Bizimle iletişime geçin

EMET

Emet’te Gençlik Şöleni

Yayınlanan

Kütahya’nın Emet ilçesinde Belediye ve Emet Gençlik Derneği işbirliği ile meşale yürüyüşü, havai fişek gösterileri ve gençlik konserleri gerçekleştirildi.

Isparta bandosu eşliğin oluşturulan kortej yürüyüşüne Emet Kaymakamı Hasan Çiçek, Emet Belediye Başkanı Hüseyin Doğan, bazı, daire müdürleri, İlçe Parti Başkanları, Oda Başkanları ve STK temsilcileri ile gençler katıldı. Meşalelerle konser alanına kadar bando eşliğinde yürüyen katılımcılar marşları hep birlikte söyledi.

Emet Termal Resort Anfi Tiyatrodaki program saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla başladı. Gecede konuşan Emet Gençlik Derneği Başkan Yardımcısı Hilmi Ertekin, derneklerinin kuruluş amacı, yapılan çalışmalar hakkında kısa bilgi verirken, kısa sürede kurulan derneklerinin hızla büyüdüğünü, özellikle gençler arası dayanışma ve birliğe önemli katkılar sağlandığını ifade etti.

Üniversite gençlerini kendi evlatları gibi gördüklerini belirten başkan Doğan, “Öğrenimlerini tamamlayarak ilçemizden ayrılacak olan üniversiteli gençlerimizi evladımız ve turizm ve kültür elçilerimiz olacaksınız. Gazi Emet’imizin güzelliğini ve misafirperverliğini yurdumuzun dört bir yanına anlatacaksınız. Bizler dün odluğu gibi yarınlarda da her zaman sizlerin yanında olacağız” dedi.

Emet Halk Eğitim Merkezi folklor ekiplerinin gösterilerinin de yer aldığı şenlikte daha sonra konserlere geçildi. Havai fişek gösterileri eşliğinde konserler başlarken fantezi müzik sanatçısı Ertuğrul Kiraz, Türk Halk Müziği sanatçısı Mine Gez ve Rock müzik sanatçısı O ses Türkiye İlker Arslan sahne alarak gençlere unutulmaz bir gece yaşattılar.

Konserin ardından Emet Belediye Başkanı Hüseyin Doğan tarafından sanatçılara günün anısına fincan takımı takdim edildi. Emet Gençlik Derneği de sanatçılara birer çini tabak takdim etti. Ayrıca konser organizatörlerine günün anısına çini tabak takdim edildi.

3. SAYFA

Emet Belediyesi’nden Marmaris yangınına araç ve ekip desteği

Yayınlanan

Marmaris’te 5 noktada devam eden orman yangını söndürme çalışmalarına Emet Belediyesi de bir arazöz ve işçi takviyeleri ile destek verecek.

Emet Belediyesi İtfaiye Amirliği’nde görevli ekipler Belediye Başkanı Hüseyin Doğan’ında katılımı ile yangınla mücadele için dualarla Marmaris’e uğurlandı.

Okumaya devam et

EMET

Emet’te trap ve tek kurşun yarışmaları

Yayınlanan

Kütahya’nın Emet ilçesinde Cevizdere Zaferinin 100. yılı dolayısıyla Emet Belediyesi ve Emet Avcılar Kulübü işbirliği ile 2. Porsuk Ahmet trap ve tek kurşun yarışmaları gerçekleştirildi.

Emet Atış Poligonundaki yarışmalara 157 avcı katıldı. Gün boyu süren yarışmaların ardından final yarışmalarına geçildi. Final yarışmalarına Emet Belediye Başkanı Hüseyin Doğan, Başkan Yardımcısı Murat Uyanık ve AK Parti İlçe Başkanı Süleyman Ciner’de iştirak etti.

Trap ve tek kurşun yarışmaların ilkinin iki yıl önce yapıldığını ve pandemi nedeniyle ara verildiğini belirten Emet Avcılar Kulübü Başkanı İsmail Tavacı, ” Bu yıl ikincisi yapılan yarışlarımıza Kütahya, Manisa, Tavşanlı, Simav, Şaphane, Hisarcık ve Emet ilçemiz ve köylerinden toplam 157 avcımız katıldı. Müsabakalar sonunda dereceye girenler ödüllendirilirken, ilçemiz adına güzel bir etkinliği gerçekleştirdik. Organizasyon için Emet Belediyemiz ve Belediye Başkanımız Hüseyin Doğan’a teşekkür ediyoruz. Amacımız bu yarışmaları geleneksel hale getirerek, Porsuk Ahmet ve milli mücadelemizi bölgemizde etkin olarak tanıtmak “dedi.

İlçe merkez ve ilçe dışında gelerek yarışmalara katılan avcılara teşekkür eden Emet belediye Başkanı Hüseyin Doğan, ”Bu yıl tarihte yerini almış olan Cevizdere zaferimizin 100. gurur yılını kutluyoruz. Emet Kaymakamlığımız ile birlikte oluşturulan komitemiz ile yıl içerisine yayılan çeşitli etkinliklerle 100.yılımızı etkin kutlayarak, gelecek kuşaklara aktarmak istiyoruz. Bu amaçla da Cevizdere de düşman askerlerine ilk kurşunu atan rahmetli Porsuk Ahmet anısına 2. trap ve tek kurşun yarışmalarımızı gerçekleştirdik. 100 yıl önce Cevizderede direnişimizin sembolü ilk kurşunu atarak düşman komutanını vuran ve Cevzidere zaferinin meşalesini yakan Porsuk Ahmet’i, Cevzidere kahramanlarımızı rahmet ve şükranla anıyoruz. Bu anlamlı etkinliğe katılan tüm avcılarımıza şükranlarımızı sunuyor, dereceye giren avcılarımızı tebrik ediyorum” diye konuştu.

Trap yarışmaları sonunda, birinci Ömer Malta, ikinci Fatih Kalaycı, üçüncü Nasuh Ünlüsoy, dördüncü Süleyman Cengiz ve beşinci Emin Kara oldu.

Tek kurşun yarışmalarında ise, birinci Tayfun Üre, ikinci İbrahim Taş, üçüncü Mehmet Özkan, dördüncü Nazmi Cansarkıt ve beşinci Şaban Şen oldu.

Yarışmada dereceye giren avcıların ödülleri protokol üyelerince verildi.

Okumaya devam et

Eğitim

Emet’te Kur’an Kursları’nda görev yapan bayan öğreticilere seminer

Yayınlanan

Emet İlçe Müftülüğüne bağlı Kur’an Kursları’nda görev yapan bayan öğreticilere, şiddetin önlenmesindeki dini referanslar, iletişim ve sınıf yönetimi, çocuklara davranış modelleri ve çözüm yolları” konularında seminer verildiği bildirildi.

Konuyla ilgili İlçe Müftülüğünden yapılan açıklamada,” Müftülüğümüze bağlı 4-6 yaş Kur’an Kursu ve Hafızlık Kur’an Kurslarımızda görev yapan bayan öğreticilerimize PDR Büşra Nur Sertel ve Din Hizmetleri Uzmanı Rukiye Erdinç tarafından, şiddetin önlenmesindeki dini referanslar, iletişim ve sınıf yönetimi, çocuklara davranış modelleri ve çözüm yolları” konularında seminer verildi” denildi.

Okumaya devam et

3. SAYFA

Emet’te orman yangını, 3,5 dekar alan zarar gördü

Yayınlanan

Kütahya’nın Emet ilçesinde çıkan orman yangını ekiplerin müdahalesiyle kısa sürede söndürüldü.

Edinilen bilgiye göre, Emet ilçesi Gürpınar köyü Alabayır mevkiindeki ormanlık alanda henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Emet Orman İşletme Müdürlüğü ve Hisarcık Orman İşletme Şefliği ekiplerinin zamanında müdahalesiyle yangın kısa sürede büyümeden söndürüldü. Yangında yaklaşık 3,5 dekar kadar alan zarar gördü. Soğutma çalışmalarının sürdüğü yangının çıkış nedeni araştırılıyor.

Okumaya devam et

3. SAYFA

Emet’te yıldırım düşmesi sonucu çıkan orman yangını büyümeden söndürüldü

Yayınlanan

Kütahya’nın Emet ilçesinde yıldırım düşmesi sonucu çıktığı sanılan orman yangını ekiplerin zamanında müdahalesiyle büyümeden kısa sürede söndürüldü.

Edinilen bilgiye göre, Emet ilçesi Aydıncık köyü Yayla mevkii 4 No’lu bölmede yıldırım düşmesi sonucu çıktığı sanılan orman yangını Emet Orman İşletme Müdürlüğü, Örencik ve Çavdarhisar Orman İşletme Şefliği ekiplerinin zamanında müdahalesiyle kısa sürede büyümeden kontrol altına alındı.

Okumaya devam et

3. SAYFA

Emet’te ahıra yıldırım düşmesi sonucu 4 büyükbaş hayvan telef oldu

Yayınlanan

Kütahya’nın Emet ilçesinde hayvan ahırına yıldırım düşmesi sonucu 4 büyükbaş hayvan telef oldu.

Edinilen bilgiye göre, ilçeye bağlı Yeniceköy Malı mevkiinde dün gece şiddetli yağış ve gök gürültüsü esnasında Hasan Şen’e ait hayvan ahırına düşen yıldırım sonucu ahırda bulunan 4 büyükbaş hayvan telef oldu.

Sabah hayvanlarının bakımını yakmak amacıyla ahıra gelen Hasan Şen, düşen yıldırım sonucu 4 büyükbaş hayvanlarının telef olduğunu gördü ve ardından yetkililerle irtibata geçerek olayla ilgili tutanak tutturdu.

Yıldırım düşmesi sonucu 4 büyükbaş hayvanının telef olmasından çok üzgün olduğunu söyleyen Şen, “ Dün gece Yeniceköy Malı mevkiinde şiddetli yağış ve gök gürültüsü vardı. Düşen yıldırımların biri hayvan ahırıma isabet etmiş. Sabah geldiğimde hayvanlarımın telef olduğunu görünce ne yapacağımı bilemedim. Gerekli mercilere durum bildirdim. Hayvanlarımın maddi değeri 60 bin TL civarındaydı “dedi.

Okumaya devam et

EMET

Emet Halk Eğitim Merkezinin yılsonu karma sergisi açıldı

Yayınlanan

Kütahya’nın Emet ilçesinde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün 2021-2022 Eğitim, öğretim yılı yılsonu karma sergisinin açılışı gerçekleştirildi.

Halk Eğitim Merkezindeki karma serginin açılışına Kaymakam Hasan Çiçek, Belediye Başkanı Hüseyin Doğan, İlçe Jandarma Komutan Vekili Erkan Koç, İlçe Emniyet Müdür Vekili Mehmet Akbulut, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bilal Şen, Milli Eğitim Şube Müdürleri, bazı daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, okul müdürleri, kurs eğiticileri, kursiyer ve vatandaşlar katıldılar.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını yapan Emet Halk Eğitim Merkezi Müdürü Süleyman Avcı, 2021-2022 eğitim öğretim yılında çeşitli branşlarda ve kurslarda Halk Eğitim Merkezinde birçok kursiyerin eğitim aldığını söyleyerek, desteklerinden dolayı İlçe Kaymakam Hasan Çiçek’e, Belediye Başkanı Hüseyin Doğan’a, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne, kurs eğiticilerine, kursiyerlere ve emeği olan herkese teşekkür etti.

Daha sonra Kaymakam Hasan Çiçek ve İlçe protokolü tarafından Halk Eğitim Merkezinin sergi açılış kurdelesi kesildi. Açılıştan sonra sergiyi gezen Kaymakam Çiçek ve Başkan Doğan, Halk Eğitim Merkezi kursiyerleri tarafından hazırlanan el emeği göz nuru eserleri tek tek inceleyerek eserler hakkında bilgiler alıp eser sahibi kursiyerleri tebrik edip çalışmalarında başarılar dilediler.

Kursiyerler tarafından hazırlanan eserlerin ortaya konulduğu yılsonu sergisinde büyük emekler sonucunda yapılan ve hazırlanan eserlerin herkes tarafından büyük beğeni topladığına dikkat çeken Kaymakam Hasan Çiçek, “Katılımın her geçen gün daha da arttığı kurslarımız vatandaşlarımıza birçok alanda el becerisi kazandırmanın yanında ev ekonomisine de önemli katkı sağlıyor. Bu kurslarımızın düzenlenmesi, hayata geçirilmesi konusunda emeği geçen, katkısı olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Okumaya devam et

Eğitim

Emet’te üretim, standardizasyon ve iş güvenliği tatbikatı

Yayınlanan

Emet Orman İşletme Müdürlüğünde üretim, standardizasyon ve iş güvenliği tatbikatı yapıldı.

Kütahya Orman Bölge Müdür Yardımcısı Mustafa Arpacı başkanlığında Hanyeri Orman İşletme Şefliği İkibaşlı köyünde yapılan tatbikatta, koruyucu giyim malzemeleri ve donanımının önemi vurgulandı ve iş güvenliği anlatıldı. Daha sonra kesim teknikleri, standardizasyon esaslarıyla ilgili bilgiler verildi ve ağaç kesimi uygulamalı olarak gerçekleştirildi.

Okumaya devam et

Ekonomi

Emet’te arıcılık canlandırılıyor

Yayınlanan

Emet Kaymakamlığınca hazırlanan ve İl Özel İdaresi finansman desteğiyle hayata geçirilen “Arıcılığı Geliştirme Projesi” çerçevesinde yetiştiricilere 2 bin 500 adet arılı çıta dağıtıldı.

Emet’e bağlı İğdeköy’de düzenlenen dağıtım törenine, Vali Ali Çelik, Emet Kaymakamı Hasan Çiçek, İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Özçalık, İl Genel Meclisi üyeleri ile yetiştiriciler katıldı.

266 bin TL bütçeli projeye İl Özel İdaresinin 200 bin TL, yetiştiricilerin 66 bin TL katkı sağladığını belirten Vali Ali Çelik, üreticilere hayırlı ve bereketli olması temennisinde bulundu.

Okumaya devam et

Eğitim

Emet MYO’dan Bor İşletme Müdürlüğü’ne teknik gezi

Yayınlanan

Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Emet Meslek Yüksekokulu, Kimya Teknolojileri Programı öğrencileri için Emet Bor İşletme Müdürlüğü’ne teknik gezi düzenledi.

Müdür Yrd. Öğr. Gör. Vedat Çetin gözetiminde Emet Bor İşletme Müdürlüğü’ne düzenlenen gezide Meslek Yüksekokulu öğrencileri İşletme Müdürlüğü bünyesinde bulunan üretim fabrikasını, Emet Bor İşletme Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Mehmet Savaş ve ilgili birim sorumlusu mühendislerle birlikte gezerek bor üretimini ve fabrikadaki alet ekipmanları incelediler. Yapılan sunumla fabrikayla ilgili ayrıntılı bilgi sahibi oldular.

Meslek Yüksekokulu Müdür Yrd. Öğr. Gör. Vedat Çetin, Emet Bor İşletme Müdürlüğü yetkililerine gösterdikleri misafirperverlikten dolayı teşekkür ederek, “Öğrencilerimiz bu geziyle okulda aldıkları teorik eğitimi uygulamalı olarak sahada görme fırsatı yakalamışlardır” dedi.

Okumaya devam et

Eğitim

Emet’te “Ezbere 40 Hadis Okuma” yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi

Yayınlanan

Kütahya’nın Emet ilçesinde Ramazan öncesinde tüm ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik düzenlenen, “Ezbere 40 Hadis Okuma” yarışmasında dereceye giren 73 öğrenciye 100’er lira para ödülü verildi.

Öğrencilerin okullarında yapılan yarışmalara 105 öğrenci katıldı. İlçe Vaizi İsmail Hakkı Gül, Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdür Yardımcısı İlahiyatçı Gökhan Harun Topçu ve Dernek Başkanı Edebiyatçı Ahmet Toprak’tan oluşan jüri karşısında hadisleri ezbere okuyan 73 öğrenci yarışma sonucunda 100’er TL ödül almaya hak kazandı.

Hadis Yarışmasının ödül töreni Gazikemal İlkokulu Konferans Salonu’nda yapıldı. Öğrencilerin ödüllerinin verildiği program İstiklal Marşının okunması ve Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından bir konuşma yapan Dernek Başkanı Ahmet Toprak, hem dernek, hem de yarışma ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Programda İlçe Müftüsü İsmail Çınar “Peygamber Sözlerinden Yeni Bir Dünya” konulu bir konuşma yaptı. Müftü Çınar, konuşmasında hadislerin önemi üzerinde durdu ve öğrencilerin çok büyük bir başarı gösterdiklerini söyledi. Çınar, öğrencilerin ezberlemiş oldukları hadisleri hayat düsturu haline getirmeleri halinde hem dünya hem de ahiret saadetine kavuşacaklarını belirtti.

Programda ayrıca bir öğrenci grubu tarafından 40 hadis ezbere okundu. 40 hadisi ezberleyerek başarıyla okuyan ve yarışmayı kazanan 73 öğrenciye 100’er TL, yarışmaya katılan tüm öğrencilere de belge ve isimlerinin yazılı olduğu birer bardak kupa verildi.

Programa katılan İlçe Milli Eğitim Müdürü Bilal Şen yaptığı konuşmada, hem öğrencileri tebrik etti, hem de böyle güzel bir etkinlik düzenledikleri için dernek yetkililerine teşekkür etti.

Okumaya devam et

EMET

Emet’teki hıdrellez şenliklerine 10 bin kişi katıldı

Yayınlanan

Kütahya’nın Emet ilçesi Yenice köyünde baharın müjdecisi olarak kabul edilen Hıdrellez, yaklaşık 10 bin kişinin katılımıyla kutlandı.

Son 3 yıldan bu yana pandemi ve Ramazan aylarına rastlaması nedeniyle yapılamayan geleneksel hıdrellez şenlikleri için vatandaşlar İsmail Altınay Mesire alanına akın etti. Yeniceköy Muhtarlığının günler öncesinden misafirler için yaptığı çalışmalar ile halkın rahat ve huzurlu bir hıdırellez geçirmeleri sağlandı.

Toplu taşıma araçları ile birlikte 10 binden fazla vatandaşın etkinliklere katıldığı söyleyen Yeniceköy Muhtarı Akın Gürkan,” Pazar sabahı 2 bin araç alana giriş yaptı. Hıdırellez alanında kurulan pazar yerinde 105 esnaf sergi açtı. Şenliklere Emet ve Hisarcık halkının yanı sıra başta Kütahya ve Tavşanlı olmak üzere çok sayıda il ve ilçeden katılım gerçekleşti” dedi.

Emet Belediyesince kurulan belediye çadırı önünde halka helva ikramı yapılırken, ikramları AK Parti Kütahya Milletvekili Ahmet Tan, Emet Kaymakamı Hasan Çiçek, Emet Belediye Başkanı Hüseyin Doğan, Hisarcık Belediye Başkanı Fatih Çalışkan gerçekleştirdi.

Emet belediyesi organizasyonunda Gediz Mehteran Ekibi ve Bursa Kılıç Kalkan ekibinin sahne aldığı şenliklerde Emet Halk Eğitim Müdürlüğü folklor ekibi de bir gösteri sundu.

Bu yıl Hıdırellez şenliklerinin Anneler Gününe rastlaması nedeniyle Emet Belediyesince mesire alanındaki kadınlara çiçek dağıtıldı.

Vatandaşların huzurlu bir şenlik geçirmeleri için yoğun güvenlik tedbirleri alındığı Hıdırellez şenliklerinde Jandarma, itfaiye, sağlık ekipleri gün boyu görevleri başındaydı. İl Özel İdarece bölgeye iki seyyar tuvalet aracı gönderildi.

Etkinliklerde stant açan Emet Kızılay Şubesince halka çay ikramında bulunuldu, ayrıca çocuklara boyama kitabı ve şeker dağıtıldı.

Okumaya devam et

Ekonomi

Emet’te çiftçilere yüzde 75 hibeli ayçiçeği ve nohut tohumu dağıtıldı

Yayınlanan

Kütahya’nın Emet ilçesinde çiftçilere yüzde 75 hibeli ayçiçeği ve nohut tohumu dağıtımı gerçekleştirildiği bildirildi.

İlçedeki tarım arazilerinin kullanımının etkinleştirilmesi projesi çerçevesinde çiftçilere İl Özel İdaresi kaynaklı yüzde 75 hibeli ayçiçeği ve nohut tohumu dağıtımı yapıldı. Dağıtılan tohumlarla 220 dekar alan ayçiçeği tohumu ve 200 dekar alan nohut tohumu toprakla buluşacak.

Tohum dağıtım programına Kaymakam Hasan Çiçek, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü personeli ile çiftçiler katıldı.

Okumaya devam et

3. SAYFA

Emet’te hareket halindeki araç yandı

Yayınlanan

Kütahya’nın Emet ilçesinde hareket halindeki otomobilde çıkan yangında maddi hasar oluştu.

Edinilen bilgiye göre, İsa S. yönetimindeki 43 FH 340 plakalı araç Karayolları mevkiinde seyir halindeyken motor kısmından alevler çıkmaya başladı. Sürücüsünün hemen araçtan indiği yangını ihbar üzerine olay yerine gelen Emet Belediyesi İtfaiye ekipleri müdahale ederek kısa sürede söndürdü.

Yangın sonucu otomobilde maddi hasar oluştu.

Okumaya devam et

Ekonomi

Emet Bor Karbür Fabrikası için ÇED raporlarının hazırlanma süreci başladı

Yayınlanan

Emet Bor İşletmesinde işçi ve memur personele verilen iftar programına katılan Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürü Serkan Keleşer, Emet’e yapılacak olan Bor Karbür Fabrikası için ÇED raporlarının hazırlanma sürecinin başladığını ifade etti.

Genel Müdür Serkan Keleşer, Maden İş Sendikası Genel Başkanı Nurettin Akçul, Emet Bor işletmesinde işçi ve memur personelleri ile birlikte iftar yaptı.

Emet Bor İşletmesinde gerçekleştirilen iftara Genel Müdür Keleşer ve Genel Başkan Akçul’un yanı sıra, Emet Kaymakamı Hasan Çiçek, Emet Belediye Başkanı Hüseyin Doğan, Hisarcık Belediye Başkanı Fatih Çalışkan, Emet Bor İşletme Müdürü Ersan Ayten, Hisarcık Maden İş Sendikası Şube Başkanı Memiş Guguş, işletme idari personeli, memur ve işçiler katıldı.

İftar sonrası bir konuşma yapan Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürü Serkan Keleşer, geçen yıl üretim rekorları kırdıklarını, bu yıl ise ilk 4 ayda geçen yılın rakamlarını yakalamaya ramak kaldığını belirtti.

Emet’e yapılacak olan Bor Karbür Fabrikası için ÇED raporlarının hazırlanma sürecinin başladığını ifade eden Genel Müdür Keleşer, yapımı devam eden Sülfirik Asit Fabrikasının ise bu yılsonunda tamamlanmasının hedeflendiğini söyledi.

Eti Maden olarak eğitime ve gençliğe verdikleri desteklerden söz eden Keleşer, Emet ve Hisarcık ilçelerine kurumlarınca yaptırılan Gençlik Merkezlerinin kısa sürede hizmete geçeceğini, ayrıca işçilerin üretim primlerine de zam yapılacağını sözlerine ekledi.

Keleşer Enerji Bakanları Fatih Dönmez’inde ifade etiği gibi 2022 yılının bor cevherlerinin yılı olacağını, Emet’e Bor Karbür Fabrikasının yanı sıra Türkiye’de Ferro Bor ve Lityum Tesislerinin de kurulacağını belirtti.

Okumaya devam et

EMET

Emet’te resim ve el sanatları sergisi açıldı

Yayınlanan

Kütahya’nın Emet ilçesinde Cevizdere Zaferi’nin 100.yılı etkinlikleri çerçevesinde “Emetli Sanatçılar Resim ve El Sanatları” isimli sergi açıldı.

Emetli sanatçıların eserlerinden oluşan serginin açılışını Kaymakam Hasan Çiçek, Belediye Başkanı Hüseyin Doğan, Emet Ceviz Dere Araştırma Derneği Başkanı Ali Duyan, Emet Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ramazan Seval ve Şoförler Odası Başkanı Ali Ceyhan birlikte yaptı. Sergi bir hafta süresince açık kalacak.

Okumaya devam et

Ekonomi

Emet’te “Mera Islah ve Amenajman” projesi

Yayınlanan

Emet İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünce ılgın çalılarından temizlenen alana “Mera Islah ve Amenajman” projesi çerçevesinde yonca, çayır üçgülü ve İngiliz çimi karışımı ekim yapıldığı bildirildi.

Emet İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü personeli tarafından ilçeye Kayı Köyünde bulunan merada ılgın çalılarından temizlenen alana Mera Islah ve Amenajman Projesi çerçevesinde Tarım ve Orman Bakanlığı bütçesinden temin edilen Yonca, Çayır Üçgülü ve İngiliz Çimi karışımı ekimi gerçekleştirildi.

Okumaya devam et

EMET

Vali Çelik: “Cevizdere kahramanlarımızı asla unutmayacağız”

Yayınlanan

Emet Cevizdere Zaferi’nin 100. yıl dönümü sebebiyle Kütahya’da düzenlenen “Emetli Sanatçılar Resim ve El Sanatları” sergisinin açılışına katılan Vali Ali Çelik, Cevizdere kahramanlarını asla unutmayacaklarını ifade etti.

Emet Kaymakamlığı ile Emet Belediyesi iş birliğinde düzenlenen, 150 eserin yer aldığı sergi Sera AVM’de beğeniye sunuldu.

Sergide emeği geçenlere teşekkür eden Vali Ali Çelik, “Kıymetli sanatçılarımızın eserleri devletimizin ve milletimizin ilelebet payidar kalacağına, sonsuzluğuna ilişkin düşülmüş notlardır” dedi.

Düzenlenen etkinliklerin farkındalık oluşturmada, tarihin geleceğe aktarılmasındaki önemine dikkat çeken Vali Çelik, “Vatanımızla, milletimizle hesabı olanlara her zaman gereken cevabı verdik, bundan sonra da aynı kararlılıkla vereceğiz. Yıllardır içimizdeki samimiyet, inanç ve kararlılığımızla tarihin her sayfasına bunu not düşüyor ve altını çiziyoruz. Bu tür etkinlikler bu notların çokluğunu artırıyor” ifadelerini kullandı.

Vali Çelik konuşmasına şu sözlerle devam etti, “Cevizdere Zaferi’mizin mimarı Milli Mücadele kahramanlarımızdan Dr. Fazıl Doğan Bey’e, Gazi Porsuk Ahmet’e, bu toprakları vatan yapan tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Ebediyete irtihal eden gazilerimize rahmet, hayatta olanlara şükran ve minnetlerimi sunuyorum. Rabbim birliğimizi, dirliğimizi muhafaza etsin” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Vali Ali Çelik, Emet Kaymakamı Hasan Çiçek, Emet Belediye Başkanı Hüseyin Doğan sergiyi gezerek bilgi aldı.

Okumaya devam et

EMET

Kütahya’da Emet günleri

Yayınlanan

Emet Kaymakamlığı, Emet Belediyesi koordinesinde kurulan Emet Cevizdere Zaferi 100.yıl kutlama komitesince organize edilen “Emetli sanatçılar ve Resim ve El sanatları sergisi” Kütahya Sera AVM’de açıldı.

Açılışa Kütahya Valisi Ali Çelik, Kütahya İl Emniyet Müdürü Necmettin Koç, Emet Kaymakamı Hasan Çiçek, Emet Belediye Başkanı Hüseyin Doğan, Kütahya Ak Parti İl Başkanı Sebahattin Ceyhun, AK Parti Emet İlçe Başkanı Süleyman Ciner, İl Kültür Müdürü Zekeriya Ünal ve çok sayıda davetli katıldı.

Program sunuculuğunu şair, yazar İsa Kahraman’ın yaptığı sergi açılışı saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.

Konuşmasında Emet’in Milli mücadele döneminde işgalini, halkın direnişini, hükümet baskını ve daha sonra Cevizderesinde yaşanan savaşta Emet’in köyleri ile birlikte düşman birliklerini imha ettiklerini belirten Emet Belediye Başkanı Hüseyin Doğan “ Bu yıl Cevizdere zaferimizin 100.yıldönümü. Gazi Emet’imizin milli mücadelede direnişi ve Cevizderesinde kazandığı zafer Genel Kurmay Harp Dairemiz resmi kayıtlarınca tescillenmiş onurlu bir direniştir. Tüm Kütahyalılar Cevizdere savaşının yaşandığı Emet Cevzidere’ye gelmeli, şehitliğimizi ziyaret etmelidir. Hepinizi 27 Nisanda Emet Cevzidere Şehitliğimize davet ediyorum “dedi.

Kütahya Sevdalısı Yürekler Derneği Başkanı Nevzat Çoban’ın anlatımında dernek tiyatro bölümünün Emetli Zeynep bacının şehit edilmesini mizansen ettiği açılışta, Emet Halk Eğitim Müdürlüğü halk oyunları ekibi gösterilerini sundu. Programda Kütahya Sevdalı Yürekler Dernek Başkanı Nevzat Çoban tarafından sözleri yazılan Halk Eğitim Müdürlüğü Müzik Öğretmenlerinden Öncü Günyeli tarafından bestelen ve ilk defa okunan Gazi Emet türküsü seslendirildi.

Sergide emeği geçenlere teşekkür eden Vali Ali Çelik, “Kıymetli sanatçılarımızın eserleri devletimizin ve milletimizin ilelebet payidar kalacağına, sonsuzluğuna ilişkin düşülmüş notlardır” dedi.

Konuşmaların ardından Vali Ali Çelik, Emet Kaymakamı Hasan Çiçek, Emet Belediye Başkanı Hüseyin Doğan sergiyi gezerek bilgi aldı.

Program sonunda Emet Belediye Başkanı Hüseyin Doğan Kütahya Valisi Ali Çelik’e Ahşap oyma Fetih Suresi tablosu takdim etti.

Emetli resim ve el sanatları sanatçılarının eserlerinin yer aldığı sergide Emet Halk Eğitim Müdürlüğü öğrencileri yöresel kıyafetleri sergiledi.

Okumaya devam et

3. SAYFA

Kestiği ağacın altında kalan orman işçisi hayatını kaybetti

Yayınlanan

Kütahya’nın Emet ilçesi Samrık köyünde kestiği ağacın altında kalan orman işçisi hayatını kaybetti.

Edinilen bilgiye göre, Samrık köyünde Tarımsal Kalkınma Kooperatifi adına orman sahasında yol güzergahı için ağaç kesme çalışması yapan iki çocuk babası orman işçisi Halil Güngör’ün (45) kestiği ağaç üzerine devrildi. İhbar üzerine olay yerine gelen 112 sağlık ekipleri, Güngör’ün olay yerinde hayatını kaybettiğini tespit etti.

Okumaya devam et

KÜTAHYA'DA EN ÇOK OKUNANLAR