fbpx

Yakupoğlu, Ali Paşa Mahallesi’nde

1 dakikada okunabilir

2022 yılının Ağustos ayında Ali Paşa Mahallesi’nde Yakupoğlu’nun geçtiği yerlerin izini sürdüm. O dönemde bu bölge şehrin hızla gelişen ve çarşının gelmeye başladığı bölge idi. O zamanlar Vazo yoktu ve şehrin dışı sayılabilecek bölgede olan Zafer Meydanı’nda Belediye Hanı vardı. Ulu Cami’den bu bölgeye geçen yol zamanla şehrin çarşısının merkezi haline gelecekti.

Resim ve fotoğraflarda Ali Paşa Cami, Karagöz Ahmet Paşa Cami, Küçük Hamam gözüküyor. Maalesef artık olmayan Çamlıbahçe’nin köşesindeki konak da göze çarpıyor. Bazı bölgeler Servi Mahallesi içinde sayılabilecek olsa da aynı zaman diliminde çektiğim aynı bölgedeki fotoğrafları bu albüme yüklemek istedim.

Abdullah Reha Nazlı

1987, Kütahya doğumlu mühendis. 2013 yılına kadar şehir dışında tasarım ve danışmanlık işleriyle uğraştıktan sonra memleketine dönmüştür. 2016'dan beri Kütahya fotoğrafları çekmektedir. Kütahya'da bir kitabevi, okuma bahçesi, kitap-kahve, tasarım ajansı kurmuştur. Fotoğrafın yanında web tasarım, animasyon, grafik, 3D tasarım, oyun tasarımcılığı yapmaktadır.

error: Content is protected !!