yılda 2,7 milyon TL’si öz kaynaklardan, 2,3 milyonu hibe olmak üzere kepçe, vidanjör, yol süpürme aracı, çöp kamyonu, nakliyat kamyonu, arazöz, hizmet aracı, cenaze nakil aracı pikap, loder alınmıştı.

Emet halkına daha iyi ve hızlı hizmet verebilmek adına araç filolarını güçlendirmeye devam ettiklerini belirten Emet Belediye Başkanı Hüseyin Doğan, “Göreve geldiğimizden bugüne araç filomuzu yenileyerek güçlendirmeye devam ediyoruz. Bu kapsamda son 1 yılda 10. hizmet aracımız olan hibe loder Türkiye Belediyeler birliğimizce ilçemize teslim edilmişti. Şimdi de paletli ekskavatörümüzü araç filomuza katarak son 1.5 yılda 11 hizmet aracımızı değerli Gazi Emet halkımıza hizmet için araç filomuza dahil etmiş olduk. Araç filomuz ne kadar güçlü olursa hizmetlerin yapılması da o kadar hızlanacaktır. Hedefimiz daima vatandaşlarımıza hızlı, etkili ve kaliteli hizmet sunmaktır. İlçemizin her yerine, vatandaşlarımızın tümüne ulaşmak ve en iyi hizmeti verebilmek için ekip arkadaşlarımızla birlikte gece gündüz çalışıyoruz. Gazi Emet halkımıza hayırlı olsun “dedi.

3. SAYFA

Dağda 4 saat mahsur kalan İl Genel Meclisi üyesini köylüler kurtardı

Yayınlanan

Kütahya’nın Emet ilçesinde av esnasında ormanda kaybolan köpeklerini aramaya çıkan Emet AK Parti İl Genel Meclisi Üyesi İsmail Elmacı’yı 4 saat mahsur kaldığı bölgeden köylüler kurtardı.

Emet ilçesi Tetik ormanı bölgesinde avlanırken kaybolan 3 köpeğini aramaya çıkan Emet AK Parti İl Genel Meclisi Üyesi İsmail Elmacı, kar kalınlığının yaklaşık 1 metreye ulaştığı bölgede mahsur kaldı. Elmacı ve köpeklerini donmaktan Göncek köyünün muhtarı Ahmet Özçelik ile köylüler kurtardı.

Köylüler tarafından donmaktan son anda kurtarılan İsmail Elmacı, “Tahtalı bölgesinde avlanırken köpeklerimi kaybettim. Köpeklerimde takip cihazı vardı. Daha sonra onları aramaya karar verdim. Bu arada 1 metreye ulaşan kar yüzünden arazi aracımı hareket ettiremedim ve yola yaya devam etmek zorunda kaldım. Bir müddet yürüdükten sonra aşırı kar ve tipi yüzünden ilerleyemez hale geldim. Geri dönmek istedim ama tipiden dolayı yönümü bulamadım. Telefon çeken bir alan bulmak için yüksek bir yere çıktım. Telefon şarjım bitmek üzereyken Göncek köy muhtarından yardım istedim. 4 saat mahsur kaldığım dağdan beni ve yaralı köpeklerimi traktörle gelip kurtardılar. 3 köpeğimden birini kurt öldürmüş, birini domuz yaralamış, diğeri ise sağlıklı. Çok şükür benim durumum da iyi. Köy Muhtarı Ahmet Özçelik ve köy halkına çok teşekkür ederim” dedi.

Göncek Muhtarı Ahmet Özçelik ise, İsmail Elmacı’nın mahsur kaldığı yönündeki telefonu üzerine köylülerle birlikte traktörle yaklaşık 1 saat yol giderek mahsur kaldığı Çatak Deresi’ne ulaşıp, Elmacı’yı ve köpeklerini sağ salim kurtardıklarını söyledi.

Okumaya devam et

3. SAYFA

Emet’te çıkan yangında 500 balya saman kül oldu

Yayınlanan

Kütahya’nın Emet ilçesi Gürpınar köyünde inşaat halindeki binanın zemin katında çıkan yangın sonucu 500 balya saman yandı.

Edinilen bilgiye göre, Gürpınar köyünde dün gece yarısı saat 03.15 sıralarında Ali Akça’ya ait inşaat halindeki binanın zemin katında henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangınına ilk müdahaleyi köylüler yaparken, ihbar üzerine olay yerine gelen Emet ve Hisarcık Belediyesi ile Emet Bor İşletmesi itfaiye ekiplerinin müdahalesi sonucu yangın binaya zarar vermeden söndürüldü. Yangın sonucu binanın zemin ve 1. katında bulunan odunlar ile yaklaşık 500 saman balyası yandı.

Yangın sonrası olay yeri inceleme ekipleri yanan binada incelemelerde bulundu. Yangın ile ilgili soruşturma sürüyor.

Okumaya devam et

Eğitim

Yunus Emre Ortaokulunun “ERDEM” projesi kabul gördü

Yayınlanan

Emet Yunus Emre Ortaokulunun Eğitimde Rehberlik ve Destekleme Modeli (ERDEM) projesi Kütahya’da 2, Türkiye’de kabul edilen 137 projeden birisi oldu.

Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulu, Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce yürütülen “Eğitimde Rehberlik ve Destekleme Modeli (ERDEM) Destek 2021 Programı” kapsamında Türkiye genelinde kabul edilen 137 projeden ve Kütahya’da projesi kabul gören iki okuldan birisi oldu.

Emet Belediye Başkanı Hüseyin Doğan, Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Ahmet Yıldırım ve proje öğrencilerini makamında kabul ederek tebrik etti. Başarılarından dolayı Çini tabak takdim eden Başkan Doğan’a ERDEM projesinin sunumu yapıldı.

Okumaya devam et

ÇEVRE

Emet’te karla mücadele çalışmaları

Yayınlanan

Kütahya’nın Emet ilçesinde sabaha karşı başlayan kar yağışı sonrası belediye ve karla mücadele ekipleri erken saatlerinden itibaren ilçe merkezi, çevre ilçe bağlantı yolları ile köy yollarında kar kürüme, tuzlama ve kaldırım temizleme çalışmalarına başladı.

İlçede vatandaşlar bu sabah karlı bir güne uyandı. Uzun zamandır beklenen kar sabaha karşı yağmaya başlarken, sabahın erken saatlerinden itibaren karla mücadele ekipleri sahadaydı.

Karayolları, Özel İdare ekipleri çevre ilçe bağlantı yolları ve köy yollarında çalışmalarını sürdürürken, Emet belediyesi ekipleri de ilçe merkezindeki ana arter ile ara sokaklarda kar kürüme, tuzlama ve kaldırım temizleme çalışmalarına başladı. İlçede halen kar yağışı devam ediyor.

Okumaya devam et

3. SAYFA

Kütahya’da samanlık yangını

Yayınlanan

Kütahya’nın Emet ilçesine bağlı Yenice köyünde bir samanlıkta çıkan yangında yaklaşık 600 balya saman yandı.

Edinilen bilgiye göre, ilçeye bağlı Yenice köyünde saat 20.30 sularında Osman Bilgen’e ait samanlıkta elektrik kontağından yangın çıktı. Yangın, köye sevk edilen Emet ve Hisarcık belediyeleri ile Eti Bor itfaiye ekiplerinin yaklaşık 1 saatlik uğraşı sonucu söndürüldü. Yangın sonrası samanlık kullanılamaz hale gelirken, samanlıkta bulunan yaklaşık 600 balya saman da kül oldu.

Okumaya devam et

Ekonomi

Genel Müdür Keleşer: “Bor Karbür Fabrikası Emet’e yapılacak”

Yayınlanan

Emet Belediyesi ile peşin su alış protokolü imza töreninde konuşan Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürü Serkan Keleşer, daha büyük Bor Karbür Fabrikasının Emet’e yapılacağını ifade etti.

Emet’te yapımı devam eden Sülfürik Asit Fabrikasının tamamlanma sürecine girmek üzere olduğunu belirten Genel Müdür Serkan Keleşer, “Bugün buraya sadece Emet Belediyemizle 50 Milyon TL’lik peşin su alış sözleşmesi imzalamaya gelmedik.

Emet bizim için önemli bir ilçedir. Emet ve Hisarcık ilçelerimize gençlere yönelik Gençlik Merkezleri yaparak destek olduk. Şimdi Emet halkımızın sağlıklı içme suyu ve modern alt yapısı için destek oluyoruz. Emet ilçemize yatırımlarımız devam edecek. Sülfürik Asit Fabrikamız tamamlanmak üzere. Burada tekrar ifade ediyorum. Daha büyük Bor Karbür Fabrikamız da Emet ilçemize yapılacak. Bor Karbür Fabrikası için Çed çalışmaları başladı. Modern ve büyük Bor Karbür Fabrikamızın buraya yapıldığını göreceksiniz “dedi.

Okumaya devam et

3. SAYFA

Çalıştığı iş yerinden mazot çalıp sattığı iddia edilen şahıs yakalandı

Yayınlanan

Kütahya’nın Emet ilçesinde çalıştığı firmadan 207,74 litre mazotu çalıp sattığı iddia edilen şahıs polis tarafından yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, ilçede faaliyet gösteren sondaj firması yetkilisinin iş yerinden mazot çalındığı ihbarı üzerine harekete geçen İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı çalışma sonucu aynı işyerinde işçi olarak çalışan A.T.’nin çaldığı mazotu ilçede K.İ isimli şahsa sattığını tespit etti. Ekipler tarafından düzenlenen operasyonla K.İ ve A.T. isimli zanlılar iş yerine ait olduğu belirlenen bidonlar içerisinde toplam 207,74 litre mazot ile birlikte yakalandı.

Gözaltına alınan şahıslar hakkında adli işlem başlatıldı.

Okumaya devam et

Ekonomi

Hedef 2 bin kişiye istihdam sağlamak

Yayınlanan

Emet Hisarcık Orta Ölçekli Karma Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi genel kurulu gerçekleştirildi.

Kongrede üyelerce Abdülaziz Çıbuk başkanlığa, Ali Er Başkan Yardımcılığına seçilirken, kooperatifin hedefinin önümüzdeki 5 yıl içinde 2 bin kişiye istihdam sağlamak olduğu belirtildi.

Emet Çelik Kardeşler Çok Amaçlı Salonda gerçekleştirilen genel kurula, Emet Kaymakamı Hasan Çiçek, Hisarcık Kaymakamı Didem Dinç Özay, Emet Belediye Başkanı Hüseyin Doğan, Hisarcık Belediye Başkanı Fatih Çalışkan, her iki ilçenin Esnaf Odası Başkanları, STK temsilcileri, bazı siyasi partilerin İlçe Başkanları katıldı.

“Bölgemizin gelişimi için tarihi adımlar atıyoruz”

Kongrede Yaptığı konuşmada, bölgenin gelişimi için tarihi adımlar attıklarını söyleyen Emet Belediye Başkanı Hüseyin Doğan, bugüne kadar iki ilçenin ortak hareket etmek adına çok çabası olduğunu ve bu konuda çeşitli toplantılar yapıldığını belirtti.

Başkan Doğan “Ancak harekete geçmek bugünlere nasipmiş. Bu yola öncelikle iki ilçe ortasına Bor Organize Sanayi hedefi ile çıktık. Ancak organize sanayi kurma kriterleri ve kanuni prosedürler karşısında bu konunun negatif ilerlediğini gördük. Orta ölçekli sanayi kurma hedefine yönelince hızlı bir şekilde ilerleme kaydettik. Orta ölçekli sanayi kurulumu hem bölgemiz şirketleri hem de ilçe dışından gelecek yatırımcılarımız için daha cazip ve gerçekleştirilebilir hal aldı. Hisarcık Belediye Başkanımız ile birlikte öncelikle sanayi alanı tahsisi konusunu, tespit edilen alanda kamulaştırma çalışmaları yaptık.

Kamulaştırma çalışmalarında DSİ mühendislerimizden Metin Erkul başta olmak üzere kadirşinas arazi sahiplerimizle bizleri bir araya getirerek kamulaştırmaya destek verdiler. Sanayi bölgemize yatırım yapmak isteyenler ile İzmir’de, İstanbul’da görüşmeler yaptık. Abdülaziz Çıbuk başkanımız ve Ali Er başkanımız aktif görevler alarak sanayileşme adına önemli işlere imza atıyorlar. İlçelerimizde vakıflarımız aracılığıyla çok sayıda vatandaşlarımız yardım almaktadır. Bunları önlemek, ekonomik ve sanayi anlamında gelişerek bölgemizi büyütme hedeflerimize ulaşmak için mücadele ediyoruz. Bölgemizin kaderini birlikte değiştirerek, yatırımcılar için cazibe merkezi haline gelmek ve yöre halklarımız için istihdam alanı oluşturmak adına daima yanlarında olacak destek vereceğiz “dedi.

“Tüm işsiz gençlerimize iş imkanları oluşturmak için sahadayız”

Bir taşeron işçi alımı için kavga değil, tüm işsiz gençlere iş imkanları oluşturmak için sahada olduklarını söyleyen Hisarcık Belediye Başkanı Fatih Çalışkan, kurulan kooperatif ile siyasi kaygılardan uzak, bölgesel kalkınma adına bir araya gelindiğini belirtti.

Başkan Çalışkan, “ Bugün burada her iki ilçemizin Kaymakamları, Belediye Başkanları, STK temsilcileri, iktidarı muhalefeti parti başkanları bir araya geliyorsak hedefimiz, bölgemizin kalkınması adına güç birliği yapmak içindir. Emet ve Hisarcık bor madenleri vasıtasıyla ortak kadere sahip ilçelerdir. Etle tırnak gibi ayrılamaz. O sebeple geçmişte yaşanmış kavgalardan bir şey kazanmadığımız ortadadır. Ama bir araya gelince neler yapabileceğimizi bu kooperatifimiz gösterecektir. Siyaset seçim zamanı gelir yapılır geçer. Ondan sonra bölge halklarımız için bir araya gelerek, bölgemizin kalkınması, bölge halklarımızın huzur ve ekonomik refahına katkı sağlamak görevimizdir” diye konuştu.

“ İki ilçenin ortak en büyük problemi işsizliktir’

Hisarcık Kaymakamı Didem Dinç Özay, Hisarcık ilçesinde yeni göreve başladığını ve görev süresinde tespit ettikleri iki ilçenin en büyük probleminin işsizlik ve buna bağlı göç olduğunu belirtti.

Kaymakam Özay, “ Kooperatif genel kurulu her şeyden önce iki ilçemiz için hayırlı olsun. Kısa bir süre önce başladığımız görevde gördük ki iki ilçenin ortak en büyük problemi istihdam alanında kendini göstermektedir. Kurulan kooperatifin sanayi alanında öncülük etmesi bölge halkının istihdamına ve yörelerin gelişimine katkı sağlayacaktır. Öncülük eden, destek veren herkese bölgemiz adına teşekkür ediyoruz. Bizlerde imkanlarımız ölçüsünde destek vermeye her zaman hazırız “dedi.

“ Kooperatiflerin kurulması kadar, devamı önemlidir”

Kooperatifler başta olmak üzere dernek ve benzeri oluşumlarda kuruluş kadar devamlılığının çok daha önemli olduğunu vurgulayan Emet Kaymakamı Hasan Çiçek, “Emet ve Hisarcık ilçelerimizin belediyelerin önderliğinde gerçekleştirdikleri sanayi atılımı önemsiyor destekliyoruz. İktisada inanan bir insan olarak bölgelerin gelişiminde üretimin, katma değer yaratmanın bunu istihdama dönüştürmenin önemi bilinen bir gerçektir. Bizlerde iki ilçemizin birlikteliğinde sanayileşme ve bölgesel kalkınma adına kanunlar dahilinde kaymakamlık olarak her zaman destek vermeye hazırız. 4 senedir bu ilçede kaymakamlık yapıyorum. Vakıflar vasıtasıyla bölge halklarımıza yapılan yardımlar ilçelerimizin ekonomik durumları hakkında bilgi vermektedir. Bunu değiştirmek ve bölgemizi hakları ile birlikte kalkındırmak adına yapılan çalışmaları önemsediğimizi belirterek emeği geçenlere teşekkür ediyoruz“ dedi.

Şu an sanayi alanında zemin etüt çalışmaları, imar ve alt yapı çalışmalarının devam ettiğini belirten Kooperatif Başkan Yardımcısı Ali Er, firmalarla görüşmelerinde devam ettiğini söyledi.

Ali Er,” Allah nasip ederse 2022 yılı 11. aylarında firmamızın biri 200 işçiyle, biri 150 işçiyle üretime başlayacak. Sanayi alanını genişletme, alt yapı sorunlarını çözülmesi yanında teknik işlemlerde hızlı bir şekilde ilerliyor. Hedefimiz bizlere başvuran firmalar arasında gerekli değerlendirmeleri yaparak ilk etapta 850-100 kişilik istihdam sağlamaktır“ dedi.

İki belediyenin destekleri olmasa kooperatif çalışmalarını bu alana getirmelerinin mümkün olmadığını ifade eden Kooperatif Başkanı Abdülaziz Çıbuk hedeflerinin 5 yılda 2 bin kişinin çalıştığı sanayi alanına ulaşmak olduğunu belirtti. Başkan Çıbuk, ” Hadiste de belirtildiği üzere ‘İki ortak birbirlerine hainlik etmezse üçüncüsü Allah’tır. ‘Buna inanarak yola çıktık. Bu yola çıkarken belediyelerimizin güçleri yanımızda olmazsa ilerlememiz mümkün değildi. Bize müracaat eden firmaların bazıları ile ön anlaşmalar gerçekleştirdik. Bu konuda İzmir, İstanbul ziyaretleri yaptık. Bursa’dan da talepler var. Bu talepleri en ince ayrıntısına kadar değerlendirerek sanayi alanımızda üretimde devamlılık sağlayabilecek ve daha fazla işçi çalıştırabilecek firmalar öncelik vereceğiz “dedi.

Genel kurula katılan iki ilçe parti başkanları ve oda başkanları da söz alarak kongrenin hayırlı olmasını ve sanayinin ve bölgelerin gelişimi için her türlü desteğe hazır olduklarını ifade ettiler.

Okumaya devam et

3. SAYFA

Emet’te 500 bin TL’lik hırsızlık olayının failleri yakalandı

Yayınlanan

Kütahya’nın Emet ilçesinde bir evden yaklaşık 500 bin TL’lik ziynet eşyası ve nakit para çalınması olayının failleri olarak belirlenen 2 zanlı polis tarafından yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, 1 ay önce Kapaklıca Mahallesi’nde ikamet eden Ahmet A.’nın evine giren kimliği belirsiz hırsızlar odadaki çelik kasayı açarak içerisinde bulunan 13 adet gremse altın, 5 adet burgulu, 6 adet düz olmak üzere 11 bilezik,10 adet çeyrek altın, 2 metre burgulu zincir,18 ayar kolye seti, 22 ayar takı seti ve 15 bin TL nakit parayı çalarak kayıplara karışmışlardı.

Olay üzerine çalışma başlatan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri ilçede bulunan tüm güvenlik kamera kayıtlarını titizlikle inceleyerek zanlıların Ankara’dan kiralık bir araçla ilçeye giriş yaptıklarını tespit etti. Polis olayın failleri olarak belirlenen S.T. (33) ve Y.T. (19) isimli zanlıları yakalayarak gözaltına aldı.

Araçta yapılan aramada iki adet tornavida ve bir adet levye ele geçirildi.

Emniyetteki sorgularında suçlarını itiraf eden zanlılar işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Okumaya devam et

Ekonomi

Emet Kadın Kooperatifi Kıbrıs’a seramik ihraç edecek

Yayınlanan

Emet Kadın Girişimciler Kooperatifi (EMKO) tarafından üretilen seramiklerin Kıbrıs’a ihraç edileceği bildirildi.

Emet Belediyesi destekleri ile kurulan ve her geçen yıl büyüyen EMKO, ülke içine olduğu gibi ülke dışına da ürünlerini pazarlıyor. 21 Aralık Dünya Kooperatifçiler Gününde yeni makineleri ile seramik üretim atölyesini açan EMKO, belediyece kendilerine tahsis edilen atölyede üretime devam ediyor. Makine desteği projesi vasıtasıyla 150 bin TL’si hibe olmak üzere 263 bin TL maliyetli gelişim projesi hayata geçirilmişti. EMKO vasıtası ile 15 ‘i aktif 25 ekiple proje ile atölyeye kazandırılan 6 makine ile çini ve seramik üretilirken, kooperatif Emet tarhanası ve Emet Eriştesi üretim ve satışı da gerçekleştiriyor.

Emet Kadın Girişimciler Kooperatifi Başkanı Ayşe Er, Tavşanlıda faaliyet gösteren bir şirket vasıtasıyla kooperatiflerince üretecekleri seramiklerin Kıbrıs’a ihraç edileceğini söyledi.

İlk etapta Ocak 2022 yılı sonuna kadar teslim edilmek üzere 70 bin TL tutarında seramik ürünleri anlaşması imzaladıklarını belirten Başkan Er, kooperatifçe üretilen ürünlerinin Kütahya ve komşu ilçelerdeki şirketler vasıtası ile yurt dışına ihraç için çalışmalarının devam edeceğini ifade etti.

Okumaya devam et

3. SAYFA

Emet’te zabıta ekiplerinden fiyat denetimi

Yayınlanan

Kütahya’nın Emet ilçesinde belediye zabıta ekipleri tarafından zincir mağaza ve marketlerde fiyat denetimine başladığı bildirildi.

Zabıta Amirliği ekipleri ilçedeki zincir mağaza ve marketlerde yaptıkları denetimlerde raftaki ürünlerin fiyat ve gramajlarını kontrol etti. Daha sonra kasada barkot okuması yaptırarak fiyatlar eşleştirildi. Öncelikle temel gıda ve hijyen malzemeleri gibi ana tüketim malları da denetime tabi tutuldu.

Belediye Başkanı Hüseyin Doğan, belediye zabıta ekiplerinin son aylarda artan kur karşısında fiyat artışı yapılan ürünlerin denetiminin yanı sıra raftaki ürün ile kasadaki fiyatları kontrol etmek suretiyle gerekli çalışmaları yaptıklarını söyledi.

Emet Belediyesinin zincir mağaza ve marketlerde fiyat denetim ile kontrolünün süreceği belirtildi.

Okumaya devam et

3. SAYFA

Emet’te samanlık yangını

Yayınlanan

Kütahya’nın Emet ilçesinde bir köyde çıkan samanlık yangını paniğe sebep oldu.

Yarış köyünde dün gece Mehmet Can’a ait samanlıkta henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangına ilk müdahaleyi köylüler su tankeri ile yaptı. Yangın, çevredeki evlere sıçramadan Emet, Hisarcık ve Çavdarhisar belediyeleri ile Eti Bor itfaiye ekiplerinin yaklaşık 1,5 saatlik uğraşı sonucu söndürüldü. Yangın sonunda samanlık kullanılmaz hale geldi.

Yangının çıkış nedeni araştırılıyor.

Okumaya devam et

3. SAYFA

Cuma namazı kıldırmaya giden imama araba çarptı

Yayınlanan

Kütahya’nın Emet ilçesinde Cuma namazını kıldırmak için camiye giden imama araç çarptı. Kazada yaralanan imam hastaneye kaldırılırken sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Kaza, öğle saatlerinde Okullar Caddesi İmam Hatip Lisesi mevkiinde meydana geldi. Cuma namazını kıldırmak ve hazırlık yapmak üzere İmam Hatip Camii’ne gitmek için yola çıkan imam Ahmet Er’e anayoldan geçtiği esnada M.Ç. yönetimindeki 43 PD 455 plakalı araç çarptı. Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine sağlık ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen 112 Sağlık ekiplerince Emet Dr. Fazıl Doğan Devlet Hastanesi’ne kaldırılan imam Er, yapılan ilk müdahalenin ardından Kütahya Evliya Çelebi Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. İmam Er’in sağlık durumunun iyi olduğu, ayağında kırık bulunduğu öğrenildi.

Okumaya devam et

Ekonomi

Emet’te Kadın Kooperatifinin Seramik Atölyesi hizmete girdi

Yayınlanan

Kütahya’nın Emet ilçesinde Emet Kadın Kooperatifinin (EMKO) yeni Seramik Atölyesi hizmete açıldı.

Emet Belediyesince ilçede bulunan Kaynarca Mahallesi işyerlerinin 6 kooperatif için atölye olarak düzenlenerek 250 metrekare kapalı alan içerisinde dizayn edilen atölyeye hibe desteği hakkı kazanan proje kapsamında alınan makine ve teçhizatlar tam kapasite üretime başladı.

EMKO’un Seramik Atölyesi açılışına Emet Kaymakamı Hasan Çiçek, İlçe Jandarma Komutanı Neşet Öztürk, Emet Belediye Başkanı Hüseyin Doğan, Hisarcık Belediye Başkanı Fatih Çalışkan, AK Parti Emet İlçe Başkanı Süleyman Ciner, Saadet Partisi İlçe Başkanı Mehmet Hamamcı, İl Genel Meclisi Üyesi Halil Mallı, Esnaf Odası Başkanı Abdullah Ünal, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Süleyman Avcı, Kızılay Şube Başkanı Ali Ceyhan ve Emet Hisarcık Karma Sanayi Yapı Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Abdülaziz Çıbuk katıldı.

Açılış sonrası katılımcılara hitap eden Emet Belediye Başkanı Hüseyin Doğan, üretimin önemine değindiği konuşmasında kooperatif üyelerinden her alanda üretimi artırmalarını istedi.

Başkan Doğan, “ Bizler Emet Belediyesi olarak keçi peyniri projesini hayata geçirerek sürekli üretimi artırıyoruz. Üretim artıkça bu projeden istifade edecek üretici sayımız artacaktır. EMKO vasıtasıyla kadınlarımızda çini, seramik yanında tarhana, erişte gibi ev ürünlerinin de üretimlerini artırarak daha fazla üreticinin üretimden faydalanmasına katkı sağlamalıdır” dedi.

Emet Kadın Kooperatifi Başkanı Ayşe Er, açılış sonrası atölyede yapılan çalışmalar hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

EMKO vasıtası ile 15 ‘i aktif 25 ekiple projeyle atölyeye kazandırılan 6 makine vasıtasıyla çini ve seramik üretilirken, kooperatif Emet tarhanası ve Emet eriştesi de üretim ve satışını gerçekleştiriyor.

Okumaya devam et

Ekonomi

Emet-Hisarcık Karma Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi’ne 10 firma talepte bulundu

Yayınlanan

Emet-Hisarcık Karma Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifine 10 firmanın talepte bulunduğu, bir firmayla ise ön anlaşma imzalandığı bildirildi.

Emet-Hisarcık Karma Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Abdülaziz Çıbuk, Başkan yardımcısı Ali Er, Emet Belediye Başkanı Hüseyin Doğan ve Hisarcık Belediye Başkanı Fatih Çalışkan kooperatif yönetimi ile İzmir’de faaliyet gösteren bir seramik firmasının tesislerini gezerek bölge sanayi sitesine 350 kişinin istihdam edeceği fabrika kurulması için anlaşma imzaladılar.

Emet ve Hisarcık ilçelerinde sanayinin gelişimi ve istihdama dönüşümü adına büyük önem arz eden ve adım adım ilerleyen Karma Sanayi Sitesine yatırımcı arayış ve görüşmeleri sürüyor. Şu ana kadar 10 firmanın yer talep ettiği alanda kooperatif yönetimi talepte bulunan firmaların işyerlerini tek tek ziyaret ederek, şirket profili, tesisleşme ve benzeri çalışmalarını yerinde inceliyor. Ayrıca firmaların istihdam edeceği işçi sayısı, firmanın işi hayata geçirebilme potansiyeli, cirosu gibi konular değerlendiriliyor. Bu amaçla kooperatif yönetimi ve iki İlçe Belediye Başkanları 4 firma ile görüşme sağlarken, seramik alanında faaliyet gösteren ve 350 kişiyi istihdam edecek firma ile ön sözleşme imzaladılar.

Seramik firmasının makine ithali için siparişi, tesis kurulumu planlamalarına başlaması kadar, kooperatifte jeolojik etüt, imar planı ve parselasyon, doğalgaz, alt yapı oluşumu, enerji konularında çalışmaları da aralıksız sürdürülüyor.

Yapılan çalışmalarda Emet Belediye Başkanı Hüseyin Doğan ve Hisarcık Belediye Başkanı Fatih Çalışkan’ın destekleri ile sürecin hızlı bir şekilde ilerlediğini belirten Kooperatif Başkanı Abdülaziz Çıbuk, ”Bölgemizin sanayi alanında gelişimi ve bölge insanlarımızın istihdamını sağlayacak sanayi bölgemiz için yönetimimiz ve İlçe Belediye Başkanlarımız ile yoğun bir çalışma içerisindeyiz. İnşallah 2022 yılı sona ermeden bu çalışmalarımızın meyvelerini alarak yatırımcılarımızı bölgemizde konuşlandıracağız. Her şey bölgemizin gelişimi için” dedi.

Okumaya devam et

EMET

Emet’te çalınan motosiklet Simav’da bulundu

Yayınlanan

Kütahya’nın Emet ilçesinde bir esnafın evinin önünden çalınan motosiklet Simav ilçesi sanayi sitesinde 2 şüpheli tarafından satılmak üzereyken ele geçirildi.

Emet ilçesinde esnaflık yapan Murat Mecit, evinin önündeki motosikletin çalındığını fark ederek İlçe Emniyet Müdürlüğüne başvuruda bulundu.

Emet İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yapılan araştırma sonucunda çalınan motosikletin iki şüpheli tarafından Simav ilçesi Sanayi Sitesine götürüldüğü belirlendi.

Emet ve Simav İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin ortak çalışması sonucu M.K ve N.K isimli 2 şüpheli Simav Sanayi Sitesinde motosikleti satmak üzereyken yakalanarak gözaltına alındı.

Gözaltına alınan şahıslar hakkında adli işlem başlatılırken, ele geçirilen motosiklet sahibi Murat Mecit’e teslim edildi.

Motosikletini teslim alan Murat Mecit, ”Dükkanımda aldığım siparişleri bu motosiklet ile müşterilerime götürüp rızkımı kazanma peşindeyim. Dün motosikletimin evin önünden çalındığını fark ederek Emniyet Müdürlüğümüze başvurdum. Emniyet Müdürlüğümüz sıkı bir çalışmayla motosikletimi 24 saat geçmeden bulup bana geri getirdiler. Kendilerinden Allah razı olsun. Emet ve Simav İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerine teşekkür ediyorum ”dedi.

Okumaya devam et

Ekonomi

Emet Belediyesi’ne ait termal tesislerin ihalesi yapıldı

Yayınlanan

Emet Belediyesi’ne ait termal tesisler ihalesi yapıldı. İhaleyi 105 bin TL bedelle en yüksek rakamı veren Ebcin Turizm firması kazandı.

Emet Belediyesi termal tesisleri için 8 firma şartname alırken, ihalenin yapılacağı gün 3 firma geçici teminat yatırarak ihaleye girdi. Bir firma ise evrakları teslim saatinden 1 saat sonra başvuru yapmak istediği için ihaleye giremedi.

İhaleye katılan 3 firmadan bir firma ise tekliflerindeki eksik belgeleri nedeniyle ihale dışı kaldı. İhalede SCH turizm ve Ebcin turizm tekliflerinin ardından artırma ve son teklif ihale uygulaması devam etti. İhale sonunda aylık 105 bin TL teklif veren Ebcin turizm 20 yıllık termal tesislerin yeni kiracısı oldu.

İhale kapsamında Mülkiyeti Emet Belediyesine ait 89 bin 972 metrekare arazi üzerindeki 196 yataklı otel ve müştemilatı, 1 adet 5 kulvarlı yarı olimpik kapalı yüzme havuzu, 1 adet aquapark olarak kullanılan havuz, 36 adet apart daire, 1 adet yeşil kaplıcalar hamamı ve 8 adet özel banyo, 2 adet kafe, 1 adet kafeterya ve yanındaki 4 adet dükkan, 1 adet halı saha, 1’er adet basketbol, voleybol ve tenis kortu, 1 adet çay bahçesi, çim saha ile 1 adet açık termal sulu hacanaklar havuzu ve müştemilatından oluşan turistik tesislerin (Osmanlı Hamamı ve Kaynarca Hamamı hariç olmak üzere) işletilmesi için kapalı teklif usulü (artırma) ile 20 yıllığına kiralanmış oldu.

Okumaya devam et

3. SAYFA

Emet’te 4 katlı binanın çatı katında çıkan yangın korkuttu

Yayınlanan

Kütahya’nın Emet ilçesinde 4 katlı binanın çatı katında çıkan yangın çevrede korkulu anların yaşanmasına neden oldu.

Edinilen bilgiye göre, saat 22.30 sıralarında Akpınar Mahallesinde bulunan 4 katlı binadaki Zekeriya Aydın’a ait üst dairenin çatısında henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Alevleri fark eden mahalle sakinleri durumu itfaiye ekiplerine bildirmesi üzerine kısa sürede olay yerine gelen Emet Belediyesi ve Emet Orman İşletme Müdürlüğü itfaiye ekipleri yangına ilk müdahaleyi yaptı. Daha sonra Emet Bor ve Hisarcık Belediyesi itfaiye ekipleri de yangın söndürme çalışmalarına katıldı. Yangın, itfaiye ekiplerinin yoğun çabaları sonucu alevler alt dairelere sıçramadan yaklaşık 1,5 saatte kontrol altına alındı.

Çatı katının ve içindeki eşyaların kullanılmaz hale geldiği yangının çıkış nedeninin belirlenmesi için çalışma başlatıldı.

Okumaya devam et

Eğitim

Başkan Doğan, başarılı öğrenciyi ödüllendirdi

Yayınlanan

Emet Belediye Başkanı Hüseyin Doğan, anıt yazma yarışmasında Kütahya birincisi olan ortaokul öğrencisi Gönül Cebeci’yi ödüllendirdi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Bilal Şen ile birlikte Gönül Cebeci’nin öğrenim gördüğü Mehmet Akif Ersoy Ortaokulunu ziyaret eden Belediye Başkanı Hüseyin Doğan, katıldığı anıt yazma yarışmasında Kütahya birincisi olan Gönül Cebeci’yi başarısından dolayı tebrik ederek ödüllendirdi.

Okumaya devam et

ÇEVRE

Emet Belediyesinden çevre düzenleme ve temizlik çalışması

Yayınlanan

Emet Belediyesi Park Bahçe ve Temizlik İşleri Müdürlüğünce Meslek Yüksekokulu bahçesinde yabani ot temizliği, çevre düzenleme ve genel temizlik çalışması gerçekleştirildiği bildirildi.

Belediye Başkanı Hüseyin Doğan, Meslek Yüksekokulundaki öğrencilerin sağlıklı, temiz bir ortamda eğitim görmeleri için benzer çalışmaların sürdürüleceğini ifade etti.

Belediye ekiplerince ayrıca çevre yolu kavşak refüjlerinde de çevre düzenleme ve temizlik çalışması yapıldı.

Okumaya devam et

KÜTAHYA'DA EN ÇOK OKUNANLAR