fbpx

Kütahya’da fidan dikim etkinliği

Kütahya'da, maden sahalarını doğaya geri kazandırmak için fidan dikim etkinliği düzenlendi.

1 dakikada okunabilir

Maden alanlarının rehabilitasyonu, doğaya yeniden kazandırılmasının önemine dikkat çeken ve sürdürülebilirlik vurgusu yapan Vali Ali Çelik, “Gelecek nesillere sağlıklı çevre ve doğa bırakmak hepimizin sorumluluğu” dedi.

Bu yıl 80 bin ilave fidanın maden sahalarında toprakla buluşturulacağını aktaran Vali Çelik, “Umarım rehabilitasyon süreci başlayınca, bölge yine kendi ekosistemini, florasını oluşturacak şekilde yeniden canlanacak ki bütün amaç bu” şeklinde konuştu.

Bugüne kadar 40 hektarlık alanı ağaçlandırdıklarını belirten Fabrika Genel Müdürü Koçağa Türeoğlu, “Bu yıl 23 hektarı daha yeşerteceğiz. Hedefimiz yıl sonuna kadar belirlenen bölgelerde 80 bin fidan dikmiş olmak” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından bin adet çam fidanı toprakla buluşturuldu.

İhlas Haber Ajansı

81 ilde muhabiri bulunan ve 35 ülkeye haber servisi yapan bir haber ajansıdır. Sitemizdeki İHA logolu haberler lisanslı abonelik yöntemiyle İhlas Haber Ajansı'ndan sağlanmıştır. Haber görselleri farklı kaynaklardan sağlanmış olabilir.

error: Content is protected !!