Bizimle iletişime geçin

İLÇE HABERLERİ

Belediye Kız Voleybol Takımı’nın başarısı

Yayınlanan

Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde Voleybol Kız Takımı, kurulduğu ilk yılında büyük bir başarı elde etti.

Tavşanlı Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Ahmet Göktürk, yaptığı açıklamada, “Kütahya Genç Kızlar Ligi’nde Tavşanlı Belediyesi Spor Kulübü olarak A ve B takımı olarak iki takımla lige katılım sağladık. Daha ilk lig tecrübemiz olmasına rağmen 3.’lük elde ederek gelecek adına olumlu izlenimler verdiler. A ve B takımımızdaki tüm sporcu kardeşlerimizi mücadeleleri ve başarıları için tebrik ediyorum. Ayrıca hocalarımız Ayşegül Üzüm ve Mehmet Baş’ a da teşekkür ediyorum. Emeklerine sağlık. Kulüp olarak amacımız öncelikle ilçemiz deki gençlerin spor yapmasına olanak sağlamak, onları kötü alışkanlıklardan uzak tutmak, spor disiplini alarak zeki, çevik ve ahlaklı bireyler olarak yetişmelerine yardımcı olmaktır” dedi.

Takım adına 3.’lük kupasını takım kaptanı Sinem Aşık kulüp başkanı Ahmet Göktürk’ün elinden alarak takım arkadaşları ile birlikte başarılarını kutladılar.

3. SAYFA

Dağda 4 saat mahsur kalan İl Genel Meclisi üyesini köylüler kurtardı

Yayınlanan

Kütahya’nın Emet ilçesinde av esnasında ormanda kaybolan köpeklerini aramaya çıkan Emet AK Parti İl Genel Meclisi Üyesi İsmail Elmacı’yı 4 saat mahsur kaldığı bölgeden köylüler kurtardı.

Emet ilçesi Tetik ormanı bölgesinde avlanırken kaybolan 3 köpeğini aramaya çıkan Emet AK Parti İl Genel Meclisi Üyesi İsmail Elmacı, kar kalınlığının yaklaşık 1 metreye ulaştığı bölgede mahsur kaldı. Elmacı ve köpeklerini donmaktan Göncek köyünün muhtarı Ahmet Özçelik ile köylüler kurtardı.

Köylüler tarafından donmaktan son anda kurtarılan İsmail Elmacı, “Tahtalı bölgesinde avlanırken köpeklerimi kaybettim. Köpeklerimde takip cihazı vardı. Daha sonra onları aramaya karar verdim. Bu arada 1 metreye ulaşan kar yüzünden arazi aracımı hareket ettiremedim ve yola yaya devam etmek zorunda kaldım. Bir müddet yürüdükten sonra aşırı kar ve tipi yüzünden ilerleyemez hale geldim. Geri dönmek istedim ama tipiden dolayı yönümü bulamadım. Telefon çeken bir alan bulmak için yüksek bir yere çıktım. Telefon şarjım bitmek üzereyken Göncek köy muhtarından yardım istedim. 4 saat mahsur kaldığım dağdan beni ve yaralı köpeklerimi traktörle gelip kurtardılar. 3 köpeğimden birini kurt öldürmüş, birini domuz yaralamış, diğeri ise sağlıklı. Çok şükür benim durumum da iyi. Köy Muhtarı Ahmet Özçelik ve köy halkına çok teşekkür ederim” dedi.

Göncek Muhtarı Ahmet Özçelik ise, İsmail Elmacı’nın mahsur kaldığı yönündeki telefonu üzerine köylülerle birlikte traktörle yaklaşık 1 saat yol giderek mahsur kaldığı Çatak Deresi’ne ulaşıp, Elmacı’yı ve köpeklerini sağ salim kurtardıklarını söyledi.

Okumaya devam et

ÇEVRE

Gediz’de sokak hayvanları unutulmadı

Yayınlanan

Kütahya’nın Gediz ilçesinde Belediye Veterinerlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, soğuk kış günlerinde sokak hayvanlarına şefkat elini uzatmaya devam ediyor.

Gediz’de kar yağışı ile birlikte yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için ilçede bulunan beslenme alanlarına belediye ekiplerince mama bırakılıyor.

Konu hakkında açıklama yapan Gediz Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak, “Hayvanlar bizim sevimli dostlarımız. Onların da haklarına saygı duyarak küçük dostlarımızın hayatlarını kolaylaştırmak, aç kalmalarını önlemek için bu soğuk günlerde mama takviyelerimizi hızlandırdık. Başta sokak hayvanları olmak üzere tüm hayvan dostlarımızın, bu soğuk günlerde aç kalmamaları için tüm vatandaşlarımızın bu konuda duyarlı olması gerekiyor. Bu kapsamda Belediye ekiplerimiz belirli periyodlarla kış mevsimi boyunca sokak hayvanlarını beslemeye devam edecektir” açıklamasında bulundu.

Okumaya devam et

ÇEVRE

Sokak hayvanları için doğaya yem bırakıldı

Yayınlanan

Kütahya’nın Pazarlar ilçesinde, bölgede yaşanan olumsuz hava koşulları nedeniyle beslenmekte güçlük çeken kuşlar ve sokak hayvanları için doğaya yem bırakıldı.

Pazarlar Belediyesi tarafından kuşlar ve sokak hayvanlarına destek amaçlı yem çalışması yapıldı. Bölgede yaşanan olumsuz kış koşulları nedeniyle kuşlar ve sokak hayvanları için doğaya yem bırakıldı.

Pazarlar Belediye Başkanı Bilal Demirci, “Belediyemiz ekipleri kar yağışı ve soğuk ile birlikte yiyecek bulmakta zorlanan kuşlar için yem ve sokak hayvanları için belirli noktalara yiyecek bıraktılar. Mart ayına kadar hava koşullarına göre doğaya yem bırakılmaya devam edilecektir. Duyarlılık sahibi personelimize ve tüm vatandaşlarımıza teşekkür ederim” dedi.

Okumaya devam et

ÇEVRE

Gediz Murat Dağı Termal Kayak Merkezi’nde yarıyıl tatili yoğunluğu

Yayınlanan

Kütahya’nın Gediz ilçesindeki bin 850 rakımlı Murat Dağı Termal Kayak Merkezi, sömestir tatiline çıkan öğrenciler ve ailelerinin ilgi odağı oldu.

Gediz Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak, kayak pisti ile 1500 rakımda bulunan 41 derece sıcaklığa sahip termal kaynaklara sahip bölge, yerli ve yabancı ziyaretçilerine farklı bir kış turizmi imkanı sunduğunu kaydetti.

Akçadurak, kar kalınlığının bir metreye yaklaştığı Murat Dağı’nda, sömestir tatilini fırsat bilen öğrenciler ve aileler keyifli vakit geçirdiğini ifade etti.

Vatandaşların Murat Dağı’nda hem termal, hem de kayak keyfini birlikte yaşadığını belirten Başkan Akçadurak, “Bilindiği gibi, Murat Dağı hem yaz hem de kış turizmine hitap ediyor. Yarıyıl tatilinden dolayı buraya yoğun bir ilgi var. Geçtiğimiz hafta sonu termal kayak merkezimizde yaklaşık yüzlerce kişiyi ağırladık. Sömestir tatili boyunca ilginin devam edeceğini umut ediyoruz. Belediyemiz tarafından işletilen yayla evleri yarıyıl tatili boyunca belirli bir doluluk oranına ulaştı. Murat Dağı’na ilgi her geçen gün daha da artıyor.

Buraya gelen ailelerimiz bin 850 metre rakımda gündüz kayak ve doğa yürüyüşleri, akşam ise termal tesislerimizdeki şifalı sularda kaplıca keyfi yapabiliyor” diye konuştu.

Başkan Akçadurak, Gediz Termal Kayak Merkezi’nde ücretsiz kayak eğitiminin de verildiğini sözlerine ekledi.

Okumaya devam et

İLÇE HABERLERİ

Başkan Bilal Demirci: “Yol açma ve tuzlama çalışmaları 24 saat devam ediyor”

Yayınlanan

Kütahya’nın Pazarlar ilçesinde üç gündür etkili olan kar yağışının ardından Pazarlar Belediyesi karla mücadele ekiplerince ilçe merkezinde kar temizleme ve tuzlama çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Pazarlar Belediye Başkanı Bilal Demirci, ilçede yoğun kar yağışı süresince belediye ekiplerinin 6 iş makinesiyle gece gündüz çalışarak ilçe merkezindeki ana arterler başta olmak üzere, cadde ve sokaklarda kar küreme ve tuzlama çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini söyledi.

Başkan Demirci, “Devam eden kar yağışı ile birlikte personelimiz mesai gözetmeden 7-24 saat yol açma ve tuzlama çalışmalarını sürdürüyor. Vatandaşlarımızın kış şartlarından olumsuz etkilenmemeleri için ekiplerimiz fedakarca çalışmalarına devam etmektedirler. Vatandaşlarımızın mevsim koşullarına bağlı olarak zorunlu olmadıkça yola çıkmamaları ve gerekli tedbirleri alması önem arz etmektedir. Rabbim yağışlarımızı ve yılımızı bereketli kılsın” dedi.

Okumaya devam et

3. SAYFA

Tavşanlı Arifler köyünde yangın

Yayınlanan

Kütahya’nın Tavşanlı ilçesine bağlı Arifler köyündeki yangında bir minibüs ve garajı küle dönerken, samanlık da kullanılamaz hale geldi.

Arifler köyünden Veli Karadaş’a ait bir minibüste yangın çıktı. Minibüsün yanması sonrasında, garaj ve yanında bulunan samanlıkta alevlerin sıçraması ile küle döndü.

İlk anda araç sahibi ile köylüler kovalarla kar ve suları taşıyarak yangını söndürmeye çalıştı.

İtfaiye ekiplerinin de uzun uğraşları ile söndürülen yangında, bir araç ve garajı tamamen yanarak kullanılamaz hale geldi.

Okumaya devam et

ÇEVRE

Karla kaplı yolu imece usulü ile açtılar

Yayınlanan

Kütahya’nın Hisarcık ilçesi Güldüren köylüleri kardan kapanan yollarını imece usulü açıp kumlama yaptılar.

Güldüren köyünde vatandaşlar, yoğun kar yağışı sonucu kapanan yollarını Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’ne ait traktöre bağlı gelberi ile ulaşıma açıp, ardından ellerinde küreklerle kumlama yaptılar.

8 kilometrelik ilçeye bağlantı yollarının rampa olması yüzünden yoğun kar yağışında ulaşıma tamamen kapanma tehlikesi bulunduğuna dikkat çeken Güldüren Köyü Muhtarı Halil Arslan, “Yoğun kar yağışı sonrası ilçeye bağlantı yolumuzu açık tutabilmek amacıyla rampaların bulunduğu yaklaşık 2 kilometrelik yolda Tarımsal Kalkınma Kooperatifine ait traktörün küreme yapmasının ardından 25 gönüllü köylü ile birlikte yolda kumlama çalışması yaptık. Yol açma ve kumlama çalışmasına destek veren köyümüz Tarımsal Kalkınma Kooperatifine ve gönüllü arkadaşlara teşekkür ediyorum. Her şeyi devletten beklememek lazım” dedi.

Okumaya devam et

ASLANAPA

Aslanapa Belediyesi’nden Sokak hayvanlarına yem ve mama desteği

Yayınlanan

Kütahya’nın Aslanapa ilçesinde yoğun kar yağışı sonucu sokak hayvanları ve kuşların aç kalmaması için belirlenen noktalara belediye ekipleri tarafından mama ve buğday bırakıldı.

Belediye ekipleri, bir taraftan yol ve kaldırımlarda kar temizleme çalışması yaparken, bir taraftan da sokak hayvanlarının ve kuşların aç kalmaması için ilçede bulunan beslenme odaklarına kedi ve köpekler için mama, değişik alanlara ise kuşlar için buğday bıraktı.

Okumaya devam et

3. SAYFA

Hisarcık’ta trafik kazası: 1 yaralı

Yayınlanan

Kütahya’nın Hisarcık ilçesinde otomobilin gizli buzlanma nedeniyle takla atması sonucu meydana gelen trafik kazasında 1 kişi yaralandı.

Edinilen bilgiye göre kaza, Hisarcık-Emet çevreyolunun 1. Kilometresinde meydana geldi. Cihan G. idaresindeki 43 ACH 008 plakalı otomobil sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu araç takla attı. Kazada yaralanan sürücü Cihan G. ihbar üzerine olay yerine gelen ambulansla Emet Dr.Fazıl Doğan Devlet Hastanesi’ne sevk edilerek tedavi altına alındı.

Kaza sonucu araçta maddi hasar oluşurken, polis kazayla ilgili soruşturma başlattı.

Okumaya devam et

3. SAYFA

Alev topuna dönen evi kartopu ile söndürmeye çalıştılar

Yayınlanan

Kütahya’nın Domaniç ilçesinde 2 katlı ahşap ev küle dönerken, yaşlı bir vatandaş yanmaktan son anda kurtarıldı. Köylüler, alev topuna dönen evi kartopu ile söndürmeye çalıştı.

Edinilen bilgiye göre, Mehmet Kaynak’ın evinde oturduğu 2 katlı evde yangın çıktı. Durumun bildirilmesi üzerine Domaniç ve Çukurca itfaiyeleri harekete geçti. Hava şartlarından dolayı bazı itfaiyeler aşırı kar ve buzdan dolayı yolda kalırken olay mahalline ulaşan bir itfaiye de yangını kontrol altında tutmaya çalıştı. Bu arada, köylüler yangını kartopuyla söndürmeye çalışırken, evde mahsur kalan 83 yaşındaki Mehmet Kaynak, köylüler tarafından kurtarıldı.

Diğer itfaiye ekiplerinin olay yerine ulaşmasıyla söndürülen yangında, 2 katlı ahşap ev tamamen yanarak kullanılamaz hale geldi.

Okumaya devam et

3. SAYFA

Emet’te çıkan yangında 500 balya saman kül oldu

Yayınlanan

Kütahya’nın Emet ilçesi Gürpınar köyünde inşaat halindeki binanın zemin katında çıkan yangın sonucu 500 balya saman yandı.

Edinilen bilgiye göre, Gürpınar köyünde dün gece yarısı saat 03.15 sıralarında Ali Akça’ya ait inşaat halindeki binanın zemin katında henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangınına ilk müdahaleyi köylüler yaparken, ihbar üzerine olay yerine gelen Emet ve Hisarcık Belediyesi ile Emet Bor İşletmesi itfaiye ekiplerinin müdahalesi sonucu yangın binaya zarar vermeden söndürüldü. Yangın sonucu binanın zemin ve 1. katında bulunan odunlar ile yaklaşık 500 saman balyası yandı.

Yangın sonrası olay yeri inceleme ekipleri yanan binada incelemelerde bulundu. Yangın ile ilgili soruşturma sürüyor.

Okumaya devam et

Eğitim

Yunus Emre Ortaokulunun “ERDEM” projesi kabul gördü

Yayınlanan

Emet Yunus Emre Ortaokulunun Eğitimde Rehberlik ve Destekleme Modeli (ERDEM) projesi Kütahya’da 2, Türkiye’de kabul edilen 137 projeden birisi oldu.

Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulu, Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce yürütülen “Eğitimde Rehberlik ve Destekleme Modeli (ERDEM) Destek 2021 Programı” kapsamında Türkiye genelinde kabul edilen 137 projeden ve Kütahya’da projesi kabul gören iki okuldan birisi oldu.

Emet Belediye Başkanı Hüseyin Doğan, Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Ahmet Yıldırım ve proje öğrencilerini makamında kabul ederek tebrik etti. Başarılarından dolayı Çini tabak takdim eden Başkan Doğan’a ERDEM projesinin sunumu yapıldı.

Okumaya devam et

Eğitim

Öğrencilerden sosyal sorumluluk projesi

Yayınlanan

Kütahya’nın Şaphane ilçesinde DPÜ Meslek Yüksekokulu Sosyal Hizmet ve Danışmanlık bölümü öğrencileri, sosyal sorumluluk ve farkındalık çalışması gerçekleştirdi.

Şaphane’nin cadde ve sokaklarında tüm canlılara sevgi, saygı ve çevre temizliğinin önemi konularına dikkat çeken üniversiteli öğrenciler, yaşlı insanların günlük ihtiyaçlarına yardımcı oldular. Öğrenciler yine sokakta yasayan hayvanlara mama temin ederken, sokak hayvanlarının barınaklarına bakım yaptılar.

Sosyal Sorumluluk projesi kapsamında ayrıca mezarlık ve camii temizliği, fidan dikim alanı, ana cadde, sokak ve park yerlerinde çöpleri toplayan öğrencilere Şaphaneli vatandaşlar da destek verdi.

Okumaya devam et

ASLANAPA

Aslanapa’da ekili alalarda fonolojik gözlem çalışmaları

Yayınlanan

Kütahya’nın Aslanapa ilçesinde İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünce hububat ekili alanlarda fenolojik gözlem çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü teknik personeli tarafından hububat ekili alanlardaki fenolojik gözlem kontrollerinin aralıksız olarak devam edeceği belirtildi.

“Fenolojik gözlem nedir?”

İklim faktörlerinin etkisiyle bitki bünyesinde meydana gelen değişikliklerin ve dolayısıyla vejetasyon devresi içerisindeki belirli ve kritik dönemlerin tarihleri ile tespit edilmesi fenolojik gözlemler yardımıyla mümkün olmaktadır. Bu safhaların tespiti için yapılan gözlemlere de fenolojik rasatlar denir.

Okumaya devam et

Eğitim

Hisarcık’ta öğretmenlere “e Twinning” konulu seminer

Yayınlanan

Kütahya’nın Hisarcık ilçesinde okul idarecileri ile gönüllü öğretmenlere e Twinning projeleri ile ilgili seminer verildi.

İlçede e Twinning projelerini merak eden ve proje yapmak isteyen öğretmenler ile idareciler için Seydi Resul İmam Hatip Ortaokulu Konferans Salonunda seminer verildi.

3 yıldan beri e Twinning portalında aktif olarak çalışan hem ulusal hem Avrupa bazlı projeler yapan, yaptığı projelerden kalite etiketleri alan Dereköy Şehit Fatih Seven İlk-Orta Okulu Türkçe öğretmeni Habibe Doğruoğlu, verdiği seminerde katılımcılara, E Twinning nedir?, e Twinning School belgesi nasıl alınır?, bu portalın katkıları nelerdir?, proje nasıl yazılır?, oluşturulan bir proje nasıl ilerler bu aşamada neler yapılmalıdır? konularında bilgiler verdi.

Verdiği seminerden büyük mutluluk duyduğunu belirten Habibe Doğruoğlu, karşısında proje yapmaya istekli öğretmenleri gördüğü için heyecanlandığını söyledi.

e Twinning konusunda böyle bir seminere ihtiyaç duyduklarını belirten öğretmenler, seminerde faydalı bilgiler edindiklerini, uygulamalı olarak öğrenmenin çok verimli olduğunu belirttiler.

Okumaya devam et

ASLANAPA

Aslanapa’da okullara 1 günlük kar tatili

Yayınlanan

Kütahya’nın Aslanapa ilçesinde kar yağışı, buzlanma ve don olayları nedeniyle 19 Ocak 2022 Çarşamba günü eğitim öğretime 1 gün süreyle ara verildiği bildirildi.

Aslanapa Kaymakamlığından konuyla ilgili yapılan açıklamada,” Kar yağışı, yollarda meydana gelebilecek buzlanma ve don olayları nedeniyle ilçemizde 19 Ocak 2022 Çarşamba günü eğitim öğretim faaliyetlerine 1 gün süreyle ara verilmiştir. Ayrıca ilçemizde tüm kamu kurum ve kuruluşlarında görevli engelli, hamile ve kronik hastalığı bulunan memur ve diğer kamu görevlileri 1 gün süreyle idari izinli sayılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadelerine yer verildi.

Okumaya devam et

ÇEVRE

Yoğun kar yağışı ulaşımı etkiliyor

Yayınlanan

Bin 500 rakımlı Kocayla geçidinde tipi nedeniyle görüş mesafesi zaman zaman 30 metreye kadar düştü.

Virajlardaki buzlanmadan dolayı araçlar güçlükle dağı tırmanıyor.

Okulları tatil edilen çocuklar, kardan adam yapıp kartopu oynayarak günün keyfini çıkartıyor.

Kütahya’nın Domaniç ilçesinde bin 500 rakımlı Kocayla geçidi, kar ve tipi nedeniyle en sakin günlerini yaşıyor.

Kar kalınlığının 20 santimi geçtiği Domaniç-İnegöl dağ yolunda tipi nedeniyle görüş mesafesi zaman zaman 30 metreye kadar düşerken virajlardaki buzlanmadan dolayı araçlar güçlükle dağı tırmanıyor. Karayolları ekipleri, Kocayayla geçidini açık tutmak için sürekli greyderlerle yolu açarken bir taraftan da tuzlama çalışması yapıyor.

Domaniç ilçe merkezinde de kar kalınlığı yer yer 30 santimetreyi buldu. Okulları tatil edilen çocuklar, beyaz güzelliğin keyfini yaşıyor. Domaniçli çocuklar, kardan adam yapıp kartopu oynayarak karın keyfini çıkartıyor.

Okumaya devam et

3. SAYFA

Kütahya Simav’da motosiklet hırsızlığına 5 tutuklama

Yayınlanan

Kütahya’nın Simav ilçesinde, üç farklı motor hırsızlığı ile alakalı olarak yakalanan 5 şüpheli tutuklandı.

Edinilen bilgiye göre, İlçe Emniyet Müdürlüğüne intikal eden üç farklı motor hırsızlığı ile alakalı olarak yapılan kamera çalışmaları neticesinde motosiklet hırsızlığını gerçekleştiren şahısların C.K. (20), T.A. (21), B.Y. (19) H.A. ve S.S.Ç. (17) olduğu tespit edildi. Operasyon sonucu yakalanan şahıslar gözaltına alındı. Şahısların çalıntı motorları Sındırgı ilçesi Yaylabayır köyüne satmak üzere götürmüş olabilecekleri bilgisi üzerine Sındırgı İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı ile irtibata geçilerek motorları 3 bin TL karşılığı satın alan M.K. (18) ve M.A. K.(40) yakalandı. Şahısların evlerinde yapılan aramada, çalınan 2 motor ve çalınan ancak tescilsiz olması nedeniyle sahibi tarafından müracaatta bulunulmayan 1 motor olmak üzere çalıntı 3 motor ele geçirildi.

İlçe Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen C.K., T.A., B.Y., H.A. ve S.S.Ç. çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Okumaya devam et

ÇEVRE

Tavşanlı’da kar ulaşımda aksamalara neden oldu

Yayınlanan

Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde kar, zaman zaman ulaşımda aksamalara neden oldu.

Sabah saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı ilçe merkezi ve köylerde etkili oldu. Tavşanlı Belediyesi ekipleri, ilçe merkezinde tuzlama ve kar temizleme çalışması başlattı. Ekipler kar yağışında vatandaşların olumsuz etkilenmemesi adına yoğun bir mesai harcıyor.

Sabah erken saatlerde işe gitmek için yola çıkan araçlar zaman zaman zorluk yaşadı. Güvenlik güçleri yola çıkan araçları zincir bulundurmaları konusunda uyarılarda bulundu.

Vatandaşlar, “Uzun zamandır kar yağmasını bekliyorduk. Sabah kar yağışı ile uyanmak bizleri mutlu etti. Kar rahmettir, berekettir. Bu güzelliğin tadını çıkartıyoruz” dediler.

Okumaya devam et

ÇEVRE

Hisarcık Belediyesi sokak hayvanlarını unutmadı

Yayınlanan

Hisarcık Belediyesi ilçede hakim olan yoğun kar yağışı ve hava sıcaklıklarının ani düşmesiyle yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarını unutmadı.

Belediye Zabıta ekipleri hava sıcaklıklarının ani düşmesi ve ilçede devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle sokak hayvanlarının aç kalmaması için kolları sıvadı. Ekipler, sokak hayvanlarının kolaylıkla ulaşabileceği Etikent, TOKİ, Balık pazarı çevresi ile ara sokaklara kuru mama bıraktı.

Sokak hayvanlarının masum ve dilsiz varlıklar olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Fatih Çalışkan,” Hayvan sevgisi, yüce dinimizin ve kültürümüzün gereğidir. Belediye ekiplerimiz soğuk ve karlı havalarda yiyecek bulmakta güçlük çeken can dostlarımız için ilçemizin dört bir yanına kuru mama bırakmaktadır. Ayrıca bazı vatandaşlarımızın da aynı şekilde duyarlılık göstererek sokak canlılarımıza sahip çıkıp onları bu zor dönemde beslemeleri bizleri ziyadesiyle memnun etmektedir” diye konuştu.

Okumaya devam et

KÜTAHYA'DA EN ÇOK OKUNANLAR