Bizimle iletişime geçin

DUMLUPINAR

Dumlupınar’da çiftçilere buğday tohumu desteği

Yayınlanan

Kütahya’nın Dumlupınar ilçesinde çiftçilere,”Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi” projesi kapsamında yüzde 75 Bakanlık destekli Tosunbey cinsi buğday tohumu dağıtımı gerçekleştirildi.

Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğünce yürütülen, “Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi” projesi kapsamında yüzde 75 Tarım ve Orman Bakanlığı destekli, yüzde 25 çiftçi kaynaklı Tosunbey cinsi buğday tohumu 1000 dekar alana ekilmek üzere Dumlupınar İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından çiftçilere teslim edildi.

ÇEVRE

Dumlupınar’a yeni mesire alanı

Yayınlanan

Kütahya Orman Bölge Müdürü Hasan Keskin, Dumlupınar ilçesi Kızılca köyünde bulunan gölet etrafında kurulması planlanan Dumlupınar B Tipi Mesire Alanı’nda incelemelerde bulundu.

Bölgede hayata geçirilmesi planlanan mesire alanı projesi çerçevesinde yapılan çalışmalar hakkında bilgiler alan Müdür Hasan Keskin, gölet etrafına yapılacak olan yeni yol etüt ve projelendirme noktalarını yerinde inceledi.

Dumlupınar Lalelik B Tipi Mesire Alanının hayata geçirilmesi için çalışmaların hızla devam ettiğini belirten Bölge Müdürü Hasan Keskin, ilçeye kazandırılacak bu yeni proje ile vatandaşların yeşile daha yakın olabilecekleri bir ortam oluşturmayı amaçladıklarını ve doğa ile baş başa olmak isteyen herkese güzel bir hizmet sunacaklarını dile getirdi.

Müdür Keskin, aynı zamanda boş zamanlarını ve tatil günlerini değerlendirmek için piknik amaçlı mesire alanlarına gelen vatandaşlara da seslenerek, çevre temizliğine dikkat edilmesi gerektiğini, orman alanlarının hepimizin olduğunu, vatandaşların bu konuda duyarlı olmalarını, çevresini kirletenleri görevlilere bildirmelerini ve herkesin ormanların korunması ve kollanması konusunda üzerine düşen görevi yerine getirmesini beklediklerini belirtti.

Arazi programında Bölge Müdürü Hasan Keskin’e Altıntaş Orman İşletme Müdürü Mevlüt Polat, İşletme Müdür Yardımcısı Çağrı Sarı ve Orman İşletme Şefleri eşlik etti.

Okumaya devam et

DUMLUPINAR

Dumlupınar Şehitliği’nde motivasyon eğitimi

Yayınlanan

Dumlupınar Şehitliği’nde motivasyon eğitimi

Kütahya’nın Dumlupınar ilçesindeki 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında, çocuklara yönelik motivasyon eğitimi etkinliği yapıldı.
Dumlupınar Kaymakamlığı tarafından organize edilen ve Öğretim Görevlisi Kudret Armağan tarafından motivasyon tırında gerçekleştirilen eğitim etkinliği, çocuklar ve velileri tarafından ilgiyle izlendi.
Motivasyon eğitimine katılan 6 yaşındaki Merve Berra Dumlu, hayallerini yazıp uçurduğunu söyledi. Annesi Elif Dumlu ise Dumlupınar ilçesine gelen motivasyon tırındaki eğitime iki kızı ile katıldığını belirterek, çok mutlu olduklarını ifade etti.
İzmir’den Dumlupınar’a misafir gelen Duru Demirok (8), motivasyon eğitimi aldığını ve çok eğlendiğini söyledi.
Motivasyon eğitimine katılan 11 yaşındaki Nisanur Dumlu, “Bugün ilçemize Motivasyon tırı geldi. Çok memnun olduk, hocamıza teşekkürü ediyoruz” dedi.
Motivasyon tırının ilk döneminden itibaren şahitliğini yaptığını belirten Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Şaphane Meslek Yüksek Okulu (MYO) Öğretim Görevlisi Canan Armağan, “Motivasyon Tırı hayalinin gerçekleştiği günden bu yana eşim Kudret Armağan’ın yanında olmaya özen gösterdim. Bu aşamadan sonra da bu projenin bir parçası olmaktan çok büyük gurur duyuyorum” şeklinde konuştu.
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Simav Meslek Yüksek Okulu (MYO) İnsan Kaynakları Bölümü Öğretim Görevlisi Kudret Armağan, Dumlupınar ilçesinde gerçekleştirilen motivasyon eğitimi sonunda yaptığı açıklamada, “Dumlupınar’daki çok değerli öğrencilerimizle iletişim ve motivasyon dolu bir etkinlik gerçekleştirdik. Bu yolculuğa en başından beri gönülden destek veren Kütahya Valisi Ali Çelik’e teşekkür ediyoruz. Bu günkü yolculuğumuzda minik gönüllere dokunduk ve onların motivasyonunu yükseltmeye çalıştık. Yeni öğretim dönemine farklı bir motivasyonla başlayacaklarına inanıyorum. Ülkemizin farklı bölgelerinden gelen öğrencilerle de bir arada olma fırsatı bulduk. Hem zafer coşkumuzla hem de motivasyon eğitimindeki uygulamalarla çok güzel bir etkinlik oldu. Motivasyon tırı yollarda olmaya devam edecek” diye konuştu.
Dumlupınar ilçesinde gerçekleştirilen motivasyon eğitimini, Dumlupınar Kaymakamı Salih Sak, AK Parti Kütahya milletvekilleri Ahmet Tan ve Ceyda Çetin Erenler ile Kütahya AK Parti İl Başkanı Sebahattin Ceyhun da ziyaret etti.

Okumaya devam et

DUMLUPINAR

Dumlupınar’a entegre hastane

Yayınlanan

Dumlupınar’a entegre hastane

Kütahya’nın Dumlupınar ilçesinde yapılmakta olan entegre sağlık tesisinin, entegre hastane olarak yapılacağı bildirildi.
Dumlupınar Belediye Başkanı Şemsettin Akağaç, yaptığı açıklamada, ”Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı Halil Eldemir’i bakanlıkta ki makamında ziyaret ettik. Dumlupınar’da yapılmakta olan entegre sağlık tesisi hakkında istişarede bulunduk. Tesisi entegre hastaneye çevirme sözü aldık Ayrıca gece nöbetçi kalacak doktor talebinde bulunduk. Taleplerimizi olumlu karşılayan bakan yardımcımıza sonsuz teşekkürlerimi bir borç bilirim” dedi.

Okumaya devam et

DUMLUPINAR

Dumlupınar’da metruk binalar yıkılıyor

Yayınlanan

Dumlupınar’da metruk binalar yıkılıyor

Kütahya’nın Dumlupınar ilçesinde, metruk evlerin yıkımı ile ilgili yürürlükteki yasa ve yönetmelikler doğrultusunda, emniyet ve sağlık açısından riskli binalarda yıkım çalışmaları yapılıyor.

Dumlupınar Kaymakamı Salih Sak, yaptığı açıklamada, ”İlçe merkezimizde ve köylerimizde metruk durumda bulunan, can ve mal güvenliğini tehdit eden ve kötü alışkanlıklara mekan olabilecek yapıları, vatandaşımıza hiçbir maliyet yüklemeden temizlemeye hiç ara vermiyoruz. Özellikle köylerimizin alt ve üst yapı çalışmaları başta olmak üzere, yaşam koşullarını iyileştirmek için çalışıyoruz” dedi.

Okumaya devam et

KÜTAHYA'DA EN ÇOK OKUNANLAR