fbpx

“TOGG’u Kütahya sokaklarında göreceğimiz günü hayal ediyorum”

AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel, Türkiye'nin ilk yerli elektrikli otomobili TOGG üzerine açıklamalar yapt

1 dakikada okunabilir

Benzinli ve dizel araçların geçmiş çağın ürünü olduğunu söyleyen Gazel, Türkiye’nin sektöre elektrikli bir araçla girerek çağı yakalamasının önemli olduğunu belirtti. 2032’ye kadar 1 milyon üretilmesinin hedeflendiğini açıklayan Gazel, TOGG’un banttan indiği günün Cumhuriyet’in 99. yılına denk gelmesinin önemli bir sembol olduğunu belirtti ve Türkiye’nin çağı yakalaması ve dünyaya bir mesaj vermesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğine dikkat çekti.

Bir gün TOGG’u Kütahya sokaklarında görmeyi hayal ettiğini söyleyen Gazel, “Yerli otomobilimizi sürüş halinde görüyor olmak büyük bir heyecan. Bütün vilayetler için önemli ama bir Kütahyalı olarak Kütahya’mızın sokaklarında, vazo’nun etrafında, caddelerimizde göreceğimiz gün için oldukça heyecanlıyız” şeklinde konuştu.

İhlas Haber Ajansı

81 ilde muhabiri bulunan ve 35 ülkeye haber servisi yapan bir haber ajansıdır. Sitemizdeki İHA logolu haberler lisanslı abonelik yöntemiyle İhlas Haber Ajansı'ndan sağlanmıştır. Haber görselleri farklı kaynaklardan sağlanmış olabilir.

error: Content is protected !!