Bizimle iletişime geçin

Eğitim

Emet’te Kur’an Kursları’nda görev yapan bayan öğreticilere seminer

Yayınlanan

Emet İlçe Müftülüğüne bağlı Kur’an Kursları’nda görev yapan bayan öğreticilere, şiddetin önlenmesindeki dini referanslar, iletişim ve sınıf yönetimi, çocuklara davranış modelleri ve çözüm yolları” konularında seminer verildiği bildirildi.

Konuyla ilgili İlçe Müftülüğünden yapılan açıklamada,” Müftülüğümüze bağlı 4-6 yaş Kur’an Kursu ve Hafızlık Kur’an Kurslarımızda görev yapan bayan öğreticilerimize PDR Büşra Nur Sertel ve Din Hizmetleri Uzmanı Rukiye Erdinç tarafından, şiddetin önlenmesindeki dini referanslar, iletişim ve sınıf yönetimi, çocuklara davranış modelleri ve çözüm yolları” konularında seminer verildi” denildi.

Eğitim

DPÜ’den Temel Göstergeler ile Ekonomi ve Finans Piyasaları eğitimi

Yayınlanan

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (DPÜSEM) ile Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) iş birliğinde Temel Göstergeler ile Ekonomi ve Finans Piyasaları eğitimi gerçekleştirildi.

KUTSO’nun yönetim binasındaki konferans salonunda DPÜSEM ile Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası iş birliğinde gerçekleştirilen eğitimde DPÜ İİBF Uluslararası Ticaret ve Finansman Bölümü akademisyenlerinden Dr. Öğr. Üyesi Yunus Şişman eğitmen olarak yer aldı.

Eğitimde, Makro İktisadi Göstergeler Analizi, Finansal Piyasalar Analizi ve Uluslararası Makro İktisadi Analiz gibi konularda ayrıntılı bilgiler verilerek, işletmeler için öneriler paylaşıldı.

Okumaya devam et

Eğitim

Gediz’de kurban kesim elemanı kursu

Yayınlanan

Kütahya’nın Gediz İlçesinde Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından yaklaşan Kurban Bayramı öncesi “Kurban Kesim Elemanı Kursu” açılacak.

30 Haziran’da başlayacak olan kurslara vatandaşlar 27 Haziran’a kadar başvuru yapabilecek.

4 gün devam edecek kursta doğru kurban seçimi, hayvan kesim yerini hazırlama, kesim yapılacak yerin şartlarını iyileştirme, yardım kuralları ve dini vecibeler anlatılacak.

Gediz Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Özyurt, kurban kesme yeterliliğine sahip bireylerin hijyenik, güvenli ve dini usullere uygun şekilde kurban kesmeleri için açılacak olan kursta temel iş sağlığı ve güvenliği, kurbanın İslamiyet’teki yeri ve kurban kesim işlemleri olmak üzere 3 konuda 20 saatlik teorik ve uygulamalı eğitim verileceğini söyledi.

Okumaya devam et

Eğitim

Kütahya’da Yoğun Bakım Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Programı

Yayınlanan

Kütahya Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Yoğun Bakım Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Programı sona erdi.

Kapanış programında, Sertifikalı Eğitimini başarı ile tamamlayan kursiyerlere Başhekim Yardımcısı Uz. Dr. Mustafa Yılmaz, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Çiğdem Zeren, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdür Yardımcıları Fatma Tanrıkulu İnce ve Osman Çelikoğlu, Sağlık Bakım Hizmetleri Koordinatörleri ile Eğitim Hemşireleri tarafından belgeleri verildi.

Okumaya devam et

Eğitim

Tavşanlılı öğrenciler yerinde inceledi

Yayınlanan

Kütahya’nın Tavşanlı ilçesi Atatürk Anadolu Lisesi öğrencileri gezi etkinliği ile bir dizi ziyaretler gerçekleştirdiler. Kuruluştan Kurtuluşa 2023 Gençlik projesi çerçevesinde Tavşanlı Belediyesi ile işbirliği yapılarak Tavşanlı Atatürk Anadolu Lisesi 10. ve 11.sınıf öğrencilerinden 27 kişilik grup Biyoloji öğretmenleri Dilek Uygun ve Şüheda Binboğa rehberliğinde Dumlupınar Üniversitesi Hekim Sinan Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Merkezi ve Çavdarhisar Aizanoi’ ye gezi düzenlediler.

Hekim Sinan merkezinde tıbbi bitkileri yerinde inceleme ve tanıma fırsatı bulan öğrenciler, ayrıca Çavdarhisar Aizanoi’ye de giderek tarihi bilgiler aldılar.

Okumaya devam et

Eğitim

Kütahya’da 566 okulda 99 bin 563 öğrenci karne heyecanı yaşadı

Yayınlanan

Kütahya’da 566 okulda 99 bin 563 öğrenci karne heyecanı yaşadı. Fatih Ortaokulu’nda gerçekleştirilen törene Vali Yardımcısı Hasan Erkal, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, İl Genel Meclis Başkanı Musa Yılmaz, DPÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Göçmez ve Millî Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit katıldı.

Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, yaptığı açıklamada, “2021-2022 eğitim öğretim yılını sınıflarımızda yüz yüze bir eğitim ortamında tamamlamış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Sizlerin yıl boyunca göstermiş olduğunuz gayret ve çalışmaların karşılığı olan karneleriniz sayesinde kendinizi, güçlü ve zayıf yönlerinizi, tanıma ve değerlendirme fırsatı bulacaksınız. Çok çalıştınız, yoruldunuz ve güzel bir tatili hak ettiniz. Sizlere kendinize zaman ayırarak dinlenebileceğiniz, eğlenebileceğiniz; bilim, sanat ve spor etkinlikleriyle nitelikli zaman geçirebileceğiniz ve bol bol kitap okuyabileceğiniz güzel bir yaz tatili diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından öğrencilerin karneleri, protokol mensuplarınca takdim edildi.

Okumaya devam et

Eğitim

Rektör Kazım Uysal: “İddialar asılsız”

Yayınlanan

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Rektörü Kazım Uysal, Zafer Partisi Kütahya İl Başkanlığının Sevgi Yolu’nda açtığı stantta yer alan afişlerde ve yapılan basın açıklamasında, ‘Kütahya’da yüksek öğrenim gören yabancı öğrencilerin masraflarının DPÜ tarafından karşılandığı’ yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını ifade etti. İHA’ya konuşan Rektör Uysal, ”Uluslararası öğrencilerin bir tanesinin bile masrafı üniversitemiz kaynaklarından karşılanmıyor, burs verilmiyor” dedi.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Kazım Uysal, üniversitede 87 ülkeden 8 bin 800 uluslararası öğrencinin eğitim aldığını, bu öğrencilerin bir tanesinin bile herhangi bir masrafının üniversite kaynaklarından karşılanmadığına ve uluslararası herhangi bir öğrenciye üniversite tarafından burs verilmediğine dikkat çekerek, “Uluslararası öğrencilerimizin tamamı kayıt ücreti, ulaşım, yemek ve barınma masraflarını kendileri karşılıyor. Kaldı ki, söz konusu öğrencilerin önemli bir kısmı; geldikleri ülkelerde bakan, bürokrat ya da iş adamı gibi ekonomik yönden üst düzey insanların çocukları ve bunların Türkiye’deki kamu kaynaklarından yararlanmaya ihtiyacı bulunmuyor. Uluslararası öğrencilerimizin hiçbiri, Üniversitemizin sağladığı kaynaklar sebebiyle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı herhangi bir öğrencimizden daha ayrıcalıklı bir konumda değildir ve olamaz da. Hatta uluslararası öğrenciler, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı öğrencilerimizden çok daha yüksek miktarda harç ücreti ödeyerek Üniversitemizde öğrenim görüyor” şeklinde konuştu.

“Uluslararası öğrencilerimiz Kütahya’mıza ve ülkemiz ekonomisine katkıda bulunuyor”

Uluslararası öğrencilerin Kütahya’da hem farklı alanlarda eğitim aldıkları hem de Kütahya’ya ve ülke ekonomisine katkıda bulunduklarına vurgu yapan Uysal, ”Bu öğrenciler, Kütahya’ya maddi anlamda katkı sunmalarının yanı sıra, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi sayesinde Türkçe öğrenerek gittikleri ülkelerde şehrimizin ve ülkemizin gönüllü birer kültür elçisi oluyorlar. Bizler, uluslararası öğrencilerimiz vasıtasıyla bir taraftan gönül coğrafyamızı genişletiyoruz, diğer taraftan da devlet adamlarımız ve iş insanlarımızın farklı ülkelerde temas kuracağı geleceğin bürokratlarını yetiştiriyoruz. Üniversitemizde okuyan uluslararası öğrencilerle ilgili basında çıkan asılsız haberler üzerine, basın açıklaması yapma gereği duymuş bulunmaktayım. İlgili haberde konu edilen asılsız bilgilere kaynak teşkil eden kişiler hakkında idari işlem başlatılmıştır. Ayrıca öğrencilerimizi günlük siyasetlerine alet etmeye çalışan şahısların konuyu araştırmadan yapmış oldukları açıklamalara itibar edilmemesini kamuoyundan önemle rica ederim” ifadelerini kullandı.

Okumaya devam et

Eğitim

Özel Eğitim Uygulama Okulu’nda incelemelerde bulundu

Yayınlanan

Vali Ali Çelik, Özel Eğitim Uygulama Okulu’nda “43 Proje Resim Sergisi” ile okul bahçesinde kurulan seranın açılışına katıldı. Vali Çelik, açılış kurdelesini okul öğrencileri Rıza Deniz Er ve Sevim Şifa Atasoy’la birlikte kesti.

Vali Ali Çelik, “Toprakta Açan Çocuklar” projesi çerçevesinde oluşturulan seradaki ürünler hakkında bilgiler aldı. Öğrencilerin motor ve sosyal becerilerini geliştirmek için hazırlanan serada çilek yetiştirilmesi tavsiyesinde bulunan Vali Çelik, çocukların emek verdiği serada dalından meyve yeme keyfini yaşaması gerektiğini söyledi.

Okulda incelemelerde bulunarak müzik ve görsel sanatlar derslerine de katılan Vali Ali Çelik, öğrencilerle birlikte ebru yaptı. Derslere katılan Vali Çelik’e, öğrenciler sarılarak sevgilerini gösterdi.

Vali Ali Çelik, Halk Eğitim Merkezi kurslarını tamamlayan velilerin el emeği göz nuru eserlerinin yer aldığı serginin de açılışını yaptı. Velilerle bir süre sohbet eden Vali Çelik, “Çocuklarımız için en büyük ilaç sevgi. Sevgi dolu mücadeleniz için teşekkür ediyorum” dedi.

Vali Ali Çelik’e İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit ile Okul Müdürü Mehmet Kabadayı eşlik etti.

Okumaya devam et

Eğitim

Dumlupınar’da konferans

Yayınlanan

Dumlupınar İlçe Müftülüğü tarafından, “Din İstismarı İle Mücadele Sahih Dini Bilginin Önemi” konulu konferans düzenlendi.

Dumlupınar Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşen konferansta İlçe Müftüsü M.Emin Olgun tarafından, Din ve Dinin amacı nedir? İslam Dininin özellikleri ve ana kaynakları nelerdir? Din istismarcılarının karakteristik özellikleri nelerdir? Tarihte yaşanmış din istismarı örnekleri nelerdir? Din istismarı ile mücadelede Kur’anı Kerim ve Sünneti nebeviyeye dayalı sahih dini bilginin önemi nedir? konularından bahsedildi.

Program, katılımcılara yapılan ikramlar ile sona erdi.

Okumaya devam et

Eğitim

Ortaokul öğrencileri Gençlik Merkezi’ni ziyaret etti

Yayınlanan

Kütahya Cumhuriyet Ortaokulu Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Mehmet Ali Songür tarafından öğrencilerine yönelik cami ve Diyanet Gençlik Merkezi gezisi düzenlendi.

Cumhuriyet Ortaokulu 5. sınıfı öğrencileri sosyal ve kültürel etkinlikler çerçevesinde öğretmenleri Mehmet Ali Songür rehberliğinde Laleli Camii’ni ve Diyanet Gençlik Merkezini ziyaret ettiler. Öğrenciler Laleli Camiye yaptıkları ziyarette musalla yeri, şadırvan, mihrap ve minber gibi yerlerin yanı sıra abdest alma, cemaatle namaz kılma, kamet, müezzinlik konularında bilgilendirildi.

Gelecek nesillere güzel bir dünyayı miras bırakmanın ancak onları iyi yetiştirmekle mümkün olacağını söyleyen Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Mehmet Ali Songür, ” Çocuklara erken yaşta camileri sevdirmek önemlidir. Onları camileri sevdirmek ve alıştırmak amacıyla bu tür etkinlikler düzenlemeye devam edeceğiz inşallah ” dedi.

Okumaya devam et

Eğitim

Simav Aksaz Kur’an Kursunda kapanış programı

Yayınlanan

Simav İlçe Müftülüğüne bağlı Aksaz İhtiyaç Odaklı Kur’an Kursunda yılsonu kapanış programı düzenlendi.

İhtiyaç Odaklı Kur’an Kursunun öğrencileri yılsonu kapanış programında Aksaz Çok Amaçlı Salonda bir araya gelerek etkinlik düzenledi.

Programın açılış bölümünde Simav İlçe Şube Müdürü Feyzullah Küçükçakır ve İlçe Vaizi Murat Kaya, Kur’an öğrenmenin fazileti hakkında kısa konuşmalar yapıp salondan ayrıldı.

Simav İlçe Müftülüğü Vaizesi Zeynep Öztürk, Kur’an Kursu Öğreticileri, İhtiyaç Odaklı Kur’an Kursu öğrencileri ve Aksaz Köyü bayanlarının katıldığı program, okunan Kur’an-ı Kerimler, ilahiler ve yapılan duanın ardından, ikramlarla sona erdi.

Okumaya devam et

Eğitim

DPÜ GSF öğrencilerinin eserleri Fresh Ankara’da

Yayınlanan

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinin eserleri, Kültür ve Turizm Bakanlığınca düzenlenen Başkent Kültür Yolu Festivali çerçevesinde açılan Fresh Ankara sergisinde yer aldı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenen Başkent Kültür Yolu Festivali çerçevesinde açılan sergi için Türkiye’nin 60 şehrinden yapılan lise ve üniversite düzeyinden alınan başvurular, serginin küratörü Kıymet Giray, Şırnak Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail Ateş, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Heykel Bölüm Başkanı Doç. Dr. Bülent Çınar, seramik sanatçısı Prof. Dr. Zehra Çobanlı ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdür Yardımcısı Alper Özkan’dan oluşan seçici kurul değerlendirildi.

Konuyla ilgili DPÜ GSF’den yapılan açıklamada,” Sergiye katılmak için başvuruda bulunan ve eserlerini akademisyenlerimizden Doç. Dr. Pınar Yazkaç’la beraber yaptıkları atölye çalışmalarıyla hazırlayan Resim Bölümü son sınıf öğrencilerimiz Funda Ay, Enes Ak, Turan Can Kara ve Büşra Nur Baysal, başvurularının kabul edilmesiyle eserlerini bu sergi için yenilenen Ulus İlk Meclis İlkokulu’nda sergileme olanağına kavuştular. 500’e yakın başvuru arasında sergilenmeye layık 153 eser arasında yer almayı başararak teşvik ödülü almaya da hak kazanan öğrencilerimiz, 5 gün sürecek sergi boyunca sanat tarihi, portfolyo hazırlama, telif hakları, eser fiyatlandırması gibi konularda eğitim de alacaklar” denildi.

Fresh Ankara Sergisi, 12 Haziran’a kadar ziyaretçilerini ağırlamaya devam edecek.

Okumaya devam et

Eğitim

Kur’an kursu öğrencilerine mezuniyet programı

Yayınlanan

Kütahya Yunus Emre İlkokulu’nda 4-6 yaş grubu Kur’an kursu öğrencileri için yıl sonu mezuniyet programı düzenledi.

Okul Müdürü Kadir Değirmen, programın hazırlanmasında emeği geçen hocalara ve katılım sağlayan velilere teşekkür etti.

Değirmen, “Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın yolları, bahtları her zaman açık olsun. Ben tüm ailelerimize çocuklarını bizlere emanet ettikleri için ekibim hem de kendim adına yürekten teşekkür ediyorum. Bizler de onların en iyi şekilde yetişmesi için elimizden gelenin fazlasını yapmaya özen gösterdik. Emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma, ailelere ve çocuklarımıza yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

Öğrencilerin katılım belgesi ve hediyeleri Müdür Kadir Değirmen tarafından takdim edildi.

Okumaya devam et

Eğitim

Öğrenciler süt üretimini yerinde incelediler

Yayınlanan

Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde Milli Egemenlik İlkokulu öğrencileri, hayvancılık sektörünü ve süt üretimini yakından tanımak için, besi çiftliklerini ziyaret ederek ilgili bilgiler aldılar.

Tavşanlı Milli Egemenlik ilkokulu öğrencileri hayvancılık sektörü ve bu konudaki ekipmanlarını tanımak için çiftliklere giderek bilgiler aldılar.

Burada İlçe Tarım Müdürü Özkan Parlak, Süt Üreticileri Başkanı Kudret Sarı ve işleteme sahipleri tarafından öğrencilere çeşitli bilgiler aktarıldı.

Okul Müdürü İsmail Uslu ve sınıf öğretmeni Şevkiye Akarsu ile program gerçekleştiren öğrenciler merak ettiği soruların cevaplarını yetkililerden alırken işyeri işleyiş hakkında detaylı bilgi aldı.

Ayran ve süt reçeli ikram edilen öğrenciler daha sonra hatıra fotoğrafları çekildiler.

Okumaya devam et

Eğitim

Simav’da ağaçlandırma, silvikültür tatbikatı

Yayınlanan

Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü tarafından tüm İşletme Müdürlüklerinde düzenlenen ağaçlandırma, silvikültür tatbikatı Simav Orman İşletme Müdürlüğü Söğüt Orman İşletme Şefliğinde hazırlanan sahalarda Bölge Müdürü Birol Dündar’ın katılımı ile gerçekleştirildi.

Simav Orman İşletme Müdürlüğünde yapılan ağaçlandırma, silvikültür tatbikatında gençlik bakımı, sıklık bakımı, tohumlama, hazırlama, boşaltma, ışık kesimleri, kültür bakımı ve ağaçlandırma konularında teknik personele bilgiler aktarıldı, uygulamalar yapıldı.

Okumaya devam et

Eğitim

Atatürk İlkokulu öğrencileri İngilizceyi oyunlarla pekiştiriyor

Yayınlanan

Kütahya’nın Hisarcık ilçesi Atatürk İlkokulu öğrencileri İngilizce dersinde öğrenmiş oldukları konuları oyunlarla pekiştiriyorlar.

Atatürk İlkokulu 4/A sınıfı öğrencileri İngilizce dersinde öğrenmiş oldukları konuları jeopardy ve wordwall gibi oyunlarla pekiştiriyor. Öğrenciler bu süreçte hem eğleniyor hem de İngilizce kelime dağarcıklarını geliştiriyor. Ayrıca akıllı tahta uygulamaları öğrenciler tarafından aktif bir şekilde kullanılarak ders daha zevkli hale getiriliyor.

Okumaya devam et

Eğitim

DPÜ Pazarlar Meslek Yüksekokulu’nda mezuniyet coşkusu

Yayınlanan

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Pazarlar Meslek Yüksekokulu’nda düzenlenen mezuniyet töreni coşku ile yapıldı.

Pazarlar ilçesindeki mezuniyet töreni hava muhalefeti ihtimaline karşı Pazarlar Belediyesi Düğün Salonu’nda gerçekleştirildi. Mezuniyet törenine öğrencilerin aileleri de katılarak evlatlarının sevinçlerini paylaştılar.

Pazarlar Meslek Yüksekokulu’nun 2021-2022 Akademik Yılı Mezuniyet törenine Pazarlar Belediye Başkanı Bilal Demirci, Pazarlar Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Semra Durmuş Acer, Siyasi Parti temsilcileri, öğretim üyeleri, daire amirleri, Belediye Meclis Üyeleri, İl Genel Meclisi üyeleri, öğrenciler ve kep törenine gelen öğrenci yakınları katıldı.

Mezuniyet töreninde okul adına konuşmasını Pazarlar Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Semra Durmuş Acer yaptı. Acer, “ 15. mezuniyet yılını kutladığımız 2021-2022 öğretim yılı mezuniyet töreninde sizleri görmekten mutluluk duyuyoruz. Okulumuz; Sağlık Kurumları İşletmeciliği, Sağlık Bilgi Sistemleri Teknikerliği, Gıda Teknolojisi, Makine Resim Konstrüksiyon, İş Sağlığı ve İş Güvenliği programları ile eğitim hayatını devam ettirmektedir. Sevgili öğrenciler, çok değil bundan birkaç yıl önce geldiniz okulunuzu bitirip, diploma almaya hak kazandınız. Ne mutlu size ki sizin için her türlü fedakarlığı gösteren ailenize beklediği diploma hediyesini başarıyla sunuyorsunuz. Tabi ki iş bu diplomayı almakla bitmiyor. Hedefinizi işinize hile karıştırmadan çalışmak ve başarı sağlamak olmalıdır. Şunu unutmayın ki, siz işinizi iyi yaparsanız her zaman başarılı olursunuz. Bizim temennimiz, öğrencilerimizi hayatları boyunca mutlu ve başarılı olmalarıdır” dedi.

“Tüm öğrencilerimize hayatları boyunca mutlu ve başarılar dilerim”

Mezuniyet törenine katılan Belediye Başkanı Bilal Demirci, “2021-2022 Eğitim öğretim yılında mezun olan öğrencilerimizi kutluyorum. Tüm öğrencilerimize hayatları boyunca mutlu ve başarılar dilerim” ifadelerini kullandı.

Pazarlar Meslek Yüksekokulu birincisi olan Gıda Teknolojisi programından Sedanur Kılıç’a diplomasını Pazarlar Belediye Başkanı Bilal Demirci verdi. Okul ikincisi olan Sağlık Kurumları İşletmeciliği programından Rojda Polat’a diplomasını Pazarlar Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Semra Durmuş Acer verdi. Okul üçüncüsü olan İş Sağlığı ve Güvenliği bölümünden Sinem Öztürk’e diplomasını Garnizon Komutanı Erdoğan Hanay verdi.

2021-2022 akademik yılında okul ve bölüm derecesine giren öğrencilere başarı belgeleri verildi. Mezun olan öğrenciler teker teker podyuma çağrılarak diplomaları verildi. Öğrenciler diplomalarını aldıktan sonra hep birlikte keplerini fırlatarak mezuniyet coşkusunu yaşadılar.

Ayrıca 2021-2022 akademik yılında mezun olan 194 öğrenciye, Pazarlar Belediyesi Meclisi’nden alınan karar ile Fahri Hemşerilik beratı verildi.

2021-2022 mezuniyet törenine katılan misafirlere DPÜ Pazarlar Meslek Yüksekokulu tarafından geleneksel mezuniyet pilavı ikram edildi.

Okumaya devam et

Eğitim

Öğrencilere polislik mesleği tanıtıldı

Yayınlanan

Kütahya’nın Pazarlar ilçesinde İlçe Emniyet Amirliği ekipleri tarafından ilçede bulunan Pazarlar Ortaokulunda eğitim gören öğrencilere polislik mesleği anlatıldı.

Pazarlar ortaokulu bahçesinde Polis ekiplerince trafik kuralları ile ilgili uyulması gereken kurallar uygulamalı olarak anlatıldı.

Pazarlar İlçe Emniyet Amirliği Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği ekipleri Pazarlar Ortaokulunda eğitim gören öğrencilere polisi, polisin yaptığı görevleri tanıttı, polislik mesleği hakkında bilgi verdi. Polislerin yaptığı görevleri anlatan görevliler, öğrencilere polisten korkulmaması gerektiğini, polisin her zaman ihtiyaç duyanların yanında olduğunu söyledi.

Ayrıca Pazarlar ortaokulu bahçesinde Polis ekiplerince trafik kuralları ve uyulması gereken diğer kurallar uygulamalı olarak anlatıldı.

Okumaya devam et

Eğitim

Tavşanlı Halk Eğitim Merkezi’nde mutfak atölyesi açıldı

Yayınlanan

Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde aşçılık ve pastacılık kurslarında eğitimine destek amaçlı Halk Eğitim Merkezinde Mutfak Atölyesi açıldı.

Tavşanlı Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından Halk Eğitim Merkezinde Mutfak Atölyesi törenle açıldı.

Mutfak Atölyesi açılışına Tavşanlı Kaymakamı Erdoğan Kanyılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Salim Karaboğa, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Mehmet Yıldız, Sedat Cumali Koca, Halk Eğitim Kurum Müdürü Harun Alparslan, Mutfak Atölyesinin yapımına destek veren firma yetkilileri, öğretmen, kursiyerler ve basın mensupları katıldı.

Atölyenin açılmasında emeği geçen firma temsilcilerine plaket ve teşekkür belgeleri Kaymakam Erdoğan Kanyılmaz ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Salim Karaboğa tarafından verildi.

Okumaya devam et

Eğitim

Pazarlar’da eğitim şenliği

Yayınlanan

Kütahya’nın Pazarlar Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü bünyesinde düzenlenen eğitim şenliği ilgi gördü.

Pazarlar Halk eğitimi Merkezi Müdürlüğünce geleneksel olarak her yıl düzenlenen ‘Eğitim Şenliği’ çerçevesinde yıl boyunca Halk Eğitimi Merkezince düzenlenen kurslarda eğitim alan öğrencilerin el emeği göz nuru eserlerin katılımlarıyla gerçekleşti.

Eğitim şenliğinde Halk Eğitim Merkezinde kurs gören öğrenciler tarafından Halk oyunları gösterileri, okuma yazma öğrenen kursiyerlerin konuşmaları ve saz kursu gören öğrencilerin gösterileri katılımcılar tarafından ilgi gördü.

Eğitim Şenliklerine Pazarlar Kaymakamı Mehmet Soylu, Belediye Başkanı Bilal Demirci, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yaşar Kağan Ulu, kurum amirleri, 2021-2022 eğitim yılında Halk Eğitimi Merkezinde kurs gören öğrenciler, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.

Protokol üyeleri Eğitim şenlikleri çerçevesinde düzenlenen Karma Sergide sergilenen eserlerin bulunduğu stantları tek tek dolaşarak ürünler hakkında, Usta Öğreticilerden ve kursiyerlerden bilgiler aldı.

Pazarlar Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Abdullah Çalışkan, “Eylül ayından bu güne Pazarlar Halk Eğitim Merkezi olarak kurum personelimiz, öğretmenlerimiz ve usta öğreticilerimizin özverili çalışmalarıyla toplumumuzun her kademesinden bireylere ulaşarak 136 kurs faaliyeti düzenlemiş bulunmaktayız. Hayat Boyu öğrenme kurslarımızdan bu güne kadar 1900 kursiyerimiz faydalanmıştır ve 762 kursiyerimiz belge almaya hak kazanmıştır. İnşallah bu sayıyı Ağustos ayı sonuna kadar daha da artıracağımızı inanıyorum. Bu faaliyetlerimiz sırasında yılmadan çalışarak okuma yazma öğrenen kursiyerlerimiz umudumuzu artırdı. Bu vesile ile tüm programlarımızdan faydalanan kursiyerlerimizi tebrik ediyor hayatlarının her anında katıldıkları faaliyetlerden öğrendikleri bilgi ve becerileri en iyi şekilde değerlendirmelerini temenni ediyorum. Halk Eğitim Merkezimizde her yaşa ve çağın ihtiyaçlarına uygun eğitimleri vermeye devam ediyoruz. Kurumumuzca hazırladığımız programımız vesilesiyle bizlere her konuda desteklerini esirgemeyen Sayın Kaymakamımız Mehmet Soylu’ya, Belediye Başkanımız Sayın Bilal Demirci, İlçe Milli Eğitim Müdürüme, Okul, Kurum Müdürü arkadaşlarıma, Kurum personelime ve öğretmen ile usta öğretici arkadaşlarıma çok teşekkür ederim” dedi.

Okumaya devam et

Eğitim

Kütahya’da Üretim çalışmaları ve iş güvenliği tatbikatı

Yayınlanan

Kütahya Orman Bölge Müdürlüğünce Gediz İşletme Müdürlüğünde üretim çalışmaları ve iş güvenliği konularını içeren eğitim tatbikatı gerçekleştirildi.

Üretim çalışmaları ve iş güvenliği konularını içeren eğitim tatbikatı Bölge Müdürü Birol Dündar’ın katılımı ile Gediz İşletme Müdürlüğü Çukurören Orman İşletme Şefliği Deposunda ve üretim bölmesinde yapıldı. Eğitime Gediz İşletme Müdürü Mustafa Merih Aydın, İşletme Müdür Yardımcısı, Orman İşletme Şefleri ve Orman Muhafaza Memurları katıldı.

Tatbikatta, Bölge Müdür Yardımcısı Mustafa Arpacı ve İşletme Pazarlama Şube Müdürü Mükremin Uçarcı tarafından teknik personele bilgiler verildi ve özellikle iş güvenliği konusu üzerinde duruldu. Kişisel koruyucu malzemelerin kullanılması ve can güvenliğinin her şeyden önemli olduğunun vurgulandığı eğitim tatbikatı kazasız bir yıl geçirilmesi temennisinin ardından sona erdi.

Okumaya devam et

KÜTAHYA'DA EN ÇOK OKUNANLAR