fbpx

Evliya Çelebi Hastanesinde yangın tatbikatı

Kütahya Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Hastane HAP Planları Kırmızı Kod Fiili Tatbikatı gerçekleştirildi.

1 dakikada okunabilir

Her an, her türlü afete ve olumsuzluklara hazırlıklı olunması amacıyla yapılan tatbikatta, yangın, bina boşaltma, hasta ve personel tahliyesi, yaralılar için yatak ayarlanması, ameliyathanenin hazır hale gelmesi, güvenlik önlemleri, psikolojik danışma desteği sağlanması konularında çalışma yapıldı.

Kütahya İl Sağlık Müdürlüğü, Kütahya İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Kütahya Belediyesi İtafaiye Amirliği, Çinigaz, Tedaş, Hastane Sivil Savunma Birimi ile personelin katıldığı tatbikat sonunda bir açıklama yapan HAP Başkanı, Başhekim Dr. Öğr. Üyesi Sertaş Erarslan, “Temennimiz Doğal afet ve felaketlerin hiç yaşanmamasıdır. Fakat yaşanması halinde her zaman hazırlıklı olmak mecburiyetindeyiz. Bunun için planlanan tatbikatı başarılı şekilde gerçekleştirdik. Katılım sağlayan tüm personellerimize ve diğer kurumlardan misafirlerimize teşekkür ederim” dedi.

İhlas Haber Ajansı

81 ilde muhabiri bulunan ve 35 ülkeye haber servisi yapan bir haber ajansıdır. Sitemizdeki İHA logolu haberler lisanslı abonelik yöntemiyle İhlas Haber Ajansı'ndan sağlanmıştır. Haber görselleri farklı kaynaklardan sağlanmış olabilir.

error: Content is protected !!