Bizimle iletişime geçin

Sağlık

30 santimetrelik yumurtalık tümörü başarılı bir operasyonla çıkartıldı

Yayınlanan

Kütahya Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Jinekoloji Onkoloji Kliniği’nde 25 yaşındaki kadın hastanın 30 santimetre boyutundaki yumurtalık tümörü başarılı bir operasyonla çıkartıldı.

KSBÜ Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı (AD) ile Jinekoloji Onkoloji AD Başkanı Prof. Dr. Nadi Keskin, 30 santimetrelik tümörü uzaklaştırırken, yumurtalıklarının da ayrıca korunduğunu belirtti. Prof. Dr. Keskin, jinekolojik kanserler konusunda başarılı girişimlerini sürdürdüklerini ifade ederek şu bilgileri verdi:

“İleri düzey jinekolojik kanserlerin cerrahi tedavisi açısından kliniğimiz bölgede bir merkez haline gelmiştir. Her türlü jinekolojik kanserlerin tedavisi, merkezimizde başarılı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Jinekoloji onkoloji yan dal eğitiminin de verildiği kliniğimizde, Arş. Gör. Dr. Zafer Kolsuz ve sağlık emekçilerimiz ile birlikte sadece Kütahya’dan değil çevre illerden de birçok hastamızın tedavisini gerçekleştiriyoruz.”

HİSARCIK

Hisarcık festival alanında gıda denetimi

Yayınlanan

Kütahya’nın Hisarcık ilçesinde, Devlet Hastanesi, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Belediye kontrol ekipleri tarafından Kültür ve Sanat Festivali alanında gıda maddesi üreten ve satan iş yerlerinde bilgilendirme amaçlı denetim yapıldı.

Festival alanında, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Cihan Şen, Çevre Sağlık Teknisyeni Halil Uçar ve Belediye Zabıta Memurları Ali Osman Akpınar ve Mehmet Şahan’dan oluşan ekip tarafından gıda maddesi üreten ve satan iş yerlerinin genel ve özel hijyen esaslarına uyup uymadıkları kontrol edildi. İşletmelere halk sağlığı ve gıda güvenliği ile ilgili nelere dikkat etmeleri gerektiği konusunda bilgilendirmeler yapıldı.

Halkın sağlığının korunması için denetimlere büyük önem verdiklerini ifade eden yetkililer, sıcak havalarda gıdalarda bozulmanın daha çabuk gerçekleştiğini bu nedenle festival alanında gece yaptıkları denetimlerde özellikle et ürünleri satan iş yeri sahiplerine uyarılarda bulunduklarını belirttiler.

Okumaya devam et

ASLANAPA

Aslanapa’da nohut bitkisinde hastalık, zararlı ve fenolojik dönem takibi

Yayınlanan

Kütahya’nın Aslanapa ilçesinde İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünce nohut bitkisinde hastalık zararlı ve fenolojik( bitkilerin gelişme safhalarının zamanı ve süresinin incelenmesi) dönem takibi yapıldığı bildirildi.

Konuyla ilgili İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünden yapılan açıklamada,” Müdürlüğümüz teknik personeli tarafından ilçemiz Çalköyde hibeli olarak dağıtılan nohut bitkisinde hastalık zararlı ve fenolojik( bitkilerin gelişme safhalarının zamanı ve süresinin incelenmesi) dönem takibi ile ilçemiz Çamırdık köyünde biçerdöver kontrolleri yapılmıştır” denildi.

Okumaya devam et

ASLANAPA

Aslanapa Belediyesi’nden haşere ilaçlama çalışması

Yayınlanan

Kütahya’nın Aslanapa Belediyesi’nce ilçede sivrisinek ve karasineklere karşı ilaçlama çalışması başlatıldığı bildirildi.

Aslanapa Belediyesi tarafından halkın genel anlamda sağlığını korumak, daha huzurlu ortamlar sağlamak amacıyla sistemli ve programlı bir şekilde karasinek, sivrisinek, larva ve haşerelere karşı ilaçlama çalışmalarına başlandı. Araç Üstü Cihaz ile bütün mahallelerde, çöp konteynerlerinin etrafında ve larva üretimi olabilecek alanlarda ilaçlama çalışmaları sürüyor.

Okumaya devam et

Sağlık

İl Sağlık Müdürü Şenkul uyardı, ”Kütahya’da Covid-19 vakaları yeniden artışa geçti”

Yayınlanan

Kütahya İl Sağlık Müdürü Dr. Eser Şenkul, Kütahya’da yeniden artışa geçen Covid-19 vakalarını duyurarak vatandaşların dikkatli olmasını istedi.

İl Sağlık Müdürü Şenkul “Gelinen aşamada Covid-19’a karşı en büyük gücümüz bireysel tedbirlerle birlikte aşı olunmasıdır” dedi.

Yaptığı açıklamada Kütahya’daki Covid-19 vakalarının artışta olduğunu söyleyen Sağlık Müdürü Şenkul,“ Covid-19 vakalarının dünya genelinde artış gösterdiği, ülkemizin de bu durumdan etkilendiği bilinmektedir. Kütahya’mızda da vaka sayılarında son günlerde artış gözlenmektedir. Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19’dan korunmak ve virüsün toplumda yayılmasını önlemek için bireysel tedbirlere uyulması ve hedef nüfusun aşılanması ile Covid-19’a karşı toplumsal bağışıklık oluşturulması en önemli öncelikler arasında yer almaktadır” dedi.

“Covid-19’a karşı en büyük gücümüz aşı olunmasıdır”

“ Covid-19’a karşı en büyük gücümüz aşı olunmasıdır” diyen İl Sağlık Müdürü Dr. Eser Şenkul “ Aşı sayesinde kişinin hem kendisine, hem ailesine, hem de topluma hastalığın bulaşma riskinin önlenmesi amaçlanmaktadır. Gelinen aşamada Covid-19’a karşı en büyük gücümüz bireysel tedbirlerle birlikte aşı olunmasıdır. Hastanelerimiz, toplum sağlığı merkezlerimiz, aile sağlığı merkezlerimiz ve mobil ekiplerimizle birlikte Kütahya’mızda aşılama faaliyetlerimiz hız kesmeden devam etmektedir. Vatandaşlarımızın aşıya ulaşımı için Devletimiz her türlü imkânı vatandaşlarımızın hizmetine sunmaktadır. “e-Nabız” sistemi üzerinden aşı tanımlamaları yapılan vatandaşlarımızın hatırlatma dozunu yaptırmaları Covid-19 ile mücadelemize büyük katkı sağlayacaktır. Vatandaşlarımızdan hastalık belirtisi olanların erken dönemde sağlık kuruluşlarına başvurmaları, Covid-19 tanısı almaları halinde izolasyon kurallarına uyarak, reçete edilen ilaçları kullanmaları önem taşımaktadır. Covid-19 hastalığından korunmanın en temel yolunun bireysel tedbirlerin alınması ve aşılanma olduğunu unutmayalım. Sağlıklı günler temenni ederim” İfadelerine yer verdi.

Okumaya devam et

EMET

Emet festival alanında gıda denetimi

Yayınlanan

Emet Belediyesi zabıta ekipleri Gazi Emet yöresel ürünler ve El Sanatları Festivalinde gıda maddesi üreten ve satan iş yerlerinde denetimlerini aralıksız sürdürüyor.

Halkın sağlığının korunması için denetimlere büyük önem verdiklerini belirten Belediye zabıta ekipleri, festivalin açık olduğu saatlerde denetimler yaparak gıda maddelerinin belirlenen kurallara uygun olarak satılması için çaba sarf ettiklerini söylediler.

Okumaya devam et

İLÇE HABERLERİ

Kan bağışında bulunanlara manda sütlü dondurma ikramı

Yayınlanan

Kütahya’nın Tavşanlı ilçesi Tepecik Beldesinde Türk Kızılay ekilpleri kan bağışlarını kabul etti.

Tepecik Beldesi Orta Mahallede gerçekleştirilen kan bağışına katılan vatandaşlara bir esnaf tarafından manda sütlü dondurmalar ikram edildi.

Kütahya Kızılay Kan Merkezi Müdürü Dr. Mahmut Ulusoy, kan bağışında düşüşler yaşandığını ifade ederken şunları söyledi, ” Bazı dönemlerde depolarımızda yeterli miktarda kan bulunmayabiliyor, o nedenle vatandaşlarımızı kan bağışına davet ediyoruz.” dedi.

Bu arada kan bağışlarının her hafta perşembe günleri Durak Mahallesi Kavuncular Sokak’ta bulunan Kızılay Tavşanlı Şubesi’nde de gerçekleştirildiği belirtildi.

Okumaya devam et

ASLANAPA

Aslanapa’da küçükbaş hayvanlarda küpeleme ve aşılama çalışması

Yayınlanan

Kütahya’nın Aslanapa ilçesinde İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünce küçükbaş hayvanlarda küpeleme ve aşılama çalışması yapıldığı bildirildi.

Konuyla ilgili İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünden yapılan açıklamada,” Müdürlüğümüz Veteriner Hekimleri tarafından Nuhören, Çamırdık ve Çamdibi köylerinde küçükbaş hayvanlarda küpeleme ve aşılama çalışması yapıldı” denildi.

Okumaya devam et

HİSARCIK

Hisarcık’ta kan bağışı kampanyası

Yayınlanan

Kütahya’nın Hisarcık ilçesinde düzenlenen kan bağışı kampanyasında 36 ünite kan toplandı.

Kütahya Kızılay Kan Bağış Merkezi tarafından Dr. İsmail Cihat Tuna nezaretinde Güner Önce Caddesinde başlatılan kan bağışı kampanyasında 6 saatlik sürede 36 ünite kan alındı.

Kan bağışının hem sağlık, hem de kana ihtiyaç duyanlar açısından çok önemli olduğunu ifade eden Türk Kızılay Hisarcık Temsilciliği Sorumlusu Mustafa Şen, “ Kan vermeye engel teşkil eden herhangi bir sağlık sorunu bulunmayan, 18-65 yaş arasındaki herkes kan verebilir. Tüm vatandaşlarımızı kan bağışına davet ediyoruz” dedi.

Okumaya devam et

İLÇE HABERLERİ

Tavşanlı Belediye Başkanı Güler korona virüse yakalandı

Yayınlanan

Kütahya’nın Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, korona virüse yakalandığını duyurdu.

Güler, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Uzunca bir zamandır bu covid nereye gitti diyordum. Bir yere gitmemiş dün akşam ben buradayım, dedi. Kısacası covidiz. Allah sağlıklı bir şekilde atlatmak nasip el eylesin. Dua bekleriz” ifadelerine yer verdi. Güler’in tedavisine evinde devam edildiği öğrenildi.

Okumaya devam et

Sağlık

Sağlık Müdürü Şenkul, hastane ek hizmet binasını ziyaret etti

Yayınlanan

Kütahya İl Sağlık Müdürü Dr. Eser Şenkul, Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ek hizmet binası ziyaret etti.

Ziyareti sırasında incelemelerde bulunan İl Sağlık Müdürü Dr. Eser Şenkul sunulan sağlık hizmetleri hakkında bilgiler aldı. Sağlık çalışanları ile bir araya gelerek özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Müdür Şenkul, tedavi gören hastaları da ziyaret ederek durumları hakkında bilgi aldı ve geçmiş olsun dileklerini iletti.

Şenkul’a ziyaretinde, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uz. Dr. Ahmet Çakır, Destek Hizmetleri Başkan Yardımcısı Mehmet Eşsiz, Hastane Başhekimi Dr. Öğr. Üyesi Sertaş Erarslan eşlik etti.

Okumaya devam et

Sağlık

Kütahya’da Koroner BT Anjiyografi (Sanal Anjiyo) ile kalp taraması

Yayınlanan

Kütahya’da Koroner BT Anjiyografi (Sanal Anjiyo) İle Kalp Taraması Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde; Kalp-damar hastalıklarında herhangi bir cerrahi girişim olmadan 10 saniye gibi kısa bir sürede görüntü alınarak tedavi planlamasında yol gösterici olarak kullanılan BT Anjiyografi hizmetine başlandı. Girişimsel Radyoloji Hizmeti Koroner BT Anjiyografi işlemi yeni nesil yüksek teknoloji tomografi cihazı, halk arasında ’10 saniyelik Anjiyo’ veya ‘kansız anjiyo’ olarak biliniyor. 

Girişimsel Radyoloji Uzmanı Doç. Dr. Mehmet Korkmaz ve Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Mehmet Ali Astarcıoğlu hastanede bulunan BT Anjiyografi hakkında önemli bilgiler verdi.

Okumaya devam et

Sağlık

Kütahya’da, Organ ve Doku Nakil Komitesi’nden değerlendirme

Yayınlanan

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Organ ve Doku Nakil Komitesi 2022 yılı 2. Dönem toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıya, Anestezi ve Reanimasyon Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Canan Balcı, Organ ve Doku Nakil Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Emel Yıldız, Uz. Dr. Hasan Aktaş, Uz. Dr. Oğuzhan Kayhan, Cerrahi Yoğun Bakım Sorumlusu Doç. Dr. Sezgin Zeren, Noroloji Uzman Hekimleri Doç. Dr. Mustafa Çetiner, Uz. Dr. Şevket Yalın, Yoğun Bakım Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Gökhan Yaman, Çocuk Yoğun Bakım Sorumlusu Dr. Öğr. Üyesi Serkan Özsoylu, Yeni Doğan Yoğun Bakım Sorumlusu Uz. Dr. Burak Deliloğlu, Acil Servis Sorumlusu Dr. Öğr. Üyesi Murtaza Kaya, Organ ve Doku Nakil Koordinatör Yrd. Hemşire Emine Yaman, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdür Yrd. Osman Çelikoğlu, Yoğun Bakım ve Acil Servis sorumlu hemşireleri katıldı.

Toplantıya konuk olarak katılan Kütahya İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Başkanı Uz. Dr. Ahmet Çakır ve KSBÜ Anatomi Ana Bilim Dalı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Ufuk Çorumlu katkı sağladı.

Okumaya devam et

Sağlık

Kütahya’da 455 ilkokul öğrencisine ağız ve diş sağlığının önemi anlatıldı

Yayınlanan

Kütahya İl Sağlık Müdürlüğünce ağız ve diş sağlığının önemini anlatmak, doğru diş fırçalama tekniklerini öğretmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla toplam 455 ilkokul öğrencisine eğitim verildi.

Diş Hekimi Dt. Suna Kurt tarafından, Kütahya Merkez Ticaret Borsası Bölcek İlkokulu, Enne İlkokulu, Kirazpınar İlkokulu, Andız İlkokulu ile Atakent İlkokulunda 1, 2, 3 ve 4. sınıflarda eğitim gören toplam 455 öğrenciye planlama dahilinde ağız-diş sağlığı ve genel sağlık ilişkisi, oral hijyen, beslenme ve çürük konularında eğitim verildi.

Okumaya devam et

Sağlık

Kütahya’da İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulu toplantısı

Yayınlanan

Kütahya İl Sağlık Müdürlüğünce 2022 yılı Haziran ayı Olağan İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulu toplantısı gerçekleştirildi.

Konuyla ilgili İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada, ” İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununun İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulları Hakkında Yönetmeliği gereği düzenlenen “2022 yılı Haziran ayı Olağan İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulu” toplantısı Destek Hizmetleri Başkanı Muhammed Zahid Kaya başkanlığında, kurul üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi. Toplantıda, İş Sağlığı ve Güvenliği ile ilgili gerekli düzenlemeler, talepler ve görüşler değerlendirilerek bu doğrultuda yapılması gereken hususlar kararlaştırıldı” denildi.

Okumaya devam et

Sağlık

Kütahya Evliya Çelebi Hastanesi’nin Kalite Standartları Değerlendirme başarısı

Yayınlanan

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Sağlık Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen Sağlıkta Kalite Standartları Değerlendirmesinde 100 üzerinden 91,47 puan alarak büyük başarı elde etti.

Sağlık Bakanlığı Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanlığından gelen başarı haberinden sonra, Başhekim Dr. Öğr. Üyesi Sertaş Erarslan ve Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Çiğdem Zeren çalışanların emekleri için teşekkür toplantısı gerçekleştirdi.

Toplantıya, İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Erşan, Başhekim Dr. Öğr. Üyesi Sertaş Erarslan, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Çiğdem Zeren, Başhekim Yardımcıları Uz. Dr. Mustafa Yılmaz, Uz. Dr. Sercan Şimşek, Müdür Yardımcıları, Hekimler, Süpervizörler, Kalite Birimi, Eğitim Birimi ve Hemşireler katıldı.

Çalışan memnuniyeti ile birlikte, hasta ve hasta yakınlarının en iyi sağlık hizmeti almasını hedeflediklerini belirten Başhekim Dr. Öğr. Üyesi Sertaş Erarslan; “Kütahya ve bölge halkına etkili sağlık hizmeti sağlayan hastanemiz, güçlü ve deneyimli kadrosu ile Sağlıkta Kalite Standartları Değerlendirmesinde 100 üzerinden 91,47 puan alarak yukarı ivmelenme başarısı tescilledi. Bundan sonraki hedeflerimiz hem bu kaliteyi sürdürmek hem de denetleme dışındaki alanlarda da kendimizi geliştirmek için çalışmak olacaktır. Tüm çalışanlarımız sürece büyük bir özveri ile katkı sunmuşlardır. Bu başarının mimarları olan, yöneticilerimiz ve kalite ekibimiz başta olmak üzere tüm idari personelimizi ile kalite koordinatörlüğümüzü tebrik ediyor ve bütün çalışanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Hastanenin daha önceki değerlendirmelerine göre daha yüksek puan aldığını belirten Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Çiğdem Zeren, “Hastane Yönetimi ve çalışanlarımızın ekip ruhuyla, büyük özveriyle katkı sağladıkları kalite çalışmaları yerinde değerlendirilmesi başarılı bir şekilde tamamlanmıştır. Bu puanı özveriyle çalışıp hak eden ekibimizi yürekten kutluyorum. Sağlık Bakanlığı Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen değerlendirilmede hastane kalitesini ispat etmiş oldu. Bu başarının kazanılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyor, daha iyileri için çalışmalarında başarılar diliyorum” diye konuştu..

Toplantıya katılarak, memnuniyetini belirten İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Erşan, “Kalite puanını duyduğum zaman çok mutlu oldum. Alınan puan çok kıymetli, bu tamamen sizin eserinizdir, hepinizin eline emeğine sağlık. Kalite olarak bu yoğunluk ve yorgunluğa rağmen çok iyi bir puan aldınız hepinizi tebrik ediyorum. Emeklerinize sağlık, hepinize çok teşekkür ediyor, kolaylıklar diliyorum, hayırlı olsun” dedi.

Okumaya devam et

HİSARCIK

Hisarcık’ta küçükbaş hayvanlarda aşı çalışmaları

Yayınlanan

Hisarcık İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerince koyun, keçilerde veba ve brucella aşılama çalışmasının tüm hızıyla tüm hızıyla devam ettiği bildirildi.

Konuyla ilgili İlçe Tarım Ve Orman Müdürlüğünden yapılan açıklamada,” Müdürlüğümüz ekiplerince koyun, keçilerde veba ve brucella aşılama çalışması tüm hızıyla sürmektedir. Bakanlık programının yüzde 70’ini bitiren ekiplerimizin tüm Hisarcık ilçesinde ve köylerinde aşılama çalışmalarını yakın zamanda bitirilmesi planlanmaktadır” denildi.

Okumaya devam et

İLÇE HABERLERİ

Şaphane’de küçükbaş hayvan küpeleme ve aşılama çalışmaları

Yayınlanan

Kütahya’nın Şaphanesinde İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünce küçükbaş hayvan işletmelerinde küpeleme ve aşılama çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

Konuyla ilgili Şaphane İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünden yapılan açıklamada,” Müdürlüğümüzde görevli Veteriner Hekimlerimiz tarafından ilçemizde küçükbaş hayvancılık yapan işletmelerde küpeleme, veba hastalığına karşı koruyucu aşılama çalışmaları devam etmektedir” denildi.

Okumaya devam et

ALTINTAŞ

Altıntaş’ta “Anca Beraber Kanca Beraber” isimli kan bağışı etkinliği

Yayınlanan

Kütahya’nın Altıntaş ilçesi Zafer İlkokulu’nda “Anca Beraber Kanca Beraber” isimli Kızılay’a kan bağışı etkinliği gerçekleştirildi.

Altıntaş Kaymakamı Mehmet Can İrdelp, Belediye Başkanı Arif Teke ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Güven ve kurum amirlerinin katıldığı, halkın yoğun ilgi gösterdiği kan bağışı kampanyasında 163 ünite kan toplandı.

Kaymakam İrdelp, “Yardımsever Olmak Kanımızda Var” sloganıyla kampanyaya destek veren herkese teşekkür etti.

Okumaya devam et

GEDİZ

Gediz’de İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerinden aşılama ve küpeleme çalışmaları

Yayınlanan

Kütahya’nın Gediz ilçesinde İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri tarafından köylerde bulunan küçükbaş hayvanlara küpeleme ve aşılama çalışmalarının yapıldığı bildirildi.

Gediz İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, ’’Hayvan Sağlığı Veteriner Hekimlerimiz tarafından küçükbaş hayvanlarda koyun, keçi vebası aşısı, brucella aşısı ve küpeleme işlemleri gerçekleştirildi. Çalışmalarımız ilçe merkezi ve yayla köylerimiz de dahil olmak üzere aralıksız olarak devam ediyor. Üreticilerimizin sorunsuz bir dönem geçirmesi en büyük temennimizdir’’ ifadeleri kullanıldı.

Okumaya devam et

Sağlık

Kütahya’da Hemşireler Günü etkinliği

Yayınlanan

Kütahya’da ‘Hemşireler Günü’ düzenlenen bir etkinlikle kutlandı. Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Çiğdem Zeren’in açılış konuşması ve Hemşirelerimizin gününün kutlamasıyla başlayan programda; Başhekim Dr. Öğr. Üyesi Sertaş Erarslan konuşmasında 2 yılı aşkındır devam eden ve zor süreçlerin gayret ve fedakarca üstesinden gelindiğinden bahsederek tüm hemşirelerin günlerini kutladı.

Kütahya İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Erşan da konuşmasında; “Yaklaşık olarak 2,5 yıldır Kütahya’da görev yapmaktayım. 19 yıllık yöneticilik dönemimde pandemi dolayısıyla, en zorlu bir dönemi burada yaşadık diyebilirim. Bu zorlu süreçte asıl yükü çeken sizlersiniz, riskli gruptaki hastalara siz dokundunuz. Bizler planlamalar yaptık, ihtiyaçları gidermek noktasında çaba gösterdik, arzu edilen bir durum olmasa da servisleri yoğun bakımlara çevirdik, oralara hemşire düzenlemesi yaptık, geceleri uykusuz kalarak, hastalarımıza yatak ayarlamaya çalıştık, çok yorucu ve stresli zamanlardı. Ama birebir sizler, siz değerli kardeşlerim, arkadaşlarım her türlü riski göze alarak, evlatlarınızdan, ailelerinizden, sevdiklerinizden uzak kalarak, kendi hayatınızı riske atarak onları bu sıkıntıdan uzak tutmak adına evlerinize bile gitmediğiniz dönemler oldu. Takdire şayan bir olaydır bu. Üzüldüğümüz zamanlar oldu, hayatını kaybeden kardeşimiz oldu, Allah rahmet eylesin, mekânı cennet olsun. Acı şeylerde yaşadık ama ülke olarak çok dramatik şeyler yaşamadan gücümüzü de görmüş olduk. Kimi Avrupa ülkelerinde koruyucu ekipman bulunmazken sağlık çalışanları veya kendisi adına tanımlanmış maske yüzünden ceza alan hekimler varken ülke olarak biz sorun yaşamadık” dedi.

Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Çiğdem Zeren; İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Erşan’a ve Başhekim Dr. Öğr. Üyesi Sertaş Erarslan’a hediye takdim etti.

Okumaya devam et

KÜTAHYA'DA EN ÇOK OKUNANLAR