Bizimle iletişime geçin

HİSARCIK

Hisarcık’ta büyükbaş hayvan aşılama çalışmaları

Yayınlanan

Kütahya’nın Hisarcık ilçesinde İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerince büyükbaş hayvanlara şap, LSD ve brucella aşısı yapılmaya başlandığı bildirildi.

Veteriner Hekimler Cihan Şen ve Muhammet Güneş ile Veteriner Sağlık Teknisyeni Adem Tutuk tarafından sürdürülen ve 31 Mart’a 2022 tarihine kadar bitirilmesi planlanan aşılama çalışmalarında 5 bin büyükbaş hayvanın aşılanmasının hedeflendiği belirtildi.

HİSARCIK

Hisarcık MYO öğrencileri için tarihi ve kültürel gezi

Yayınlanan

Hisarcık Meslek Yüksekokulu öğrencileri için Büyük Zafer’in 100. Yılı etkinlikleri çerçevesinde Dumlupınar ilçesine, Aizanoi Antik Kenti ile Kütahya’ya tarihi ve kültürel gezi düzenlendi.

Geziye katılan 30 öğrenciye Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Burak Kavaslar, Müdür Yardımcıları Öğr. Gör. Tevfik Karaşahin, Öğr.Gör. Yeter Akkaya ve Öğr. Gör. Sezai Bülbül eşlik etti.

İlk olarak Çavdarhisar Aizanoi Antik Kentinin ziyaret edildiği gezide Arkeolog Nurullah Tokdemir kafileye rehberlik etti. Tokdemir, Zeus Tapınağı, Antik Tiyatro, Stadyum, Antik Hamam ve Borsa hakkında bilgiler verdi. Ziyaret çerçevesinde daha sonra Dumlupınar ilçesine hareket eden kafile burada Kurtuluş Savaşı Müzesi, Atatürk Karargah Evi, Dumlupınar Şehitliği, Şehit Sancaktar Anıtı ve Zafertepeçalköy Zafer Anıtlarına ziyarette bulundu. Dumlupınar ilçesinde bulunan şehitlikler, müzeler ve anıtlarda kafileye, Dumlupınar Milli Parklar Müdürlüğü’nden Alan Kılavuzu Yunus Yeşilpınar ve Tarih Rehberi Kemal Gümüş rehberlik etti. Gezinin son bölümünde ise Kütahya Merkez’e geçilerek öğrencilere serbest zaman dilimi tanındı.

Hisarcık Meslek Yüksekokulu Müdürü Burak Kavaslar, geziye destek veren Hisarcık Belediye Başkanı Fatih Çalışkan’a, Dumlupınar Belediye Başkanı Şemsettin Akağaç’a, Tavşanlı MYO Müdürü Prof.Dr. İsmet Çelik’e, Çavdarhisar MYO Müdürü Doç.Dr. Eray Acar’a, DPÜ Arkeoloji Bölüm Başkanı Prof.Dr. Gökhan Coşkun’a ve ekibine, rehberler Arkeolog Nurullah Tokdemir ve Yunus Yeşilpınar’a teşekkür etti.

Okumaya devam et

ÇEVRE

Hisarcık’ta papatyalar tarlaları süsledi

Yayınlanan

Kütahya’nın Hisarcık ilçesindeki tarlalar papatyaların açmasıyla sarı-beyaza büründü.

82. Yıl Mahallesi Kır mevkiinde özellikle nadasa bırakılan tarlalar baharın gelmesiyle sarı-beyaz açan papatyalarla süslendi. Arazileri kaplayan papatyalar, toprağı sarı-beyaza bürüdü. Bu güzel görüntüleri fırsat bilen doğaseverler fotoğraf çekimi yaparken, hayvan sahipleri de papatya tarlalarında hayvanlarını otlatmayı ihmal etmedi.

Okumaya devam et

ÇEVRE

Hisarcık Atatürk İlkokulu’nda fidan dikim etkinliği

Yayınlanan

Kütahya’nın Hisarcık ilçesi Atatürk İlkokulunda düzenlenen fidan dikim etkinliğinde 2. sınıf öğrencileri okul bahçesine çam fidanı dikimi gerçekleştirdi.

Okul Müdürü İsmail Değirmenci, çocukların doğa ile olan bağlarının güçlendirilmesini hedefleyen etkinlik çerçevesinde okul bahçesine 2. sınıf öğrencilerinin Sınıf Öğretmenleri İbrahim Güleç ve Şevket Şen nezaretinde Hisarcık Orman İşletme Şefliğinden temin edilen 25 çam fidanı diktiklerini söyledi.

Müdür Değirmenci,” Öğrencilerimiz dikimini gerçekleştirdikleri fidanlarla okul bahçemizin daha da yeşillenmesine katkıda bulunmuş oldular. Çocuklarımız ileride yetişecek olan kendi diktikleri ağaçları gördükçe mutlu olacaklardır” dedi.

Okumaya devam et

3. SAYFA

Hisarcık’ta korkutan yangın

Yayınlanan

Kütahya’nın Hisarcık ilçesinde çıkan yangın sonucu malzeme deposu ve yaklaşık 100 saman balyası yandı.

Alınan bilgiye göre, 82. Yıl Mahallesinde Mehmet Taş’a ait malzeme deposunun yakınında bulunan saman balyaları henüz belirlenemeyen bir nedenle alev aldı. Alevler daha sonra malzeme deposuna sıçradı. İhbar üzerine yangına Hisarcık Belediyesi itfaiye ekipleri müdahale etti.

Yaklaşık bir saatlik çalışma sonucunda kontrol altına alınan yangında 100 saman balyası yandı, malzeme deposu ise kullanılmaz hale geldi.

Yangınla ilgili soruşturma sürüyor.

Okumaya devam et

HİSARCIK

Hisarcık MYO’da Zafer’in 100. yılı doğa yürüyüşü

Yayınlanan

Hisarcık Meslek Yüksekokulu’nda Zafer’in 100. yılı etkinlikleri çerçevesinde doğa yürüyüşü düzenlendiği bildirildi.

Hisarcık Belediyesinin katkılarıyla Meslek Yüksekokulu’nca organize edilen doğa yürüyüşüne Hisarcık Belediye Başkanı Fatih Çalışkan, Hisarcık Meslek Yüksekokulu Müdürü Burak Kavaslar, Yüksekokul Sekreteri Arif Köylü, Öğretim Görevlileri ve yaklaşık 100 öğrenci katıldı.

Halifeler Köyünden başlayan yaklaşık 6 kilometrelik doğa yürüyüşü Esire Termal Turizm Merkezinde sona erdi. Burada öğrencilere Hisarcık Belediyesi tarafından ekmek arası köfte ve ayran ikram edildi. Daha sonra öğrenciler müzik eşliğinde gönüllerince eğlendiler.

Belediye Başkanı Fatih Çalışkan ve Meslek Yüksek Okulu Müdürü Burak Kavaslar öğrencilerle birlikte halay çekip, oyunlarına eşlik etti.

Okumaya devam et

ÇEVRE

Hisarcık’ta 55 yıllık sulama kanalları bakımsızlıktan harap halde

Yayınlanan

Kütahya’nın Hisarcık ilçesinde 55 yıllık sulama kanallarının bakımsızlıktan kırılıp, yıkıldığı bildirildi.

İlçede 55 sene önce yapılan ve zamanla eskiyip yıpranan sulama kanallarının kanal konumundan çıkarak adeta toprak arıklara döndüğüne dikkat çeken çiftçiler,” Daha önce Özel İdare tarafından ilçedeki eski kanalların bir bölümü yenilendi, ancak yüzlerce dekar arazinin bulunduğu Kaymakçı yeri ve Ova mevkiindeki kanallar yenilenmedi. Bugün bu kanalların beton bölümleri kırılıp, dağılmış, su dağıtım kapakları sökülmüş ve iş görmez durumda, kanala salınan suyun bir bölümü araziye varmadan kayboluyor. Zaten yıllardan beri kanalların tamiri hiç yapılmıyor. Kanalların ya yenisi yapılsın, ya da tamir edilsin” dediler.

Okumaya devam et

HİSARCIK

Hisarcık’ta 450 öğrenci gezen sinema tırında bir araya geldi

Yayınlanan

Kütahya’da Büyük Zafer’in 100. yılı kutlamaları çerçevesinde sinemaya gitme imkanı bulamamış çocuklar için geliştirilen “gezen sinema tırı”, Hisarcık ilçesi ve köy okullarında öğrenim gören yaklaşık 450 çocuğa sinemada film izleme heyecanı yaşattı.

Cumhuriyet İlkokulu bahçesinde konuşlandırılan sinema tırı, çocuklara sinemada film izleme deneyimi sağladı. Sinema gösterimi öncesi öğrencilere hitaben bir konuşma yapan Proje sorumlusu Dursun Yavaş, “Türkiye’nin her noktasına gidiyor, il, ilçe, köy köy dolaşıp sizin gibi çocuklarımızla buluşuyoruz. Özellikle sinema olmayan bölgeleri tercih ediyoruz. Eminim sizin içinizde de sinemaya gitmeyenler vardır. Bizler sizin için buradayız. Sinemayı sizin ayağınıza kadar gönderdiği için Kültür ve Turizm Bakanlığımıza teşekkür ediyoruz.” dedi.

Sinema tırını ziyaret eden İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Cebeci, yaptığı açıklamada, “ Öncelikle Kültür ve Turizm Bakanlığımıza, ayrıca bizlerin ayağına kadar gelerek öğrencilerimize bu güzelliği yaşatan ekibimize teşekkür ediyoruz. Bizim gibi küçük ilçelerde çocuklarımızın bu tür etkinliklere çok ihtiyacı var. Bu bakımdan bizler için çok önemli. Çocuklarımızın buradan mutlu ayrılacaklarına inanıyorum” diye konuştu.

Sinema tırında “Rafadan Tayfa ve Bizim Köyün Şarkısı” filmlerini izleyen çocuklar eğlenceli ve heyecanlı dakikalar geçirdi.

Okumaya devam et

Eğitim

Hisarcık İlçe Emniyet Amirliği’nde yangın tatbikatı

Yayınlanan

Hisarcık İlçe Emniyet Amirliği personeline yangın eğitimi verilerek tatbikat gerçekleştirildi.

İlçe Emniyet Amirliğinde düzenlenen yangın tatbikatında Hisarcık Belediyesi İtfaiye Birim Sorumlusu Ali Köse tarafından Emniyet Amirliği personeline yangınla mücadele, yangın söndürme cihazlarının kullanımı, yangın söndürme teknikleri ile yangın esnasında bina tahliyesi ve yangın söndürme cihazlarının personel tarafından kullanımı konularında uygulamalı eğitim verildi.

Okumaya devam et

ÇEVRE

Hisarcık’ta su borusunun içinden 7 metre ağaç kökü çıktı

Yayınlanan

Kütahya’nın Hisarcık ilçesinde mahalle çeşmesi hattının bakım ve onarımı esnasında hattan 7 metrelik ağaç kökü çıkarıldı. Halk arasında “kunduz” diye tabir edilen ağaç kökü görenleri şaşkına uğrattı.

Yenidoğan Mahallesi’nde bulunan çeşmede suyun azaldığını gören belediye ekiplerinin Bey Deresi mevkiinde bulunan hattı kontrol etmesi sonucu su borularının içerisinden yaklaşık 7 metre uzunluğunda “kunduz” adı verilen ağaç kökü çıkarıldı. Suyun az akmasına sebep olan kunduzun, ekipler tarafından temizlenmesinin ardından çeşmedeki su akışı yeniden sağlıklı hale geldi.

Okumaya devam et

Ekonomi

Hisarcık’ta elma bahçelerinde hastalık kontrolü

Yayınlanan

Hisarcık İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünce elma bahçelerinde hastalık kontrollerinin devam ettiği bildirildi.

İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü teknik ekiplerince Dereköy köyünde bulunan 6 dekarlık elma bahçesinde hastalık kontrolü yapıldı. Ayrıca üreticiye bereketli bir yıl geçirmesi için çeşitli önerilerde bulunuldu.

Okumaya devam et

HİSARCIK

Hisarcık’ta toplu tüketim işletmelerinde denetim çalışmaları

Yayınlanan

Hisarcık İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünce ilçede faaliyet gösteren toplu tüketim işletmelerinde denetim çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünün Gıda Denetim görevlileri tarafından ramazan dönemi içerisinde ilçede faaliyet göstermekte olan toplu tüketim işletmelerinde denetim çalışmaları sürdürülüyor. Aylık rutin olarak ilçedeki market ve benzeri yerlerde gıda kontrol görevlisi personel ile denetimler yapılıyor.

Okumaya devam et

HİSARCIK

Hisarcık Emniyeti’nden kan bağışına destek

Yayınlanan

Kütahya’nın Hisarcık İlçe Emniyet Amirliği personeli, Türk Kızılayı’nın başlattığı kampanyaya destek vermek amacıyla kan bağışında bulundu.

Kızılay Kan Bağış Merkezinin Dr. İsmail Cihat Tuna nezaretinde Güner Önce Caddesinde başlattığı kan bağışına İlçe Emniyet Amirliğinde görevli polisler, bekçiler ve personel katıldı.

Kan veren polis ekipleri, insanın can ve mal güvenliğini korudukları gibi vatandaşlara hayat olmak için kan bağışında bulunduklarını ifade ettiler.

Türk Kızılay’ı Hisarcık İlçe Temsilcisi Mustafa Şen, kan bağışına desteklerinden dolayı İlçe Emniyet Amiri Seydi Uzun ile polis, bekçi ve görevli personele teşekkür etti.

Okumaya devam et

ÇEVRE

Hisarcık’ta bin 500 fidan dağıtıldı

Yayınlanan

Kütahya’nın Hisarcık ilçesinde Orman İşletme Şefliği Orman Haftası nedeniyle vatandaşlara bin 500 badem, kestane ve ceviz fidanı dağıttı.

Belediye hizmet binası önünde gerçekleştirilen fidan dağıtım törenine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Orman İşletme Şefi Samet Sayan, vatandaşlara fidan dikiminin özendirilmesi, yeşil dokunun, ormanların korunması bilincinin aşılanması noktasında Dünya Ormancılık Haftası nedeniyle badem, kestane ve ceviz cinsi bin 500 adet fidan dağıttıklarını söyledi.

Okumaya devam et

ÇEVRE

Hisarcık’ta Orman Haftası etkinlikleri

Yayınlanan

Kütahya’nın Hisarcık ilçesinde Orman Haftası nedeniyle Seydi Resul İmam Hatip Ortaokulu bahçesinde 100 fidan dikimi gerçekleştirildi.

Düzenlenen fidan dikim etkinliğine Kaymakam Didem Dinç Özay, Belediye Başkanı Fatih Çalışkan, İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Cebeci, Hisarcık Orman İşletme Şefi Samet Sayan, Esire Orman İşletme Şefi Bilal Acar, okul müdürleri ile öğrenciler katıldı.

Etkinlikte Hisarcık Orman İşletme Şefliği tarafından temin edilen çeşitli türlerde yaklaşık 100 fidanın dikimi gerçekleştirildi. Orman İşletme Şefliğince fidan dikimine katılan öğrencilere tişört, şapka ve balon dağıtıldı.

Okumaya devam et

Eğitim

Hisarcık’ta dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi

Yayınlanan

Kütahya’nın Hisarcık ilçesinde 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 107’inci yıldönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.

Seydi Resul İmam Hatip Ortaokulu Konferans Salonunda düzenlenen programda Kaymakam Didem Dinç Özay, Belediye Başkanı Fatih Çalışkan ve Meslek Yüksek Okulu Müdürü Burak Kavaslar tarafından 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 107’inci yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde ilkokullar arası resim, ortaokullar arası şiir ve liseler arası kompozisyon yarışmalarda ilk üç dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.

Okumaya devam et

Ekonomi

Hisarcık’ta çiftçiler “Ekilmedik Arazi Kalmasın” parolasıyla toplandı

Yayınlanan

Kütahya’nın Hisarcık ilçesinde çiftçiler İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile İl Özel İdaresi kaynaklı yüzde 75 hibe destekli yağlık ayçiçeği ekimi konusunda bir araya geldi.

Ziraat Odası Toplantı Salonunda Ziraat Odası Başkanı Yusuf Çalışkan başkanlığında, “Ekilmedik Arazi Kalmasın” parolasıyla toplanan çiftçiler İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile İl Özel İdaresi kaynaklı toplam bedelinin yüzde 75’ine kadar hibe destekli yağlık ayçiçeği ekimi konusunda bilgilendirildi.

Toplu üretim ile Türkiye’nin tarım ürünlerindeki ihtiyacı, ihracatı ve ithalatına katkı sağlamak için çiftçilerle bir araya geldiklerini söyleyen Ziraat Odası Başkanı Yusuf Çalışkan,” Ülkemize, kendimize faydalı olmak istiyorsak arazilerimizi birleştirmeliyiz. En azından mevkilerde ürünleri birleştirerek toplu üretim deseni ile tarım üretiminin sorunlarını, girdilerini an aza düşürmek sürdürülebilir tarım yapmamızı sağlayacaktır. Yaptığımız toplantıda, bölgemizin iklim şartlarına uygun ürünleri üretmek, birim alanda daha fazla gelir elde etmek için şeker pancarı hakkında da değerlendirmeler yapıldı. Biz üretmezsek kendi topraklarımızda dilim dilim karpuz, gram gram yağ alır duruma geliriz. Ülkemizin üretime ihtiyacı olduğu şu dönemde toplantıya katılan çiftçilere teşekkür ediyorum” dedi.

Okumaya devam et

3. SAYFA

Zabıta ekiplerinden stok ve etiket denetimi

Yayınlanan

Hisarcık Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin, tüketicilerin hakkını korumak, stokçuluk ve fahiş fiyatlandırmanın önüne geçmek amacıyla zincir marketlerde denetim gerçekleştirdiği bildirildi.

Belediye Başkanı Fatih Çalışkan, yüksek fiyatlandırmanın önüne geçmeyi amaçlayan Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin zincir marketlerde yağ stok durumları ve satış miktarları hakkında bilgi alıp etiket ve kasa fiyatlarını kontrol ettiklerini, denetimlerin önümüzdeki günlerde de devam edeceğini söyledi.

Okumaya devam et

HİSARCIK

Hisarcık’ta Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü etkinlikleri

Yayınlanan

Kütahya’nın Hisarcık ilçesinde 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulünün 101. yıl dönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü nedeniyle program düzenlendi.

Seydi Resul İmam Hatip Ortaokulu Konferans Salonunda düzenlenen programa, Kaymakam Didem Dinç Özay, Belediye Başkanı Fatih Çalışkan ve Hisarcık Meslek Yüksekokulu (MYO) Burak Kavaslar, AK Parti İlçe Başkanı Ali Var, protokol üyeleri, Okul Müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal Marşıyla başlayan programda oratoryo ve tiyatro gösterimleri, Mehmet Akif Ersoy ile ilgili hazırlanan video gösterisi, şiir eşliğinde zeybek oyunu ve ana sınıfı öğrencilerinin gösterileri sunuldu. Ayrıca ilçede düzenlenen ilkokullar arası İstiklal Marşını güzel okuma ve etkili okuma yarışmasında birinci gelen öğrenciler İstiklal Marşı’nı okudular.

Programın sonunda, İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü münasebetiyle düzenlenen İstiklal Marşını güzel okuma ve etkili okuma yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri Kaymakam Didem Dinç Özay, Belediye Başkanı Fatih Çalışkan ve Hisarcık Meslek Yüksekokulu (MYO) Burak Kavaslar tarafından verildi.

Okumaya devam et

3. SAYFA

Hisarcık’ta ağır tonajlı araçların ilçe merkezine girişleri yasaklandı

Yayınlanan

Kütahya’nın Hisarcık ilçesinde trafik güvenliği ve şehir içi ulaşıma rahatlık kazandırmak amacıyla tır, kamyon gibi ağır vasıtaların ilçe merkezine girişlerinin yasaklandığı bildirildi.

Uygulanan yasak ile tır, kamyon gibi ağır vasıtaların şehir trafiğine ve alt yapıya olumsuz etkilerinin ortadan kaldırılması hedefleniyor. Yetkililer, sürücülere yasağa riayet etmeleri ve çevre yollarını kullanmalarını istediler.

Okumaya devam et

Eğitim

Hisarcık’ta “Kur’an ve Sünnet Perspektifinden Kadın” konulu konferans

Yayınlanan

Kütahya’nın Hisarcık ilçesinde Hisarcık Belediyesi ve İlçe Müftülüğünün katkılarıyla, “Kur’an ve Sünnet Perspektifinden Kadın” konulu konferans düzenlendi.

Konuşmacı olarak Kütahya İl Müftü Yardımcısı Tuğba Anatoprak’ın katıldığı Belediye Düğün Salonu’ndaki konferansa Kaymakam Didem Dinç Özay, Belediye Başkanı Fatih Çalışkan, İlçe Müftüsü Sebahattin Akyol ve kadınlar iştirak etti.

Konferansın açılışında konuşan Belediye Başkanı Fatih Çalışkan, kadının toplumun en etkili, yönlendirici, birleştirici ve koruyucu unsuru olduğunu söyledi.

Başkan Çalışkan, ”Peygamber Efendimiz, “Cennet anaların ayağının altındadır” buyurmuştur. Yine Peygamber efendimiz Veda Hutbesinde, kadınların bize Allah’ın emaneti olduğunu belirterek, Yüce dinimizin kadına ne kadar büyük değer verdiğini bizlere göstermiştir. Hayatımızın anlamı olan kadınlar için ne yapsak azdır, onlar bizim her şeyimiz. Baş tacımız, annemiz, hayat arkadaşımız, kızımız, kardeşimiz, hayatımıza renk katan en önemli varlıklardır. Kadim medeniyetimizde bugüne kadar milletimizin var olmasında büyük rol oynayan, Hayme Ana, Nene Hatun, Çete Emir Ayşe, Halime Çavuş gibi daha birçok kadının, istediğinde bir kahraman olabileceğini bizlere göstermektedir. Bizler Hisarcık Belediyesi olarak bayan kardeşlerimizin hep yanında olduk ve olmaya da devam ediyoruz. Bizlere düşen görev, kadınlarımızı her platformda desteklemek ve pozitif ayrımcılık yapmaktır” diye konuştu.

Kütahya İl Müftü Yardımcısı Tuğba Anatoprak, “Kur’an ve Sünnet Perspektifinden Kadın” konulu konferansta yaptığı konuşmada, Kur’an’ın kadını insan ve kulluk paydasında erkekten ayırmadığı, adalet ve merhametle yaklaştığını, hakkını arayan bir kadın hakkında ayet indirerek hanımların haklarını Allah’ın koruduğunu söyledi.

Tuğba Anatoprak, ”Şiddete karşı olan Peygamberimiz, şiddet uygulayan erkekleri sert bir şekilde ikaz etmiş, hanımlara merhametle muamele edilmesini kendi örnekliğiyle gösterip tavsiye etmiştir. Hiçbir kadın Peygamberin huzurunda kötü şekilde anılmamış, buna izin verilmemiştir. Peygamberimiz kadın, çocuk veya hayvan hiçbir canlıya zarar vermemiş ve bunu yasaklamıştır. Kadınlarda haklarını bilip riayet ederken, sorumluluklarını aksatmadan hakkaniyetle davranmışlardır” dedi.

Anatoprak, erkek ve kadının birbirinin rakibi değil refiki olarak hareket etmesi halinde, insanın, ailenin ve toplumun güçleneceği ifade etti.

Konferans sonunda Kaymakam Didem Dinç Özay, İl Müftü Yardımcısı Tuğba Anatoprak’a günün anısına plaket verdi.

Okumaya devam et

KÜTAHYA'DA EN ÇOK OKUNANLAR