fbpx

DPÜ’de Medya Buluşmaları etkinliği

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ), Medya Akademisi Derneğinin Üniversite ve Radyo Dumlupınar iş birliğinde gerçekleştirilen “Medya Buluşmaları” etkinliğinin Kütahya ayağına ev sahipliği yaptı.

1 dakikada okunabilir

Güzel Sanatlar Fakültesinin Ahmet Yakupoğlu Amfisi’nde DPÜ, Radyo Dumlupınar ve Medya Akademisi Derneği (MAKDER) düzenlenen etkinliğin konferans bölümüne Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Göçmez, DPÜ GSF Dekan Yardımcıları Doç. Eren Evin Kılıçkaya, Dr. Öğr. Üyesi Gökhan Kuzucanlı, Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Durmuş Özdemir, akademik ve idari personel ile çok sayıda öğrenci katıldı.

Etkinliğin moderatörlüğünü üstlenen akademisyen Öğr. Gör. Dr. Abdi Erkal’ın katılımcıları selamladığı konuşmasının ardından ilk sözü alan MAKDER Genel Başkanı Selçuk Taşdemir, derneğin çalışmalarından söz etti ve öğrencilerle medya çalışanlarını bir araya getirecek yeni çalışmalara imza atacaklarını söyledi.
Katılımcılardan gelen soruların yanıtlandığı etkinliğin konferans bölümü Prof. Dr. Hasan Göçmez’in katılımcılara teşekkür belgeleri ve hediyelerini sunmasının ardından sona erdi. Konferansın ardından konuşmacılardan Selçuk Taşdemir ve moderatör Öğr. Gör. Dr. Abdi Erkal, Radyo Dumlupınar’ın özel yayınına katıldılar.

Fırat İpek ve Berkan Bayram ise Üniversitenin DUSCART Topluluğu’nun atölyesini ziyaret ederek Üniversiteyi ulusal ve uluslararası yarışmalarda temsil eden güneş enerjili araçları üreten öğrencilerden çalışmaları hakkında bilgi aldı. Konuklar öğrencilerin ürettiği araçlarla yerleşkeş içerisinde kısa bir deneme sürüşü de gerçekleştirdiler.

İhlas Haber Ajansı

81 ilde muhabiri bulunan ve 35 ülkeye haber servisi yapan bir haber ajansıdır. Sitemizdeki İHA logolu haberler lisanslı abonelik yöntemiyle İhlas Haber Ajansı'ndan sağlanmıştır. Haber görselleri farklı kaynaklardan sağlanmış olabilir.

error: Content is protected !!