fbpx

Küçükbaş hayvan üreticileri arpa destek fiyatından memnun değil

Kütahyalı koyun ve keçi üreticileri, Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından üreticiye verilen arpa satış fiyatının yeniden gözden geçirilmesini istiyor.

1 dakikada okunabilir
*haber görseli temsilidir

Kütahya Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Bahattin Atakan, arpanın kilo fiyatının 5 TL 25 kuruşa satılmasının kendilerini zor durumda bırakacağını söyledi. Atakan, “Üreticiye destek amacıyla TMO arpayı geçen yıl kilosunu 2 TL 25 kuruşa satmıştı. Bu rakam bu yıl için 5 TL 25 kuruş olarak açıklandı. Söz konusu rakam piyasa fiyatıyla hemen hemen aynı. Üreticiler olarak, söz konusu arpa desteğini 4 TL’ye hatta 4,5 TL’ye yükseltilmesine razıyız. Biz üreteciler olarak bu rakamın yeniden gözden geçirilmesini istiyoruz. Bu durum, Kütahya il genelinde yaklaşık 60 bin kişiyi ilgilendirmektedir” dedi.

İhlas Haber Ajansı

81 ilde muhabiri bulunan ve 35 ülkeye haber servisi yapan bir haber ajansıdır. Sitemizdeki İHA logolu haberler lisanslı abonelik yöntemiyle İhlas Haber Ajansı'ndan sağlanmıştır. Haber görselleri farklı kaynaklardan sağlanmış olabilir.

error: Content is protected !!